zen-community-platform - en to si_LK translation catalogue (1274 entries)

en: Yes
si_LK: ඔව්

en: No
si_LK: නැත

en: Loading ...
si_LK: පූරණය වෙමින් ...

en: Register a Dojo
si_LK: ඩෝජෝවක් ලියාපදිංචි කරන්න

en: REQUEST PASSWORD RESET
si_LK: මුරපදය වෙනස් කිරීම

en: Cancel
si_LK: අවලංගු කරන්න

en: Discard Changes
si_LK: වෙනස්කම් ඉවතලන්න

en: Forgot password
si_LK: මුරපදය මතක නැහැ

en: Register
si_LK: ලියාපදිංචි වන්න

en: Register an account
si_LK: ගිණුමක් සඳහා ලියාපදිංචි වෙන්න

en: Email
si_LK: ඊ-තැපෑල

en: Password
si_LK: මුරපදය

en: Other stuff
si_LK: අනෙකුත් දෑ

en: Name is empty
si_LK: නම හිස්

en: Name
si_LK: නම

en: Surname
si_LK: වාසගම

en: Surname is empty
si_LK: වාසගම හිස්

en: Email is empty
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය හිස්

en: Password is empty
si_LK: මුරපදය හිස්

en: Passwords do not match
si_LK: මුර පද එකිනෙක නොගැලපේ

en: Confirm Password is empty
si_LK: මුර පද එකිනෙක නොගැලපේ

en: Confirm password
si_LK: මුරපදය තහවුරු කරන්න

en: Already have an account
si_LK: දැනටමත් ගිණුමක් තිබේ

en: Select user type
si_LK: පරිශීලක වර්ගය තෝරන්න

en: Login
si_LK: පිවිසීම

en: Reset
si_LK: යලි පිහිටුවන්න

en: Sign in
si_LK: පුරන්න

en: Zen Terms of Service
si_LK: සේවාවේ කොන්දේසි

en: INTRODUCTION
si_LK: හැදින්වීම

en: Welcome to 'Zen' the CoderDojo community platform hosted at zen.coderdojo.com.
si_LK: CoderDojo හි සමූහ වේදිකාව වෙතට සාදරයෙන් පිළිගන්නෙමු.

en: PLEASE READ THE FOLLOWING CAREFULLY BEFORE USING ZEN.
si_LK: Zen භාවිතා කිරීමට ප්‍රථමයෙන් පහත දෑ හොඳින් කියවන්න.

en: Zen is a platform for CoderDojo community members (Champions, Mentors, Parents and Youth Attendees) to search for local Dojos, create listings for their Dojos on the publicly viewable Dojo database, issue and book tickets for their Dojos, participate in the CoderDojo web forums and manage their Dojo volunteers.
si_LK: Zen CoderDojo ප්‍රජා සාමාජිකයන්ට (නායකයන්, ගුරුවරුන්, දෙමව්පියන් සහ තරුණ සහභාගීවන්නන්) සඳහා වේදිකාවක් වේ. දේශීය ඩොජෝ සඳහා ඔවුන්ගේ ඩොජෝ සඳහා ලැයිස්තුගත කිරීම, ඔවුන්ගේ ඩොජෝ දත්තගබඩාව සඳහා නිකුත් කිරීම සහ පොත් ටිකට්පත් සඳහා ඩොජෝ සඳහා ලැයිස්තු නිර්මාණය කිරීම, CoderDojo වෙබ් සංසද වලට සහභාගී වීම සහ ඔවුන්ගේ ඩොජෝ ස්වෙච්ඡා සේවකයන් කළමනාකරණය ආධිය සිදු කරයි.

en: Throughout the site, the terms "we", "us" and "our" refer to the CoderDojo Foundation. The CoderDojo Foundation offers this website, including all information, tools and services available from this site to you, the user, conditioned upon your acceptance of all terms, conditions, policies and notices stated here. The following Terms and Conditions are a legal contract between you ("You") and the CoderDojo Foundation regarding your use of Zen. Visitors and users of Zen are referred to individually as "User" and collectively as "Users".
si_LK: වෙබ් අඩවිය පුරාවටම, "අප", "අප" සහ "අපගේ" යන පද සෙකර්ඩෝඡෝ පදනම වෙත යොමු වේ. මෙම වෙබ් අඩවියෙන් ඔබට ලබාගත හැකි සියලු තොරතුරු, මෙවලම් සහ සේවාවන් මෙම වෙබ් අඩවිය මගින් මෙම වෙබ් අඩවියෙන් ලබා ගත හැකිය, පරිශීලකයා විසින් මෙහි දක්වා ඇති සියලු නියමයන්, කොන්දේසි, ප්රතිපත්ති සහ නිවේදන පිළිගැනීම මත කොන්දේසි විරහිත කර ඇත. පහත දැක්වෙන නියමයන් හා කොන්දේසි ඔබ Zen භාවිතා කිරීම සම්බන්ධව ඔබ (ඔබ) සහ නීතිඥ කොඩේරෙඡෝ පදනම අතර නීතිමය ගිවිසුමක් වේ. Zen හි පැමිණෙන අමුත්තන් සහ පරිශීලකයන් "පරිශීලකයන්" සහ "පරිශීලකයන්" වශයෙන් සාමුහිකව තනි තනිව යොමු කරනු ලැබේ.

en: Information about us
si_LK: අපි පිළිබඳව තොරතුරු

en: Zen is operated and presented to users by the CoderDojo Foundation (formerly known as the 'Hello World Foundation') with registered address Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, Ireland. CoderDojo Foundation is an Irish Company registered under company number 524255 and a registered charity in Republic of Ireland, CHY 20812.
si_LK: Zen විසින් මෙහෙයවන ලද සහ ලියාපදිංචි තැපෑලෙන් Dogpatch Labs, CHQ ගොඩනැගිල්ල, රේගු හවුස් කුයි, ඩබ්ලින් 1, අයර්ලන්තය සමඟ ලියාපදිංචි වී ඇති කොඩර් ඩොජෝ පදනම (කලින් 'හෙල් වර්ල්ඩ් ෆවුන්ඩේෂන්' නමින් හැඳින්වෙන). CoderDojo පදනම යනු සමාගම් අංක 524255 යටතේ ලියාපදිංචි වී ඇති අයර්ලන්ත සමාගමකි, සහ අයර්ලන්ත ජනරජයේ ලියාපදිංචි පුණ්යාතනය, CHY 20812.

en: SECTION 1 - USER AGREEMENT
si_LK: කොටස 1 - භාවිතා කරන්නාගේ ගිවිසුම

en: Please read these Terms of Service carefully before accessing or using our website. By accessing or using any part of the site, you agree to be bound by these Terms of Service. If you do not agree to all the terms and conditions of this agreement, then you may not access the website or use any services. If these Terms of Service are considered an offer, acceptance is expressly limited to these Terms of Service.
si_LK: කරුණාකර අපගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසීමට හෝ භාවිතා කිරීමට පෙර මෙම සේවා නියමයන් ප්රවේශමෙන් කියවන්න. අඩවියේ ඕනෑම කොටසක් වෙත ප්රවේශ වීම හෝ භාවිතා කිරීම මගින්, මෙම සේවා කොන්දේසි මගින් බැඳී සිටීමට ඔබ එකඟ වේ. ඔබ මෙම ගිවිසුමේ සියලුම නියමයන් සහ කොන්දේසි වලට එකඟ නොවන්නේ නම්, ඔබට වෙබ් අඩවියට ප්රවේශ වීමට හෝ කිසිදු සේවාවක් භාවිතා නොකළ හැකිය. මෙම සේවා කොන්දේසි ඉදිරිපත් කිරීමක් ලෙස සලකනු ලබන්නේ නම්, පිළිගැනීම මෙම සේවා කොන්දේසි වලට පැහැදිලිව සීමා වී ඇත.

en: By visiting our site and you engage in our "Service" and agree to be bound by the following terms and conditions ("Terms of Service", "Terms"), including those additional terms and conditions and policies referenced herein and/or available by hyperlink. These Terms apply to all users of the site, including without limitation users who are viewers, CoderDojo organisers, CoderDojo mentors, CoderDojo youth attendees and parents.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසීමෙන් ඔබ අපගේ "සර්විස්" හි නිරත වන අතර පහත දැක්වෙන කොන්දේසි හා කොන්දේසි ("සේවා කොන්දේසි", "කොන්දේසි") බැඳී සිටීමට එකඟ වෙමු. මෙහි සඳහන් වන අමතර කොන්දේසි සහ කොන්දේසි සහ / සබැඳිය. මෙම නියමයන් මෙම වෙබ් අඩවියේ සියලූම පරිශීලකයින්ට අදාළ වේ. සීමාසහිත නරඹන්නන්, නරඹන්නන්, CoderDojo සංවිධායකයින්, CoderDojo mentors, CoderDojo යෞවනයන් සහභාගී වන දෙමාපියන් සහ දෙමාපියන්ට ද ඇතුළත් වේ.

en: By setting up an account on Zen, all CoderDojo Community Members (Champions, Volunteers and Mentors) are agreeing to the terms laid out in the CoderDojo Charter (permanent link to Charter). The CoderDojo Charter lays out a series of commitments that Community members must make to become part of the Global CoderDojo Community. These commitments cover key aspects of the CoderDojo Ethos and Culture, such as always being free, open, inclusive, and safeguarding children.
si_LK: Zen මත ගිණුමක් ආරම්භ කිරීමෙන්, සියලු CoderDojo ප්රජා සාමාජිකයන් (චැම්පියන්ස්, ස්වේච්ඡා සේවකයන් සහ උපදේශකයින්) කොඩේරෙඡ්ජොජි ප්රඥප්තියේ (කොන්දේසි සහිතව) දක්වා ඇති කොන්දේසි වලට එකඟ වේ. කොඩර් ඩොජෝ ප්රඥප්තිය ගෝලීය CoderDojo ප්රජාවේ කොටසක් වීමට ප්රජා සාමාජිකයින් විසින් කළ යුතු කැපවීම් මාලාවක් ඉදිරිපත් කරයි. මෙම කැපවීම් සැමවිටම නිදහස්, විවෘත, ඇතුළත් කිරීම සහ දරුවන් ආරක්ෂා කිරීම වැනි CoderDojo ethos හා සංස්කෘතියේ ප්රධාන අංග ආවරණය කරයි.

en: IF YOU ARE A PARENT OR GUARDIAN AND YOU PROVIDE YOUR CONSENT TO YOUR CHILD'S REGISTRATION WITH THE SITE, YOU AGREE TO BE BOUND BY THESE TERMS OF USE IN RESPECT OF THEIR USE OF THE SITE.
si_LK: ඔබ දෙමාපියෙකු හෝ ආරක්ෂක නිලධාරියෙක් නම් සහ ඔබේ වෙබ් අඩවියේ ඔබේ ළමා හිමිකම් ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා ඔබේ එකඟතාවය ලබා දීම, ඔබ මෙම වෙබ් අඩවියේ භාවිතයට අනුකූලව මෙම භාවිතා කිරීමේ කොන්දේසි මගින් අනුකූල විය යුතුය.

en: Any new features or tools which are added to the current store shall also be subject to the Terms.
si_LK: වර්තමාන ගබඩාවට එකතු කරන ඕනෑම නව විශේෂාංග හෝ මෙවලම් ද කොන්දේසි වලට යටත් විය යුතුය.

en: You can review the most current version of the Terms of Service at any time on this page. We reserve the right to update, change or replace any part of these Terms of Service by posting updates and/or changes to our website. It is your responsibility to check this page periodically for changes. Your continued use of or access to the website following the posting of any changes constitutes acceptance of those changes.
si_LK: මෙම පිටුවෙහි ඕනෑම වේලාවක සේවා කොන්දේසි වල වර්තමාන අනුවාදය සමාලෝචනය කළ හැකිය. යාවත්කාලීන කිරීම සහ / හෝ අපගේ වෙබ් අඩවිය වෙත යාවත්කාලීන කිරීමෙන් හෝ මෙම සේවා කොන්දේසි වලින් ඕනෑම කොටසක් යාවත්කාලීන කිරීම, වෙනස් කිරීම හෝ ප්රතිස්ථාපනය කිරීමේ අයිතිය රඳවා තබා ගනිමු. වෙනස්කම් සඳහා මෙම පිටුව වරින් වර පරීක්ෂා කිරීම ඔබේ වගකීමයි. කිසියම් වෙනස් කිරීමක් පළ කිරීමකින් පසු ඔබ දිගටම භාවිතා කිරීම හෝ වෙබ් අඩවියට පිවිසීමෙන් එම වෙනස්කම් පිළිගැනීමයි.

en: Your privacy is important to us. Please read our Privacy Statement, which identifies how the CoderDojo Foundation Team uses, collects, and stores information it collects through the Services. By using Zen, you additionally agree that you are comfortable with CoderDojo Foundation's Privacy Statement.
si_LK: ඔබේ පෞද්ගලිකත්වය අපට වැදගත් වේ. කරුණාකර CoderDojo පදනමේ කථනය භාවිතා කරන, රැස්කරගත් හා තොරතුරු රැස් කරන තොරතුරු ගබඩා කරන තොරතුරු ගබඩා කරන්නේ කෙසේද යන්න හඳුනා ගන්න. Zen භාවිතා කිරීමෙන්, ඔබ CoderDojo පදනමේ රහස්යතා ප්රකාශය සමඟ සන්සුන්ව සිටින බවට තවදුරටත් එකඟ වෙමි.

en: Zen is open to users of all ages, and we ask that you keep this in mind when using these services.
si_LK: සියළුම වයස් වල භාවිතා කරන්නන් සඳහා Zen විවෘත වන අතර, මෙම සේවාවන් භාවිතා කරන විට ඔබ මෙය මනසේ තබාගෙන සිටිමු.

en: SECTION 2 - ACCOUNT ELIGIBILITY CREATION AND MAINTENANCE
si_LK: 2 වන කොටස - ගිණුමේ යෝග්‍යයතාවය තහවුරු කිරීම සහ පවත්වා ගැනීම

en: THE WEBSITE IS NOT AVAILABLE TO (A) ANY USERS PREVIOUSLY SUSPENDED OR REMOVED FROM THE WEBSITE BY CODERDOJO FOUNDATION OR (B) ANY PERSONS UNDER THE AGE OF 13 WHOSE REGISTRATION HAS NOT BEEN APPROVED BY A LEGAL PARENT OR GUARDIAN. By clicking the "I Agree" button or by otherwise using or registering an account for the Website, You represent (a) that You have not been previously suspended or removed from the Website by the CoderDojo Foundation; (b) that You are either (i) at least 13 years of age or (ii) Your parent and/or guardian has consented to Your use of the Website; and (c) that your registration and your use of the Website is in compliance with any and all applicable laws and regulations.
si_LK: වෙබ් අඩවිය සොරකම් කිරීම හෝ ඉවත් කිරීම තහනම් හෝ අවලංගු කරන ලද ඕනෑම කෙනෙකුට හෝඩඩියජෝ පදනම විසින් හෝ වෙබ් අඩවියෙන් ඉවත් කර හෝ (B) 13 වයස අවුරුදු පසු ඕනෑම වයසක පුද්ගලයෙකු නීත්යානුකූල නොවන හෝ නීත්යානුකූල නොවන පුද්ගලයෙකු විසින් අනුමත නොකළේය. "I Agree" බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන් හෝ වෙනත් ආකාරයකින් වෙබ් අඩවිය සඳහා ගිණුමක් භාවිතා කිරීම හෝ ලියාපදිංචි කිරීම මගින් ඔබ විසින් නිරූපණය කරනු ලබන්නේ (අ) ඔබ වෙබ් අඩවියේ සිට අත්හිටුවීම හෝ ඉවත් කිරීම නොකළේ නම්, CoderDojo පදනම විසින්; (ආ) ඔබ (i) අවම වශයෙන් වයස අවුරුදු 13 හෝ (ii) ඔබේ වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීම සඳහා ඔබේ දෙමව්පියන් සහ / හෝ භාරකරු විසින් කැමැත්ත පළ කර තිබේ. සහ (ඇ) ඔබෙග් ලියාපදිංචිය සහ ෙවබ් අඩවිය භාවිතා කිරීම අදාළ සහ අදාළ සියලු නීති හා ෙරගුලාසි වලට අනුකූලව කටයුතු කරනු ලැෙබ්.

en: In order to use most features of the Services, you will need to register on Zen and create an account. When registering for a personal account, you will be asked to provide certain personal information, such as your email address, gender, birth month and year, and country. Please see Zen's Privacy Statement [Link to Privacy Policy] for the CoderDojo Foundation data retention and usage policies.
si_LK: සේවා වල බොහෝ ලක්ෂණ භාවිතා කිරීම සඳහා, ඔබ Zen මත ලියාපදිංචි කර ගිණුමක් නිර්මාණය කිරීමට අවශ්ය වනු ඇත. පුද්ගලික ගිණුමක් සඳහා ලියාපදිංචි වීමේදී, ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය, ස්ත්රී පුරුෂභාවය, උපත මාසය හා වසර සහ රට වැනි ඇතැම් පුද්ගලික තොරතුරු සැපයීමට ඔබට සිදු වනු ඇත. Zen හි පෞද්ගලිකත්ව ප්රකාශය [Coderdoyo Foundation] දත්ත රඳවා ගැනීමේ හා භාවිත කිරීමේ ප්රතිපත්ති සඳහා පෞද්ගලිකත්ව ප්රතිපත්තියට සම්බන්ධ වන්න.

en: If you are under 13, your parent/guardian will be required to create an account on Zen and then they can issue you a subaccount. When youth users reach 13 their accounts will automatically transfer to a "Youth Over 13" account and they will be required to create their own password.
si_LK: ඔබ වයස අවුරුදු 13 ට අඩු නම්, ඔබේ මාපියන් / භාරකරු Zen මත ගිණුමක් නිර්මාණය කිරීමට අවශ්ය වන අතර ඉන්පසු ඔවුන් ඔබට උපසකට් එකක් නිකුත් කළ හැකිය. තරුණයින් 13 දෙනෙකුගේ ගිණුම්වලට පැමිණෙන විට ස්වයංක්රීයව "යෞවනයන්ට වඩා 13" ගිණුමකට ස්වයංක්රියව මාරු වන අතර ඔවුන්ගේම මුරපදයක් නිර්මාණය කිරීමට අවශ්ය වනු ඇත.

en: You are responsible for keeping your password secret and your account secure. You are solely responsible for any use of your account, even if your account is used by another person. If any use of your account violates the Terms of Service, your account may be suspended or deleted.
si_LK: ඔබගේ මුරපදය රහස්ව තබා ගැනීම සහ ඔබගේ ගිණුම සුරක්ෂිත කර ගැනීම සඳහා ඔබ වගකිව යුතුය. ඔබගේ ගිණුම වෙනත් පුද්ගලයෙකු විසින් භාවිතා කළද ඔබගේ ගිණුමේ ඕනෑම ප්රයෝජනයක් සඳහා ඔබ වගකිව යුතුය. ඔබගේ ගිණුමේ කිසියම් ප්රයෝජනයක් හෝ සේවා කොන්දේසි උල්ලංඝනය කරන්නේ නම්, ඔබගේ ගිණුම අත්හිටුවීමට හෝ මකා දැමීමට හැක.

en: You may not use another person's Zen account without permission.
si_LK: වෙනත් පුද්ගලයෙකුගේ ශෙන් ගිණුම අවසර නොමැතිව ඔබ භාවිතා නොකළ හැකිය.

en: Account names cannot be changed.
si_LK: ගිණුම් නාම වෙනස් කළ නොහැක.

en: If you have reason to believe that your account is no longer secure (for example, in the event of a loss, theft, or unauthorized disclosure of your password), promptly change your password. If you cannot access your account to change your password, notify us at info@coderdojo.com.
si_LK: ඔබගේ ගිණුම තවදුරටත් සුරක්ෂිත නොවන බවට විශ්වාස කිරීමට ඔබට හේතුවක් තිබේ නම්, (උදාහරණ ලෙස, ඔබේ ගිණුමේ පාඩුව, සොරකම හෝ අනවසර ලෙස හෙළිදරව් කිරීම), වහාම ඔබගේ මුරපදය වෙනස් කරන්න. ඔබගේ මුරපදය වෙනස් කිරීමට ඔබේ ගිණුමට ප්රවේශ වීමට නොහැකි නම්, info@coderdojo.com හි අපට දැනුම් දෙන්න.

en: Youth Under 13 User. If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට අඩු. ඔබ වෙබ් අඩවියේ පරිශීලකයෙකු නම් සහ වයස අවුරුදු 13 ට අඩු ("යෞවනයන්ට වයස අවු 13"), ඔබේ නීත්යානුකූල මාපකය හෝ භාරකරුගෙන් අවසර නොමැතිව වෙබ් අඩවියට ගිණුමක් ලියාපදිංචි නොකළ හැකිය. වයස අවුරුදු 13 ට අඩු තරුණයෙකු ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා ලියාපදිංචි වීමේ ක්රියාවලිය ආරම්භක පරිශීලකයකු නොමැතිව ලියාපදිංචි වීමේ ක්රියාවලියක් පැවතිය හැකිය.

en: Youth Under 13 User.
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට අඩු තරුණයින්.

en: If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
si_LK: ඔබ වෙබ් අඩවියේ පරිශීලකයෙකු නම් සහ වයස අවුරුදු 13 ට අඩු ("යෞවනයන්ට වයස අවු 13"), ඔබේ නීත්යානුකූල මාපකය හෝ භාරකරුගෙන් අවසර නොමැතිව වෙබ් අඩවියට ගිණුමක් ලියාපදිංචි නොකළ හැකිය. වයස අවුරුදු 13 ට අඩු තරුණයෙකු ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා ලියාපදිංචි වීමේ ක්රියාවලිය ආරම්භක පරිශීලකයකු නොමැතිව ලියාපදිංචි වීමේ ක්රියාවලියක් පැවතිය හැකිය.

en: Parent User
si_LK: මාපිය පරිශීලක

en: You acknowledge that the CoderDojo Foundation may choose, but is not obligated, to make any inquiries, either directly or through third parties, that the CoderDojo Foundation deems necessary to validate Your registration information, including without limitation engaging third parties to provide verification services. The CoderDojo Foundation reserves all rights to take legal actions against anyone who misrepresents personal information or is otherwise untruthful about their identity
si_LK: සෝඩඩෝඩෝ පදනම විසින් සත්යාපන සේවා සැපයීමට තෙවන පාර්ශ්වයන් යෙදවීම සීමා කිරීම ඇතුළුව ඔබගේ ලියාපදිංචියේ තොරතුරු සත්යාපනය කිරීමට අවශ්ය බව කොඩර් ඩොජෝ පදනම විසින් සෘජුවම හෝ තුන්වන පාර්ශවයන්ගෙන් විමසීමක් කළ හැකි නමුත් එය බැඳී නොමැත. CoderDojo පදනමේ පෞද්ගලික තොරතුරු වැරදි ලෙස උච්චාරණය කරන ඕනෑම කෙනෙකුට එරෙහිව නීතිමය ක්රියාමාර්ග ගැනීමට හෝ සිය අනන්යතාවය පිළිබඳ බොරු

en: NOTWITHSTANDING THE FOREGOING, YOU ACKNOWLEDGE THAT THE CODERDOJO FOUNDATION CANNOT GUARANTEE THE ACCURACY OF ANY INFORMATION SUBMITTED BY ANY USER AND THE CODERDOJO FOUNDATION IS NOT OBLIGATED TO VERIFY THE IDENTITY OF ANY USER, INCLUDING ANY USER’S CLAIM TO BE A PARENT USER, OR TO VERIFY THAT A PARENT IDENTIFIED BY A CHILD USER OR A COACH DURING REGISTRATION IS SUCH CHILD USER’S ACTUAL PARENT OR GUARDIAN.
si_LK: කවුරුන් හෝ වෙනත් ඕනෑම පරිශීලකයෙකු විසින් ඉදිරිපත් කරන ඕනෑම තොරතුරක් සහතික කර ඇති අතර, කොඩේරෝජූ පදනම විසින් කවර හෝ තොරතුරක් සහතික කර ඇති අතර, කොන්ඩර්ඩොජෝ පදනම යනු ඕනෑම භාවිතා කරන ඕනෑම පරිශීලකයෙකුගේ අනන්යතාව තහවුරු කිරීමට වගකීම නොපවතී. ළමා රෝගී පුද්ගලයෙකු හෝ පුහුණුකරුවෙකු විසින් ලියාපදිංචි කර ඇති දෙමාපියෙකුගේ නම දෙමාපියන්ගේ ආධුනිකයා හෝ භාරකරු වේ.

en: A Parent User account, along with all associated Child User accounts, may be terminated by the CoderDojo Foundation at any time and without warning for any failure to abide by these Terms.
si_LK: සියළුම ආශ්රිත ළමා පරිශීලක ගිණුම් සමග සම්බන්ධිත පරිශීලක ගිණුමක්, කොඩර් ඩොජෝ පදනම මගින් ඕනෑම අවස්ථාවක මෙම කොන්දේසි මගින් අනුකූල නොවන බවට අනතුරු ඇඟවීමකින් තොරව විය හැකිය.

en: SECTION 3 - RULES OF USAGE
si_LK: 3 වන කොටස - භාවිත කිරීමේ නීති රීති

en: The CoderDojo Foundation Team supports freedom of expression. However, Zen is intended for a wide audience, and some content is inappropriate for the CoderDojo community. You may not use the Zen service in any way, that:
si_LK: CoderDojo පදනමේ කන්ඩායම ප්රකාශ කිරීමේ නිදහස සඳහා සහාය වේ. කෙසේ වෙතත්, Zen පුළුල් පුවරුවක් සඳහා අදහස් කරන අතර, සමහර අන්තර්ගත CoderDojo ප්රජාව සඳහා නුසුදුසු ය. ඔබට Zen සේවාව කිසිඳු ආකාරයකින් භාවිතා නොකළ හැකිය:

en: Promotes bigotry, discrimination, hatred, or violence against any individual or group;
si_LK: ඕනෑම පුද්ගලයෙකුට හෝ කණ්ඩායමට එරෙහිව භීෂණය, වෙනස්කම් කිරීම, වෛරය හෝ ප්රචණ්ඩත්වය උත්තේජනය කරයි;

en: Threatens, harasses, or intimidates any other person, whether that person is a CoderDojo community member or not;
si_LK: එම පුද්ගලයා CoderDojo ප්රජා සාමාජිකයෙකු හෝ නැතත්, වෙනත් ඕනෑම කෙනෙකුට තර්ජනය කිරීම, හිරිහැර හෝ තර්ජනය කිරීම;

en: Could be considered cyber bullying;
si_LK: සයිබර් හිරිහැර කිරීම සැලකිය හැකිය;

en: Contains foul language or personal attacks;
si_LK: අසභ්ය භාෂාව හෝ පෞද්ගලික ප්රහාර;

en: Contains sexually explicit or graphically violent material;
si_LK: ලිංගික අවයව හෝ රූපිකව ප්රචණ්ඩකාරී ද්රව්ය අඩංගු වේ;

en: Provides instructions on how to commit illegal activities or obtain illegal products;
si_LK: නීති විරෝධී කටයුතු කිරීම හෝ නීතිවිරෝධී නිෂ්පාදන ලබා ගැනීම පිළිබඳ උපදෙස් ලබා දීම;

en: Except in connection with organizing CoderDojo events, asks any other user for personally identifying information, contact information, or passwords; or
si_LK: CoderDojo සිද්ධීන් සංවිධානය කිරීම සම්බන්ධව හැර, පෞද්ගලික තොරතුරු හඳුනාගැනීම, සම්බන්ධතා තොරතුරු හෝ මුරපද පෞද්ගලිකව හඳුනාගැනීමට වෙනත් පරිශීලකයෙකුගෙන් ඉල්ලා සිටී; හෝ

en: Exposes any others person's personally identifying information, contact information, or passwords without that person's permission.
si_LK: වෙනත් පුද්ගලයෙකුගේ පුද්ගලික අනන්යතා තොරතුරු, සම්බන්ධතා තොරතුරු හෝ මුරපදයන් එම පුද්ගලයාගේ අවසරයකින් තොරව ප්රකාශ කරයි.

en: You agree to comply with all applicable laws and regulations when you use Zen. You may not use Zen in any unlawful way, including to harass, stalk, or defame any other person.
si_LK: ඔබ Zen භාවිතා කරන විට අදාළ වන අදාළ නීති සහ රෙගුලාසි වලට අනුකූලව කටයුතු කිරීමට ඔබ එකඟ වේ. ඕනෑම කෙනෙකුට හිංසනය, ගොයම් කැපීම හෝ වෙනත් කෙනෙකුට අපහාස කිරීම ඇතුලුව ඕනෑම නීති විරෝධී ආකාරයකින් Zen භාවිතා නොකරන්න.

en: You may not impersonate, imitate or pretend to be somebody else when using the Services.
si_LK: සේවා භාවිතා කරන විට අන් අයෙකු ලෙස පෙනී සිටීමට, අනුකරණය කිරීමට හෝ පෙනී සිටීමට ඉඩ නොදිය හැකිය.

en: You agree not to use Zen in any way intended to disrupt the service, gain unauthorized access to the service, or interfere with any other user's ability to use the service. Prohibited activities include, but are not limited to:
si_LK: සේවාව කඩාකප්පල් කිරීමට අදහස් කරන ඕනෑම ආකාරයකින් Zen භාවිතා නොකිරීමට ඔබ එකඟ වන අතර, සේවාවට අනවසරයෙන් ප්රවේශ වීම හෝ සේවාව භාවිතා කිරීමට වෙනත් පරිශීලකයෙකුගේ හැකියාවට බාධා කිරීම. තහනම් ක්රියාකාරකම් වලට සීමා නොවී, සීමා නොවී:

en: Posting content deliberately designed to crash the Zen platform;
si_LK: Zen වේදිකාව බිඳ දැමීමට හිතාමතා සැලසුම් කර ඇති අන්තර්ගතයන් පළ කිරීම;

en: Linking to pages containing viruses or malware;
si_LK: වෛරස හෝ අනිෂ්ට මෘදුකාංග අඩංගු පිටු සම්බන්ධ කිරීම;

en: Using administrator passwords or pretending to be an administrator;
si_LK: පරිපාලක රහස්පද භාවිතා කිරීම හෝ පරිපාලකවරයෙකු ලෙස පෙනී සිටින අයෙකු වීම;

en: Repeatedly posting the same material, or "spamming."
si_LK: නොකඩවාම එකම ද්රව්යයක් පල කිරීම හෝ "ස්පෑම් කිරීම"

en: Commercial use of Zen, user-generated content, and support materials is permitted under the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 license</a>. However, the CoderDojo Foundation Team reserves the right to block any commercial use of Zen that, in the CoderDojo Foundation Team's sole discretion, is harmful to the community. Harmful commercial use includes spamming or repeated advertisement through projects, comments, or forum posts.
si_LK: Zen හි වාණිජ භාවිතය, පරිශීලක-ජනිත අන්තර්ගතය සහ ආධාරක ද්රව්ය සඳහා අවසර ලබා දී ඇත <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/"> Creative Commons ආරෝපණය-Non-Commercial-ShareAlike 4.0 බලපත්රය </a> කෙසේ වෙතත්, CoderDojo Foundation Team හි තනි අභිමතය, ප්රජාව සඳහා හානිකර වන Zen ඕනෑම වාණිජමය භාවිතය අවහිර කිරීමට අයිතිය CoderDojo පදනමේ කන්ඩායම සතුය. අහිතකර වාණිජමය භාවිතය, ස්මයිමිං හෝ නැවත නැවත ප්රචාරය කිරීම, ව්යාපෘති, අදහස්, හෝ ෆෝස්ට් පෝස්ට් ඇතුළත් වේ.

en: SECTION 4 - MODIFICATION OF THE TERMS
si_LK: 4 වන කොටස - කොන්දේසි සංශෝධනය කිරීම

en: CoderDojo Foundation reserves the right, at our discretion, to change, modify, add, or remove portions of the Terms at any time. Please check the Terms and any Guidelines periodically for changes. Your continued use of Zen after the posting of changes constitutes your binding acceptance of such changes. For any material changes to the Terms, CoderDojo Foundation will make reasonable effort to provide notice to you of such amended Terms, such as by an email notification to the address associated with your account or by posting a notice on the Website, and such amended terms will be effective against You on the earlier of (i) your actual notice of such changes and (ii) thirty days after CoderDojo Foundation makes reasonable attempt to provide you such notice. Disputes arising under these Terms will be resolved in accordance with the version of the Terms in place at the time the dispute arose.
si_LK: CoderDojo පදනම ඕනෑම අවස්ථාවක කොටස් වල කොටස් වෙනස් කිරීම, වෙනස් කිරීම, එකතු කිරීම හෝ ඉවත් කිරීම අපගේ අභිමතය පරිදි රඳවා තබා ගනී. වෙනස්කම් සඳහා වරින් වර නියමයන් සහ ඕනෑම මාර්ගෝපදේශයක් බලන්න. වෙනස් කිරීම් ප්රකාශයට පත් කිරීමෙන් පසු ඔබේ Zen භාවිතා කිරීම එවන් වෙනස් කිරීම් සඳහා ඔබේ බැඳි පිළිගැනීම වේ. කොන්දේසි වලට කිසියම් ද්රව්යමය වෙනස්කම් සඳහා, CoderDojo පදනම විසින් ඔබේ සංශෝධිත කොන්දේසි වලින් ඔබට දැනුම් දෙනු ඇත. ඔබේ ගිණුම සමඟ සම්බන්ධ වන ලිපිනය වෙත විද්යුත් තැපැල් දැනුම්දීම මගින් හෝ වෙබ් අඩවියේ දැන්වීමක් මගින්, (i) එම වෙනස්කම් පිළිබඳව ඔබේ සත්ය තොරතුරු දැනුම් දීම සහ (ii) කොඩෙක් ඩොජෝ පදනම විසින් එවැනි දැනුම් දීමක් ලබා දීමට සාධාරණ උත්සහයක් ඉදිරිපත් කිරීමෙන් පසු දින තිහකට පසුව ඔබට එරෙහිව ක්රියාත්මක වනු ඇත. මෙම නියමයන් යටතේ ඇතිවන ආරවුල්, ආරවුල ආරම්භ වන අවස්ථාවේ දී නියමයන් අනුව සකස් කරනු ලැබේ.

en: SECTION 5 - USER CONTENT LICENSE GRANT; REPRESENTATIONS AND WARRANTIES
si_LK: 5 කොටස - භාවිතා කරන්නන්ගේ අන්තර්ගත බලපත්රය; නියෝජනයන් සහ වගකීම්

en: CoderDojo Foundation may permit (a) the posting and/or publishing by You and other Users of notes, questions, comments, ratings, reviews, images, videos and other audio-visual materials and communications (collectively, "User Postings") and (b) the posting, creation, or modification by You and other users of computer code (including source code and object code) ("User Code") (User Postings and User Code, collectively, "User Content"). You understand that whether or not such User Content is published, CoderDojo Foundation does not guarantee any confidentiality with respect to any submissions.
si_LK: CoderDojo පදනම විසින් (අ) ඔබට සහ අනෙකුත් පරිශීලකයින්ගේ සටහන්, ප්රශ්න, අදහස්, ඇගයුම්, සමාලෝචන, රූප, වීඩියෝ සහ වෙනත් ශ්රව්ය දෘශ්ය උපකරණ සහ සන්නිවේදනයන් (සාමූහිකව "පරිශීලකයන්") සහ ( b) ඔබ විසින් සහ ඔබ විසින් පරිගණක කේතයේ අනිකුත් පරිශීලකයන් (මූලාශ්ර කේතය සහ වස්තු කේතය ඇතුළුව) ("පරිශීලක කේතය") (පෝස්ට් සහ පරිශීලක කේතය, සාමූහිකව, "පරිශීලක අන්තර්ගත") මගින් පෝස්ට් කිරීම, නිර්මාණය කිරීම හෝ වෙනස් කිරීම. එවැනි පරිශීලක අන්තර්ගතයන් ප්රකාශයට පත් කර තිබේද නැද්ද යන්න පිළිබඳව ඔබ අවබෝධ කරගෙන සිටින අතර, ඕනෑම ඉදිරිපත් කිරීමකට අදාළව රහස්යභාවය රකින බවට CoderDojo පදනම විසින් සහතික කර නොමැත.

en: License Grant to CoderDojo Foundation.
si_LK: CoderDojo පදනම වෙත බලපත්‍ර ප්‍රධානය.

en: Whenever you make use of a feature that allows you to upload material to our Website, or to make contact with other users of our Website, you must comply with all applicable laws and our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.  Any material you upload to our Website will be considered non-confidential and nonproprietary, and we have the right to use, copy, distribute and disclose to third parties any such material for any purpose (except where specifically identified as third party content). We also have the right to disclose your identity to any third party who is claiming that any material posted or uploaded by you to our website constitutes a violation of their intellectual property rights, or of their right to privacy. We will not be responsible, or liable to any third party, for the content or accuracy of any materials posted by you or any other user. We have the right to remove any material or posting you make on our Website if, in our opinion, such material does not comply with applicable laws or our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.
si_LK: ඔබ වෙබ් අඩවියට ද්රව්ය අප්ලෝඩ් කිරීම හෝ වෙනත් වෙබ් අඩවි වල වෙනත් පරිශීලකයන් සමඟ සබඳතා පැවැත්වීම සඳහා ඔබ විසින් භාවිතා කරන ඕනෑම අවස්ථාවක, ඔබ අදාළ සියලු නීති සහ අපගේ පරිශීලක අන්තර්ගතයන් සහ අනුමත කිරීම් සහ පරිශීලක අන්තර්ගත කරුණු පැවරීම අනුගමනය කළ යුතුය. අපගේ වෙබ් අඩවියට අප විසින් උඩුගත කරන ඕනෑම ද්රව්යයක් රහස්ය නොවන සහ අපක්ෂපාතී නොවන ලෙස සලකනු ලැබේ. ඕනෑම කාර්යයක් සඳහා ඕනෑම දෙයක් සඳහා තෙවන පාර්ශවයන්ට භාවිතා කිරීම, පිටපත් කිරීම, බෙදා හැරීම සහ අනාවරණය කිරීම (තෙවන පාර්ශ්ව අන්තර්ගතය ලෙස විශේෂයෙන් හඳුනාගෙන ඇති ස්ථානය හැර). ඔබේ වෙබ් අඩවිය වෙත අප විසින් ප්රකාශයට පත් කරන ලද හෝ අප විසින් උඩුගත කරන ලද ඕනෑම අන්තර්ගතයක් තම බුද්ධිමය දේපල අයිතිවාසිකම් උල්ලංඝනය කිරීම හෝ ඔවුන්ගේ පෞද්ගලිකත්ව අයිතිය පිළිබඳ අයිතිවාසිකමක් වන බව පවසන ඕනෑම තෙවන පාර්ශවයකට ඔබේ අනන්යතාවය හෙළි කර සිටිමු. ඔබ විසින් හෝ වෙනත් ඕනෑම පරිශීලකයකු විසින් ප්රකාශිත ඕනෑම අන්තර්ගතයක් හෝ නිරවද්යතාව සඳහා ඕනෑම තෙවන පාර්ශවයකට අප වගකිව යුතු නැත. අපේ වෙබ් අඩවියේ යම් යම් කරුණු ඉවත් කිරීම හෝ වෙබ් අඩවියේ වෙබ් අඩවියක් ඉවත් කිරීමට ඔබට අයිතියක් තිබේ නම්, අපගේ මතය අනුව, අදාළ කරුණු අදාල නීති හෝ අපගේ පරිශීලක අන්තර්ගතයන් සහ වගකීම් හා පරිශීලක අන්තර්ගත කරුණු පැවරීම සිදු නොකෙරේ.

en: License Grant to Users.
si_LK: පරිශීලකයන්ට බලපත්‍ර ප්‍රධානය.

en: (a) User Postings. By posting, submitting or distributing User Postings through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access and use your User Postings in any manner permitted or made available by CoderDojo Foundation on or through the Website.
si_LK: (අ) පරිශීලක පළකිරීම්. වෙබ් අඩවියේ පරිශීලක තැපැල් පෝස්ට් කිරීම, බෙදා හැරීම හෝ බෙදා හැරීම මගින්, මෙම වෙබ් අඩවියේ එක් පරිශීලකයෙකුට මෙම වෙබ් අඩවියේ හෝ මාර්ගයෙන් CoderDojo පදනම විසින් අවසර ලබා දී හෝ ලබා ගත හැකි ඕනෑම ආකාරයකින් ඔබේ පරිශීලකයින්ගේ ප්රවේශයන් භාවිතා කිරීම සඳහා අවසර නොලබයි.

en: (b) User Code. By posting, submitting or distributing User Code through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access, use, reproduce, and distribute your User Code as fully permitted under, and in accordance with the terms of, the MIT license (currently available at: http://opensource.org/licenses/mit-license.php) (the "MIT License").
si_LK: (ආ) පරිශීලක කේතය. වෙබ් අඩවිය ඔස්සේ පරිශීලක කේතය පළ කිරීම, බෙදා හැරීම හෝ බෙදා හැරීම මගින්, මෙම වෙබ් අඩවියේ සෑම පරිශීලකයෙකුටම, පූර්ණ අවසරයක් ලෙස, ඔබේ භාවිත කේත සංග්රහයට ප්රවේශ වීම, භාවිතා කිරීම, ප්රතිනිෂ්පාදනය කිරීම සහ බෙදා හැරීම සඳහා අවසර ලබා දී ඇති අතර, MIT බලපත්රය (දැනට: http://opensource.org/licenses/mit-license.php) ("MIT බලපත්රය").

en: User Content Representations and Warranties.
si_LK: පරිශීලකයන්ගේ අන්තර්ගතයන් සහ වගවීම්.

en: You are solely responsible for your User Content and the consequences of posting, creating, or publishing them. You represent and warrant that: (1) You are the creator and owner of or have the necessary licenses, rights, consents, and permissions to use and to authorize CoderDojo Foundation and Zen's Users to use and distribute your User Content as necessary to exercise the licenses granted by You in these Terms and in the manner contemplated by CoderDojo Foundation and these Terms; (2) your User Content does not and will not: (a) infringe, violate, or misappropriate any third-party right, including any copyright, trademark, patent, trade secret, moral right, privacy right, right of publicity, or any other intellectual property or proprietary right or (b) slander, defame, libel, or invade the right of privacy, publicity or other property rights of any other person; and (3) your User Content does not contain any viruses, adware, spyware, worms, or other malicious code.
si_LK: ඔබේ පරිශීලක අන්තර්ගතය සහ ඒවා පළ කිරීම, නිර්මාණය කිරීම හෝ ප්රකාශයට පත්කිරීමේ ඵලවිපාක පමණක්ම ඔබ සතුය. (1) ඔබ විසින් නිර්මාණය කරන ලද සහ හිමිකරු හෝ ඔබ විසින් CoderDojo පදනම සහ Zen හි පරිශීලකයින්ට අවශ්ය පරිශීලකයන්, අයිතිවාසිකම්, එකඟතා සහ අවසර ලබා දී ඇති අතර, ඒවා භාවිතා කිරීමට සහ බලය ලබා දීම සඳහා අවශ්ය වන පරිශිලක අන්තර්ගතය භාවිතා කිරීම හා බෙදාහැරීම ඔබ සතුය. මෙම කොන්දේසි යටතේ ඔබ විසින් ලබා දී ඇති බලපත්ර සහ කොඩර් ඩොජෝ පදනම විසින් මෙම කොන්දේසි සහ මෙම නියමයන් අනුගමනය කරන ආකාරය; (2) ඔබගේ පරිශීලක අන්තර්ගතය සහ නොවේ: (අ) හිමිකම්, වෙළඳ ලකුණු, පේටන්ට්, වෙළඳ රහස්, සදාචාරාත්මක අයිතිය, රහස්යතා අයිතිය, ප්රචාරක අයිතිය හෝ වෙනත් ඕනෑම අයිතියක් ඇතුළු ඕනෑම තෙවන පාර්ශවයක් උල්ලංඝනය කිරීම, වෙනත් බුද්ධිමය දේපලක් හෝ හිමිකම අයිතිය හෝ (ආ) අපහාස කිරීම, අපහාස කිරීම, ලිඛිත හෝ වෙනත් ඕනෑම පුද්ගලයෙකුගේ පුද්ගලිකත්වය, ප්රසිද්ධිය හෝ වෙනත් දේපළ අයිතිය ආක්රමණය කිරීම; සහ (3) ඔබගේ පරිශීලක අන්තර්ගතය කිසිදු වෛරස්, ඇඩ්වර්ටයි, ස්පයිවෙයා, පණුවන් හෝ වෙනත් අනර්ථකාරී සංකේත නොමැත.

en: Access to Your User Content.
si_LK: ඔබගේ පරිශීලක අන්තර්ගතයට ප්‍රවේශය.

en: The CoderDojo Foundation may permit Users to share their User Content with a select group of other Users, or make their User Content public for all (even non-Website users) to view. You acknowledge and agree that, although Zen may provide certain features intended to allow you to restrict some User Content you create from others, The CoderDojo Foundation does not guarantee that such User Content will never be accessible by others. In the event of unauthorized access, The CoderDojo Foundation will use reasonable efforts to notify you pursuant to Section 14.1 below. THE CODERDOJO FOUNDATION HEREBY DISCLAIMS ANY AND ALL LIABILITY WITH RESPECT TO ANY UNAUTHORIZED ACCESS TO ANY RESTRICTED USER CONTENT.
si_LK: CoderDojo පදනම මගින් පරිශීලකයින්ට සිය පරිශීලක අන්තර්ගතයන් වෙනත් පරිශීලකයින්ගේ තෝරාගත් කණ්ඩායමකට බෙදා ගැනීමට හෝ සියළුම පරිශීලකයින්ට (පරිශීලකයින් නොවන වෙබ් අඩවි පවා) පොදු පරිශීලක අන්තර්ගතයන් බැලීමට අවසර දිය හැකිය. ඔබ Zen විසින් වෙනත් පරිශීලකයින්ගේ අන්තර්ගතයන් සීමා කිරීමට ඉඩ ලබා දෙන යම් අංගයන් සපයන බව ඔබ පිළිගන්නා අතර පිළිගන්නා අතර, වෙනත් පරිශීලකයන් විසින් එවැනි පරිශීලක අන්තර්ගතයක් අන් අයට පිවිසිය නොහැකි බව සහතික කර නොමැත. අනවසර පිවිසීමේ අවස්ථාවකදී, CoderDojo පදනම පහත සඳහන් කොටසේ 14.1 වගන්තිය යටතේ ඔබ වෙත දැනුම් දීමට සාධාරණ ප්රයත්නයක් දරනු ඇත. CODERDOJO FOUNDATION ඕනෑම සීමා රහිත පරිශීලක අන්තර්ගතයක් වෙත ඕනෑම අනාරක්ෂිත ප්රවේශයකට අනුව ඕනෑම වගකීම් සහ වගකීම් සියල්ල ප්රතික්ෂේප කරයි.

en: User Content Disclaimer.
si_LK: පරිශීලක අන්තර්ගත වීම්.

en: You understand that when using the Website You will be exposed to User Content from a variety of sources, and that The CoderDojo Foundation is not responsible for the accuracy, usefulness, or intellectual property rights of or relating to such User Content. You further understand and acknowledge that You may be exposed to User Content that is inaccurate, offensive, indecent or objectionable, and You agree to waive, and hereby do waive, any legal or equitable rights or remedies You have or may have against The CoderDojo Foundation with respect thereto. The CoderDojo Foundation does not endorse any User Content or any opinion, recommendation or advice expressed therein, and The CoderDojo Foundation expressly disclaims any and all liability in connection with User Content.
si_LK: වෙබ් අඩවිය භාවිතා කරන විට ඔබට විවිධාකාර මූලාශ්රයන්ගෙන් පරිශීලක අන්තර්ගතයට නිරාවරණය වන බව ඔබ වටහාගෙන ඇති අතර, එම පරිශීලක අන්තර්ගතයට අදාළ හෝ නිවැරදිව අදාළ වන නිරවද්යතාවය, ප්රයෝජනවත් බව හෝ බුද්ධිමය දේපළ අයිතිය සඳහා කොඩර් ඩොජෝ පදනම වගකියනු නොලැබේ. නුසුදුසු, අප්රසන්න, නුසුදුසු හෝ නුසුදුසු පරිශීලක අන්තර්ගතයන්ට නිරාවරණය වන බව ඔබ තේරුම් ගෙන පිළිගනිමු. ඔබ ඉවත් කිරීමට එකඟ වන අතර, මෙයින් ඉවත් කර හෝ නීතිමය හෝ සාධාරණ අයිතිවාසිකම් හෝ පිළියම් ඔබ සතුව හෝ තිබේ නම් හෝඩ්රොඩෝ පදනම මත ගෞරව කිරීම. CoderDojo පදනම කිසිදු පරිශීලක අන්තර්ගතයක් හෝ කිසිදු අදහසක්, නිර්දේශයක් හෝ අදහස් ප්රකාශයක් අනුමත නොකෙරේ. පරිශීලකයන්ගේ අන්තර්ගතය සම්බන්ධව ඕනෑම හා සියලු වගකීම් CoderDojo පදනම විසින් ප්රකාශයට පත් කර ඇත.

en: SECTION 6 - SUSPENSION AND TERMINATION OF ACCOUNTS
si_LK: කොටස 6 - ගිණුම අත්හිටුවීම සහ අත්හිටුවීම

en: The CoderDojo Foundation has the right to suspend your account for violations of the Terms of Use. Repeat violators may have their account deleted. The CoderDojo Foundation reserves the sole right to determine what constitutes a violation of the Terms of Use. The CoderDojo Foundation also reserves the right to terminate any account used to circumvent prior enforcement of the Terms of Use.
si_LK: භාවිතා කිරීමේ කොන්දේසි උල්ලංඝනය කිරීම සඳහා ඔබේ ගිණුම අත්හිටුවීමට CoderDojo පදනම සතුය. නැවත උල්ලංඝනය කරන්නන් ඔවුන්ගේ ගිණුම මකා දැමිය හැක. භාවිතා කිරීමේ කොන්දේසි උල්ලංඝනය වන දේ තීරණය කිරීමට CoderDojo පදනම රඳවා තබා ගනී. කොඩෙක් ඩොජෝ පදනම මගින් භාවිතා කරන කොන්දේසි වල පූර්ව බලය ක්රියාත්මක කිරීම සඳහා භාවිතා කළ ඕනෑම ගිණුමක් අවසන් කිරීමට අයිතියක් ඇත.

en: If you want to delete or temporarily disable your account, please email info@coderdojo.com.
si_LK: ඔබ ඔබගේ ගිණුම මකා දැමීමට හෝ තාවකාලිකව අක්රීය කිරීමට අවශ්ය නම්, කරුණාකර info@coderdojo.com ඊ-තැපැල් කරන්න.

en: SECTION 7 - THIRD PARTY WEBSITES
si_LK: කොටස 7 - තුන්වන පාර්ශවයන් වෙබ් අඩවි

en: Content on Zen, including user-generated content, may include links to third party websites. The CoderDojo Foundation is not capable of reviewing or managing third party websites, and assumes no responsibility for the privacy practices, content, or functionality of third party websites. You agree to relieve the CoderDojo Foundation of any and all liability arising from third party websites.
si_LK: පරිශීලක-ජනනය කළ අන්තර්ගතය ඇතුළුව Zen මත අන්තර්ගතය, තෙවන පාර්ශව වෙබ් අඩවි වලට සබැඳි ඇතුළත් විය හැකිය. CoderDojo පදනම තුන්වන පාර්ශව වෙබ් අඩවි සමාලෝචනය කර හෝ කළමනාකරණය කිරීමට නොහැකි අතර, පෞද්ගලිකත්ව භාවිතයන්, අන්තර්ගතය හෝ තෙවන පාර්ශව වෙබ් අඩවිවල වගකීම භාර නොගනී. තෙවන පාර්ශව වෙබ් අඩවි වලින් පැන නගින ඕනෑම වගකීමකි, CoderDojo පදනම නිදහස් කිරීමට ඔබ එකඟ වේ.

en: SECTION 8 - INDEMNIFICATION
si_LK: කොටස 8 - නිදහස

en: You agree to indemnify The CoderDojo Foundation, and all their affiliates, employees, faculty members, fellows, students, agents, representatives, third party service providers, and members of their governing boards (all of which are "CoderDojo Entities"), and to defend and hold each of them harmless, from any and all claims and liabilities (including attorneys' fees) arising out of or related to your breach of the Terms of Service or your use of Zen.
si_LK: CoderDojo පදනම සහ ඔවුන්ගේ අනුබද්ධයන්, සේවකයින්, පීඨ සාමාජිකයන්, ශිෂ්යයින්, නියෝජිතයින්, නියෝජිතයන්, තෙවන පාර්ශ්ව සේවා සපයන්නන් සහ ඔවුන්ගේ පාලන මණ්ඩල සාමාජිකයින් (සියල්ලම "CoderDojo Entities") වලට වගකිව යුතු බවට ඔබ එකඟ වේ. සේවා කොන්දේසි හෝ ඔබගේ Zen භාවිතයේ උල්ලංඝනය වීමෙන් හෝ පැන නගිනු ඇති හෝ නීතිඥයින්ගේ ගාස්තු ඇතුලුව ඕනෑම හිමිකම් සහ වගකීම් වලින් ආරක්ෂා කර ඒවා එකිනෙකා ආරක්ෂා කර ගන්න.

en: SECTION 9 - DISCLAIMER OF WARRANTY
si_LK: කොටස 9 - වගකීම් සහතිකය

en: You acknowledge that you are using Zen at your own risk. Zen is provided "as is," and the CoderDojo Foundation hereby expressly disclaim any and all warranties, express and implied, including but not limited to any warranties of accuracy, reliability, title, merchantability, non-infringement, fitness for a particular purpose or any other warranty, condition, guarantee or representation, whether oral, in writing or in electronic form, including but not limited to the accuracy or completeness of any information contained therein or provided by Zen. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation disclaim any and all warranties, express and implied, regarding user-generated content and CoderDojo events. The CoderDojo Foundation and their third party service providers do not represent or warrant that access to Zen will be uninterrupted or that there will be no failures, errors or omissions or loss of transmitted information, or that no viruses will be transmitted through Zen services.
si_LK: ඔබ ඔබේම අවදානමකින් Zen භාවිතා කරන බව ඔබ පිළිගනී. Zen සපයා ඇති පරිදි, සහ කොඩර් ඩොජෝ පදනම විසින් ප්රකාශිතව ප්රකාශිත හා වගකිවයුතු සියළු වගකීම් ප්රකාශිත හා නිරවද්යතාවයකින්, නිරවද්යතාව, විශ්වසනීයත්වය, හිමිකම්, වෙළඳාභිවර්ධනය, නොකළ යුතුබව, යම් අරමුණක් සඳහා යෝග්යතාවයක් හෝ වාචික, ලිඛිතව හෝ ඉලෙක්ට්රොනික ආකාරයෙන් වෙනත් වගකීම්, තත්ත්වයන්, සහතික කිරීම හෝ නියෝජනයන්, ඇතුලත්ව ඇති ඕනෑම තොරතුරක් නිරවද්යතාව හෝ සම්පුර්ණයෙන් සීමා කිරීම හෝ සෙන් විසින් සපයනු ලැබේ. ඉහත සඳහන් සීමාවන් නොතිබීමෙන් තොරව, CoderDojo පදනම භාවිතා කරන්නන් විසින් උත්පාදනය කරන ලද අන්තර්ගත සහ CoderDojo සිද්ධීන් සම්බන්ධව, ප්රකාශිත සහ ව්යංගාර්ථිත වූ සියලු වගකීම් ඉවත් කිරීම. කොඩර් ඩොජෝ පදනම සහ ඔවුන්ගේ තුන්වන පාර්ශ්වීය සේවා සපයන්නන් Zen වෙත ප්රවේශය බාධාවකින් තොරව හෝ බාධාවකින් තොරව, දෝෂ හෝ අතහැරීම් හෝ සම්ප්රේෂණය වන තොරතුරු නැතිවීම හෝ Zen සේවාවන් හරහා කිසිදු වෛරසයක් සම්ප්රේෂණය නොකරන බවය.

en: SECTION 10 - LIMITATION OF LIABILITY
si_LK: 10 වන කොටස - වගකීම සීමාව

en: The CoderDojo Foundation shall not be liable to you or any third parties for any direct, indirect, special, consequential or punitive damages of any kind, regardless of the type of claim or the nature of the cause of action, even if the CoderDojo has been advised of the possibility of such damages. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation shall have no liability to you or any third parties for damages or harms arising out of user-generated content or CoderDojo events.
si_LK: කොඩෙක් ඩොජෝ පදනම ඔබට හෝ තුන්වන පාර්ශ්වයකට වගකිව යුතු වන්නේ කවර හෝ ආකාරයක සෘජු, වක්ර, විශේෂ, විපාක හෝ දඬුවම් හානි සඳහා කුමන හෝ ආකාරයක ඉල්ලීමක් හෝ ස්වභාවය පිළිබඳ කාරණාවක් නොතකා, කොඩර් ඩොජෝ එබඳු හානියක් පිළිබඳව උපදෙස් ලබා දීම. ඉහත සඳහන් සීමාවන් සීමා කිරීමකින් තොරව, CoderDojo පදනම ඔබට හෝ තෙවන පාර්ශවයකට හානි හෝ හානිකර හෝ පරිශීලක උත්පාදනය කළ අන්තර්ගතයන් හෝ CoderDojo සිද්ධීන්ගෙන් පැනනගිනු ඇත.

en: Zen is offered by the CoderDojo Foundation from its facilities in the Republic of Ireland. The CoderDojo Foundation makes no representations that Zen is appropriate or available for use in other locations. Those who access or use Zen are responsible for compliance with local law.
si_LK: අයර්ලන්ත සමූහාණ්ඩුවේ පිහිටි කෝඩර්ඩෝජෝ පදනම මගින් සෙන් පිරිනමනු ලැබේ. කොඩර් ඩොයිඕ පදනම, Zen සුදුසු ස්ථානයක් හෝ අනෙකුත් ස්ථානවල භාවිතා කිරීමට සුදුසු නැත. ප්රාදේශීය නීතියට අනුකූල වීම සඳහා Zen ප්රවේශ හෝ භාවිතා කරන්නන් වගකිව යුතුය.

en: SECTION 12 - CHOICE OF LANGUAGE
si_LK: 12 කොටස - භාෂා තෝරාගැනීම

en: If the CoderDojo Foundation provides you with a translation of the English language version of these Terms of Use, the Privacy Policy, or any other policy, then you agree that the translation is provided for informational purposes only and does not modify the English language version. In the event of a conflict between a translation and the English version, the English version will govern.
si_LK: CoderDojo පදනම මෙම භාවිතයේ කොන්දේසි, ඉංග්රීසි භාෂා අනුවාදය, පුද්ගලිකත්ව ප්රතිපත්තිය හෝ වෙනත් ඕනෑම ප්රතිපත්තියක පරිවර්තනයක් ඔබට ලබා දෙයි නම්, තොරතුරු සඳහා කාර්යයන් සඳහා පමණක් පරිවර්තන සපයන අතර ඉංග්රීසි භාෂා අනුවාදය වෙනස් නොකරන බව ඔබ එකඟ වේ. පරිවර්තන සහ ඉංග්රීසි අනුවාදය අතර ගැටුමක් ඇතිව, ඉංග්රීසි අනුවාදය පාලනය කරනු ලැබේ.

en: SECTION 13 - NO WAIVER
si_LK: 13 වෙනි කොටස - විවේකයක් නැත

en: No waiver of any term of these Terms of Use shall be deemed a further or continuing waiver of such term or any other term, and the CoderDojo Foundation's failure to assert any right or provision under these Terms of Use shall not constitute a waiver of such right or provision.
si_LK: මෙම කොන්දේසි වල කිසිදු කොන්දේසියක් සඳහා කිසිදු කොන්දේසියක් නොලැබේ නම්, එවැනි කොන්දේසියක් හෝ වෙනත් ඕනෑම වාරයක් සඳහා තවදුරටත් හෝ අහෝසි කළ යුතු අතර, මෙම අයිතිවාසිකම් හෝ විධිවිධාන යටතේ ඕනෑම අයිතිවාසිකමක් හෝ විධිවිධානයක් තහවුරු කිරීමට අසමත් වුවහොත්, එම අයිතිය අහිමි කිරීමක් නොවේ. හෝ විධිවිධාන.

en: SECTION 14 - ENTIRE AGREEMENT
si_LK: 14 වන කොටස - සම්පූර්ණ එකඟතාව

en: This document, together with all appendices, constitutes the entire Terms of Use and supersedes all previous agreements with the CoderDojo Foundation relating to the use of Zen.
si_LK: සියළුම උපග්රන්ථ සමග මෙම ලේඛනය සමස්ත කොන්දේසි භාවිතා කිරීම හා Zen භාවිතය සම්බන්ධව CoderDojo පදනම සමග ඇති සියලු පෙර ගිවිසුම් අභිබවා යවයි.

en: Revision date:  29th July 2015
si_LK: සංශෝධන දිනය: 2015 ජූලි 29 දින

en: CoderDojo Champion Registration Form
si_LK: CoderDojo ස්වෙච්චා නායක ලියාපදිංචි වීමේ පෝරමය

en: General Information
si_LK: සාමාන්‍යය තොරතුරු

en: Email Address
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය

en: Please provide a personal email address.
si_LK: කරුණාකර පුද්ගලික ඊ තැපැල් ලිපිනයක් ලබා දෙන්න.

en: Full Name
si_LK: සම්පූර්ණ නම

en: Please provide your full name
si_LK: කරුණාකර ඔබේ සම්පූර්ණ නම ලබා දෙන්න

en: Planned Dojo Location
si_LK: ස්ථානය

en: Please let us know where in the world you are planning to set up your Dojo. eg. Town, City, State, Country
si_LK: ඔබ ඔබේ ඩොජෝ පිහිටුවීමට සැළසුම් කිරීමට ලෝකය කොහේදැයි අපට දැනුම් දෙන්න. උදා. නගරය, නගරය, රාජ්යය, රට

en: Planned Dojo Location is empty
si_LK: හිස් ස්ථානයකි

en: Date of Birth
si_LK: උපන් දිනය

en: Telephone Number
si_LK: දුරකථන අංකය

en: Telephone Number is empty
si_LK: දුරකථන අංකය හිස්

en: Experience
si_LK: අත්දැකීම්

en: Do you have any relevant experience working with young people
si_LK: යෞවනයන් සමඟ කටයුතු කර ඔබට අත්දැකීමක් තිබේද

en: Experience is empty
si_LK: අත්දැකීම් හිස්

en: Please include country code.
si_LK: කරුණාකර රටේ කේතය ඇතුල් කරන්න.

en: Please let us know of any technical experience you have that will help you run your Dojo. This is not required to organise a Dojo, as long you find a solid team of technical mentors. If none, please respond N/A.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ ධාවනය සඳහා උපකාර වන ඕනෑම තාක්ෂණික අත්දැකීමක් අපට දැන ගන්න. මෙය ඩොජෝ සංවිධානයක් සංවිධානය කිරීම අවශ්ය නොවේ. මෙයින් ඔබට ස්ථිර තාක්ෂණික උපදේශකයින් සොයා ගත හැකිය. කිසිවක් නැත, කරුණාකර N / A ප්රතිචාර දක්වන්න.

en: Please list any relevant technical experience
si_LK: කරුණාකර අදාළ තාක්ෂණික අත්දැකීම් ලැයිස්තුගත කරන්න

en: Technical Experience is empty
si_LK: තාක්ෂණික අත්දැකීම් හිස්

en: How did you hear about CoderDojo?
si_LK: ඔබ CoderDojo පිළිබඳව දැන ගත්තේ කෙසේද?

en: Social
si_LK: සමාජ

en: If you wish please provide your username or a link to your Twitter page.
si_LK: ඔබේ Twitter ගිණුමේ නාමය හෝ ලිපිනය ලබා දෙන්න.

en: If you wish please provide your username or a link to your LinkedIn page.
si_LK: ඔබේ LinkedIn ගිණුමේ නාමය හෝ ලිපිනය ලබා දෙන්න.

en: If you wish please provide your username or a link to your Google+
si_LK: ඔබේ Google+ ගිණුමේ නාමය හෝ ලිපිනය ලබා දෙන්න

en: Do you have access to technical mentors
si_LK: ඔබට තාක්ෂණික උපදේශකයින්ගේ සහය තිබේද?

en: It is recommended to find a team of interested local technical volunteers to mentor and to find non-technical volunteers, such as parents, who can help out and volunteer when they bring their children etc. You do not need to have a big team but it is always better to have support from a core team when organising a Dojo. You can then have planning meetings with your team in advance of setting up your Dojo
si_LK: උනන්දුවක් දක්වන දේශීය තාක්ෂණික ස්වේච්ඡා සේවකයන් කණ්ඩායමක් උපදේශකයකු සොයා ගැනීමටත්, දෙමව්පියන් වැනි තාක්ෂණික ස්වේච්ඡා සේවකයින් සොයා ගැනීමටත්, තම දරුවන් රැගෙන එන විට ස්වේච්ඡාවෙන් හා ස්වේච්ඡාවෙන් ඉදිරිපත් කිරීමටත් උදව් විය හැකිය. ඔබට විශාල කණ්ඩායමක් අවශ්ය නොවනු ඇත ඩොජෝ සංවිධානයක් සංවිධානය කිරීමේදී ප්රධාන කණ්ඩායමක් වෙතින් ලැබෙන සහයෝගය සෑම විටම හොඳයි. එවිට ඔබගේ ඩොජෝ පිහිටුවීමට පෙර ඔබගේ කණ්ඩායම සමඟ ඔබගේ සැලසුම් සමඟ රැස්වීම් පැවැත්විය හැකිය

en: Select an option
si_LK: විකල්පයක් තෝරන්න

en: Do you have access to a venue
si_LK: ඔබට ස්ථානයක් තිබේද?

en: Dojos cannot be hosted in private residences, they must be in a public space such as a library, business, canteens, schools or community centres. We recommend that the young people attending bring their own laptops so the venue should have, at least, plug sockets for laptops, internet access and tables and chairs for the attendees.
si_LK: ඩෝජ්ස් පෞද්ගලික නිවාසවල සත්කාරකත්වය ලබා ගත නොහැකිය. ඔවුන් පුස්තකාලය, ව්යාපාර, ආපන ශාලා, පාසැල් හෝ ප්රජා මධ්යස්ථාන වැනි මහජන අවකාශයක සිටිය යුතුය. පැමිණෙන තරුණ තරුණියන් තමන්ගේම ලැප්ටොප් පරිගණක ගෙන එන ලෙසට නිර්දේශ කර ඇති අතර, අවම වශයෙන්, ලැප්ටොප් පරිගණක සඳහා අන්තර්ජාල ප්රවේශය, පැමිණෙන අය සඳහා මේස සහ පුටු ලබා දිය යුතුය.

en: Champion Application
si_LK: නායක අයදුම්පත්‍රය

en: Country
si_LK: රට

en: CityTown
si_LK: නගරය

en: Please type City name in English/Latin character a-Z!
si_LK: නගරයේ නම ඉංග්‍රීසියෙන් ඇතුලත් කරන්න!

en: Languages Spoken
si_LK: කතාකරන භාෂාවන්

en: Projects
si_LK: ව්‍යාපෘති

en: No project yet
si_LK: ව්‍යාපෘති දැනට නැත

en: Prerequisites
si_LK: පූර්ව අවශ්යතාවයන්

en: Notes
si_LK: සටහන්

en: Search Engine
si_LK: සෙවුම් යන්ත්‍රය

en: Events
si_LK: වැඩසටහන්

en: There are no events currently listed for this Dojo. Please contact the Dojo to find out about upcoming events.
si_LK: මෙම ඩොජෝ සඳහා දැනට ලැයිස්තුගත වූ වැඩසටහන් කිසිවක් නොමැත. ඉදිරියේදී සිදුවීම් පිළිබඳව සොයා ගැනීමට ඩෝජෝ අමතන්න.

en: Word of Mouth
si_LK: කට වහර

en: Other
si_LK: අනෙකුත්

en: CoderDojo Foundation charter for CoderDojo
si_LK: CoderDojo සඳහා CoderDojo පදනමේ ප්‍රකාශ පත්‍රය

en: All Dojos are required to agree with the below CoderDojo Charter. This Charter encompasses the basic ethos and core aspects of the CoderDojo movement, which all Dojos are founded on. The introduction of the Charter was announced by co-founder James Whelton to the CoderDojo Organisers Group on the 3rd of December 2013.
si_LK: සියලුම ඩොජොස් පහත දැක්වෙන කොඩර් ඩොජෝ ප්රඥප්තිය සමඟ එකඟ විය යුතුය. මෙම ප්රඥප්තිය සියලු ඩොජෝස් පදනම් කරගත් කොඩර් ඩොයිජෝ ව්යාපාරයේ මුලික ඌණතාව සහ මූලික අංගයන් අන්තර්ගත වේ. සමාරම්භකයා වන ජේම්ස් වෝල්ටන් 2013 දෙසැම්බර් 03 වන දින කොඩේරෙඡෝ සංවිධායකයින් වෙත ප්රඥප්තිය හඳුන්වාදීම නිවේදනය කරන ලදී.

en: For the purposes of this Charter, "CoderDojo" shall mean the open source, volunteer led movement orientated around running free not-for-profit coding clubs. "Dojos" shall mean the not-for profit coding clubs established to support communities and spread the philosophy of CoderDojo.
si_LK: මෙම ප්රඥප්තියේ අරමුණු සඳහා "CoderDojo" යනු විවෘත කේතය, නිදහස් ස්පාඤ්ඤ නොවන කේතීකරණ සමාජ ශාලා වටා වටා ස්වෝත්තමවාදී මෙහෙයවන ව්යාපාරයකි. "ඩොජොස්" යනු ප්රජාවන්ට සහාය දැක්වීම සඳහා පිහිටුවන ලද ලාභ නොලැබූ සමාජ සංග්රහයන් සහ කොඩර් ඩොජෝ දර්ශනය පතුරුවා හැරීමයි.

en: All Dojos are independent, autonomous, community groups set up to inspire young people to learn code. All Dojos have different styles of operating but they all hold the same ethos.
si_LK: සියලුම ඩොජොස් ස්වාධීන, ස්වාධීන, ප්රජා කන්ඩායම් යෞවනයන්ට සංග්රහ කිරීමට පෙළඹවීම සඳහා පිහිටුවා ඇත. සියළුම ඩොජොස් මෙහෙයුම්වල විවිධාකාර ස්වරූපයන් ඇත.

en: We commit to inspiring and supporting young people to learn how to create technology
si_LK: තාක්ෂණය නිර්මාණය කිරීමට ඉගෙන ගැනීමට යෞවන අයව පෙලඹවීම හා ඒවාට අනුබල දීම සඳහා අපි කැපවී සිටිමු

en: We commit to the highest possible standards of child protection in our jurisdiction
si_LK: අපගේ අධිකරණයේ ළමා ආරක්ෂණ උපරිම ප්‍රමිතීන් කරා අපි කැපවී සිටිමු

en: We commit to not charging children attending nor their parents
si_LK: දරුවන්ට හෝ ඔවුන්ගේ දෙමව්පියන්ට අය නොකිරීමට අපි කැපවී සිටිමු

en: We commit to encourage parent participation within our Dojo
si_LK: අපේ ඩොජෝ ඇතුලුව දෙමව්පියන්ගේ සහභාගිත්වය දිරිමත් කිරීමට අපි කැප වෙමු

en: We commit to sharing our knowledge for free (libre and open)
si_LK: අපගේ දැනුම හුවමාරු කර ගැනීම සඳහා නොමිලේ (නිදහස් හා විවෘත)

en: We commit to share our knowledge within our Dojo and to other Dojos
si_LK: අපේ ඩොජෝ සහ අනෙකුත් ඩොජොස් තුළ අපගේ දැනුම හුවමාරු කර ගැනීමට අපි කැප වෙමු

en: We commit to take care and uphold the good name of the global CoderDojo community
si_LK: ගෝලීය CoderDojo ප්‍රජාවගේ යහපත රැකබලා ගැනීමට සහ තහවුරු කිරීමට අපි කැපවී සිටිමු

en: We commit to encouraging collaboration, peer to peer mentoring and project work between the attendees
si_LK: අපි සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීම සඳහා උනන්දුවක් දක්වන අතර, සහභාගිවන්නන් අතර සම මට්ටමේ උපදේශකත්වය හා ව්යාපෘති වැඩ කිරීම

en: We commit to welcoming volunteers and children regardless of gender, race, sexual orientation, creed, religion or ability.
si_LK: ස්ත්රි පුරුෂභාවය, ජාතිය, ලිංගික හැඩගැස්ම, ආගම, ආගම හෝ හැකියාවන් නොසලකා ස්වේච්ඡා සේවකයන් හා දරුවන් පිළිගැනීමට අපි කැපවී සිටිමු.

en: CoderDojo Foundation (CDF) commitments to you:
si_LK: CoderDojo Foundation (CDF) ගෙන් ඔබට:

en: CDF commits to act in the interest of the global CoderDojo community
si_LK: CDF විසින් ගෝලීය CoderDojo ප්‍රජාවේ උනන්දුවක් දක්වනු ඇත

en: CDF commits to facilitating the community to share its knowledge
si_LK: CDF තම දැනුම හුවමාරු කර ගැනීම සඳහා පහසුකම් සැලසීම

en: CDF commits to sharing our resources for free
si_LK: CDF නොමිලේ අපගේ සම්පත් බෙදාහදා ගැනීම සිදු කරයි

en: CDF commits to encouraging active involvement in our organisation
si_LK: අපගේ සංවිධානයේ ක්රියාශීලී සහභාගිත්වය දිරිමත් කිරීමට CDF සමාගම කැපවෙනවා

en: Agreement
si_LK: ගිවිසුම

en: On registration you are making an agreement with the CoderDojo Foundation and agreeing to follow the CoderDojo ethos.
si_LK: ලියාපදිංචියේදී ඔබ කොඩර් ඩොයි පදනමේ එකඟතාවයක් ඇති කර ගනිමින් CoderDojo ethos අනුගමනය කිරීමට එකඟ වේ.

en: You are entitled to use the CoderDojo name, logo and website to promote your activity for non commercial use
si_LK: වාණිජ භාවිතය සඳහා ඔබේ ක්රියාකාරිත්වය ප්රවර්ධනය කිරීම සඳහා ඔබ CoderDojo නාමය, ලාංඡනය සහ වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීමට හිමිකම් ඇත

en: You are entitled to fundraise on the condition that it is made explicit you do so for your Dojo or as a group of Dojos under a group name (EG Dojos of California) and inappropriate fundraising is a breach of this Charter.
si_LK: ඔබ ඔබේ ඩොජෝ හෝ ඩොජෝස් කණ්ඩායමක් ලෙස කැලිෆෝර්නියාවේ ඊගස් ඩොයිස්ස් යටතේ ඊජිස් ඩොයිෂොස් නම් ඩොජෝස් කණ්ඩායමක් ලෙස නම් කර ඇති අතර, නුසුදුසු අරමුදල් රැස් කිරීම මෙම ප්රඥප්තිය උල්ලංඝනය කිරීමකි.

en: It is your responsibility to ensure you are compliant with legislation in your jurisdiction when undertaking any activities, including fundraising, for your Dojo or group of Dojos.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ හෝ ඩොජොස් හි කණ්ඩායම් සඳහා අරමුදල් රැස්කිරීම ඇතුලුව ඕනෑම ක්රියාකාරකම් සිදු කිරීමේදී ඔබ ඔබේ අධිකරණයේ නීතිවලට අනුකූල වන බවට වග බලා ගැනීම ඔබේ වගකීමයි.

en: If the terms of this Charter are breached, CoderDojo Foundation retains the right to remove the group from the website. In this case your coding club shall cease using the CoderDojo name, brand and logo in the promotion of your coding club and on third party websites.
si_LK: මෙම ප්රඥප්තියේ කොන්දේසි උල්ලංඝනය වී ඇත්නම්, එම වෙබ් අඩවියෙන් කණ්ඩායම ඉවත් කිරීමට CoderDojo පදනම සතු වේ. මෙම කේතය ඔබේ කේතීකරණ සමාජය සහ තුන්වන පාර්ශව වෙබ් අඩවිවල ප්රවර්ධනය කිරීමේදී CoderDojo නාමය, වෙළඳ නාමය සහ ලාංඡනය භාවිතා කිරීම නවත්වනු ඇත.

en: Opinions expressed by any individual Dojo or people in the registered Dojo do not represent the views of CoderDojo Foundation.
si_LK: ඕනෑම පුද්ගලයෙකු හෝ ඩොජෝ හෝ ප්රකාශිත ඩොජෝ ප්රකාශකයින්ගේ අදහස් කෝඩර් ඩොජෝ පදනමේ අදහස් නොවේ.

en: CoderDojo Foundation may terminate this Charter with any Dojo without cause on thirty days' notice.
si_LK: CoderDojo පදනම දින 03 ට පෙර නොවූ හේතුවකින් තොරව ඕනෑම ඩොජෝ හෝ මෙම ප්රඥප්තිය අවලංගු කළ හැකිය.

en: As CoderDojo Foundation is an Irish entity, this Charter is subject to Irish law and you agree to that.
si_LK: CoderDojo පදනම යනු අයර්ලන්ත නියාමකයෙක් ලෙසයි. මෙම ප්රඥප්තිය අයර්ලන්ත නීතියට යටත් වන අතර ඔබ එයට එකඟ වේ.

en: Disclaimer of Liability
si_LK: වගකීම් පිළිබඳ වගකීමකි

en: CoderDojo Foundation accepts no responsibility or liability whatsoever where a party is injured while engaging in the activities of a registered group. It is the responsibility of each club to ensure they maintain valid and appropriate insurance.
si_LK: ලියාපදිංචි වූ කණ්ඩායමේ ක්රියාකාරකම්වල යෙදී සිටියදී පාර්ශවයකට තුවාල වූ කොඩේරෙඡෝ පදනම කිසිදු වගකීමක් හෝ වගකීමක් භාර නොගනී. වලංගු හා සුදුසු රක්ෂණ රක්ෂණයක් පවත්වා ගැනීම සහතික කිරීම සඳහා සෑම සමාජ ශාලාවක්ම වගකීමයි.

en: You are solely responsible for the activities conducted by your own Dojo. Agreeing to this Charter does not constitute endorsement of those activities by the CoderDojo Foundation.
si_LK: ඔබගේම ඩොජෝ විසින් සිදු කරන ක්රියාකාරකම් සඳහා ඔබ වගකිව යුතුය. මෙම ප්රඥප්තියට එකඟ වීම කොඩේරෝඡෝ පදනම විසින් එම කටයුතු අනුමත කිරීමක් නොවේ.

en: There are unsaved changes on this page
si_LK: මෙම පිටුවෙහි නොගැලපෙන වෙනස්කම් තිබේ

en: Full Name:
si_LK: සම්පූර්ණ නම:

en: You must enter your full name
si_LK: ඔබගේ සම්පූර්ණ නම ඇතුලත් කල යුතුයි

en: You must accept the charter
si_LK: ඔබ ප්රඥප්තිය පිළිගත යුතුය

en: I have read and accepted the above charter
si_LK: මම කියවා ඉහත සඳහන් ප්රඥප්තිය පිළිගත්තා

en: Next
si_LK: ඊළගට

en: Dojo Menu
si_LK: Dojo මෙනුව

en: Events
si_LK: වැඩසටහන්

en: Forum
si_LK: සාකච්ඡා

en: Charter
si_LK: ප්‍රකාශ පත්‍රය

en: FAQ
si_LK: නිති අසන පැණ

en: Opens in new window
si_LK: නව කවුළුවක විවෘත වේ

en: Find a Dojo
si_LK: ඩොජෝවක් සොයන්න

en: Resources
si_LK: සම්පත්

en: Dojo List
si_LK: ඩෝජෝ ලැයිස්තුව

en: My Dojos
si_LK: මගේ ඩොජෝවන්

en: Create Dojo
si_LK: ඩොජෝවක් සකසන්න

en: Start a Dojo
si_LK: ඩොජෝවක් ආරම්භ කරන්න

en: Manage Dojos
si_LK: ඩෝජෝ කළමනාකරණය කරන්න

en: Stats
si_LK: සංඛ්‍යාලේඛන

en: Logout
si_LK: ඉවත් වන්න

en: Create a Dojo
si_LK: ඩොජෝවක් සකසන්න

en: Forums
si_LK: සාකච්ඡා

en: User Invitation
si_LK: පරිශීලක ආරාධනා

en: User Request
si_LK: පරිශීලක ඉල්ලීම්

en: User Request is being validated...
si_LK: පරිශීලක ඉල්ලීම තහවුරු වෙමින් පවතී...

en: Status
si_LK: තත්වය

en: Join
si_LK: එක් වෙන්න

en: Send Request
si_LK: ඉල්ලීම යවන්න

en: Contact
si_LK: සම්බන්ධ කරන්න

en: Email
si_LK: ඊ-තැපෑල

en: Dojo Email
si_LK: ඩෝජෝ ඊ-තැපෑල

en: Website
si_LK: වෙබ් අඩවිය

en: Time
si_LK: වේලාව

en: Location
si_LK: ස්ථානය

en: Map
si_LK: සිතියම

en: To register a Dojo you first need an account. Sign up here:
si_LK: ඩෝජෝවක් ලියාපදිංචි කිරීමට ප්‍රථමයෙන් ඔබට ගිණුමක් පැවතිය යුතුය. මෙතනින් ලියාපදිංචි වන්න:

en: The Dojos listed here are all verified by the CoderDojo team.
si_LK: මෙහි ලැයිස්තුගත කර ඇති ඩොජොස් CoderDojo කණ්ඩායම විසින් තහවුරු කර ඇත.

en: Learn more
si_LK: තව දැනගන්න

en: View more
si_LK: වැඩිදුර

en: View less
si_LK: සංශිප්තව

en: Search Results
si_LK: සෙවුම් ප්‍රතිඵල

en: Your closest dojos
si_LK: ඔබට ලගම ඩෝජෝව

en: Where are you?
si_LK: ඔබ කොහෙද පදිංචි?

en: Dojo Information
si_LK: ඩෝජෝව පිලිබඳ තොරතුරු

en: Dojo Name
si_LK: ඩෝජෝවේ නම

en: Normally named after an area, like "Cork", or if there are multiple Dojos are in your area "San Fran @ GitHub". Try refrain from prefixing the name with "CoderDojo".
si_LK: සාමාන්යයෙන් "කෝක්" වැනි ප්‍රදේශයක් අනුව නම් කරනු ලැබේ, හෝ ඔබේ ප්‍රදේශය තුළ "ඩෝජෝ " කිහිපයක් තිබේ නම් "San Fran @ GitHub". "CoderDojo" සමඟ නම පෙරසැකසීමෙන් වැළකී සිටින්න.

en: Please type Dojo name in English/Latin character a-Z!
si_LK: කරුණාකර ඉංග්‍රීසි / ලතින් අකුරු වලින් නම ටයිප් කරන්න!

en: This should be different to the personal email you signed up for an account here with. For your own CoderDojo email address (e.g. limerick@coderdojo.com), please contact us and leave this field blank.
si_LK: ඔබ මෙහි ඇතුළත් ගිණුමක් සඳහා ලියාපදිංචි පෞද්ගලික ඊ-තැපෑලට වඩා වෙනස් විය යුතුය. ඔබගේම CoderDojo ඊමේල් ලිපිනය සඳහා (උදා. Limerick@coderdojo.com) සඳහා අප අමතන්න. මෙම ක්ෂේත්රය හිස්ව තබන්න.

en: Times are empty
si_LK: වේලාවන් හිස්

en: State whether it's every week or on a certain day (Eg. "Every Friday, 5.30pm - 8pm" or "Saturday 25th, 12pm - 3pm")
si_LK: සතියේ සෑම දිනකම හෝ යම් දිනක (උදා: "සෑම සිකුරාදා, පස්වරු 5.30 - 8.00" හෝ "සෙනසුරාදා දින 25, 12 සිට පස්වරු 3 දක්වා" යනුවෙන් සඳහන් කරන්න)

en: Select or search a country in the list...
si_LK: ලැයිස්තුවෙන් ඔබේ රට තෝරන්න...

en: Select a country
si_LK: රට තෝරා ගන්න

en: Search for or enter your area
si_LK: ඔබගේ ප්‍රදේශය ඇතුලත් කරන්න

en: Select a place
si_LK: ස්ථානයක් තෝරන්න

en: Address
si_LK: ලිපිනය

en: Address of the Dojo (e.g. LIT Downtown Centre)
si_LK: ඩෝජෝවෙහි ලිපිනය

en: Coordinates
si_LK: ඛණ්ඩාංක

en: Times is Empty
si_LK: වේලාවන් හිස්

en: Address is empty
si_LK: ලිපිනය හිස්

en: Get location from address
si_LK: ස්ථානය ලිපිනයෙන් ලබා ගන්න

en: Click on the map to select a location
si_LK: ස්ථානය තෝරා ගැනීමට සිතියම උඩ ක්ලික් කරන්න

en: Other Information
si_LK: සාමාන්‍යය තොරතුරු

en: Google Group URL
si_LK: Google Group ලිපිනය

en: We recommend setting up a discussion group so people can sign up for the latest news and happenings.
si_LK: අලුත්ම පුවත් සහ සිදුවීම් සඳහා පුද්ගලයින්ට ලියාපදිංචි වීමට සාකච්ඡුා කණ්ඩායමක් පිහිටුවීමට අපි නිර්දේශ කරමු.

en: Again, a useful way for sharing information and being found. We can also help share messages to followers.
si_LK: නැවතත්, තොරතුරු හුවමාරු කර ගැනීම හා සොයා ගැනීම සඳහා ප්‍රයෝජනවත් ක්‍රමයකි. අනුගාමිකයින්ට පණිවිඩ හුවමාරු කර ගැනීමටද අපට උපකාර කළ හැකිය.

en: Mailing List
si_LK: තැපැල් ලැයිස්තුව

en: Receive monthly updates to your user email address from the CoderDojo community around the world that keep you informed and help you with running your Dojo.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව ඔබ දැනුවත් කරන සහ ඔබට සහාය වන ලොව පුරා CoderDojo ප්‍රජාව වෙතින් ඔබගේ පරිශීලක ඊ-තැපැල් ලිපිනය වෙත මාසික යාවත්කාලීන ලබා ගන්න.

en: Status Messages
si_LK: තත්ත්ව පණිවිඩ

en: Need Mentors
si_LK: උපදේශකයන් අවශ්‍යයි

en: We need mentors!
si_LK: අපට උපදේශකයන් අවශ්‍යයි!

en: Submit!
si_LK: යොමන්න!

en: Thanks for submitting your information!
     We will be sharing the final results of this survey with the community once it has been collected.
si_LK: ඔබේ තොරතුරු ඇතුලත් කලාට තුති!
    මේ සමීක්ෂණයේ අවසන් ප්‍රතිපල අපි ඔබ සමඟත් බෙදාගන්නවා.

en: Your Dojo already submitted its answer, thanks for your participation !
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව දැනටමත් මෙය සම්පූර්ණ කර ඇත. ස්තුතියි!

en: Current Stage
si_LK: වර්තමාන තත්වය

en: In planning - check back soon
si_LK: සැලසුම් කරමින් පවතී - ඉක්මනින් ආපසු පරීක්ෂා කරන්න

en: Open, just show up
si_LK: විවෘත, හුදෙක් පෙන්වන්න

en: Booking required
si_LK: වෙන්කරවා ගත යුතුයි

en: Booking is required to attend this Dojo. Please contact the Dojo administrator if no events are listed.
si_LK: මේ ඩෝජෝවට එකතු වීමට ප්‍රවේශපත්‍ර වෙන් කරවා ගත යුතුයි. වැඩසටහන් ලැයිස්තු ගත කර නොමැති නම් ඩොජෝවේ පරිපාලකයා සම්බන්ධ කරන්න.

en: Contact for more information
si_LK: වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා සම්බන්ධ කරන්න

en: Inactive
si_LK: අක්‍රිය

en: Active Dojo
si_LK: සක්‍රිය ඩෝජෝ

en: Uh-oh! Unfortunately this Dojo is no longer active. If you would like to set up a new Dojo at this location, please email us at info@coderdojo.com
si_LK: උහ්! අවාසනාවකට මේ ඩොජෝව තවදුරටත් ක්‍රියාකාරී නොවේ. ඔබ මෙම ස්ථානයේ නව ඩොජෝ එකක් පිහිටුවීමට කැමති නම්, කරුණාකර අපට info@coderdojo.com හි ඊ-තැපැල් කරන්න

en: Full up
si_LK: කිසි ඉඩක් නැති

en: Private
si_LK: පුද්ගලික

en: Please only select if your Dojo will be accessible exclusively to attendees from within your organisation, e.g. schools/universities/children of organisation's employees/etc.
si_LK: කරුණාකර ඔබගේ ඩොජෝ ඔබගේ සංවිධානය තුළ පමණක් සහභාගිවන්නන්ට පමණක් ප්‍රවේශ විය හැකි නම්, උදා. පාසැල් / විශ්ව විද්යාල / සංවිධානයේ සේවකයන්ගේ සේවකයින්.

en: Supporters Image URL
si_LK: ආධාරක පින්තූර වෙබ් ලිපින

en: Manage Dojo Users
si_LK: ඩෝජෝ පරිශීලකයන් කළමනාකරණය

en: User request to join your Dojo accepted. 
    The user is now a member of your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝවට සම්බන්ධ වීමට සිදු කල තිබු පරිශීලක ඉල්ලීම පිළිගෙන ඇත. 
    පරිශීලකයා දැන් ඔබේ ඩොජෝවේ සමජිකයෙකුයි

en: User request to join your Dojo declined
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝවට ලැබී තිබු පරිශීලක ඉල්ලීම ප්‍රතික්ෂේප වී ඇත

en: Error accepting a user request
si_LK: පරිශීලක ඉල්ලීම පිළිගැනීමේදී වරදක් සිදු වී ඇත

en: Error declining a user request
si_LK: පරිශීලක ඉල්ලීම පිළිනොගැනීමේදී වරදක් සිදු වී ඇත

en: Active Users
si_LK: සක්‍රිය පරිශීලකයන්

en: User Request
si_LK: පරිශීලක ඉල්ලීම්

en: Send Invite
si_LK: ආරාධනා කරන්න

en: Profile
si_LK: පැතිකඩ

en: User Types
si_LK: පරිශීලක වර්ග

en: User Permissions
si_LK: පරිශීලක අවසර

en: Remove User
si_LK: පරිශිලකයාව ඉවත් කරන්න

en: View Profile
si_LK: පැතිකඩ බලන්න

en: Verification
si_LK: සත්‍යාපනය

en: Any
si_LK: ඕනෑම

en: Verified
si_LK: සත්‍යාපනය විය

en: Verified!
si_LK: සත්‍යාපනය විය!

en: Not verified
si_LK: තහවුරු නොවිණි

en: Unverified
si_LK: සත්‍යාපනය නොවූ

en: verified
si_LK: සත්‍යාපනය විය

en: unverified
si_LK: සත්‍යාපනය නොවූ

en: Stage
si_LK: වේදිකාව

en: Dojo Email
si_LK: ඩෝජෝ ඊ-තැපෑල

en: User Email
si_LK: පරිශීලක ඊ තැපැල් ලිපිනය

en: Filter
si_LK: පෙරන්න

en: Dojo
si_LK: ඩෝජෝ

en: User
si_LK: පරිශිලකයා

en: Application
si_LK: අයදුම් පත්‍රය

en: Edit
si_LK: වෙනස් කරන්න

en: Verify
si_LK: සත්‍යාපනය කරන්න

en: Delete
si_LK: මකන්න

en: unsigned
si_LK: නොසෑහෙනු

en: View
si_LK: පෙන්වන්න

en: Apply
si_LK: යොදන්න

en: Users
si_LK: පරිශිලකයන්

en: Listing
si_LK: ලැයිස්තුව

en: Times
si_LK: වේලාවන්

en: Tao verified
si_LK: Tao තහවුරු කර ඇත

en: Tao unverified
si_LK: Tao තහවුරු කර නොමැත

en: Join Mailing List
si_LK: තැපැල් ලැයිස්තුවට එකතු වෙන්න

en: I have read and accept the
si_LK: මම කියවා පිළිගන්නෙමි

en: Terms of Service here
si_LK: සේවාවේ කොන්දේසි

en: Click on each step to get started
si_LK: ආරම්භ කරන්න එක් එක් පියවර ක්ලික් කරන්න

en: Welcome New Champion! The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out this form and giving us a little more information about yourself.
si_LK: ඔබව සාදරයෙන් පිලිගන්නවා! ඔබේ ප්‍රදේශයේ ඩෝජෝව නිර්මාණය කිරීමට ප්‍රථම පියවර ලෙස මේ පෝරමය පුරවන්න.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
si_LK: මෙම තොරතුරු රැස් කිරීම මඟින් ඔබගේ ඩොජෝ ගමන ආරම්භ කිරීමට සහාය විය හැකිය!

en: If you wish to learn more about starting a CoderDojo in your area please see:
si_LK: ඔබගේ ප්‍රදේශයේ CoderDojo ආරම්භ කිරීම ගැන වැඩිදුර විස්තර දැන ගැනීමට අවශයය නම් කරුණාකර මෙය බලන්න:

en: You must be over 18 years old...
si_LK: ඔබ වයස අවුරුදු 18 ට වඩා වැඩි විය යුතුය...

en: Please include country code...
si_LK: කරුණාකර රටේ කේතය ඇතුල් කරන්න...

en: Address
si_LK: ලිපිනය

en: Enter your street level address...
si_LK: වීදි මට්ටමේ ලිපිනය ඇතුල් කරන්න...

en: Address is empty
si_LK: ලිපිනය හිස්

en: Technical Experience
si_LK: තාක්ෂණික අත්දැකීම්

en: Please describe any websites, apps or open source work that you have done.
si_LK: ඔබ සිදු කර ඇති වෙබ් අඩවි, යෙදුම් හෝ වෙනත් විවෘත කේත ව්‍යාපෘති විස්තර කරන්න.

en: Experience working with youth
si_LK: තරුණයින් සමඟ වැඩ කිරීම

en: Please describe your experience working with youth.
si_LK: තරුණයින් සමඟින් කටයුතු කිරීමේ අත්දැකීම් විස්තර කරන්න.

en: Please add any other relevant information.
si_LK: කරුණාකර වෙනත් අදාල තොරතුරු වෙතොත් එකතු කරන්න.

en: Please specify where you heard about CoderDojo
si_LK: ඔබ CoderDojo පිළිබඳව දැන ගත්තේ කොහොමද?

en: Register Account
si_LK: ගිණුමක් සඳහා ලියාපදිංචි වෙන්න

en: To get started, please fill in the following registration form.
si_LK: ආරම්භ කිරීමට, කරුණාකර පහත පෝරමය සම්පූර්ණ කරන්න.

en: Champion Registration
si_LK: නායක ලියාපදිංචිය

en: Update Champion
si_LK: නායකයාව යාවත්කාලින කරන්න

en: Setup your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සකස් කරන්න

en: Save Dojo Setup
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සකස් කිරීම සුරකින්න

en: Update Dojo Setup
si_LK: ඩෝජෝව සකස් කිරීම වෙනස් කරන්න

en: Create Dojo Listing
si_LK: ඩෝජෝ ලැයිස්තු සාදන්න

en: Enter Dojo name
si_LK: ඩෝජෝවෙහි නම ඇතුලත් කරන්න

en: Enter Dojo email address
si_LK: ඩොජෝවෙහි ඊ තැපැල් ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Enter street level address
si_LK: වීදි මට්ටමේ ලිපිනය ඇතුල් කරන්න

en: Enter Google group URL
si_LK: Google group වෙබ් ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Enter website URL
si_LK: වෙබ් අඩවි ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Enter Twitter profile URL
si_LK: Twitter පැතිකඩ URL ඇතුලත් කරන්න

en: Enter supporters image URL
si_LK: ආධාරකරුවන්ගේ රූපයේ URL ඇතුලත් කරන්න

en: Thank you for submitting your dojo listing.
si_LK: ඔබගේ ඩෝජෝ ලැයිස්තු ඉදිරිපත් කලාට ස්තූතියි.

en: A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
si_LK: CoderDojo පදනමේ සාමාජිකයෙකු ඔබේ ලැයිස්තු ගත කිරීම පරික්ෂා කර ඔබව සම්බන්ධ කර ගනීවි.

en: If you have a Dojo supporter(s), if they are providing space/wifi/pizza and would like to show it, enter URL to a supporter image here, please make sure it's 570px in width
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝවට උපකාර කරන අය සිටීනම් ඔවුන්ගේ ඡායාරූප වල වෙබ් සබැදි මෙතැන සඳහන් කරන්න. ඒවායේ පළල 570px විය යුතුය

en: persons have signed the current version of the charter
si_LK: පුද්ගලයන්ගේ ප්‍රකාශ පත්‍රයේ වත්මන් අනුවාදය අත්සන් කර ඇත

en: Active
si_LK: ක්‍රියාකාරී

en: Total
si_LK: මුළු එකතුව

en: Send me an email
si_LK: මට ඊමේල් එකක් යවන්න

en: Joined
si_LK: එකතු වුවා

en: Social Media
si_LK: සමාජ ජාල

en: Bio
si_LK: ජෛව

en: A description about me
si_LK: මම පිළිබඳව විස්තරයක්

en: Member of Dojos
si_LK: ඩෝජෝවෙහි සාමාජික

en: Gather your Team
si_LK: ඔබේ කණ්ඩායම එකතු කර ගන්න

en: Gather Team
si_LK: කණ්ඩායම එකතු කර ගන්න

en: You must gather a team before continuing.
si_LK: ඉදිරියට යාමට පෙර කණ්ඩායම එකතු කර ගන්න.

en: Find Mentors
si_LK: උපදේශකයන් සොයා ගන්න

en: You must find mentors before continuing.
si_LK: ඉදිරියට යාමට පෙර උපදේශකයන් සොයා ගන්න.

en: Background Check
si_LK: පසුබිම් පරීක්ෂාව

en: Please describe the situation in your Dojo and if your team has been background checked.
si_LK: ඔබගේ කණ්ඩායම පසුබිම් කොට සලකුණු කර තිබේ නම් ඔබේ ඩෝජෝ හි තත්වය විස්තර කරන්න.

en: Find your Venue
si_LK: ඔබේ ස්ථානය සොයා ගන්න

en: Plan your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව සැලසුම් කරන්න

en: Plan how frequently you will run your Dojo
si_LK: ඔබ කොපමණ වාරයක් ඔබේ ඩොජෝව පවත්වනවා දැයි සැලසුම් කරන්න

en: You must plan how often your Dojo will take place.
si_LK: කොපමණ වාර ගණනක් ඩෝජෝව පවත්වනවාද යන්න ඔබ සැලසුම් කල යුතුයි.

en: Please describe when your Dojo will take place.
si_LK: කරුණාකර ඔබගේ ඩෝජෝව සිදු වන විට විස්තර කරන්න.

en: Set the first date of your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව පවත්වන පළමු දිනය තෝරන්න

en: Set up Social Media
si_LK: සමාජ මාධ්‍යය පිහිටුවන්න

en: Set up Website
si_LK: වෙබ් අඩවිය පිහිටුවන්න

en: Plan the content you will use
si_LK: ඔබ භාවිතා කරන අන්තර්ගතයන් සැලසුම් කරන්න

en: Invitation Accepted
si_LK: ආරාධනය පිළිගෙන ඇත

en: Invalid Invitation
si_LK: වැරදි ආරාධනයකි

en: Error accepting invitation
si_LK: ආරාධනය පිළිගැනීමේදී වරදක් සිදු වී ඇත

en: User Successfully Validated
si_LK: පරිශීලක සාර්ථකව තහවුරු කර ඇත

en: Invalid Invite Request
si_LK: ඉල්ලීම වලංගු නොවේ

en: Error validating user request
si_LK: ආරාධනය සත්‍යපනයේදී වරදක් සිදු වී ඇත

en: Your Dojo has been successfully saved
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සාර්ථකව සුරක්ෂිත කර ඇත

en: An error has occurred while saving
si_LK: සුරක්ෂිත කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Suggested Notes:
si_LK: යෝජිත සටහන්:

en: Please bring:
si_LK: කරුණාකර රැගෙන එන්න:

en: A laptop. Borrow one from somebody if needs be.
si_LK: ලැප්ටොප් එකක්. අවශයය නම් කෙනෙකුගෙන් ඉල්ලගෙන එන්න.

en: A parent! (Very important). If you are 12 or under, your parent must stay with you during the session.
si_LK: මව හෝ පියා. ඔබ වයස අවුරුදු 12 ට වඩා අඩු නම් සැසිය අතර තුර ඔබේ මව හෝ පියා රැදී සිටිය යුතුය.

en: Join Request Sent
si_LK: එකතු වීමේ ඉල්ලීම යැවීම සාර්ථකයි

en: Successfully Joined Dojo
si_LK: ඩෝජෝවට එකතු වීම සාර්ථකයි

en: Update Dojo
si_LK: ඩෝජෝව යාවත්කාලින කරන්න

en: An error has occurred while loading Dojo
si_LK: පුරණය කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Failed to load Dojo
si_LK: ඩෝජෝව පුරණය වීම අසාර්ථකයි

en: Unable to perform your request at this time - please try again later.
si_LK: ඔබේ ඉල්ලීම මේ අවස්ථාවේදී ඉටු කල නොහැකියි - කරුණාකර පසුව උත්සහ කරන්න.

en: Email address is not recognized.
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය හඳුනා ගත නොහැකියි.

en: That password is incorrect
si_LK: ඒ මුරපදය වැරදියි

en: An email with password reset instructions has been sent to you.
si_LK: මුරපදය වෙනස් කර ගන්නා ආකාරය ඇතුලත් ඊ තැපැල් පණිවිඩයක් ඔබට යවා ඇත.

en: Thank you for registering. Your CoderDojo account has been successfully created. You can now register to become a Champion and create a Dojo.
si_LK: ලියාපදිංචි වූවාට තුති. ඔබේ CoderDojo ගිණුම සාර්ථකව සකසා ඇත. දැන් ඔබට නායකයෙකු වීමට ලියාපදිංචි වීම හෝ ඩෝජෝවක් තැනීම සිදු කල හැක.

en: user name already exists
si_LK: මෙම පරිශීලක නාමය දැනටමත් පවතී

en: Alias already exists.
si_LK: මේ අන්වර්ථ නාමය දැනටමත් පවතියි.

en: server error
si_LK: සේවාදායකයේ දෝෂයක්

en: There was a problem registering your account:
si_LK: ඔබේ ගිණුම ලියාපදිංචි කිරීමේදී ගැටළුවක් ඇති වී ඇත:

en: Invalid email or password
si_LK: අවලංගු ඊ-තැපෑලක් හෝ මුරපදයක්

en: Previous
si_LK: පෙර

en: An error has occurred while editing dojo
si_LK: සංස්කරණය කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: An error has occurred while loading Dojos
si_LK: පුරණය කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: An error has occurred while updating Dojos
si_LK: යාවත්කාලීන කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: An error has occurred while deleting Dojos
si_LK: මකා දමන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Error saving permission
si_LK: අවසරය සුරක්ෂිත කිරීමේදී ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Error removing permission
si_LK: අවසරය ඉවත් කිරීමේදී ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Error saving user type
si_LK: පරිශීලක වර්ගය සුරක්ෂිත කිරීමේදී ගැටළුවක් පැන නැගිණි

en: Invite Sent
si_LK: ආරාධනය යැවුවා

en: Error sending invite
si_LK: ආරාධනය යැවීමේදී ගැටළුවක් මතු විය

en: Error removing user
si_LK: පරිශිලකයා ඉවත් කිරීමේදී ගැටළුවක් මතු විය

en: An error has occurred while deleting dojo
si_LK: ඩෝජෝව මකා දමන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Thank you for submitting your dojo listing. A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
si_LK: ඔබගේ ඩෝජෝ ලැයිස්තු ඉදිරිපත් කිරීම සඳහා ස්තූතියි. CoderDojo පදනමේ සාමාජිකයෙකු විසින් ඔබේ ලැයිස්තු ගතකිරීම සමාලෝචනය කර ඔබව සම්බන්ධ කරාවී.

en: Newspaper/Magazine
si_LK: පුවත් පත්/සඟරාව

en: Radio
si_LK: රේඩියෝව

en: Error loading profile
si_LK: පැතිකඩ පූරණයේදී ගැටළුවක් පැන නැගිණි

en: Error loading Dojos
si_LK: ඩොජෝ පූරණයේදී දෝෂයක්

en: An error has occured while loading languages
si_LK: භාෂාවන් පුරණය කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Join Dojo
si_LK: ඩොජෝවට එකතු වෙන්න

en: Leave
si_LK: පිට වෙන්න

en: Error leaving Dojo
si_LK: ඩොජෝ හැර යාමේ දෝෂයක්

en: Are you sure you want to leave this Dojo?
si_LK: ඔබට මෙම ඩොජෝව අත්හැරීමට අවශ්‍යද?

en: Leave Dojo
si_LK: ඩෝජෝව හැර යන්න

en: Join Dojo as...
si_LK: ඩෝජෝවට සම්බන්ධ වන්න...

en: Dojo Admin
si_LK: ඩෝජෝ පරිපාලක

en: Forum Admin
si_LK: සාකච්චා පරිපාලක

en: Ticketing Admin
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර පරිපාලක

en: You do not have permission to delete this Dojo
si_LK: මේ ඩෝජෝව ඉවත් කිරීමට ඔබට අවසර නැත

en: Error loading user dojo entity
si_LK: පරිශීලක ඩොජෝ ආයතනය පුරණය කිරීමේ දෝෂයකි

en: You do not have permission to update user types
si_LK: පරිශීලක වර්ග ඉවත් කිරීමට ඔබට අවසර නැත

en: You do not have permission to remove users
si_LK: පරිශීලකයන් ඉවත් කිරීමට ඔබට අවසර නැත

en: Parents/Guardians
si_LK: මවුපියන්/භාරකරුවන්

en: Badges
si_LK: ලාංඡන

en: Children
si_LK: දරුවන්

en: Select a user type
si_LK: පරිශීලක වර්ගය තෝරන්න

en: Programming Languages
si_LK: කේතකරණ භාෂාවන්

en: Events for Dojo
si_LK: ඩෝජෝ සඳහා වැඩසටහන්

en: Event
si_LK: වැඩසටහන

en: Date
si_LK: දිනය

en: Type
si_LK: වර්ගය

en: For
si_LK: සඳහා

en: Name
si_LK: නම

en: Capacity
si_LK: ධාරිතාවය

en: Applicants
si_LK: අයදුම්කරුවන්

en: Attending
si_LK: පැමිණීම

en: Create Event
si_LK: වැඩසටහනක් සකසන්න

en: Manage
si_LK: කළමනාකරණ කරන්න

en: Attendance
si_LK: පැමිණීම

en: Manage Dojo Events
si_LK: ඩෝජෝ වැඩසටහන් කළමනාකරණය කරන්න

en: Are you sure you want to cancel this event?
si_LK: ඔබට මෙම වැඩසටහන අවලංගු කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Are you sure you want to delete this Dojo?
si_LK: ඔබට මෙම ඩොජෝව ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Apply for Event
si_LK: වැඩසටහනක් සඳහා ඉල්ලන්න

en: Description
si_LK: විස්තරය

en: Thank You. Your application has been received. You will be notified by email if you are approved for this event.
si_LK: ඔබට ස්තුතියි. ඔබගේ යෙදුම ලැබී ඇත. මෙම වැඩසටහන සඳහා ඔබ අනුමත කළහොත් ඊ-තැපෑලෙන් ඔබට දැනුම් දෙනු ලැබේ.

en: Error applying for event
si_LK: සිදුවීම සඳහා අයදුම් කිරීමේ දෝෂයක්

en: By using this website you agree to the use of cookies. You can read about our cookie policy <a href='/privacy-statement#cookies'>here</a>.
si_LK: මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීමෙන් ඔබ කුකීස් භාවිතා කිරීමට එකඟ වේ. අපගේ කුකී ප්‍රතිපත්තියට <a href='/privacy-statement#cookies'> මෙතැනින් ඔබට කියවිය හැකිය. </a>.

en: Copy from an existing event
si_LK: පවතින වැඩසටහනකින් පිටපත් කරන්න

en: Add the event name
si_LK: වැඩසටහන් නාමය එකතු කරන්න

en: All
si_LK: සියල්ල

en: Add a description
si_LK: විස්තරයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Age
si_LK: වයස

en: One off
si_LK: එක් කෙනෙක්

en: Every
si_LK: සෑම

en: From
si_LK: වෙතින්

en: Next date:
si_LK: ඊළඟ දිනය:

en: Close
si_LK: වසන්න

en: is public
si_LK: ප්‍රසිද්ධ වේ

en: Event Name
si_LK: වැඩසටහනේ නම

en: To
si_LK: වෙත

en: City
si_LK: නගරය

en: Add a city name
si_LK: නගරයෙහි නම ඇතුලත් කරන්න

en: Add the address to the event
si_LK: වැඩසටහනට ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Add the maximum amount of participants
si_LK: සහභාගි විය හැකි උපරිම ප්‍රමාණය එකතු කරන්න

en: Invites
si_LK: ඇරයුම්

en: Invite dojo users
si_LK: ඩෝජෝ පරිශීලකයන්ට ආරාධනා කරන්න

en: Save
si_LK: සුරකින්න

en: Save Draft
si_LK: කෙටුම්පත සුරකින්න

en: Publish
si_LK: ප්‍රකාශිත කරන්න

en: Approve
si_LK: අනුමත කරන්න

en: Error updating applications
si_LK: අයදුම් පත්‍රය යාවත්කාලින කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය

en: Monday
si_LK: සඳුදා

en: Tuesday
si_LK: අඟහරුවාදා

en: Wednesday
si_LK: බදාදා

en: Thursday
si_LK: බ්‍රහස්පතින්දා

en: Friday
si_LK: සිකුරාදා

en: Saturday
si_LK: සෙනසුරාදා

en: Sunday
si_LK: ඉරිදා

en: Applications successfully updated
si_LK: අයදුම් පත්‍රය සාර්ථකව යාවත්කාලින විය

en: No applications have been changed.
si_LK: කිසිදු අයදුම් පත්‍රයක වෙනසක් සිදු වී නැත.

en: Invite Parent
si_LK: මවුපියන්ට ආරාධනා කරන්න

en: Are you sure you want to delete this application?
si_LK: ඔබට මෙම අයදුම් පත්‍රය ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Select a Dojo member...
si_LK: ඩෝජෝ සාමාජිකයෙක් තෝරන්න...

en: Please click the Join Dojo button before applying for events.
si_LK: කරුණාකර වැඩසටහන් සඳහා අයදුම් කිරීමට පෙර ඩෝජෝව හා එක් වන්න.

en: Hide Notes
si_LK: සටහන් සඟවන්න

en: Hide Projects
si_LK: ව්යාපෘති සඟවන්න

en: Gender
si_LK: ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය

en: Female
si_LK: ස්ත්‍රී

en: Private Profile
si_LK: පුද්ගලික පැතිකඩ

en: None
si_LK: කිසිවක් නැත

en: Parent's/Guardian's email
si_LK: මවුපිය/භාරකරුගේ ඊ තැපැල් ලිපිනය

en: Invite
si_LK: ආරාධනා කරන්න

en: Address is required
si_LK: ලිපිනය අවශ්‍යයි

en: Phone
si_LK: දුරකථනය

en: Dojo Staff
si_LK: ඩෝජෝ කාර්යය මණ්ඩලය

en: Error updating application
si_LK: අයදුම් පත්‍රය යාවත්කාලින කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය

en: Error saving new applicant
si_LK: නව අයදුම් පත්‍රය සුරක්ෂිත කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය

en: Error removing applicant
si_LK: අයදුම්කරු ඉවත් කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය

en: Children Attending
si_LK: දරුවන්ගේ පැමිණීම

en: Dates
si_LK: දින

en: Day
si_LK: දවස

en: to
si_LK: වෙත

en: Everyone
si_LK: සැමටම

en: mentor
si_LK: උපදේශක

en: champion
si_LK: නායකයා

en: Youth Under 13
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට අඩු තරුණයින්

en: Youth Over 13
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට වැඩි තරුණයින්

en: Parent/Guardian
si_LK: මවුපියන්/භාරකරුවන්

en: Mentor/Volunteer
si_LK: උපදේශක/ස්වෙච්චා සේවක

en: Champion
si_LK: නායකයා

en: recurring
si_LK: සමාවර්ත

en: one-off
si_LK: එක් කෙනෙක්

en: Select event date...
si_LK: වැඩසටහන් දිනය තෝරා ගන්න...

en: Password must be a minimum of 8 characters in length and contain at least one number or punctuation character
si_LK: මුරපදයේ අවම වශයෙන් අක්ෂර 8 ක් තිබිය යුතු අතර අවම වශයෙන් එක් අංකයක් හෝ විරාම ලක්ෂණ සහිත විය යුතුය

en: Password must not be the same as your email address
si_LK: මුරපදය ඔබේ ඊ තැපැල් ලිපිනයට සම නොවිය යුතුය

en: Add a user type
si_LK: පරිශීලක වර්ගයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Background Checked
si_LK: පසුබිම් පරීක්ෂාව සිදු කලා

en: Upload new picture
si_LK: පින්තුරයක් අළුතින් එකතු කරන්න

en: Intro
si_LK: හැඳින්වීම

en: Welcome to the CoderDojo Badges dashboard.
si_LK: CoderDojo ලාංඡන පුවරුවට සාදරයෙන් පිලිගන්නවා.

en: Short Description
si_LK: කෙටි විස්තරය

en: Award Badge
si_LK: පිරිනමන ලාංඡනය

en: Remove
si_LK: ඉවත් කරන්න

en: Award a badge...
si_LK: ලාංඡනයක් පිරිනමන්න...

en: Select a user type to invite...
si_LK: ආරාධනා කිරීමට පරිශීලක වර්ගයක් තෝරන්න...

en: Search by name
si_LK: නමින් සොයන්න

en: Are you sure you want to award this badge to the below user?
si_LK: පහත පරිශීලකයට මේ ලාංඡනය පිරිනැමීමට අවශ්‍යද?

en: Badge Application Sent!
si_LK: ලාංඡන අයැදුම් පත්‍රය යැවීම සාර්ථකයි!

en: Badge Accepted! It is now visible on your profile page.
si_LK: ලාංඡනය පිළිගෙන ඇත! එය දැන් ඔබේ පැතිකඩේ දර්ශනය වේ.

en: Badge not found.
si_LK: ලාංඡනය සොයා ගත නොහැකියි.

en: This badge has already been accepted.
si_LK: ලාංඡනය දැනටමත් පිළිගෙන ඇත.

en: Only the nominated user can accept this badge.
si_LK: පත් කල පරිශීලකයාට පමණක් මේ ලාංඡනය පිළිගත හැක.

en: Date Awarded
si_LK: පිරිනැමුණු දිනය

en: You can't request a badge application for your own user account.
si_LK: ඔබේම පරිශීලක ගිණුමට ඔබට ලාංඡන ඉල්ලීම සිදු කල නොහැක.

en: Please enter a Badge Claim Number.
si_LK: කරුණාකර ලාංඡන හිමිකම් අංකය ඇතුලත් කරන්න.

en: Invalid Badge Claim Number.
si_LK: ලාංඡන හිමිකම් අංකය වැරදියි.

en: You have successfully claimed a badge. It is now visible on your profile page.
si_LK: ලාංඡනය සාර්ථකව හිමි විය. දැන් එය ඔබේ පැතිකඩේ දර්ශනය වෙයි.

en: Enter Badge Claim Number
si_LK: ලාංඡන හිමිකම් අංකය ඇතුලත් කරන්න

en: Go
si_LK: යන්න

en: Claim Now
si_LK: හිමිකර ගන්න

en: Champion and Dojo Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
si_LK: නායක සහ පරිපාලක අවසරයන් ඩොජෝ අයිතිකරු වෙතින් ඉවත් කළ නොහැක.

en: Dojo owners cannot be removed.
si_LK: ඩෝජෝ හිමිකරුවන් ඉවත් කල නොහැකියි.

en: Successfully updated password.
si_LK: මුර පදය ඉවත් කිරීම සාර්ථකයි.

en: Failed to update password.
si_LK: මුර පදය ඉවත් කිරීම අසාර්ථකයි.

en: Reset not found.
si_LK: වෙනස් කිරීම සොයා ගත නොහැකියි.

en: Reset not active.
si_LK: වෙනස්කිරීම අක්‍රියයි.

en: Reset stale.
si_LK: වෙනස් කිරීම යල් පැන ගොස් ඇත.

en: Error
si_LK: දෝෂය

en: Edit Profile
si_LK: පැතිකඩ සංස්කරණය කරන්න

en: Export Badges
si_LK: ලාංඡන අපනයනය කරන්න

en: Error loading Events
si_LK: වැඩසටහන් පූරණයේදී ගැටළුවක් මතු විය

en: Undisclosed
si_LK: හෙළි නොකළ

en: Add Youth under 13
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට අඩු තරුණයින් එකතු කරන්න

en: Add Youth over 13
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට වැඩි තරුණයින් එකතු කරන්න

en: This profile is private
si_LK: මේ පැතිකඩ පුද්ගලිකයි

en: We need mentors!
si_LK: අපට උපදේශකයන් අවශ්‍යයි!

en: Find out more about becoming a CoderDojo mentor
si_LK: CoderDojo උපදේශකයෙකු වීම පිළිබඳව තවත් දැන ගන්න

en: Profile has been saved successfully
si_LK: පැතිකඩ සාර්ථකව සුරක්ෂිත විය

en: An error has occurred while saving profile
si_LK: පැතිකඩ සුරක්ෂිත කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Youth
si_LK: තරුණ

en: Youths
si_LK: තරුණයින්

en: Weekly
si_LK: සතිපතා

en: Every two weeks
si_LK: සෑම සති දෙකකටම වරක්

en: An error has occured verifying your profile.
si_LK: ඔබේ පැතිකඩ සත්‍යපනයේදී ගැටළුවක් ඇති විය.

en: Please complete your profile before continuing.
si_LK: ඉදිරියට යාමට ඔබේ පැතිකඩ සම්පූර්ණ කරන්න.

en: An error has occured verifying the charter agreement.
si_LK: ඔබේ ප්‍රකාශ පත්‍රය සත්‍යාපනය කිරීමේදී ගැටළුවක් මතු විය.

en: Find a Venue
si_LK: ස්ථානයක් සොයා ගන්න

en: Plan your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව සැලසුම් කරන්න

en: Promote your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව ප්‍රචලිත කරන්න

en: Find technical mentors in your community to volunteer at your Dojo.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සඳහා තාක්ෂණික උපදේශකයන් සොයාගන්න.

en: This is required for you to create a Dojo listing!
si_LK: ඔබ ඩොජෝ ලැයිස්තුගත කිරීම සඳහා මෙය අවශ්‍යය වේ!

en: We recommend a ratio of 1:8 mentors to youths, e.g. for an average Dojo of 24 youth, 3 technical mentors would be suggested. Recruit as many mentors as not all volunteers will be able to make all sessions. If you are having difficulty finding mentors get in touch with local businesses, universities and parent groups.
si_LK: 1: 8 අනුපාතයට යොවුන් තරුණයින්ට 1: 8 අනුපාතයක් නිර්දේශ කරන්න, උදා. තරුණයින් 24 දෙනෙකුගේ සාමාන්ය ඩෝජෝ සඳහා තාක්ෂණික උපදේශකවරුන් 3 දෙනෙක් යෝජනා කරනු ඇත. සියලූම ස්වේච්ඡා සේවකයන් නොවන පරිදි බොහෝ උපදේශකයින් බඳවා ගැනීමට හැකි වනු ඇත. දේශීය ව්යාපාර, විශ්ව විද්යාල සහ මව්පියෝ සමඟ සම්බන්ධ කර ගැනීමට ගුරුවරුන් සොයා ගැනීමේ දුෂ්කරතාවයන් ඔබට තිබේ නම්.

en: Find non-technical mentors. E.g. parents etc.
si_LK: තාක්ෂණික නොවන උපදේශකයන් සොයාගන්න. උ.දා. මවුපියන්.

en: Background check
si_LK: පසුබිම් පරීක්ෂාව

en: Locate a suitable free venue in your community.
si_LK: ඔබේ ප්‍රදේශයේ සුදුසු ස්ථානයක් සොයා ගන්න.

en: Ensure your venue is aware of local health and safety best practices.
si_LK: දේශීය සෞඛ්යය හා ආරක්ෂාව පිළිබඳ හොඳ පුරුදු ඔබගේ ස්ථානයේ පැවතගෙන ඒම.

en: Please add a comment on how you’ve met local health and safety best practices in your region
si_LK: ඔබේ කලාපයේ දේශීය සෞඛ්ය සහ ආරක්ෂණ ක්‍රමවේදයන් ඔබ සපුරාලූ ආකාරය පිළිබඳව අදහස් දැක්වීමට කාරුණික වන්න

en: The main points to be aware of in a Dojo setting is extension cables! Make sure these are strapped to the floor and don’t cover pathways.
si_LK: ඩොජෝ සැකසීමේ දී දැනගත යුතු ප්‍රධාන කරුණු වන්නේ දිගු කේබල්! මේවා බිමට ඇලවීම සහ මාර්ග ආවරණය නොකරන බවට වග බලා ගන්න.

en: Ensure appropriate public liability insurance for your venue.
si_LK: ඔබේ ස්ථානයට සුදුසු පොදු වගකීම් රක්ෂණයක් සහතික කිරීම.

en: Set launch date and regular time for your Dojo
si_LK: ඔබගේ ඩෝජෝව සඳහා ආරම්භක දිනය හා නිත්ය කාලය තෝරන්න

en: Create a plan for what content you would like to cover with your mentors.
si_LK: ඔබේ උපදේශකයන් සමඟ ඔබ ආවරණය කිරීමට කැමති අන්තර්ගතය සඳහා සැලැස්මක් සාදන්න.

en: See <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'>Kata</a>, the CoderDojo community wiki for more information on learning resources
si_LK: ඉගෙනුම් සම්පත් පිළිබඳ වැඩි විස්තර සඳහා <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'> කැටා </a>, CoderDojo ප්‍රජා විකිය බලන්න

en: Many Dojos start with Scratch or dive straight into HTML. See Kata, the CoderDojo community wiki for <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource">more information on learning resources.</a>
si_LK: බොහෝ ඩෝජෝ Scratch වලින් පටන් ගෙන හෝ කෙළින්ම HTML යොදා ගනියි. <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource"> ඉගෙනුම් සම්පත් පිළිබඳ වැඩි විස්තර සඳහා CoderDojo ප්‍රජා විකිය බලන්න. </a>

en: Setup ticketing and registration for your Dojo
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ සඳහා ටිකට්පත් ලියාපදිංචි කිරීම

en: Ticketing can be done right here in the community platform!
si_LK: ප්‍රජා වේදිකාව තුළ ටිකට් පත් ලබා ගත හැකිය!

en: Set up an email address specifically for your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සඳහාම ඊ තැපැල් ලිපිනයක් සකසන්න

en: This is important as it will allow multiple people to assist in overseeing the email account.  You can set up a gmail or standard free to use email address for your Dojo (for example docklandsdojo@gmail.com or we can issue you a coderdojo.com email when you are creating a listing on the next stage e.g. docklands.ie@coderdojo.com).
si_LK: මෙම ඊ-තැපැල් ගිණුම අධීක්ෂණය කිරීමෙන් බහුතර ජනයාට සහාය වීමට මෙය ඉඩ සලසයි. ඔබ ඔබගේ ඩොජෝ සඳහා ඊමේල් ලිපිනයක් භාවිතා කිරීමට ඔබට ජීමේල් හෝ සම්මත නොමිලේ භාවිතා කළ හැකිය (උදාහරණයක් ලෙස docklandsdojo@gmail.com හෝ  අප විසින් coderdojo.com ඊමේල් ලිපිනයක් නිකුත් කළ හැකිය. උදාහරණයක් ලෙස docklands.ie@coderdojo.com).

en: Set up social media presence for your Dojo. e.g. Facebook, Twitter
si_LK: ඔබගේ ඩෝජෝව සඳහා සමාජ මාධ්‍යය සකසන්න. උ.දා. Facebook, Twitter

en: Learn how to connect with other Dojos on social media and the <a href="https://forums.coderdojo.com">CoderDojo discussion forums</a>
si_LK: අනෙකුත් ඩොජෝවන් සමඟ <a href="https://forums.coderdojo.com">සම්බන්ධ වන්නේ</a> කෙසේදැයි බලන්න

en: You must find technical mentors before continuing.
si_LK: ඉදිරියට යාමට පෙර තාක්ෂණික උපදේශකයන් සොයා ගන්න.

en: You must locate a suitable venue before continuing.
si_LK: දිගටම කරගෙන යාමට පෙර සුදුසු ස්ථානයක් සොයාගත යුතුය.

en: You must set a Date and time for your Dojo to take place.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝව සඳහා දිනය සහ වේලාව නියම කළ යුතුය.

en: You must set an email address for your Dojo.
si_LK: ඔබ ඔබගේ ඩොජෝ සඳහා ඊමේල් ලිපිනයක් සකස් කළ යුතුය.

en: Please describe how you have background checked your team.
si_LK: ඔබගේ පසුබිම ඔබේ කණ්ඩායම පරීක්ෂා කර ඇති ආකාරය විස්තර කරන්න.

en: Set up background checking for all volunteers.
si_LK: සියලු ස්වේච්ඡා සේවකයන් සඳහා පසුබිම් පරීක්ෂාවක් සකසන්න.

en: The requirements for background checking are specific to the legislation in your jurisdiction. You can see some guidelines on Child Protection and Background Checking on <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking">Kata</a>. Please also ensure you check your local legislation. Please comment below describing the situation in your local Dojo.
si_LK: පසුබිම පරීක්ෂා කිරීම සඳහා අවශ්‍යතාවය ඔබේ අධිකරණයේ නීතිවලට නිශ්චිත වේ. <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking"> කාටා </a> හි ළමා ආරක්ෂණය සහ පසුබිම් පිරික්සීම් පිළිබද උපදෙස් කිහිපයක් ඔබට දැක ගත හැකිය. කරුණාකර ඔබේ දේශීය නීතිය පරීක්ෂා කරන්න. කරුණාකර ඔබගේ දේශීය ඩොජෝ තුළ තත්වය විස්තර කිරීම පහත දැක්වේ.

en: A suitable venue has tables, chairs, heat and ideally, wifi! Canteens, community centers, libraries, schools and corporate offices all make great venues. Venues should not replicate a teacher led classroom environment, instead rearrange the desks and chairs, put youths together and ensure there is space for mentors to walk around and assist the young people. Dojos should only be hosted in public spaces, you cannot host your Dojo in a private residence!
si_LK: සුදුසු ස්ථානයක් සහිත මේස, පුටු, තාපය හා පරමාදර්ශය, wifi! ආපනශාලා, ප්රජා මධ්යස්ථාන, පුස්තකාල, පාසල් සහ ආයතනික කාර්යාල සියල්ලම විශිෂ්ට තැනක් ගනී. ස්ථානවල ගුරුවරුන්ගේ පන්ති පරිසරය ප්රතිස්ථාපනය කළ යුතු නොවේ. ඒ වෙනුවට බඳපටි සහ පුටු නැවත සකස් කිරීම, යෞවනයන් එක්ව, තරුණයින්ට ඇවිදීමට සහ උපකාර කිරීමට ගුරුවරුන්ට ඉඩකඩ ඇති බව සහතික කර ගත යුතුය. ඩොජෝ පමණක් පොදු ස්ථානවල සත්කාරකත්වය දිය යුතුය, ඔබට ඔබේ ඩොජෝ පෞද්ගලික නිවසක සත්කාර කිරීමට නොහැකිය!

en: Please describe how you have ensured health and safety best practices.
si_LK: කරුණාකර ඔබ සෞඛ්ය හා ආරක්ෂණය සඳහා හොඳ භාවිතයන් සහතික කර ඇති ආකාරය විස්තර කරන්න.

en: Please add a comment to let us know the situation with public liability in your Dojo.
si_LK: ඔබේ ඩොජෝ තුළ මහජන වගකීම පිළිබඳ තත්ත්වය දැන ගැනීමට කරුණාකර අදහස් දැක්වීමක් කරන්න.

en: If your Dojo takes place in a corporate office, school or library it is likely that the existing public liability insurance covers the Dojo. Make sure you check this with the venue host in advance of your first session. If it doesn’t, ask the venue to sponsor the cost of adding it to their policy.
si_LK: ඔබේ ඩොජෝ ව්යාපාර සංස්ථාපිත ආයතනයක, පාසලක හෝ පුස්තකාලයක් පවතින විට පවත්නා මහජන වගකීම් රක්ෂණය ඩෝජෝ ආවරණය කරයි. ඔබ ඔබගේ පළමු සැසිය කලින් කල් පවතින සත්කාරකයේ සත්කාරකත්වය පරීක්ෂා කර බලන්න. එසේ නොමැති නම්, එය ඔවුන්ගේ ප්රතිපත්තියට එකතු කිරීමේ පිරිවැය අනුග්රාහකත්වය සඳහා ස්ථානයට ඉල්ලන්න.

en: If you build it they will come! Pick a date for your first Dojo session and start working towards it. Dojos can run weekly, bi-weekly or monthly. They can be run on weekdays or weekends it all depends on what suits your community.
si_LK: ඔබ එය ගොඩනගන්නේ නම් ඔවුන් පැමිණෙනු ඇත! ඔබගේ පළමු ඩෝජෝ සැසිය සඳහා දිනය තෝරන්න. සතිපතා, ද්වී-සතිපතා හෝ මාසිකව ඩොයිෂස් කළ හැක. ඔවුන් සතියේ දිනවල හෝ සතියේ දිනවල ක්රියාත්මක විය හැකිය. එය ඔබේ ප්‍රජාවට ගැලපෙන දේ මත රඳා පවතී.

en: Embodying the Ethos
si_LK: Ethos සමඟ සම්බන්ධ වීම

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
si_LK: අපි CoderDojo ethos සංකේතවත් කරන්නෙමු

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
si_LK: සබැඳි ආරක්ෂණ හොඳ භාවිතයන් පිළිබඳව සියලු mentors and young people දැනුවත් වන අතර අපගේ ඩොජෝහි සුදුසු වයස්ගත අන්තර්ගතය පමණක් ලබා දෙයි

en: Optionally describe how this was achieved.
si_LK: මෙය සාක්ෂාත් කරගන්නේ කෙසේද යන්න විස්තර කරන්න.

en: Data Protection: Our Dojo only uses data provided for the intended purpose. abides by data protection regulations in our jurisdiction.
si_LK: දත්ත ආරක්ෂණය: අපගේ Dojo පමණක් අපේක්ෂිත අරමුණ සඳහා සපයන දත්ත භාවිතා කරයි. අපගේ බල සීමාව තුළ දත්ත ආරක්ෂණ රෙගුලාසි අනුගමනය කරනු ලැබේ.

en: Optionally describe how this was achieved.
si_LK: මෙය සාක්ෂාත් කරගන්නේ කෙසේද යන්න විස්තර කරන්න.

en: Diversity among our attendees is respected
si_LK: අපගේ සහභාගීත්වයේ විවිධත්වයට ගරු කළ යුතු ය

en: Optionally describe how this was achieved.
si_LK: මෙය සාක්ෂාත් කරගන්නේ කෙසේද යන්න විස්තර කරන්න.

en: We will work to help engage with and improve the greater CoderDojo movement by
si_LK: අපේ Dojo වැඩිපුරම CoderDojo සමඟ කටයුතු කිරීමට හා දියුණු කිරීමට කටයුතු කරනු ඇත

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
si_LK: CoderDojo පදනම සමඟ සන්නිවේදනය කිරීම

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
si_LK: Kata.coderdojo.com හි ඇති සාමුහ දැනුම පදනම වෙත දායක වෙන්න

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
si_LK: දේශීය හා අන්තර්ජාතික ඩොජො සමග සම්බන්ධවීම සහ ආධාරක බෙදා ගැනීම

en: Optionally describe how this was achieved.
si_LK: මෙය සාක්ෂාත් කරගන්නේ කෙසේද යන්න විස්තර කරන්න.

en: Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
si_LK: පරිපාලක අවසරයක් ඩොජෝ අයිතිකරු වෙතින් ඉවත් කළ නොහැක.

en: User permissions successfully updated.
si_LK: පරිශීලක අවසරයන් සාර්ථකව යාවත්කාලීන කර ඇත.

en: User types successfully updated.
si_LK: පරිශීලක වර්ග සාර්ථකව යාවත්කාලීන කර ඇත.

en: User successfully removed from Dojo.
si_LK: පරිශීලක ඩොජෝව වෙතින් සාර්ථකව ඉවත් කරන ලදී.

en: Ninja Over 13
si_LK: අවුරුදු 13ට වැඩි නින්ජාවන්

en: Ninja Under 13
si_LK: අවුරුදු 13ට අඩු නින්ජාවන්

en: Please add your location manually by clicking on the map.
si_LK: කරුණාකර ඔබේ ස්ථානය සිතියම ක්ලික් කිරීම මඟින් එකතු කරන්න.

en: You do not have permission to update this Dojo.
si_LK: මේ ඩෝජෝව යාවත්කාලින කිරීමට ඔබට අවසර නැත.

en: Oops! This is not the page you are looking for.
si_LK: මෙය ඔබ සොයන පිටුව නොවෙයි!

en: Maybe you'd like to check out some of the following fun sections of our site:
si_LK: සමහර විට අපේ වෙබ් අඩවියේ පහත අංශ සොයා බලන්නට ඔබ කැමති වෙනු ඇත:

en: Find your local Dojo
si_LK: ඔබේ ප්‍රදේශයේ ඩෝජෝව සොයා ගන්න

en: Community Forums
si_LK: ප්‍රජා සංසද

en: CoderDojo community news
si_LK: CoderDojo සමුහයේ පුවත්

en: Founder
si_LK: නිර්මාතෘ

en: Error setting up event
si_LK: වැඩසටහන සැකසීමේදී දෝෂයක් පැන නැගී ඇත

en: Event Date
si_LK: වැඩසටහන් දිනය

en: Waitlist
si_LK: රැදවුම

en: New Applicant
si_LK: නව අයැදුම්කරු

en: Invite Youth over 13
si_LK: වයස අවුරුදු 13 ට වැඩි තරුණයින්ට ආරාධනා කරන්න

en: Enter Youth Email Address
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Error inviting Ninja
si_LK: Ninja ආරාධනා කිරීමේ දෝෂයකි

en: Successfully approved invite Ninja request.
si_LK: Ninja ආරාධනා ඉල්ලීම අනුමත කිරීම සාර්ථකයි.

en: Error approving invite Ninja request.
si_LK: Ninja ආරාධනා ඉල්ලීම අනුමත කිරීමේදී ගැටළුවක් පැන නැගී ඇත.

en: Approve Invite Ninja Request
si_LK: Ninja ආරාධනා ඉල්ලීම අනුමත කරන්න

en: Check In
si_LK: ඇතුල් වීම

en: This Dojo currently has no active events
si_LK: මේ ඩෝජෝව සතුව කිසිදු සක්‍රිය වැඩසටහනක් නොමැත

en: 'Cannot find founder of dojo'
si_LK: 'ඩෝජෝවේ නිර්මාතෘ සොයා ගත නොහැකියි'

en: Are you sure you have filled out all the information correctly and wish to proceed?
si_LK: සියලුම තොරතුරු නිවැරදිව සම්පූර්ණ කර ඉදිරියට යාමට සුදානම්ද?

en: Confirmation
si_LK: තහවුරු කිරීම

en: An error has occurred while saving dojo lead
si_LK: ඩෝජෝවෙහි නායකයාව සුරක්ෂිත කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Unable to retrieve user details
si_LK: පරිශීලක තොරතුරු ලබා ගත නොහැක

en: has been successfully checked in
si_LK: සාර්ථකව ඇතුල් වී ඇත

en: Email address not found
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය සොයා ගත නොහැක

en: has been successfully approved
si_LK: සාර්ථකව අනුමත කර ඇත

en: Ticket for the following application has been successfully deleted:
si_LK: පහත අයදුම් පත්‍රය සඳහා වූ ප්‍රවේශ පත්‍රය සාර්ථකව ඉවත් කර ඇත:

en: captcha error
si_LK: captcha හි දෝෂයක්

en: Enter Email
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය ඇතුලත් කරන්න

en: Are you sure you want to remove this user from your Dojo?
si_LK: මේ පරිශිලකයාව ඔබේ ඩෝජෝවෙන් ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Error loading events
si_LK: වැඩසටහන් පූරණයේදී ගැටළුවක් මතු විය

en: Error loading applications
si_LK: අයදුම් පත්‍රය පූරණය කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය

en: Has access to Technical Mentors:
si_LK: තාක්ෂණික උපදේශකයන්ගේ උපකාර ඇත:

en: Has access to a Venue:
si_LK: ස්ථානයක් ඇත:

en: General Enquiries:
si_LK: සාමානයය විමසීම්:

en: Partner Enquiries:
si_LK: කොටස්කරුවන්ගේ විමසීම්:

en: About
si_LK: පිළිබඳව

en: Supported by
si_LK: සහාය දක්වන ලද්දේ

en: here
si_LK: මෙතන

en: Accepting badge...
si_LK: ලාංඡනය පිළිගනිමින්...

en: Manage Attendance for:
si_LK: පැමිණීම කළමනාකරණය කරන්න:

en: Date of birth is empty
si_LK: උපන් දිනය හිස්

en: Search by user email
si_LK: පරිශීලක ඊ තැපැල් ලිපිනයෙන් සොයන්න

en: List
si_LK: ලැයිස්තුව

en: Select state...
si_LK: රාජ්යය තෝරන්න...

en: Select stage...
si_LK: අදියර තෝරන්න...

en: Search by dojo name
si_LK: ඩොජෝවේ නමින් සොයන්න

en: Search by dojo email
si_LK: ඩොජෝවේ ඊ තැපැල් ලිපිනයෙන් සොයන්න

en: Alias
si_LK: අන්වර්ථ නාමය

en: An error has occured while accepting invitation
si_LK: ආරාධනය පිළිගැනීම අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Please resolve the captcha
si_LK: කරුණාකර captcha විසදන්න

en: Please click here to complete all of the recommended practices for
si_LK: නිර්දේශිත පිළිවෙත් සම්පූර්ණ කිරීම සඳහා කරුණාකර මෙහි ක්ලික් කරන්න

en: Your first Dojo application is awaiting verification. You can create a second Dojo after it has been verified.
si_LK: ඔබගේ පළමු Dojo යෙදුම සත්යාපනය සඳහා බලාසිටිනවා. එය තහවුරු කර ඇති පසු දෙවන Dojo නිර්මාණය කළ හැකිය.

en: If you need help completing your initial Dojo application, please contact us at
si_LK: ඔබේ ආරම්භක Dojo යෙදුම සම්පූර්ණ කර ගැනීමට අවශ්ය නම් කරුණාකර අප අමතන්න

en: There was an error uploading your profile picture.
si_LK: ඔබගේ පැතිකඩ පින්තූරය උඩුගත කිරීමේදී දෝශයක් ඇති විය.

en: Invitation was sent successfully.
si_LK: ආරාධනය සාර්ථකව යවා ඇත.

en: An error has occurred while sending invitation
si_LK: ආරාධනය යැවීම අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
si_LK: අපි CoderDojo ethos සංකේතවත් කරන්නෙමු

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
si_LK: සබැඳි ආරක්ෂණ හොඳ භාවිතයන් පිළිබඳව සියලු උපදේශකයන් සහ තරුණයන් දැනුවත් වන අතර අපගේ ඩොජෝහි සුදුසු වයස්ගත අන්තර්ගතය පමණක් ලබා දෙයි

en: Optionally describe how this was achieved.
si_LK: මෙය සාක්ෂාත් කරගන්නේ කෙසේද යන්න විස්තර කරන්න.

en: Our Dojo abides by data protection regulations in our jurisdiction
si_LK: අපගේ ඩොජෝ අපගේ බල සීමාව තුළ දත්ත ආරක්ෂණ රෙගුලාසි වලින් බැඳී සිටී

en: Inclusion is a fundamental principle of CoderDojo, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement">read our short inclusion statement and confirm you and your mentors are in agreement.</a>
si_LK: ඇතුළත් කිරීම යනු CoderDojo හි මූලික මූලධර්මය, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement"> අපගේ කෙටි ප්රකාශ ප්රකාශය කියවා ඔබ සහ ඔබගේ උපදේශකයින් එකඟ වේ. </a>

en: Our Dojo will work to engage with and improve the greater CoderDojo movement by:
si_LK: අපේ Dojo වැඩිපුරම CoderDojo සමඟ කටයුතු කිරීමට හා දියුණු කිරීමට කටයුතු කරනු ඇත:

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
si_LK: CoderDojo පදනම සමඟ සන්නිවේදනය කිරීම

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
si_LK: Kata.coderdojo.com හි ඇති සාමුහ දැනුම පදනම වෙත දායක වෙන්න

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
si_LK: දේශීය හා අන්තර්ජාතික ඩොජො සමග සම්බන්ධවීම සහ ආධාරක බෙදා ගැනීම

en: This dojo has no coordinates.
si_LK: මෙම ඩෝජෝ හට සම්බන්ධීකරණ නොමැත.

en: Register Champion
si_LK: නායක ලියාපදිංචිය

en: You have been invited to register as a parent/guardian on Zen, the CoderDojo community platform.
si_LK: CoderDojo හි, Zen ප්‍රජා වේදිකාව මත මව්පියන් / භාරකරුවෙකු ලෙස ලියාපදිංචි වීමට ඇරයුම් කර ඇත.

en: CoderDojo Zen Password Reset Request
si_LK: CoderDojo Zen මුරපද යලි පිහිටුවීමේ ඉල්ලීම

en: You have been invited to connect with a parent/guardian on Zen!
si_LK: Zen මත මව්පියන් / භාරකරුවෙකු සමඟ සම්බන්ධ වීමට ඔබට ආරාධනා කර ඇත!

en: Welcome to Zen, the CoderDojo community platform.
si_LK: Zen, CoderDojo ප්‍රජා වේදිකාව වෙත සාදරයෙන් පිළිගනිමු.

en: New Dojo Invitation
si_LK: නව ඩෝජෝ ආරාධනය

en: New Request to join your Dojo
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝවට සම්බන්ධ වීමට නව ඉල්ලීමක්

en: A user has left your Dojo
si_LK: පරිශීලකයෙක් ඔබගේ ඩොජෝ අතහැර දමා ඇත

en: Event application approved
si_LK: වැඩසටහන් අයදුම්පත අනුමත කර ඇත

en: Event application received
si_LK: වැඩසටහන් අයදුම්පත ලැබී ඇත

en: You have been awarded a new CoderDojo digital badge!
si_LK: ඔබට නව CoderDojo ඩිජිටල්	ලාංඡනයක් ප්‍රධානය කර ඇත!

en: New Mentor Request to join your Dojo
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝවට සම්බන්ධ වීමට නව උපදේශක ඉල්ලීමක්

en: A Google email account has been created for your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සඳහා නව Google ඊ තැපැල් ලිපිනයක් සකසා ඇත

en: Please click on the map to pinpoint your location
si_LK: ඔබගේ ස්ථානය හඳුනා ගැනීම සඳහා සිතියම මත ක්ලික් කරන්න

en: Dojo Attendees
si_LK: ඩෝජෝවට සහභාගී වන්නන්

en: Dojo Attendees is empty
si_LK: සහභාගී වන්නන් නොමැත

en: e.g. 10
si_LK: උ.දා. 10

en: Please fill out the amount of expected attendees you think you will have attending your Dojo per session
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ සැසියකට සහභාගී වීමට අපේක්ෂා කරන අපේක්ෂකයින්ගේ ප්‍රමාණය පුරවන්න

en: Welcome New CoderDojo Champion!
si_LK: නව CoderDojo නායකයා සාදරයෙන් පිළිගනිමු!

en: The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out the form below and giving us a little more information about yourself.
si_LK: ඔබගේ ප්‍රදේශයේ ඩොජෝ සෑදීමේ පළමු පියවර වන්නේ පහත දැක්වෙන පෝරමය පුරවා අප ඔබ ගැන තවත් තොරතුරු ලබා දීමයි.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
si_LK: මෙම තොරතුරු රැස් කිරීම මඟින් ඔබගේ ඩොජෝ ගමන ආරම්භ කිරීමට සහාය විය හැකිය!

en: If you wish to learn more about the process of starting a CoderDojo in your area before completing this form please see Kata, the CoderDojo Community Knowledge Base.
si_LK: මෙම පෝරමය සම්පූර්ණ කිරීමෙන් පෙර ඔබේ ප්රදේශයේ CoderDojo ආරම්භ කිරීමේ ක්රියාවලිය ගැන වැඩිදුර විස්තර දැනගැනීමට කරුණාකර, Kata, CoderDojo ප්රජා දැනුමේ පදනම බලන්න.

en: See Kata here:
si_LK: Kata මෙතැනින්:

en: You can also at any point contact info@coderdojo.com for support.
si_LK: ඔබට ඕනෑම අවස්ථාවකදී සහාය සඳහා info@coderdojo.com සම්බන්ධ කර ගන්න.

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo! We recommend encouraging parents to get involved in the running of your Dojo.  This could include managing social media accounts, overseeing ticketing for the Dojo, recruiting mentors, local outreach etc.
si_LK: මෙය අවශ්ය නොවනු ඇත, නමුත් ඔබගේ ඩොජෝ ධාවනය සමග සැලකිය යුතු ලෙස සහාය වනු ඇත! ඔබගේ ඩොජෝ ධාවනය සඳහා සම්බන්ධ වීමට දෙමාපියන් දිරිමත් කිරීම අපි නිර්දේශ කරන්නෙමු. මෙය සමාජ සමාජ මාධ්ය ගිණුම් කළමනාකරණය කිරීම, ඩොයිඕ සඳහා ප්රවේශපත්ර අධීක්ෂණය කිරීම, උපදේශකයින් බඳවා ගැනීම, දේශීය ආධිපත්යය ආදිය ඇතුළත් විය හැකිය.

en: This is specific to the legislation in your jurisdiction. Please comment below giving us more information or contact a CoderDojo Foundation staff member at <a href='mailto:info@coderdojo.com'>info@coderdojo.com</a>
si_LK: මෙය ඔබේ අධිකරණයේ නීතිවලට නිශ්චිතය. කරුණාකර වැඩි විස්තර සඳහා අපට වැඩි විස්තර ලබා දෙන්න හෝ CoderDojo පදනමේ සාමාජික සාමාජිකාව සම්බන්ධ කර ගන්න. <a href='mailto:info@coderdojo.com'> info@coderdojo.com </a>

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please see
si_LK: මෙය CoderDojo Tao සහ CoderDojo නිර්දේශිත ක්රියාවලියේ කොටසකි. CoderDojo Tao පිළිබඳ වැඩි විස්තර දැන ගැනීම සඳහා CoderDojo සඳහා හොඳ භාවිතයන් කරුණාකර බලන්න

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please click icon below
si_LK: මෙය CoderDojo Tao සහ CoderDojo නිර්දේශිත ක්රියාවලියේ කොටසකි. CoderDojo Tao පිළිබඳ වැඩිදුර දැනගැනීමට සහ CoderDojo සඳහා හොඳ භාවිතයන් පහත අයිකනය ක්ලික් කරන්න

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo and will help in connecting you to the global CoderDojo community!
si_LK: මෙය අවශ්ය නොවේ, නමුත් ඔබගේ ඩොජෝ ධාවනය සමග සැලකිය යුතු ලෙසින් ඔබට උපකාර වනු ඇති අතර ඔබට ගෝලීය CoderDojo ප්රජාවට සම්බන්ධ වනු ඇත!

en: Please read CoderDojo ECHO, our guide to the Ethos, Culture, Happiness and Outcomes of CoderDojo <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'>here</a>
si_LK: කරුණාකර CoderDojo ECHO කියවන්න Ethos, සංස්කෘතිය, සතුට සහ ප්රතිඵල පිළිබඳ අපගේ මාර්ගෝපදේශය කියවන්න. <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'> මෙතැන </a>

en: Online Safety: Ensure all mentors have read the Online Safety 101 document. and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
si_LK: මාර්ගගත ආරක්ෂාව: සියලු mentors Online ආරක්ෂිත 101 ලේඛනය කියවා සහතික කර ගන්න. සහ තරුනයන් අන්තර්ජාලයේ ආරක්ෂිත හොඳ භාවිතයන් පිළිබඳව දැනුවත්ව සිටිමු. අපගේ ඩොජෝහි සුදුසු වයස්ගත අන්තර්ගතයන් පමණක් අපට ලබා දේ

en: Please see Online Safety 101 for Mentors <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a> and Online Safety 101 for Ninjas <a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
si_LK: කරුණාකර උපදේශකයින් සඳහා මාර්ගගත ආරක්ෂණ 101 බලන්න <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'> මෙතැන </a> සහ මාර්ගගත ආරක්ෂිත 101 Ninjas <a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'> මෙතැන </a>

en: Data protection is increasingly becoming an important topic, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101">here are some simple tips to make sure you stay informed</a>.
si_LK: දත්ත ආරක්ෂාව වැඩි වශයෙන් වැදගත් වන මාතෘකාවක් බවට පත් වෙමින් පවතී, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101"> ඔබ දිගටම දැනුවත් වීම සඳහා සමහර සරල ඉඟි </a>.

en: You can see more information on Data Protection <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
si_LK: Data Protection <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'> මෙතනින් ඔබට වැඩි විස්තර දැනගන්න පුළුවන් </a>

en: You can see more information on our inclusion policy <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'>here</a>
si_LK: අපගේ එකතු කිරීමේ ප්‍රතිපත්තියේ තවත් තොරතුරු ඔබට දැක ගත හැක <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'> මෙතැන </a>

en: See more information on the supports available to you <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>here</a>
si_LK: ඔබට ලබා දී ඇති උපකාර සහ තොරතුරු <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>මෙතැනින්</a> ලබා ගන්න පුළුවන්

en: Please feel free to add comments or more information here
si_LK: කරුණාකර අදහස් දැක්වීම් හෝ වැඩි විස්තර එක් කිරීමට කරුණාකර ඔබට නිදහස ලබා ගත හැකිය

en: Please sign the charter before continuing
si_LK: දිගටම කරගෙන යාමට පෙර ප්‍රකාශ පත්‍රය අත්සන් කරන්න

en: First
si_LK: පලමු

en: Last
si_LK: අවසන්

en: Today
si_LK: අද

en: Clear
si_LK: හිස් කරන්න

en: Done
si_LK: හරි

en: Event name is empty
si_LK: වැඩසටහන් නම හිස්

en: Description is empty
si_LK: විස්තරය හිස්

en: Recurrence is empty
si_LK: නැවත නැවත සිදුවීම හිස්

en: Capacity is empty
si_LK: ධාරිතාවය හිස්

en: None of your Dojo's have any Events planned currently
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ කිසිවක් දැනට සැලසුම් කර නොමැත

en: If you wish please provide a link to your LinkedIn page.
si_LK: ඔබේ LinkedIn ගිණුමේ නාමය හෝ ලිපිනය ලබා දෙන්න.

en: If you wish please provide a link to your Twitter page.
si_LK: ඔබේ Twitter ගිණුමේ නාමය හෝ ලිපිනය ලබා දෙන්න.

en: Past events cannot be created
si_LK: අතීත සිදුවීම් නිර්මාණය කළ නොහැක

en: Event Invitation
si_LK: වැඩසටහන් ආරාධනය

en: e.g. @CoderDojo
si_LK: උ.දා. @CoderDojo

en: e.g. https://www.facebook.com/Coderdojo
si_LK: උ.දා. https://www.facebook.com/Coderdojo

en: User is already a parent of this Ninja
si_LK: පරිශීලක දැනටමත් මෙම නින්ජාගේ මවුපියන් වේ

en: You must be a parent to invite a Ninja
si_LK: ඔබ නින්ජාවන්ට ආරාධනා කිරීමට දෙමාපියෙකු විය යුතුය

en: Invalid invite request. Ninja email does not exist.
si_LK: ඉල්ලීම අවලංගුයි. නින්ජා විද්යුත් තැපෑල නොපවතී.

en: Ninja must be an over 13 attendee
si_LK: නින්ජා වයස අවුරුදු 13 ට වඩා වැඩි විය යුතුය

en: User has already received this badge.
si_LK: පරිශීලකයා දැනටමත් මෙම ලාංඡනය ලබා ඇත.

en: Invalid request. No badge received.
si_LK: අවලංගු ඉල්ලීමක්. ලාංඡන ලැබුණේ නැත.

en: Parent profile does not exist.
si_LK: මාපිය පැතිකඩ නොපවතී.

en: You have a Dojo application awaiting verification. You can create another Dojo after it has been verified.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝ අයදුම් පත්‍රය තහවුරු කරමින් පවතී. එය සම්පූර්ණ වූ පසු තව ඩෝජෝවක් තැනිය හැක.

en: No Dojos match your search query.
si_LK: කිසිදු ඩොජෝවක් ඔබගේ සෙවුම් විමසුම සමඟ ගැලපෙන්නේ නැත.

en: Please let us know how you heard about CoderDojo
si_LK: ඔබ CoderDojo පිළිබඳව දැන ගත්තේ කොහොමද

en: Please specify how you heard about CoderDojo
si_LK: ඔබ CoderDojo පිළිබඳව දැන ගත්තේ කොහොමද යන්න නියම වශයෙන් සඳහන් කරන්න

en: No Dojos match your search query.
si_LK: කිසිදු ඩොජෝවක් ඔබගේ සෙවුම් විමසුම සමඟ ගැලපෙන්නේ නැත.

en: Private Dojo
si_LK: පුද්ගලික ඩෝජෝ

en: Public Dojo
si_LK: පොදු ඩෝජෝ

en: This means this Dojo is only open to specific people (for example, students in a school). Please do not contact this Dojo.
si_LK: මෙයින් අදහස් වන්නේ මෙම ඩොජෝ විශේෂිත පුද්ගලයන් සඳහා පමණි (උදාහරණයක් ලෙස, පාසලක සිසුන්). කරුණාකර මෙම ඩොජෝ සම්බන්ධ නොකරන්න.

en: e.g. docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com
si_LK: උ.දා. docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com

en: e.g. Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building
si_LK: උ.දා. Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building

en: e.g. Saturdays, monthly, 9-11am
si_LK: උ.දා. සෙනසුරදාවල්, මාසිකව, පෙ.ව 9-11

en: Badge Accepted!
si_LK: ලාංඡනය පිළිගත්තා!

en: Dojo Supported By
si_LK: ඩොජෝවට අනුග්‍රහය දෙන්නේ

en: Email is required
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය නාමය අවශ්‍යයි

en: Join request not found
si_LK: ඉල්ලුම්පත සොයා ගත නොහැකියි

en: Request to join sent!
si_LK: ඉල්ලීම යැවීම සාර්ථකයි!

en: You must have the Dojo Admin permission to accept user join requests.
si_LK: පරිශීලක සම්බන්ධීකරණ ඉල්ලීම් පිළිගැනීමට ඔබට ඩෝජෝ පරිපාලක අවසරය තිබිය යුතුය.

en: You must have the parent/guardian user type to accept this invite
si_LK: මෙම ආරාධනය පිළිගැනීමට දෙමව්පියන් / භාරකරු භාවිතා කරන්නන් හට ඔබට තිබිය යුතුය

en: Invite token not found
si_LK: ආරාධනා ටෝකනය සොයා ගත නොහැකියි

en: Only the invited parent can approve this request.
si_LK: ආරාධිත දෙමව්පියන්ට මෙම ඉල්ලීම අනුමත කළ හැකිය.

en: Are you sure you want to delete this Session/room?
si_LK: ඔබට මෙම සැසිය ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Session/room name
si_LK: සැසි/කාමර නාමය

en: Sessions/rooms:
si_LK: සැසි/කාමර:

en: e.g. Scratch
si_LK: උ.දා. Scratch

en: Ticket Type
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර ආකාරය

en: Attendee Type
si_LK: සහභාගී වන්නාගේ ආකාරය

en: Quantity
si_LK: ප්‍රමාණය

en: Please note that the capacity excludes tickets of the type other.
si_LK: වෙනත් වර්ගයේ ටිකට් පත් වල ධාරිතාවය බැහැර කරනු ලැබේ.

en: e.g. Mentor, Laptops
si_LK: උ.දා. උපදේශක, ලැප්ටොප්ස්

en: Are you sure you want to delete this ticket type?
si_LK: ඔබට මෙම ප්‍රවේශ පත්‍ර ආකාරය ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Session/room capacity
si_LK: සැසිය/ කාමරයේ ධාරිතාවය

en: Event capacity
si_LK: වැඩසටහන් ධාරිතාවය

en: Add session/room
si_LK: සැසිය/කාමරය එකතු කරන්න

en: You can only create a max of 20 sessions/rooms
si_LK: ඔබ සැසි / කාමර 20 ක් පමණ උපරිමයක් නිර්මාණය කළ හැකිය

en: You can only create a max of 20 ticket types
si_LK: ඔබට පමණක් ටිකට් පත් වර්ග 20 ක් පමණ සෑදිය හැකිය

en: This email is already associated with an account.
si_LK: මෙම විද්යුත් තැපෑල දැනටමත් ගිණුමක් සමඟ සම්බන්ධ වී ඇත.

en: on
si_LK: හි

en: at
si_LK: හි

en: Mentor
si_LK: උපදේශක

en: Ticket Name
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර නාමය

en: Ticket Quantity
si_LK: ප්‍රවේශපත්‍ර ප්‍රමාණය

en: Session/room
si_LK: සැසිය/කාමරය

en: Book tickets for
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර වෙන් කරන්න

en: Additional information about your application:
si_LK: ඔබගේ අයදුම් පත්‍රය පිලිබඳ අතිරේක තොරතුරු:

en: Apply now
si_LK: දැන් අයදුම් කරන්න

en: You have already applied for this session
si_LK: ඔබ දැනටමත් මෙම සැසිය සඳහා අයදුම් කර ඇත

en: You may book additional attendees however this will exceed your ticket quantity
si_LK: අමතර ප්‍රමාණයක් වෙන් කර ගත හැකි වුවද මෙය ඔබගේ ප්‍රවේශ පත්‍ර ප්‍රමාණය ඉක්මවා ඇත

en: Myself
si_LK: මම ම

en: Apply for
si_LK: අයදුම් කරන්න

en: Tickets left
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර

en: Export to CSV
si_LK: CSV වෙත අපනයනය කරන්න

en: Export Guest List
si_LK: ආගන්තුක ලැයිස්තු අපනයනය

en: Export Waiting List
si_LK: අපනයන රැදී සිටීමේ ලැයිස්තුව

en: Export Full List
si_LK: සම්පූර්ණ ලැයිස්තු අපනයනය

en: View attendee list
si_LK: සහභාගිවන්නන්ගේ ලැයිස්තුව බලන්න

en: Start time
si_LK: ආරම්භක වේලාව

en: End time
si_LK: අවසන් කරන වේලාව

en: Charter already signed.
si_LK: ප්‍රකාශ පත්‍රය දැනටමත් අත්සන් කර ඇත.

en: Total event capacity
si_LK: සම්පූර්ණ වැඩසටහන් ධාරිතාව

en: Add ticket type
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර වර්ගය එකතු කරන්න

en: Total attending
si_LK: සහභාගී වීම

en: Total waitlist
si_LK: රැදී සිටීම

en: Select ticket type...
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර වර්ගය තෝරන්න...

en: Session capacity
si_LK: සැසි ධාරිතාවය

en: Attendee name
si_LK: සහභාගී වන්නාගේ නම

en: Ticket type
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර ආකාරය

en: Application Date
si_LK: අයදුම් පත්‍රයේ දිනය

en: Parents/guardians
si_LK: මවුපියන්/භාරකරුවන්

en: Check in
si_LK: ඇතුල් වීම

en: Book
si_LK: වෙන්කිරීම

en: Booking closed
si_LK: වෙන්කිරීම් අවසන්

en: Session description
si_LK: සැසි විස්තරය

en: e.g. Beginners to attend only please.
si_LK: උ.දා. කරුණාකර ආධුනිකයන් පමණක් සහභාගී වෙන්න.

en: Your event must contain at least one ticket.
si_LK: ඔබගේ සිදුවීමේ අවම වශයෙන් එක් ප්‍රවේශ පත්‍රයක් අඩංගු විය යුතුය.

en: Select Youth to create tickets for attendees under 18.
si_LK: 18 ට අඩු අය සඳහා ටිකට්පත් සෑදීමට යෞවනියක් තෝරන්න.

en: Select Parent/Guardian to create tickets for parents/guardians of the attendees.
si_LK: දෙමාපියන් / භාරකරුවන් සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර නිර්මාණය කිරීම සඳහා දෙමාපියන් / ආරක්ෂකයා තෝරන්න.

en: Select Mentor to create tickets for Mentors.
si_LK: උපදේශකයන් සඳහා ටිකට්පත් සෑදීමට උපදේශකයෙකු තෝරාගන්න.

en: Select Other to create tickets for unlisted types e.g. laptops.
si_LK: අනෙක් අය සඳහා ටිකට්පත් සෑදීමට වෙනත් අයෙකු තෝරාගන්න.

en: Cancel Session
si_LK: සැසිය අවලංගු කරන්න

en: Cancelling a session will notify all of the attendees by email. Are you sure you want to continue?
si_LK: සැසියක් අවලංගු කිරීම මගින් සියලුම සහභාගීවන්නන් විද්යුත් තැපෑල මගින් දැනුම් දෙනු ඇත. ඔබට තවදුරටත් ඉදිරියට යාමට අවශ්‍යද?

en: Your profile image is too large. Please resize to a maximum of 640/640 pixels.
si_LK: ඔබගේ පැතිකඩ 	ඡායාව විශාල වේ. කරුණාකර උපරිම 640/640 දක්වා අඩු කරන්න කරන්න.

en: By changing one of the following: Dojo Name, Country, City/Town, your dojo public url will be changed. Do you agree with this?
si_LK: ඩොජෝවේ නම, රට, නගරය යන ඒවායෙන් එකක් හෝ වෙනස් කළහොත් ඔබේ ඩෝජෝ පොදු වෙබ් ලිපිනය වෙනස් වෙනු ඇත. ඔබ මෙයට එකගද?

en: Avatar upload: file must be an image.
si_LK: Avatar උඩුගත කිරීම: ගොනුව පිංතූරයක් විය යුතුය.

en: Avatar upload: max file size of 5MB exceeded.
si_LK: Avatar උඩුගත කිරීම: උපරිම 5MB ප්‍රමාණයට වඩා වැඩි විය.

en: %1$s has been cancelled
si_LK: %1$s අවලංගු කර ඇත

en: Your ticket request for
si_LK: ඔබගේ ටිකට් පත ඉල්ලීම

en: Your ticket request for %1$s has been cancelled
si_LK: %1$s සඳහා වූ ඔබගේ ටිකට් පත ඉල්ලීම අවලංගු වී ඇත

en: has been received
si_LK: ලැබී ඇත

en: Your ticket request for %1$s has been received
si_LK: %1$s සඳහා වූ ඔබගේ ටිකට් පත ඉල්ලීම ලැබී ඇත

en: has been approved
si_LK: අනුමත කර ඇත

en: Your ticket request for %1$s has been approved
si_LK: %1$s සඳහා වූ ඔබගේ ටිකට් පත ඉල්ලීම අනුමත කර ඇත

en: Your event must contain at least one session.
si_LK: ඔබගේ සිදුවීමේ අවම වශයෙන් එක් සැසියක් අඩංගු විය යුතුය.

en: Home
si_LK: නිවස

en: Edit Dojo
si_LK: ඩෝජෝව සංස්කරණය කරන්න

en: My Events
si_LK: මගේ වැඩසටහන්

en: Review Champion Application
si_LK: නායක අයැදුම් පත්‍රය සමාලෝචනය කරන්න

en: Setup Dojo
si_LK: ඩෝජෝව සකසන්න

en: Accept Badge
si_LK: ලාංඡනය පිළිගන්න

en: Approve Ninja
si_LK: නින්ජාව අනුමත කරන්න

en: Reset Password
si_LK: මුරපදය යළි සකසන්න

en: Terms & Conditions
si_LK: කොන්දේසි සහ නියම

en: Edit Event
si_LK: වැඩසටහන සංස්කරණය කරන්න

en: Turn on ticket approval
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍ර අනුමැතිය දීම

en: Book now
si_LK: දැන් වෙන් කරන්න

en: Invite your friends!
si_LK: ඔබේ යහළුවන්ට ආරාධනා කරන්න!

en: Thank You. You will receive an email containing your booking confirmation.
si_LK: ඔබට ස්තුතියි. ඔබගේ වෙන්කිරීමේ තහවුරු කිරීම සහිත ඊ-තැපෑලක් ඔබට ලැබෙනු ඇත.

en: Please explain how your team was background checked
si_LK: ඔබේ කණ්ඩායම පසුබිම පරීක්ෂා කර ඇති ආකාරය පැහැදිලි කරන්න

en: Please explain how your Dojo has met health and safety best practices
si_LK: කරුණාකර ඔබ සෞඛ්ය හා ආරක්ෂණය සඳහා හොඳ භාවිතයන් සහතික කර ඇති ආකාරය විස්තර කරන්න

en: Please explain the situation with public liability in your Dojo
si_LK: කරුණාකර ඔබගේ ඩොජෝ තුළ පොදු වගකීම සමඟ තත්ත්වය පැහැදිලි කරන්න

en: Please describe how many technical mentors you have and any other relevant information.
si_LK: කරුණාකර ඔබට තාක්ෂණික උපදේශකයින් හා වෙනත් අදාළ තොරතුරු ලබා ගත හැකි ආකාරය විස්තර කරන්න.

en: Please describe how many non-technical mentors you have and any other relevant information.
si_LK: කරුණාකර ඔබට තාක්ෂණික උපදේශකයින් හා වෙනත් අදාළ තොරතුරු ලබා ගත හැකි ආකාරය විස්තර කරන්න.

en: Please let us know how many technical mentors you have
si_LK: ඔබට තාක්ෂණික උපදේශකයින් කී දෙනෙකු සිටී දැයි අපිට දන්වන්න

en: Please let us know how many non-technical mentors you have
si_LK: ඔබට තාක්ෂණික නොවන උපදේශකයින් කී දෙනෙකු සිටී දැයි අපිට දන්වන්න

en: Please describe your venue and any other relevant info - you can even add a link to google maps!
si_LK: කරුණාකර ඔබේ ස්ථානය සහ අනෙකුත් අදාළ තොරතුරු විස්තර කරන්න - ඔබට ගූගල් සිතියම් වලට සබැඳියක් පවා එකතු කළ හැකිය!

en: Please describe your venue
si_LK: ඔබේ ස්ථානය විස්තර කරන්න

en: Please let us know when you plan to start and how regularly you plan to run
si_LK: ඔබ ආරම්භ කිරීමට සැළසුම් කරන විට සහ ඔබ නිතිපතා පැවැත්වීමට කටයුතු කරන විට අපට දන්වන්න

en: Please let us know your launch date and time
si_LK: කරුණාකර ඔබගේ ආරම්භක දිනය සහ වේලාව දැනුම් දෙන්න

en: See
si_LK: බලන්න

en: to create an event
si_LK: වැඩසටහනක් සැකසීමට

en: Select a day...
si_LK: දිනයක් තෝරගන්න...

en: There are no outstanding applications for this Session
si_LK: මෙම සැසියේ කැපී පෙනෙන යෙදුම් නොමැත

en: Please add the event location manually by clicking on the map.
si_LK: කරුණාකර ඔබේ ස්ථානය සිතියම ක්ලික් කිරීම මඟින් එකතු කරන්න.

en: User must not be checked in to be deleted
si_LK: පරිශීලකයා මකා දැමීමට පරික්ෂා කළ නොහැක

en: Cancel Event
si_LK: වැඩසටහන අවලංගු කරන්න

en: Cancelling this session will cancel the event as this is the only session. All of the attendees will be notified by email. Are you sure you want to continue?
si_LK: මෙම සැසිය අවලංගු කිරීම මෙම සැසිය ඉවත් වෙනු ඇත. සියලුම සහභාගීවන්නන් විද්යුත් තැපෑල මගින් දැනුම් දෙනු ලැබේ. ඔබට තවදුරටත් ඉදිරියට යාමට අවශ්‍යද?

en: Public events are viewable by anyone visiting your Dojo listing. Private events can only be seen by members of your Dojo.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ ලැයිස්තුගතව සිටින ඕනෑම අයෙකුට පොදු සිදුවීම් දැකිය හැකිය. පෞද්ගලික සිදුවීම් පමණක් ඔබගේ ඩොජෝ සාමාජිකයින්ට පමණක් දැකිය හැකිය.

en: Use Dojos listing address. This will pre-fill the address fields.
si_LK: ඩෝජෝ ලැයිස්තු ලිපිනය භාවිතා කරන්න.

en: Use Dojo listing address
si_LK: ඩෝජෝ ලැයිස්තු ලිපිනය භාවිතා කරන්න

en: Invite Dojo Members
si_LK: ඩෝජෝ පරිශීලකයන්ට ආරාධනා කරන්න

en: Are you a parent/guardian?
si_LK: ඔබ මවුපියෙකු/භාර කරුවෙක්ද?

en: Please note that to book tickets for your youths you will need to
si_LK: ඔබගේ යෞවනයන් සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර වෙන් කිරීම සඳහා ඔබට අවශ්‍යය වනු ඇත

en: add them to your profile first
si_LK: මුලින්ම ඔවුන් ඔබේ පැතිකඩට එකතු කරන්න

en: in the ninja section
si_LK: නින්ජා කාණ්ඩයේ

en: Invite Dojo Members to this session
si_LK: මෙම සැසිය වෙත ඩෝජෝ සාමාජිකයින්ට ආරාධනා කරන්න

en: Save Invite List
si_LK: ආරාධිත ලැයිස්තුව සුරකින්න

en: You must complete all of the ticket details before inviting Dojo members.
si_LK: ඩොජෝ සාමාජිකයන්ට ආරාධනා කිරීමට පෙර සියලු ප්‍රවේශ පත්‍ර සම්පූර්ණ කළ යුතුය.

en: Dojo members successfully added to invite list. They will be notified of the invite when you publish this event.
si_LK: Dojo සාමාජිකයින් ආරාධනා ලයිස්තුවට සාර්ථකව එකතු විය. මෙම සිදුවීම ප්‍රකාශයට පත් කරන විට ඔවුන් ආරාධනා කරනු ලැබේ.

en: Session Invite
si_LK: සැසි ආරාධනය

en: Session invitation is being validated...
si_LK: සැසි ආරාධනාව සත්‍යාපනය වෙමින්...

en: Invitation successfully validated. Your ticket has been sent to your email.
si_LK: ආරාධනය සාර්ථකව වලංගු කර ඇත. ඔබගේ ටිකට්පත ඔබගේ ඊමේල් වෙත යවා ඇත.

en: Invalid session invitation.
si_LK: වලංගු නොවන සැසි ආරාධනයක්.

en: Cancelling Ticket
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍රය අවලංගු කරමින්

en: Ticket is being cancelled...
si_LK: ප්‍රවේශ පත්‍රය අවලංගු කරමින්...

en: Thank you for confirming you will not be in attendance; your application has now been cancelled.
si_LK: ඔබ සනාථ කිරීම සඳහා ඔබට ස්තූතියි; ඔබගේ යෙදුම දැන් අවලංගු කර ඇත.

en: Invalid application cancellation link.
si_LK: වලංගු නොවන යෙදවුම් අවලංගු කිරීමේ සබැඳිය.

en: No invites found
si_LK: ආරාධනා නොමැත

en: How do I choose?
si_LK: කොහොමද තෝරන්නේ?

en: CoderDojo Champions are those who take the lead in organising a Dojo and ensure each session runs smoothly. Champions can be one person or it can be a few people who Co-Champion a Dojo to share the work. Champions should join their Dojo on Zen to set up events, award badges and to contribute to the CoderDojo Forums.
si_LK: CoderDojo නායකයන් ඩෝජෝ සංවිධානය කිරීම සඳහා පෙරමුණ ගෙන කටයුතු කරන අතර එක් එක් සැසිය සුමට ලෙස පවත්වා ගෙන යයි. නායකයෙකු එක් පුද්ගලයෙකු විය හැකි අතර, හෝ වැඩ කිරීමට බෙදාගැනීමට ඩෝජෝ සම නායකයන් කිහිප දෙනෙක් විය හැකිය.

en: Volunteers are the driving force behind Dojos around the world. Volunteers do everything from setting up the space, to mentoring during the Dojo, and to ensuring there is cool content for the Ninjas to do at each Dojo! Volunteers should join their Dojo on Zen to get updates on cool content, contribute to the CoderDojo Forums and to help administer the Dojo by awarding badges and setting up events!
si_LK: ලොව පුරා ඩෝජෝ පිටුපස ඇති ගාමක බලය ස්වේච්ඡා සේවකයන් වේ. ස්වේච්ඡා සේවකයන් විසින් ස්ථාන පිහිටුවීම, ඩොජෝ උපදේශනයට යොමු කිරීම ආධිය සිදු කරන අතර ඩෝජෝ වල භාවිතා කරන අන්තර්ගතයන් වැඩි දියුණු කිරීම පිළිබඳවද සොයා බලයි!

en: Attendees at CoderDojo are young people under 18 who attend and make CoderDojo cool. Often known as Ninjas, CoderDojo attendees come to the Dojo to have fun and bring their awesome ideas to life.
si_LK: CoderDojo හි සහභාගිවන්නන් වයස අවුරුදු 18 ට අඩු ළමුන් වේ. මොවුන් නින්ජාවන් ලෙස හඳුන්වනු ලබන අතර, CoderDojo වෙතට පැමිණ විනෝදයෙන් තම දැනුම අත්දැකීම් ඔස්සේ වර්ධනය කර ගැනීමට උත්සහ කරයි.

en: Parents/Guardians are super important in the CoderDojo journey as they encourage and inspire CoderDojo Ninjas on a daily basis. Parents should register and join a Dojo so the young people attached to their account can sign up to events and earn badges from their Champions and Mentors.
si_LK: CoderDojo ගමනේදී දෙමාපියන් / ආරක්ෂකයින් ඉතා වැදගත් වේ. දෙමව්පියන්ට සිය ඩෝජෝ සාමාජිකයින් ලියාපදිංචි කළ යුතු අතර ඔවුන්ගේ ගිණුමට සම්බන්ධ තරුණයින්ට ඔවුන්ගේ නායකයන්ගෙන් සහ උපදේශකයින්ගේ ලකුණු සටහන් කරගත හැකිය.

en: You will be joined to a Dojo as an adult, along with any young people added to your profile. We would like to know if you have any volunteering role in the Dojo too.
si_LK: ඔබ වැඩිහිටියෙකු ලෙස ඩොජෝ සමඟ ඔබ සම්බන්ධ වනු ඇත, ඔබට ඩෝජෝහිදී ස්වෙච්චා කාර්යභාරයක් ඇත්දැයි දැන ගැනීමට අපි කැමැත්තෙමු.

en: If you join the Dojo you will receive event updates from the Dojo and some newsletters from CoderDojo HQ! If you aren't a Dojo attendee and want to join as a volunteer or Champion please get in touch with the Dojo directly.
si_LK: ඔබ ඩෝජෝ වලට සම්බන්ධ වන්නේ නම්, ඩෝජෝ වෙතින් සිදුවීම් යාවත්කාලීනයන් සහ CoderDojo HQ වෙතින් සමහර පුවත්ලිපි ලැබෙනු ඇත! ඔබ ඩෝජෝ සහභාගිවියෙකු නොවේ නම් හා ස්වේච්ඡා හෝ බැඳීමකට සම්බන්ධ වීමට කැමති නම්, ඩෝජෝ සමඟ කෙළින්ම සම්බන්ධ වන්න.

en: Youths can be mentors too! If one of your Ninjas is regularly helping out others in your Dojo, give them recognition by giving them the Youth Volunteer title.
si_LK: යෞවනයෝත් උපදේශකයන් වෙන්න පුළුවන්! ඔබගේ නින්ජා කෙනෙකු ඔබගේ ඩොජෝ තුළ අනෙකුන්ට උපකාර කිරීම නම්, තරුණ ස්වේච්ඡා නාමයක් ලබා දීමෙන් ඔවුන්ට පිළිගැනීමක් ලබා දෙන්න.

en: These young people are trailblazers who set an example and inspire other young people by organising and leading their local club. Young people should participate in the Dojo they Champion, meaning that Youth Champions improve their coding skills too!
si_LK: මෙම තරුණයන් ආදර්ශයක් වන අතර වෙනත් තරුණ තරුණියන් ඔවුන්ගේ දේශීය සමාජය සංවිධානය කිරීම සහ මෙහෙයවීම මගින් ආඩම්බර වේ!

en: Enabling this will require you or another admin with Ticketing Admin permissions to approve applications to attend this event.
si_LK: මෙය සක්‍රිය කිරීමට ඔබ හෝ වෙනත් ප්‍රවේශපත්‍ර පාලකයෙකුගේ අවසරය අවශ්‍යය වෙයි.

en: Place name must be less than 40 characters.
si_LK: ස්ථානයේ නම අක්ෂර 40 ට වඩා අඩු විය යුතුය.

en: Zen is an open source platform, you can
si_LK: Zen යනු open source වේදිකාවක්

en: contribute code
si_LK: දායකවන්න

en: and
si_LK: සහ

en: suggest features
si_LK: අංගයක් යෝජනා කරන්න

en: to help make it better.
si_LK: එය වඩා සාර්ථක කිරීමට උදව් කරන්න.

en: You can correct any mistakes in the text on the websites using <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">crowdin</a> and make this website better.
si_LK: මේ වෙබ් අඩවියේ ඕනෑම වරදක් <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">Crowdin</a> හරහා නිවැරදි කල හැක.

en: Alternatively, click here to search for Dojos!
si_LK: විකල්පයක් ලෙස, ඩෝජෝ සෙවීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න!

en: You may be waiting to be approved for a Dojo. Once approved, the Dojo will show here.
si_LK: ඔබ ඩොජෝ සඳහා අනුමත වීමට අපේක්ෂා කරනවා විය හැකිය. අනුමත වූ පසු, ඩොජෝ මෙහි පෙන්වනු ඇත.

en: Or, click here to start a dojo.
si_LK: හෝ, ඩෝජෝවක් ආරම්භ කිරීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Error loading parents
si_LK: මවුපියන් පූරණයේදී ගැටළුවක් මතු විය

en: You are viewing a past event which is not possible to edit.
si_LK: ඔබ සංස්කරණය කිරීමට නොහැකි වන අතීත සිදුවීමක් ඔබ නරඹමින් සිටී.

en: Registering for an event?
si_LK: වැඩසටහනක් සඳහා ලියාපදිංචි වෙමින්ද?

en: If you need to book in to a Dojo event, you need to fill out your profile first.
si_LK: ඔබට ඩෝජෝ වැඩසටහනකට සහභාගී වීමට අවශ්‍යයනම් මුලින්ම ඔබේ පැතිකඩ තොරතුරු පිරවීම සිදු කල යුතුය.

en: Then you will need to <a href="#ninjas">add ninjas</a> to your profile.
si_LK: එවිට ඔබට ඔබගේ පැතිකඩට <a href="#ninjas"> ninjas </a> එකතු කිරීමට අවශ්‍යය වේ.

en: Following this you may <a href="/">find your local Dojo</a> and book an event via the Dojo listing
si_LK: ඉන්පසු මෙය <a href="/"> ඔබේ දේශීය ඩොජෝ </a> සොයා ගැනීම සහ Dojo ලැයිස්තුගත කිරීම හරහා සිදුවීමක් සිදු කරන්න

en: Not all information entered on your profile is viewable. You can choose to hide certain information by ticking the hide buttons at the bottom of the page.
si_LK: ඔබගේ පැතිකඩෙහි ඇතුලත් කර ඇති සියලු තොරතුරු දැකිය නොහැක. පිටුවෙහි පහළින් ඇති සැඟවුණු බොත්තම් තෝරා ගැනීමෙන් ඔබට යම් තොරතුරු සඟවන්න පුළුවන්.

en: Only your username and profile picture are publicly viewable. Other fields are for administration purposes only.
si_LK: ඔබගේ පරිශීලක නාමය සහ පැතිකඩ පින්තූරය පමණක් පොදු ලෙස දැකිය හැකිය. අනෙක් ක්ෂේස්ත්‍ර පරිපාලන කටයුතු සඳහා පමණි.

en: Click to view your public profile
si_LK: ඔබේ පොදු පැතිකඩ බැලීමට ක්ලික් කරන්න

en: Public profile
si_LK: ප්‍රසිද්ධ පැතිකඩ

en: Registering an account does not guarantee you entry to a Dojo event. To gain entry to an event you must fill out your profile and book via the Dojo listing page. You will need your email confirmation to attend or direct permission from the Dojo administrators.
si_LK: ගිණුමක් සඳහා ලියාපදිංචි වූ පමණින් ඔබට ඩෝජෝවේ සාමාජිකත්වය හිමි නොවේ. ඒ සඳහා ඩෝජෝ පරිපාලකයන්ගේ අවසරය හිමි විය යුතුය.

en: If you'd like to award a badge, please visit the manage users section below:
si_LK: ඔබට ලාංඡනයක් පිරිනැමීමට කැමති නම්, පහත පරිශීලක කළමනාකරණය කොටස බලන්න:

en: Your local Dojo administrator can award you badges.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝ පරිපාලකයන්ට ඔබට ලාංඡන පිරිනැමිය හැක.

en: Privacy Statement
si_LK: පුද්ගලිකත්ව ප්‍රකාශය

en: Introduction
si_LK: හඳුන්වාදීම

en: coderdojo.com and its sub-sites
si_LK: coderdojo.com සහ කුඩා වෙබ් අඩවි

en: (the "Website", "Zen", "Kata") are operated by CoderDojo Foundation. We have created this Privacy Statement in order to demonstrate our firm commitment to privacy. This Privacy Statement sets out the basis on which any personal data we collect from you or that you provide to us, will be processed by us.  In order to fully understand your rights, we encourage you to read this Privacy Statement and to consult our Terms and Conditions of Use.
si_LK: ("වෙබ් අඩවිය", "Zen", "Kata") CoderDojo පදනම මගින් මෙහෙයවනු ලැබේ. පුද්ගලිකත්වයට අපගේ දැඩි කැපවීම ප්‍රදර්ශනය කිරීම සඳහා මෙම රහස්‍යය ප්‍රකාශය අප විසින් නිර්මාණය කර ඇත. අපෙන් ඔබ ලබා ගන්නා පුද්ගලික දත්ත හෝ ඔබ අප වෙත සපයන තොරතුරුවලට අප විසින් සැකසනු ලබන පදනම මත මෙම රහස්‍යය ප්‍රකාශය  ඉදිරිපත් කරයි. ඔබගේ අයිතිවාසිකම් සම්පූර්ණයෙන් අවබෝධ කර ගැනීම සඳහා මෙම රහස්‍යය ප්‍රකාශය කියවා අපගේ භාවිතය සහ කොන්දේසි පරිහරණය කිරීම සඳහා ඔබ දිරිගන්වයි.

en: For the purpose of the Data Protection Acts 1988 and 2003, the data controller is contactable at info@coderdojo.com.
si_LK: 1988 සහ 2003 දත්ත ආරක්ෂණ පනතේ කාර්යය සඳහා දත්ත පාලක ඊ-මේල් info@coderdojo.com අමතන්න.

en: Acceptance of this Privacy Statement
si_LK: මෙම රහස්‍යතා ප්‍රකාශය භාර ගැනීම

en: By using this Website you signify acceptance of this Privacy Statement.  If you do not agree with or you are not comfortable with any aspect of this Privacy Statement, your only remedy is to discontinue use of the Website.  We reserve the right to modify this Privacy Statement at any time.  Your continued use of any portion of the Website following notification or posting of such changes will constitute your acceptance of those changes.
si_LK: මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීමෙන් ඔබ මෙම රහස්යතා ප්රකාශය පිළිගැනීම සලකුනු කරයි. ඔබ එකඟ නොවන්නේ නම් හෝ මෙම පෞද්ගලිකත්ව ප්රකාශයේ කවර හෝ පැතිකඩක් සමග සැහැල්ලු නොවේ නම්, ඔබේ එකම පිළියම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීම අත්හිටුවීමයි. ඕනෑම අවස්ථාවක මෙම රහස්යතා ප්රකාශය වෙනස් කිරීමට අපට අයිතියක් ඇත. එබඳු වෙනස්කම් දැනුම් දීමෙන් හෝ ප්රකාශ කිරීමෙන් පසුව වෙබ් අඩවියේ ඕනෑම කොටසක් භාවිතා කිරීම ඔබේ වෙනස්කම් පිළිගැනීමයි.

en: Information we collect
si_LK: අපි එකතු කරන තොරතුරු

en: In operating our website we may collect and process the following data about you:
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවිය ක්රියාත්මක කිරීමේ දී අප පහත සඳහන් දත්ත ඔබට එකතු කර ගත හැකිය:

en: Details of your visits to our website and the resources that you access, including, but not limited to, traffic data, location data, weblogs and other communication data.
si_LK: ඔබගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන පිවිසුම් හා පිවිසුම් මාර්ගයන් පිළිබඳ විස්තර, ගමනාගමන දත්ත, ස්ථාන දත්ත, වෙබ් අඩවි සහ අනෙකුත් සන්නිවේදන දත්ත ඇතුළුව, නමුත් සීමා නොවී.

en: Information that you provide to us when using this Website.  This includes information provided at the time of registering to use this Website, if applicable. We may also ask you for information when you report a problem with the Website.
si_LK: මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කරන විට ඔබ අපට සපයන තොරතුරු. මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීම සඳහා ලියාපදිංචි වීමේ වේලාවන්හිදී තොරතුරු සපයනු ලැබේ. ඔබ වෙබ් අඩවියේ ගැටලුවක් වාර්තා කරන විට අපි ඔබට තොරතුරු විමසන්නෙමු.

en: If you contact us for any reason, we may keep a record of that correspondence.
si_LK: ඕනෑම හේතුවක් නිසා ඔබ අපව සම්බන්ධ කර ඇත්නම්, එම ලිපි ලේඛන පිළිබඳ වාර්තාවක් තබා ගත හැකිය.

en: We may also ask you to complete surveys that we use for research purposes, although you do not have to respond to them.
si_LK: තවද, ඔබ ඒවාට ප්රතිචාර දැක්වීමට නොකළ යුතු වුවද, පර්යේෂණ කටයුතු සඳහා අප භාවිතා කරන සමීක්ෂණ සම්පූර්ණ කිරීමට අපි ඔබගෙන් ඉල්ලා සිටිය හැක.

en: Storing your personal data
si_LK: ඔබේ පුද්ගලික තොරතුරු සුරක්ෂිත කරමින්

en: The data that we collect from you may be transferred to, and stored at, a destination outside the European Economic Area ("EEA"). It may also be processed by staff of CoderDojo Foundation operating from outside the EEA. Such staff may be engaged in the provision of support services. By submitting your personal data, you agree to this transfer, storing or processing.  We will take all steps reasonably necessary to ensure that your data is treated securely and in accordance with this Privacy Statement.
si_LK: අපෙන් ඔබ ලබාගන්නා දත්ත යුරෝපා ආර්ථික කලාපයෙන් පිටත ගමනාන්තයක් වෙතට හා ගබඩා කර තැබිය හැකිය. ඊයාව පිටත සිට ක්රියාත්මක වන කෝඩර් ඩොජෝ පදනමෙහි කාර්ය මණ්ඩලයද එය සැකසිය හැකිය. එවැනි කාර්ය මණ්ඩලයක් උපකාරක සේවා සැපයීම සඳහා යෙදවිය හැක. ඔබගේ පුද්ගලික දත්ත ඉදිරිපත් කිරීමෙන් ඔබ මෙම හුවමාරුව, ගබඩා කිරීම හෝ සැකසීම සඳහා එකඟ වේ. ඔබේ දත්ත ආරක්ෂිතව සහ ඔබේ පුද්ගලිකත්ව ප්රකාශයට අනුකූල වන පරිදි සහතික කිරීමට අවශ්ය සියලු පියවරයන් අපි සාධාරණව අවශ්ය වනු ඇත.

en: All information you provide to us is stored on our secure servers and user information is encrypted with SSL technology. Any payments made through our website utilise Stripe. You can see Stripe Privacy Policy
si_LK: ඔබ අපට සපයන සියලුම තොරතුරු අපගේ ආරක්ෂිත සර්වර් වල ගබඩා කර ඇති අතර SSL තාක්ෂණය සමඟ තොරතුරු සංකේතනය කර ඇත. අපගේ වෙබ් අඩවිය හරහා සිදු කරන ඕනෑම ගෙවීමක් Stripe භාවිතා කරයි. ඔබට Stripe පුද්ගලිකත්ව ප්රතිපත්තිය බලන්න

en:  and more about their security
si_LK:  ඔවුන්ගේ සුරක්ෂිතභාවය ගැන වැඩි විස්තර

en: Where we have given you (or where you have chosen) a password which enables you to access certain parts of our Website, you are responsible for keeping this password confidential.  We ask you not to share a password with anyone.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියේ සමහර කොටස් වෙත පිවිසීමට අපට ඔබ විසින් (හෝ තෝරාගත් ස්ථානය) ඔබ ලබා දුන් රහස්පදය, මෙම මුරපදය රහසිගතව තබාගැනීම සඳහා ඔබ වගකිව යුතුය. කිසිවෙකු සමඟ මුරපදයක් බෙදා නොගන්නා ලෙස අපි ඔබගෙන් ඉල්ලා සිටිමු.

en: Use of your information
si_LK: ඔබේ තොරතුරු භාවිතා කිරීම

en: The information that we collect and store relating to you is primarily used to enable us to provide our services to you. In addition, we may use the information for the following purposes:
si_LK: අප ඔබ වෙතට එකතු කර ගබඩා කර ඇති තොරතුරු මූලිකවම අපගේ සේවාවන් සැපයීමට අපට හැකි වේ. ඊට අමතරව, පහත සඳහන් අරමුණු සඳහා අපි තොරතුරු භාවිතා කළ හැකිය:

en: To ensure that content from our Website is presented in the most effective manner for you and your computer.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියේ අන්තර්ගතයන් ඔබ හා ඔබේ පරිගණකය සඳහා වඩාත්ම ඵලදායී ආකාරයෙන් ඉදිරිපත් කරන බවට වග බලා ගැනීම.

en: To provide you with information requested from us, relating to our services.
si_LK: අපගේ සේවාවන් සම්බන්ධයෙන් අපෙන් ඉල්ලා සිටින තොරතුරු ලබා දීම.

en: To allow you to participate in interactive features of our Website.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියේ අන්තර් ක්‍රියාකාරී විශේෂාංග වලට සහභාගී වීමට ඉඩ ලබා දීම.

en: To notify you about changes to our Website and/or services.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියේ සහ / හෝ සේවාවන්ට වෙනස්කම් ගැන දැනුවත් කිරීම.

en: We do not, without your consent, disclose information about identifiable individuals to third parties, but we may send anonymised statistical data to them for research and survey purposes.
si_LK: ඔබගේ අනුමැතියෙන් තොරව, තුන්වන පාර්ශ්වයන් හඳුනාගත හැකි පුද්ගලයන් පිළිබඳ තොරතුරු අනාවරණය නොකරමු, නමුත් පර්යේෂණ හා සමීක්ෂණ අරමුණු සඳහා ඒවාට සංඛ්යානමය දත්ත නිර්නාමිකව යැවිය හැකිය.

en: Disclosure of your information
si_LK: ඔබේ තොරතුරු අනාවරණය කිරීම

en: Your personal data will not be processed for marketing purposes or publication on our Website.  We will not disclose your personal data to third parties unless you have consented to this disclosure. These third parties will not be able to contact you unless you have given your consent. We will however disclose your personal data if we believe in good faith that we are required to disclose it in order to comply with any applicable law, a summons, a search warrant, a court or regulatory order, or other valid legal process.
si_LK: ඔබගේ පුද්ගලික දත්ත අලෙවිකරණ අරමුණු සඳහා හෝ අපගේ වෙබ් අඩවියේ ප්‍රකාශනය සඳහා ක්‍රියා කරනු නොලැබේ. ඔබ මෙම අනාවරණය කිරීමට කැමැත්තක් නොදුන් නම්, ඔබේ පෞද්ගලික දත්ත තෙවන පාර්ශ්ව වෙත අප අනාවරණය නොකරනු ඇත. ඔබ ඔබේ කැමැත්ත ලබා නොදුන්නේ නම්, මෙම තුන්වන පාර්ශ්වයන් ඔබව සම්බන්ධ කර ගැනීමට නොහැකි වනු ඇත. කෙසේ වෙතත් ඕනෑම අදාළ නීතියක්, කැඳවීම්, සෝදිසි වරෙන්තුවක්, අධිකරණයක් හෝ නියාමන නියෝගයක් හෝ වෙනත් වලංගු නෛතික ක්රියා පටිපාටියක් අනුගමනය කිරීම සඳහා අපි අපහසුතාවයට පත් කළහොත්, අපි ඔබගේ පෞද්ගලික තොරතුරු හෙළි කරමු.

en: We may provide non-personal data to third parties, where such information is combined with similar information of other users of our Website. For example, we might inform third parties regarding the number of unique users who visit our Website, the demographic breakdown of our community users of our Website, or the activities that visitors to our Website engage in while on our Website. The third parties to whom we may provide this information may include our Website design, development and hosting contractors.  However, we do not sell or exchange or provide such data to third parties for their own use.  We will inform you if we intend to use your data for such purposes or if we intend to disclose your information to any third party for such purposes.  You can exercise your right to prevent such processing by checking certain boxes on the forms we use to collect your data.  You can also exercise the right at any time by contacting us using the contact details below.
si_LK: තෙවන පාර්ශවයකට පුද්ගලික නොවන දත්ත ලබා දිය හැකිය. එවැනි තොරතුරු අපගේ වෙබ් අඩවියේ අනෙකුත් පරිශීලකයින්ගේ සමාන තොරතුරු සමඟ සංයුක්ත කරනු ලැබේ. නිදසුනක් ලෙස, අපගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන අද්විතීය පරිශීලකයින් සංඛ්යාව, අපගේ වෙබ් අඩවියේ අපගේ ප්‍රජා පරිශීලකයින්ගේ ජනගහන බිඳවැටීම හෝ අපගේ වෙබ් අඩවියේ වෙබ් අඩවියේ සිටින වෙබ් අඩවි වල නිරත වන ක්‍රියාකාරකම් පිළිබඳව තෙවන පාර්ශවයන් අපට දැනුම් දිය හැකිය. මෙම තොරතුරු සපයන තෙවන පාර්ශවයන් අපගේ වෙබ් අඩවි නිර්මාණය, සංවර්ධනය සහ සත්කාරක කොන්ත්‍රාත්කරුවන් විය හැකිය. කෙසේ වෙතත්, අප ඒවා භාවිතා කිරීම හෝ හුවමාරු කිරීම හෝ එවැනි තොරතුරු තෙවන පාර්ශ්ව වෙත ලබා නොදේ. එවැනි අරමුණු සඳහා ඔබේ දත්ත භාවිතා කිරීමට අදහස් කරන්නේ නම් හෝ ඔබේ තොරතුරු සඳහා ඕනෑම තෙවන පාර්ශවයකට එම තොරතුරු හෙළි කිරීමට අපි අදහස් කරමු. ඔබගේ දත්ත රැස්කිරීමට අප භාවිතා කරන ආකෘතිවල ඇතැම් කොටු පරීක්ෂා කිරීමෙන් එවැනි ක්‍රියාවලියක් වළක්වා ගැනීමට ඔබේ අයිතිය භාවිතා කරන්න. පහත සඳහන් සම්බන්ධතා විස්තර භාවිතා කර අපව සම්බන්ධ කර ගැනීමෙන් ඕනෑම අවස්ථාවකදී ඔබට අයිතියක් ඇත.

en: In the event that we sell or buy any business or assets, in which case we may disclose your personal data to the prospective seller or buyer of such business or assets.  If we or substantially all of our assets are acquired by a third party, in which case personal data held by us about or customers will be one of the transferred assets.
si_LK: අපි ඕනෑම ව්‍යාපාරයක් හෝ වත්කමක් විකුණන හෝ මිලදී ගතහොත්, ඔබගේ ව්‍යාපාරයේ හෝ වත්කම්වල අනාගත විකිණුම්කරු හෝ ගැනුම්කරුට ඔබේ පෞද්ගලික දත්ත හෙළි කළ හැකිය. අපි හෝ අපේ වත්කම් සියල්ලම තෙවන පාර්ශවයක් විසින් අත්පත් කර ගත්තා නම්, අප විසින් තබා ඇති පුද්ගලික දත්ත හෝ ගනුදෙනුකරුවන් පවරන ලද වත්කම්වලින් එකකි.

en: The use of this Website by minors under the age of 16 is subject to the consent of their parent or guardian.  We advise parents or guardians who permit their children to use the Internet that it is important that they communicate with their children about their safety online.
si_LK: වයස අවුරුදු 16 ට අඩු බාල වයස්කරුවන් විසින් මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කිරීම ඔවුන්ගේ දෙමව්පියන්ගේ හෝ භාරකරුගේ අනුමැතියට යටත් වේ. ඔවුන් අන්තර්ජාලය භාවිතා කිරීමට තම දරුවන්ට අවසර ලබා දෙන දෙමාපියන්ට හෝ භාරකරුවන්ට තම මාර්ගගතව තම ආරක්ෂාව පිළිබඳව තම දරුවන් සමඟ සන්නිවේදනය කිරීම වැදගත් වේ.

en: Security
si_LK: ආරක්ෂාව

en: We are committed to ensuring that your information is secure.  As no data transmission over the Internet can be guaranteed as 100% secure, we cannot ensure or warrant the security of any information that you transmit to us and you transfer the data at your own risk.  We endeavour to use the appropriate technical and organizational measures in order to secure the confidentiality of your personal data, to prevent unauthorised or unlawful processing of such personal data, and to protect against accidental or unlawful destruction, accidental loss, alteration or unauthorised disclosure or access and to otherwise protect the security of such personal data.
si_LK: ඔබේ තොරතුරු සුරක්ෂිත බව සහතික කිරීමට අපි කැපවී සිටිමු. අන්තර්ජාලය හරහා දත්ත සම්ප්රේෂණය 100% ආරක්ෂිතව සහතික කළ නොහැකි නිසා, ඔබ අප වෙත සම්ප්‍රේෂණය  කරන ඕනෑම තොරතුරක් සුරක්ෂිත කිරීමට හෝ සහතික කිරීමට අපට නොහැකි අතර ඔබේම අවදානම මත දත්ත මාරු කරන්න. ඔබගේ පෞද්ගලික දත්තවල රහස්යභාවය සුරක්ෂිත කිරීම පිණිස, ඔබගේ පෞද්ගලික දත්ත අනවසර හෝ නීති විරෝධී ලෙස සැකසීම වැළැක්වීම සහ අහම්බෙන් හෝ අනවසරයෙන් විනාශ වීම, අහිතකර පාඩු, වෙනස් කිරීම හෝ අනවසර හෙලිදරව් කිරීම හෝ ප්රවේශය ආරක්ෂා කිරීම සඳහා සුදුසු තාක්ෂණික සහ සංවිධානාත්මක පියවරයන් අපි භාවිතා කරන්නෙමු. සහ එබඳු පෞද්ගලික දත්තවල ආරක්ෂාව සුරක්ෂිත කිරීමට.

en: Cookies
si_LK: කුකීස්

en: This Website uses cookie technology. A cookie is a small file which asks permission to be placed on your computer’s hard drive.  Once you agree, the file is added and the cookie helps analyse web traffic or lets you know when you visit a particular site.  Cookies allow web applications to respond to you as an individual.  The web application can tailor its operations to your needs, likes and dislikes by gathering and remembering information about your preferences.
si_LK: මෙම වෙබ් අඩවිය කුකී තාක්ෂණය භාවිතා කරයි. කුකියක් යනු ඔබේ පරිගණකයේ දෘඩ තැටිය මත තැබීමට අවසර ඉල්ලා සිටින කුඩා ගොනුවකි. ඔබ එකඟ වන විට, ගොනුව එක් කරන අතර කුකියේ වෙබ් ගමනාගමනය විශ්ලේෂණය කිරීමට හෝ යම් අඩවියකට පිවිසෙන විට ඔබට දැන ගැනීමට ඉඩ තිබේ. කුකීස් පුද්ගලයෙකු ලෙස ඔබට වෙබ් යෙදුම් වලට ප්රතිචාර දැක්වීමට ඉඩ දෙයි. ඔබේ මනාපයන් පිළිබඳ තොරතුරු එක්රැස් කිරීම හා මතක තබා ගැනීමෙන් ඔබේ අවශ්යතාවයන්, කැමති හා අකැමති තම වෙබ් අඩවියේ සියළුම ක්රියාකාරකම් සකසා ගත හැකිය.

en: We use traffic log cookies to identify which pages are being used. This helps us analyse data about web page traffic and improve our Website in order to tailor it to customer needs. We only use this information for statistical analysis purposes and then the data is removed from the system. Overall cookies help us provide you with a better Website, by enabling us to monitor which pages you find useful and which you do not. A cookie in no way gives us access to your computer or any information about you, other than the data you choose to share with us. You can choose to accept or decline cookies. Most web browsers automatically accept cookies, but you can modify your browser setting to decline cookies if you prefer. This may prevent you from taking full advantage of the Website.
si_LK: අපි භාවිතා කරන පිටු හඳුනා ගැනීමට අපි රථවාහන රහස් කුකීස් භාවිතා කරමු. වෙබ් පිටු තදබදය පිළිබඳව දත්ත විශ්ලේෂණය කිරීම සහ අපගේ වෙබ් අඩවි වැඩිදියුණු කිරීම සඳහා පාරිභෝගිකයින්ට අවශ්ය පරිදි සකස් කිරීම සඳහා මෙය උපකාරී වේ. සංඛ්යාත්මක විශ්ලේෂණ අරමුණු සඳහා අපි මෙම තොරතුරු භාවිතා කර පසුව දත්ත පද්ධතියෙන් ඉවත් කෙරෙනු ඇත. වඩා හොඳ වෙබ් අඩවියක් ඔබට ලබා දීම සඳහා සමස්ත කුකීස් ඔබට ප්රයෝජනවත් සහ ඔබ නොදන්නා කුමන පිටු නිරීක්ෂණය කිරීමට අපට හැකියාව ලබා දෙයි. කිසිදු ආකාරයකින් කුකියක් අප සමඟ බෙදාගැනීමට තෝරාගත හැකි දත්ත හැරුණු විට ඔබගේ පරිගණකයට හෝ ඔබට වෙනත් තොරතුරු අප වෙත ලබා දෙයි. ඔබට කුකීස් පිළිගැනීමට හෝ ප්රතික්ෂේප කිරීමට තෝරාගත හැක. බොහෝ වෙබ් බ්රවුසරයන් කුකීස් ස්වයංක්රීයව පිළිගනී, නමුත් ඔබ කැමති නම් කුකීස් ප්රතික්ෂේප කිරීමට ඔබේ බ්රවුසර් සැකසුම් වෙනස් කළ හැකිය. මෙම වෙබ් අඩවියෙන් පූර්ණ වාසියක් ලබා ගැනීමෙන් වළක්වා ගත හැකිය.

en: If you click on a link to a third party website, such third party may also transmit cookies to you. This Privacy Policy does not cover the use of cookies by any third parties.
si_LK: ඔබට තෙවන පාර්ශ්වීය වෙබ් අඩවියකට සබැඳියක් ක්ලික් කළහොත්, එවැනි තුන්වන පාර්ශවයක් ඔබට කුකීස් ඔබ වෙත යැවිය හැකිය. මෙම රහස්යතා ප්රතිපත්තිය ඕනෑම තෙවන පාර්ශවයක කුකී භාවිතා කිරීම ආවරණය නොවේ.

en: List of cookies used by this website:
si_LK: මෙම වෙබ් අඩවිය භාවිතා කරන කුකීස් ලැයිස්තුව:

en: Cookie Name
si_LK: කුකීස් නාමය

en: Typical Value
si_LK: සාමාන්‍යය වටිනාකම

en: Purpose
si_LK: අදහස

en: Expires
si_LK: කල් ඉකුත් වෙනවා

en: Randomly generated alphanumeric string
si_LK: අහඹු ලෙස ජනිත අක්ෂර සංඛ්‍යා

en: Used to identify user session
si_LK: පරිශීලක සැසිය හඳුනා ගැනීමට භාවිතා කරයි

en: 2 days after creation
si_LK: සැකසීමෙන් දින 2 කට පසුව

en: Whether the user has seen the sitewide notice regarding the use of cookies
si_LK: කුකීස් භාවිතා කිරීම පිළිබඳව පරිශීලකයා විසින් පළමුවරට දැනුම් දීමක් දැක තිබේද

en: 1 year from being set
si_LK: වසර 1 සිට සකස් කර ඇත

en: Whether the user can see the O13 forums
si_LK: පරිශීලකයාට O13 සංසද දැකිය හැකි ද යන්න

en: On session expiry
si_LK: සැසි කල් ඉකුත් වේ

en: Whether the user has completed required fields of their profile
si_LK: පරිශීලක විසින් ඔවුන්ගේ පැතිකඩෙහි අවශයය ක්ෂේත්‍රය සම්පූර්ණ කර තිබේද

en: The locale of the users browser, to display the relevant language to them
si_LK: පරිශීලකයින්ගේ බ්රවුසරයේ අදාල ස්ථානය, අදාල භාෂාව ප්‍රදර්ශනය කිරීමට

en: Links to other websites
si_LK: වෙනත් වෙබ් අඩවි වලට සබැඳි

en: Our Website may, from time to time, contain links to third party websites.  If you follow a link to any of these websites, please note that these websites have their own privacy policies and that we do not accept any responsibility or liability for these policies.  Please check these policies before you submit any personal data to these websites.
si_LK: අපගේ වෙබ් අඩවියේ සිට තෙවන පාර්ශව වෙබ් අඩවි වලට සබැඳි ඇත. ඔබ මෙම වෙබ් අඩවි වලට සබැඳියක් අනුගමනය කරන්නේ නම්, කරුණාකර මෙම වෙබ් අඩවි ඔවුන්ගේම පෞද්ගලිකත්ව ප්රතිපත්තීන් ඇති බවත්, මෙම ප්රතිපත්ති සඳහා කිසිදු වගකීමක් හෝ වගකීමක් භාර නොගන්නා බව සලකන්න. කරුණාකර මෙම වෙබ් අඩවි වලට පෞද්ගලික දත්ත ලබා දීමට පෙර මෙම ප්රතිපත්ති පරීක්ෂා කරන්න.

en: Access to information
si_LK: තොරතුරු සඳහා ප්‍රවේශය

en: You have the right to request a copy of the information held by us about you.  We may charge a fee for this which will not exceed €6.35.  You also have the right to access your data, have changed any inaccuracies in the details we hold about you, the right to object to the use of your data and the right to block any specific uses of your data by contacting us using the contact details below.
si_LK: ඔබ පිළිබඳව අප සතු තොරතුරු පිටපතක් ඉල්ලා සිටීමට ඔබට අයිතියක් තිබේ. මේ සඳහා යුරෝ 6.35 නොඉක්මවන මේ සඳහා ගාස්තුවක් අය කළ හැකිය. ඔබගේ දත්ත වලට ප්රවේශ වීමට ඔබට අයිතියක් ඇත, ඔබ පිළිබඳව අප සතු තොරතුරු දෝෂයක් වෙනස් කර ඇත, ඔබගේ දත්ත භාවිතා කිරීමට විරෝධය දැක්වීමේ අයිතිය සහ ඔබගේ දත්තවල විශේෂිත භාවිතයන් අවහිර කිරීමට ඇති අයිතිය අවහිර කිරීමේ අයිතිය අප සම්බන්ධ කර ගැනීමෙන්.

en: Changes to our Privacy Statement
si_LK: අපගේ පුද්ගලිකත්ව ප්‍රකාශයේ වෙනස්කම්

en: Any changes to this Privacy Statement will be posted on the Website so you are always aware of what information we collect, how we use it, and under what circumstances, if any, we disclose it. If at any time we decide to use personal data in a manner significantly different from that stated in this Privacy Statement, or otherwise disclosed to you at the time it was collected, we will notify you by email, and you will have a choice as to whether or not we use your information in the new manner.
si_LK: මෙම රහස්යතා ප්රකාශයට ඇති ඕනෑම වෙනස්කම් වෙබ් අඩවියේ පළ කරනු ඇත. එබැවින් අපි රැස්කරගත් තොරතුරුද, අප එය භාවිතා කරන ආකාරය සහ අප කවර තත්වයක් යටතේ නම්, අපි එය අනාවරණය කරනු ලැබේ. මෙම පුද්ගලිකත්ව ප්රකාශයේ සඳහන් කර ඇති පරිදි වෙන වෙනම පුද්ගලික දත්ත භාවිතා කිරීමට හෝ ඕනෑම අවස්ථාවක එය එකතු කරන ලද අවස්ථාවකදී ඔබට දැනුම් දෙනු ඇත. අපි ඊමේල් මඟින් ඔබට දැනුම් දෙනු ඇත. අපි ඔබේ තොරතුරු නව ආකාරයකින් භාවිතා කරන්නේද නැද්ද.

en: We welcome any queries, comments or requests you may have regarding this Privacy Statement.  Please contact us in writing at Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, IRELAND or by e-mail at info@coderdojo.com.
si_LK: මෙම රහස්යතා ප්රකාශය සම්බන්ධයෙන් ඔබට ඇති ඕනෑම විමසුම්, අදහස් දැක්වීම් හෝ ඉල්ලීම් අපි සාදරයෙන් පිලිගනිමු. ඩොග්පීච් ලව්ස්, CHQ ගොඩනැගිල්ල, රේගු හවුස් කයිව්, ඩබ්ලින් 1, අයර්ලන්තය හෝ ඊමේල් info@coderdojo.com යන ලිපිනයට අප අමතන්න.

en: Find nearby Dojos
si_LK: අසල ඩෝජෝවන් සොයාගන්න

en: Notify all Members
si_LK: සියලුම සාමාජිකයන් දැනුවත් කරන්න

en: Notify Dojo members about Event opening
si_LK: උත්සවය විවෘත කිරීම ගැන ඩෝජෝ සාමාජිකයින් දැනුවත් කරන්න

en: Please select about which event you want to notify Dojo members:
si_LK: ඩොජෝ සාමාජිකයින්ට දැනුම් දීමට ඔබට අවශයය කුමන සිද්ධිය ගැන දැයි කරුණාකර තෝරන්න:

en: Send notifications
si_LK: දැනුම්දීම් යවන්න

en: You must choose an event
si_LK: ඔබ වැඩසටහනක් තෝරා ගත යුතුයි

en: Tickets Now Available for %1$s
si_LK: %1$s සඳහා දැන් ප්‍රවේශ පත්‍ර ඇත

en: Terms and Conditions here
si_LK: කොන්දේසි මෙතැන

en: An error has occurred while saving youth profile
si_LK: පැතිකඩ සුරක්ෂිත කරන අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Profile(s) have been saved successfully
si_LK: පැතිකඩ සාර්ථකව සුරක්ෂිත විය

en: Your details
si_LK: ඔබේ තොරතුරු

en: About you
si_LK: ඔබ ගැන

en: Got a child? Add them below
si_LK: ළමයෙක්ද? පහතින් එකතු කරන්න

en: Add child
si_LK: දරුවා එකතු කරන්න

en: Remove child
si_LK: දරුවා ඉවත් කරන්න

en: Are you sure you want to remove this child?
si_LK: ඔබට මෙම දරුවාව ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: You can view the
si_LK: ඔබට නැරඹිය හැකිය

en: Zen roadmap
si_LK: Zen මාර්ග සිතියම

en:  and see what we are working on, as well as the latest features for Zen.
si_LK:  zen සඳහා නවතම විශේෂාංග මෙන්න.

en: Access our e-learning module
si_LK: අපගේ ඉ-ඉගෙනුම් මොඩියුලයට ප්‍රවේශ වන්න

en: By using this functionality, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
si_LK: මෙම ක්‍රියාකාරිත්වය භාවිතා කිරීමෙන් ඔබ මෙම සැපයුම්කරු සමඟ මූලික තොරතුරු බෙදාහදා ගැනීමට (විද්යුත් තැපෑල, නම, පරිශීලක වර්ගය)

en: By clicking this button, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
si_LK: මෙම බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන්, මෙම සැපයුම්කරු සමඟ මූලික තොරතුරු බෙදාහදා ගැනීමට (ඊමේල්, නම, පරිශීලක වර්ගය)

en: Only modules for mentors and champions are available at the moment, come back later on to discover more!
si_LK: Mentors සහ champion සඳහා මොඩියුලයන් පමණක් දැනට ලබා ගත හැකි අතර, පසුව නැවත සොයා ගැනීමට නැවත පැමිණෙන්න!

en: Do you agree?
si_LK: ඔබ එකඟ වෙනවද?

en: A new Dojo has been created
si_LK: නව ඩොජෝවක් සැකසීම සාර්ථකයි

en: You have been invited to a Dojo session
si_LK: ඔබට ඩොජෝ සැසියකට ආරාධනා කර ඇත

en: Change Role
si_LK: කාර්යයභාරය වෙනස් කරන්න

en: Calling all Dojos; Answer one question, make an impact!
si_LK: එක් ප්‍රශ්නයකට පිළිතුරු දී වෙනසක් ඇති කරන්න!

en: I have read and accept the <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank"><b>Terms and Conditions here</b></a>
si_LK: <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank">මෙම කොන්දේසි</b></a> මම හොඳින් කියවා පිලිගන්නවා

en: Donate
si_LK: පරිත්‍යාග කරන්න

en: Maintained by
si_LK: නඩත්තු කරන්නේ

en: Attend a Dojo
si_LK: ඩෝජෝවකට සම්බන්ධ වන්න

en: Volunteer
si_LK: ස්වෙච්චා සේවක

en: News
si_LK: ප්‍රවෘත්ති

en: Community
si_LK: සමුහය

en: Help us translate
si_LK: පරිවර්තනය කිරීමට අපට උදව් කරන්න

en: Search...
si_LK: සොයන්න...

en: Contribute
si_LK: දායක වෙන්න

en: UserType not allowed
si_LK: මෙම පරිශීලක වර්ගයට අවසර නැත

en: An invitation has been sent by email
si_LK: ඊ-මේල් මගින් ඇරයුමක් යවා ඇත

en: My Children
si_LK: මගේ දරුවන්

en: Recent Badges
si_LK: මෑතකදී ලැබුණු ලාංඡන

en: View all
si_LK: සියල්ල බලන්න

en: Dojos
si_LK: ඩෝජෝ

en: Add to a Dojo
si_LK: ඩෝජෝවකට එකතු කරන්න

en: {{ name }} doesn't have any badges yet. Talk to the organisers of your Dojo to learn how {{ name }} can be rewarded through badges.
si_LK: {{නම}} තවම ලාංඡන නොමැත. ඔබගේ {{name}} ලාංඡන හරහා ඔබට ලබා ගත හැකි ආකාරය දැන ගැනීමට ඔබගේ ඩොජෝ සංවිධායකයින් සමඟ කතා කරන්න.

en: {{ name }} isn't a member of a Dojo. Add them to a Dojo you're a member of, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
si_LK: {{නම}} ඩොජෝ සාමාජිකයෙකු නොවේ. ඔබ සාමාජිකයෙකු වන ඩොජෝ වෙත ඔවුන් එකතු කරන්න, හෝ <a href="{{Adadootline>>"> නව Dojo </a> සොයා ගැනීමට ඔවුන් එක්කරන්න.

en: You aren't a member of a Dojo yet. Find and join a Dojo and your children will be automatically be added along with you.
si_LK: ඔබ තවමත් ඩොජෝ සාමාජිකයෙක් නොවේ. ඩොජෝවක් සොයා එකතු වෙන්න. ඔබේ දරුවන්ද ස්වයංක්‍රියව ඔබට එකතු වෙනු ඇත.

en: Member of
si_LK: සාමාජික

en: Click a Dojo to remove {{ name }} from the Dojo. You and any other child will still remain a member of this Dojo.
si_LK: ඩොජෝ වෙතින් {{නම}} ඉවත් කිරීමට ඩෝජෝ ක්ලික් කරන්න. ඔබ හා වෙනත් දරුවෙකු මෙම ඩෝජෝ සාමාජිකයෙකු ලෙස තවමත් රැඳී සිටියි.

en: Available Dojos
si_LK: පවතින ඩෝජෝ

en: Click one of your Dojos to add {{ name }} as a member, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
si_LK: සාමාජිකයෙකු ලෙස {{නම}} එක් කිරීම සඳහා ඔබගේ ඩොජෝව ක්ලික් කරන්න, එහෙම නැත්නම් <a href="{{ findADojoUrl }}"> නව Dojo </a> සොයා ගැනීමට.

en: We could not determine a location from this address. Your previous location marker has been retained.
si_LK: මෙම ලිපිනයෙන් ස්ථානයක් තීරණය කිරීමට අපට නොහැකි විය. ඔබගේ පෙරනිමි සලකුණුකරණය රඳවා තබා ඇත.

en: Day selected doesn't exist in date range, please check your date range.
si_LK: දින තෝරා ගන්නා දින තෝරාගත් දින, ඔබගේ දින පරාසය පරීක්ෂා කරන්න.

en: First Name
si_LK: පළමු නම

en: First name is required
si_LK: පළමු නම අවශ්‍යයි

en: Surname is required
si_LK: වාසගම අවශ්‍යයි

en: Alias is required
si_LK: අන්වර්ථ නාමය අවශ්‍යයි

en: This unique alias is shown instead of your child's name to protect their privacy on features such as the Ninja Forum.
si_LK: මෙම අද්විතීය අන්වර්ථය ඔබේ දරුවාගේ නම වෙනුවට නින්ජා ෆෝරම වැනි විශේෂාංග මත ඔවුන්ගේ රහස්යතාවය ආරක්ෂා කිරීමට පෙන්වනු ලැබේ.

en: Date of birth is required
si_LK: උපන් දිනය අවශ්‍යයි

en: We need your child's date of birth to comply with child protection laws in some countries.
si_LK: සමහර රටවල ළමා ආරක්ෂණ නීති අනුකූලව ඔබගේ දරුවාගේ උපන් දිනය අවශයයි.

en: As your child is over 13 years of age, they can have their own CoderDojo account.
si_LK: ඔබගේ දරුවා වයස අවුරුදු 13 ට වැඩි බැවින්, ඔවුන්ගේම CoderDojo ගිණුමක් ඇත.

en: This is optional, but will allow your child to log in by themselves to access features such as badging, booking and the youth forums by themselves. Enter your child's email address, and give them a password if you wish to do this.
si_LK: මෙය අනිවාර්ය නොවේ, නමුත් ඔබගේ දරුවා තමන් විසින්ම ලොග් වීම, වෙන් කිරීම සහ තරුණ සංසදයන් වැනි අංගයන් වෙත පිවිසීමට ඉඩ සැලසෙනු ඇත. ඔබගේ දරුවාගේ ඊමේල් ලිපිනය ඇතුළු කරන්න, ඔබ මෙය කිරීමට කැමති නම් මුරපදයක් ලබා දෙන්න.

en: You must provide an email address when providing a password.
si_LK: මුරපදයක් ලබාදෙන විට ඔබ විද්යුත් තැපැල් ලිපිනයක් සැපයිය යුතුය.

en: Type the content of your email here
si_LK: ඔබේ විද්යුත් තැපෑලේ අන්තර්ගතය මෙහි යොදන්න

en: Email sent!
si_LK: විද්යුත් තැපෑල යවා ඇත!

en: An error has occurred while sending the email
si_LK: විද්යුත් තැපෑල යැවීම අතරතුර ගැටළුවක් පැන නැගුනා

en: Send Email
si_LK: ඊ මේලය යවන්න

en: From
si_LK: වෙතින්

en: To
si_LK: වෙත

en: Included Parents
si_LK: දෙමව්පියන් ඇතුළත් විය

en: Email subject
si_LK: විද්යුත් තැපැල් විෂය

en: Email subject is required
si_LK: විද්යුත් තැපැල් විෂය අවශ්‍යයි

en: Email content is required
si_LK: විද්යුත් තැපැල් අන්තර්ගතය අවශ්‍යයි

en: You have a new message from %1s Dojo:
si_LK: %1s ඩෝජෝව වෙතින් ඔබට නව පණිවිඩයක් ලැබී ඇත:

en: Your child %1s has a new message from %2s Dojo: | Your children %1s have a new message from %2s Dojo:
si_LK[0]: %1s ඩෝජෝව වෙතින් ඔබට නව පණිවිඩයක් ලැබී ඇත:
si_LK[1]: ඔබේ %1s යන දරුවන්ට %2s වෙතින් නව පණිවිඩයක් ලැබී ඇත:

en: {{ numAttendees }} Attendees
si_LK: සහභාගී වන්නන් {{ numAttendees }}

en: {{ numMentors }} Mentors
si_LK: උපදේශකවරුන් {{ numMentors }}

en: Help Center
si_LK: උපකාරක මධ්‍යස්ථානය

en: All your events will be visible on your Dojo page
si_LK: ඔබේ සියලුම වැඩසටහන් ඔබේ ඩෝජෝ පිටුවේ දර්ශනය වේවි

en: Connect
si_LK: සම්බන්ධ වෙන්න

en: Reconnect
si_LK: නැවත සම්බන්ධ වෙන්න

en: Disconnect
si_LK: විසන්ධි කරන්න

en: Your Eventbrite account has been disconnected
si_LK: ඔබේ Eventbrite විසන්ධි කර ඇත

en: Your Eventbrite account has been successfully connected
si_LK: ඔබේ Eventbrite ගිණුම සාර්ථකව සම්බන්ධ කර ඇත

en: Your ticket request for %1$s is pending approval
si_LK: %1$s සඳහා ඔබේ ප්‍රවේශ පත්‍ර ඉල්ලීම සැකසෙමින් පවතී

en: A ticket has been booked for %1$s
si_LK: %1$s සඳහා ප්‍රවේශ පත්‍රයක් වෙන් කර ඇත

en: A ticket has been booked for your child for %1$s
si_LK: %1$s සඳහා ඔබේ දරුවා වෙනුවෙන් ප්‍රවේශ පත්‍රයක් වෙන් කර ඇත

en: Your childs ticket request for %1$s is pending approval
si_LK: %1$s සඳහා ඔබේ දරුවාගේ ප්‍රවේශ පත්‍ර ඉල්ලීම සැකසෙමින් පවතී

en: A ticket for your child for %1$s has been cancelled
si_LK: %1$s සඳහා ඔබේ දරුවාගේ ප්‍රවේශ පත්‍ර ඉල්ලීම අවලංගු වී ඇත

en: A ticket request has been made for %1$s
si_LK: %1$s සඳහා ප්‍රවේශ පත්‍ර ඉල්ලීම සාර්ථකයි

en: Your ticket status for %1$s has been changed to pending
si_LK: ඔබේ %1$s සඳහා වූ ප්‍රවේශ පත්‍රයේ තත්වය වෙනස් වී ඇත

en: Your childs ticket status for %1$s has been changed to pending
si_LK: ඔබේ දරුවාගේ %1$s ප්‍රවේශ පත්‍රයේ තත්වය වෙනස් වී ඇත

en: This is a notification to let you know that your request for a ticket for the below event has been received. Once your request has been approved you will receive your ticket confirmation by email.
si_LK: පහත දැක්වෙන වැඩසටහන් සඳහා ටිකට්පතක් සඳහා ඔබගේ ඉල්ලීම ලැබී ඇත. ඔබගේ ඉල්ලීම අනුමත කර ඇති පසු ඊ-මේල් මගින් ඔබේ ටිකට් පත් තහවුරු කිරීම ලැබෙනු ඇත.

en: This is your order confirmation for the below event.
si_LK: පහත වැඩසටහන සඳහා ඔබේ ඇනවුම් ස්ථිර කිරීම.

en: Your ticket has been cancelled for the below event.
si_LK: පහත වැඩසටහන සඳහා ඔබේ ප්‍රවේශ පත්‍රය අවලංගු වී ඇත.

en: Your ticket for %1$s has been booked
si_LK: %1$s සඳහා ඔබේ ප්‍රවේශපත්‍රය වෙන් කර ඇත

en: No ticket booked
si_LK: ප්‍රවේශපත්‍ර වෙන් කරගෙන නොමැත

en: This is a notification to let you know that a request for a ticket for the below event has been received for your child %1s. Once the request has been approved they will receive their ticket confirmation by email. | This is a notification to let you know that requests for tickets for the below event have been received for your children %1s. Once the requests has been approved they will receive their ticket confirmations by email.
si_LK[0]: ඔබගේ %1s දරුවා සඳහා පහත දැක්වෙන වැඩසටහනේ ටිකට්පත් ඉල්ලීමක් ලැබී ඇත. ඉල්ලීම අනුමත වූ පසු තහවුරු කිරීම විද්යුත් තැපෑලෙන් ලැබෙනු ඇත.
si_LK[1]: ඔබගේ %1s දරුවන් සඳහා පහත දැක්වෙන වැඩසටහනේ ටිකට්පත් ඉල්ලීමක් ලැබී ඇත. ඉල්ලීම අනුමත වූ පසු තහවුරු කිරීම විද්යුත් තැපෑලෙන් ලැබෙනු ඇත.

en: My Account
si_LK: මගේ ගිණුම

en: My Profile
si_LK: මගේ පැතිකඩ

en: E-learning
si_LK: ඊ-ඉගෙනීම

en: Manage Dojos
si_LK: ඩෝජෝ කළමනාකරණය කරන්න

en: Toggle navigation
si_LK: සංචලනය

en: Details
si_LK: විස්තර

en: Find a Dojo to attend
si_LK: සහභාගී වීමට ඩොජෝවක් සොයන්න

en: Learn technology in an informal, creative and social environment. Find a dojo near you.
si_LK: නව තාක්ෂනය වෙනස්ම ආකාරයකින් ඉගෙන ගන්න. ඔබට ලගම ඩෝජෝව සොයා ගන්න.

en: Enter your city or locality
si_LK: ඔබේ නගරය ඇතුලත් කරන්න

en: Search for Dojos
si_LK: ඩොජෝවන් සොයන්න

en: Detect my location
si_LK: මගේ පිහිටීම සොයා ගන්න

en: Booking Complete
si_LK: වෙන් කිරීම සාර්ථකයි

en: You must accept the terms and conditions before proceeding.
si_LK: ඉදිරියට යාමට ඔබ නියම සහ කොන්දේසි පිළිගත යුතුය.

en: You must consent to the use of your data before proceeding.
si_LK: ඉදිරියට යාමට පෙර ඔබේ දත්ත භාවිතා කිරීමට ඔබ එකඟ විය යුතුය.

en: Last name
si_LK: වාසගම

en: Phone number
si_LK: දුරකථන අංකය

en: Month
si_LK: මාසය

en: Year
si_LK: වර්ෂය

en: Email address (optional)
si_LK: විද්යුත් තැපැල් ලිපිනය(විකල්පයකි)

en: Male
si_LK: පුරුෂ

en: Not Listed
si_LK: ලැයිස්තුගත කර නොමැත

en: Prefer not to answer
si_LK: නොඉදිරිපත් කිරීමට කැමති

en: You will need your parent to carry out the registration.
si_LK: ලියාපදිංචිය කරගෙන යාමට ඔබේ දෙමව්පියන්ට අවශයය වනු ඇත.

en: Please verify your age
si_LK: කරුණාකර ඔබේ වයස තහවුරු කරන්න

en: Upcoming Events
si_LK: ඉදිරියට පැමිණෙන සිදුවීම්

en: Sessions
si_LK: සැසි

en: See Details and Book
si_LK: විස්තර බලන්න

en: Select Event Tickets
si_LK: උත්සව ප්‍රවේශපත්‍ර තෝරන්න

en: Proceed
si_LK: ඉදිරියට යන්න

en: Showing {total} Dojos
si_LK: ඩෝජෝ {total} ක් පෙන්වමින්

en: I consent to the use of my data ({openLinkTag}Data policy{closingLinkTag})
si_LK: මගේ තොරතුරු භාවිතා කිරීමට අනුමැතිය දෙනවා. ({openLinkTag}දත්ත ප්‍රතිපත්තිය{closingLinkTag})

en: Unfortunately there are no dojos in your area at the moment. Please search again or use the map to find the closest one.
si_LK: කණගාටුයි, මේ අවස්ථාවේ ඔබ ආසන්නයේ කිසිදු ඩෝජෝවක් නොමැත. නැවත සොයා බැලීම හෝ සිතියම භාවිතා කර ආසන්නතම ඩෝජෝව සොයා ගන්න.

en: No Upcoming Events
si_LK: ඉදිරියට පැමිණෙන සිදුවීම් නොමැත

en: Show Map
si_LK: සිතියම පෙන්වන්න

en: Hide Map
si_LK: සිතියම සගවන්න

en: Try modifying your search location, or zoom out on the {openLink}map{closeLink} to find the nearest Dojos.
si_LK: ඔබ සොයන ප්‍රදේශය වෙනස් කර හෝ {openLink} සිතියම {closeLink} භාවිතා කරන්න.

en: Contact Dojo
si_LK: ඩෝජෝව සම්බන්ධ කරන්න

en: Full
si_LK: සම්පූර්ණ

en: A confirmation email has been sent to {email}
si_LK: සහතික කිරීම {email} වෙත යවන ලදී

en: Event hosted by {dojoName}
si_LK: {dojoName} විසින් පැවැත්වූ උත්සවයකි

en: Attendees
si_LK: සහභාගී වන්නන්

en: You are now subscribed to {dojoName} dojo
si_LK: ඔබ සාර්ථකව {dojoName} සමඟ එකතු වී ඇත

en: You can log in and find events hosted by this dojo in {openLink}My Dojos{closeLink}
si_LK: {openLink}My Dojos{closeLink} යටතේ ඔබට මේ ඩෝජෝව සංවිධානය කරන සැසි සොයා ගන්න පුළුවන්

en: You will be notified about future events hosted by this Dojo
si_LK: මේ ඩෝජෝවෙහි සංවිධානය කරන සැසි පිළිබඳව ඔබව දැනුවත් කරාවි

en: Event Details
si_LK: විස්තර

en: Created on {{ date }}
si_LK: සැකසුවේ {{ date }}

en: Last updated on {{ date }}
si_LK: අවසන් වරට යාවත්කාලින කලේ {{ date }}

en: Manage Users
si_LK: පරිශිලකයන් කළමනාකරණය කරන්න

en: Manage Events
si_LK: සැසි කළමනාකරණය කරන්න

en: This is a Private Dojo
si_LK: මෙය පුද්ගලික ඩෝජෝවකි

en: Private Dojos are by invite only or for specific people who are members of an organisation or school. The general public should not contact to attend this Dojo.
si_LK: පෞද්ගලික ඩෝජෝ යනු සංවිධානයක් හෝ පාසලක සාමාජිකයෙකු වන නිශ්චිත පුද්ගලයන්ට පමණි. මෙම ඩොජෝ මහජනතාවට විවෘත නැත.

en: To learn more please email {email}
si_LK: වැඩිදුර විස්තර දැන ගැනීමට {email} හරහා සම්බන්ධ කරගන්න

en: Mondays
si_LK: සඳුදා

en: Tuesdays
si_LK: අඟහරුවාදා

en: Wednesdays
si_LK: බදාදා

en: Thursdays
si_LK: බ්‍රහස්පතින්දා

en: Fridays
si_LK: සිකුරාදා

en: Saturdays
si_LK: සෙනසුරාදා

en: Sundays
si_LK: ඉරිදා

en: {day} {startTime} - {endTime}, Weekly
si_LK: {day}{startTime} - {endTime}, සතිපතා

en: {day} {startTime} - {endTime}, Every two weeks
si_LK: {day} {startTime} - {endTime}, සෑම සති දෙකකටම වරක්

en: {day} {startTime} - {endTime}, Monthly
si_LK: {day} {startTime} - {endTime}, මාසිකව

en: {nth} {day} of the month, {startTime} - {endTime}
si_LK: මාසයේ {nth} {day} දා, {startTime} - {endTime} දක්වා

en: Second
si_LK: දෙවැනි

en: Third
si_LK: තුන්වැනි

en: Fourth
si_LK: හතරවැනි

en: Please answer the following questions correctly so that our community team can verify all new Champions are real people.
si_LK: පහත ප්‍රශ්න වලට නිවැරදිව පිළිතුරු සපයන්න. එවිට අපේ කණ්ඩායමට සියලුම නව සාමාජිකයන්ගේ අව්‍යාජ බව තහවුරු කර ගන්න පුළුවන්.

en: First name
si_LK: පළමු නම

en: Personal/Work email address
si_LK: ඊ තැපැල් ලිපිනය

en: Date of birth
si_LK: උපන් දිනය

en: Parent Email address
si_LK: පියාගේ හෝ මවගේ ඊ තැපැල් ලිපිනය

en: Parent Name
si_LK: මවගේ හෝ පියාගේ නම

en: Home address
si_LK: නිවසේ ලිපිනය

en: Telephone number is not valid
si_LK: දුරකථන අංකය වැරදියි

en: (optional)
si_LK: (විකල්පයකි)

en: Tell us your skills
si_LK: ඔබගේ නිපුණතාවයන් අපිට කියන්න

en: To become a Champion you do not need to have technical skills as you can find other volunteers with these skills or use our awesome learning content.
si_LK: නායකයෙකු වීමට ඔබට මෙම නිපුණතා සහිත වෙනත් ස්වේච්ඡා සේවකයන් සොයා ගත හැකි හෙයින් අපගේ අතිවිශිෂ්ට ඉගෙනුම් අන්තර්ගතය භාවිතා කිරීමට ඔබට තාක්ෂණික කුසලතා තිබිය යුතු නොවේ.

en: Media (newspaper/radio)
si_LK: මාධ්යය

en: This information will be used to populate your Dojo's public profile page
si_LK: මේ තොරතුරු ඔබේ ඩෝජෝවෙහි පොදු පැතිකඩ සැකසීමට යොදා ගන්නවා

en: Name your Dojo
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව නම් කරන්න

en: Please avoid using the words “CoderDojo” or “Dojo” when naming your Dojo.
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව නම් කිරීමේදී “CoderDojo” හෝ “Dojo” යන වචන භාවිතයෙන් වලකින්න.

en: The Dojo Name should be formatted as [City/Town/State] @ [Sponsor/Venue Name] or in a large city [Neighbourhood/Area], [City] @ [Sponsor/Venue Name]
si_LK: ඩොජෝවේ නම [City] @ [ස්ථානයේ නම] ලෙස සකස් විය යුතුය

en: When will your Dojo run?
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව සිදුවන්නේ කවද්ද?

en: Help people searching for Dojos to find one that fits their schedule
si_LK: ඩොජො සොයමින් සිටින අයගේ උපලේඛනයට ගැලපෙන අයව සොයා ගැනීමට උපකාර කරන්න

en: Select a day
si_LK: දිනයක් තෝරගන්න

en: How often will your Dojo run?
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝ කොපමණ වාර ගණනක් සිදු වන්නේද?

en: Each Dojo can choose how often they run whether it be weekly, bi-weekly, or monthly.
si_LK: සෑම ඩොජෝවක්ම සතිපතා, ද්වී-සතිපතා හෝ මාසිකව පැවැත්විය හැකිය.

en: When will your first session be?
si_LK: ඔබේ පළමු සැසිය කවදාද සිදු වන්නේ?

en: Provide your Dojo email address
si_LK: ඔබගේ Dojo ඊ තැපැල් ලිපිනය ලබා දෙන්න

en: You will need a specific email for your Dojo that can be shared with your team.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව කණ්ඩායම සමඟ බෙදා ගැනීමට ඔබට විශේෂ ඊ තැපැල් ලිපිනයක් අවශ්‍යයි.

en: You can set up your own Dojo email address (e.g.docklandsdojo@gmail.com) or we can create a coderdojo.com email up on your behalf.
si_LK: ඔබට ඔබේම ඊ තැපැල් ලිපිනයක් සකස් කරගන්න පුළුවන්. (උදා.docklandsdojo@gmail.com) එහෙම නැත්නම් ඔබ වෙනුවෙන් coderdojo.com ගිණුමක් සකස් කරලා දෙන්න පුළුවන්.

en: I have an email account setup for my Dojo
si_LK: මගේ ඩෝජෝවට සැකසු ඊ තැපැල් ලිපිනයක් ඇත

en: I want a coderdojo.com email set up
si_LK: මට coderdojo.com ඊ තැපැල් ලිපිනයක් අවශ්‍යයි

en: It must be different from your personal email.
si_LK: එය ඔබේ පුද්ගලික ඊ තැපැල් ලිපිනයෙන් වෙනස් විය යුතුයි.

en: You'll receive the credentials once the dojo has been verified
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව ස්ථිර කල පසු එහි තොරතුරු ලැබේවි

en: Once you have your email set up we advise you set up an auto-responder to all emails with more information about your Dojo so that parents know you are still active. Otherwise you can set up an auto-forwarder to your personal email so you don’t miss anything coming into your Dojo email.
si_LK: ඔබගේ ඊ-තැපෑල පිහිටුවා ඇති පසු ඔබ ඔබේ ඩොජෝ ගැන වැඩි විස්තර සඳහා ඊමේල් වෙත ස්වයං ප්‍රතිචාරයක් සකසන්න. එසේ නොමැති නම් ඔබේ පුද්ගලික ඊ-තැපෑලට ස්වයංක්රියවම යොමු කර තැබිය හැක, ඔබ ඔබගේ Dojo ඊ-මේල් වෙත ලැබෙන කිසිවක් අතපසු නොකරනු ඇත.

en: Website (optional)
si_LK: වෙබ් අඩවිය (විකල්පයකි)

en: Every two weeks
si_LK: සෑම සති දෙකකටම වරක්

en: Monthly
si_LK: මාසිකව

en: The venue is where the Dojo takes place.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝව පැවැත්වෙන ස්ථානය.

en: It should be a safe, accessible and fun space.
si_LK: එය සුරක්ෂිත ස්ථානයක් විය යුතුයි.

en: Dojos cannot be held in a private residence or in venues inappropriate for young people; for example betting offices, bars, etc.
si_LK: ඩෝජෝවන පෞද්ගලික නිවාසයක් හෝ යෞවනයන්ට නුසුදුසු ස්ථානයක පැවැත්විය නොහැකිය. උදාහරණයක් ලෙස ඔට්ටු තැබීමේ කාර්යාල, බාර්, ආදිය.

en: Do you have a venue?
si_LK: ඔබට ස්ථානයක් තිබෙනවද?

en: I have a venue
si_LK: මට ස්ථානයක් තිබෙනවා

en: I'm looking for a venue
si_LK: මම ස්ථානයක් සොයමින් ඉන්නේ

en: Where is your venue located?
si_LK: කොහෙද ඔයාගේ ස්ථානය පිහිටලා තියෙන්නේ?

en: Please provide detailed information below. This location should appear on Google maps.
si_LK: ස්ථානය පිළිබඳව තවත් විස්තර ලබා දෙන්න. මේ ස්ථානය Google Map හි දර්ශනය විය යුතුයි.

en: What type of venue will you run a Dojo in?
si_LK: මොන ආකාරයේ ස්ථානයකද ඔබ ඩොජෝව පවත්වාගෙන යාමට අදහස් කරන්නේ?

en: Other (please detail)
si_LK: වෙනත් (කරුණාකර විස්තර කරන්න)

en: If your venue has a corporate host what is the name of the company?
si_LK: ඔබේ ස්ථානයේ ආයතනික සත්කාරක සමාගමේ නම කුමක්ද?

en: Download a template letter to send to potential venues here
si_LK: මෙතැනින් ලබා ගත හැකි ආකෘති ලිපියක් බාගත කරන්න

en: Corporate Office
si_LK: කාර්යාලය

en: Community Centre or public civic space
si_LK: පොදු ස්ථානයක

en: Co-working space or tech hub
si_LK: සම-සේවා අවකාශය හෝ තාක්ෂණ කේන්ද්‍රය

en: Library
si_LK: පුස්තකාලය

en: Maker Space
si_LK: තැනීමේ ඉඩකි

en: School
si_LK: පාසලකි

en: University
si_LK: විශ්ව විද්‍යාලයකි

en: No problem! You can continue filling out the rest of the application, and come back to this when you’ve found a venue.
si_LK: කිසිම ගැටළුවක් නැහැ! ඔබට මේ යෙදුම පිරවීම දිගටම කරගෙන යා හැක, ඔබ ස්ථානයක් සොයාගත් විට මෙහි ආපසු පැමිණෙන්න.

en: A CoderDojo Mentor is someone who guides Dojo attendees (Ninjas) and facilitate their learning.
si_LK: CoderDojo උපදේශකයන් Dojo සහභාගී වන්නන් (Ninjas) වෙත මග පෙන්වීම සහ ඔවුන්ගේ ඉගෙනීම පහසු කරයි.

en: Volunteers can also help out by setting up the Dojo, checking in attendees, managing ticketing or social media, etc.
si_LK: ස්වේච්ඡා සාමාජිකයින්ට ඩොජෝ පිහිටුවීම මගින්ද, සහභාගී වන අයව පරික්ෂා කිරීම, ප්‍රවේශපත් කළමනාකරණය කිරීම හෝ සමාජ මාධ්ය ආදියෙන්ද උපකාර කළ හැකිය.

en: You can learn more about Mentors and Volunteers at Dojos in this short <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">e-learning course.</a>
si_LK: ඩෝජෝ නායකයන් සහ ස්වෙච්චා සේවකයන් පිළිබඳව ඔබට <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">මේ කෙටි විද්යුත් ඉගෙනුම් පාඨමාලාව</a> හරහා දැන ගන්නට පුළුවන්

en: Dojos must ensure all volunteers are vetted and approved in compliance with local child safeguarding legislation.
si_LK: ජාතික ආරක්ෂාවට අදාළ නීති රීති වලට අනුකූලව සියළුම ස්වේච්ඡා සේවකයන් විසින් තහවුරු කර අනුමත කර ඇත.

en: I have volunteers to help run my Dojo.
si_LK: මගේ ඩෝජෝව පවත්වාගෙන යාමට උපකාර කිරීමට ස්වෙච්චා සේවකයින් සිටිනවා.

en: I intend to run the Dojo by myself.
si_LK: ඩෝජෝව මා විසින්ම පවත්වාගෙන යාමට අදහස් කරයි.

en: Let us know where you found mentors for your Dojo.
si_LK: ඔබේ ඩෝජෝවට උපදේශකයින් කොහෙන්ද සොයා ගන්නේ.

en: It’s ok to run the Dojo by yourself, but we’d advise trying to find volunteers to help you.
si_LK: ඩොජෝව ඔබ විසින්ම පවත්වාගෙන යාම හොඳය, නමුත් ඔබට ස්වේච්ඡා සේවකයන් සොයා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න.

en: Your Dojo will grow and it’s always good to have extra hands.
si_LK: ඔබගේ ඩොජෝව වර්ධනය වන අතර අතිරේක පුද්ගලයින්ව එකතු කර ගැනීම සෑම විටම හොඳය.

en: You can find more tips on finding volunteers <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">here.</a>
si_LK: ස්වෙච්චා සේවකයන් සොයා ගැනීම පිළිබඳව වැඩි දුර විස්තර <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">මෙතැනින්</a>

en: Youth/community workers
si_LK: තරුණයින්

en: Primary or secondary teachers
si_LK: ප්‍රාථමික හෝ ද්විතීයික ගුරුවරුන්

en: IT professionals
si_LK: තොරතුරු තාක්ෂණ වෘත්තිකයන්

en: 3rd level education students
si_LK: උසස් පෙළ සිසුන්

en: Staff of venue
si_LK: ස්ථානයේ කාර්යය මණ්ඩලය

en: Youth Mentors (under 18)
si_LK: තරුණ උපදේශකයන් (18ට අඩු)

en: Parents of attendees
si_LK: සහභාගී වන අයගේ දෙමාපියන්

en: All global Dojos follow a common ethos and principles, such as always being free for children, and encouraging them to work together.
si_LK: සෑම ගෝලීය ඩොජෝවක්ම දරුවන් සැමවිටම නිදහස්ව සිටීම සහ ඔවුන් සමඟ වැඩ කිරීමට උනන්දු කිරීම වැනි පොදු මූලධර්ම අනුගමනය කරයි.

en: All of these principles are documented in the CoderDojo Charter.
si_LK: මෙම මූලධර්ම සියල්ල CoderDojo ප්‍රකාශ පත්‍රයේ ලේඛනගත කර ඇත.

en: To become a verified Dojo you must agree to follow all principles in the CoderDojo Charter.
si_LK: සත්‍යපිත ඩොජෝවක් බවට පත්වීමට ඔබ CoderDojo ප්‍රකාශ පත්‍රයේ සියලු මූලධර්ම අනුගමනය කිරීමට එකඟ විය යුතුය.

en: It’s important that, as part of the CoderDojo community, you and your volunteers understand the CoderDojo Ethos.
si_LK: CoderDojo ප්‍රජාවේ කොටසක් ලෙස, ඔබ හා ඔබගේ ස්වේච්ඡා සේවකයන් CoderDojo Ethos තේරුම් ගෙන සිටීම වැදගත් වේ.

en: To make it easier to understand and implement in your Dojo we have created a short E-Learning module <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">which you can find here.</a>
si_LK: ඔබගේ ඩෝජෝ තේරුම් ගැනීමට සහ ක්‍රියාත්මක කිරීම පහසු කිරීම සඳහා අපි කෙටි E-Learning මොඩියුලයක් නිර්මාණය කර ඇත. එය <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">මෙතනින් සොයා ගත හැක.</a>

en: You should encourage all volunteers to take the CoderDojo E-Learning modules.
si_LK: CoderDojo E-Learning මොඩියුල ලබා ගැනීමට සියලුම ස්වෙච්ඡා සේවකයන්ව දිරිගැන්විය යුතුය.

en: Venue Details
si_LK: ස්ථානයේ තොරතුරු

en: Sign the Charter
si_LK: අවසර පත්‍රය අත්සන් කරන්න

en: Review your application
si_LK: ඔබේ අයදුම් පත්‍රය සමාලෝචනය කරන්න

en: Congratulations! Your Dojo application is being reviewed by a member of the CoderDojo Foundation team.
si_LK: සුභ පැතුම්! ඔබේ ඩෝජෝ අයදුම් පත්‍රය CoderDojo පදනම මඟින් සමාලෝචනය කරමින් පවතී.

en: We will respond to you within 48 hours, so hang tight while we check the information you have submitted.
si_LK: අපි ඔබට පැය 48 ක් ඇතුලත ප්‍රතිචාර දක්වමු.

en: Something went wrong while submitting your application, please contact support
si_LK: ඔබේ අයදුම්පත ඉදිරිපත් කිරීමේදී යම් දෙයක් වැරදුණි, කරුණාකර සහාය අමතන්න

en: Your application is incomplete
si_LK: ඔබගේ අයදුම් පත්‍රය සම්පූර්ණ නැත

en: Contact us if you have a question
si_LK: ඔබට ගැටළු ඇතිනම් අපව සම්බන්ධ කරගන්න

en: Started on {{ date }}
si_LK: ආරම්භ කලේ {{ date }}

en: Expect a response within 48 hours from our community team.
si_LK: අපගේ කණ්ඩායමෙන් පැය 48ක් ඇතුලත ප්‍රතිචාරයක් ලැබේවි.

en: No response yet?
si_LK: තවමත් ප්‍රතිචාරයක් නැද්ද?

en: Click here to contact us
si_LK: අපිව සම්බන්ධ කරගන්න මෙතැන ක්ලික් කරන්න

en: Edit your application
si_LK: ඔබේ අයදුම්පත්‍රය සංස්කරණය කරන්න

en: Continue your application
si_LK: ඔබේ අයදුම් පත්‍රය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යන්න

en: Provide only your username (without ending slash)
si_LK: ඔබේ පරිශීලක නාමය පමණක් ලබා දෙන්න

en: This is a recurring event
si_LK: මෙය නැවත ඇතිවන සිදුවීමක්

en: Don't see a Dojo in your area?
si_LK: ඔබේ ප්‍රදේශයේ ඩොජෝවක් නැද්ද?

en: Volunteer at this Dojo
si_LK: මේ ඩෝජෝවෙහි ස්වේච්චා සේවකයෙකු වන්න

en: Mentors help the Ninjas with programming, while also helping the Champion run the Dojo efficiently
si_LK: උපදේශකයන් නින්ජාවන්ට කේතකරණයට උපකාර කරන අතර තුර නායකයන්ට ඩෝජෝව පවත්වාගෙන යාමට උපකාර කරයි

en: Volunteer as Mentor
si_LK: උපදේශකයෙකු ලෙස ස්වෙච්චා සේවකයෙකු වන්න

en: This Dojo needs Mentors!
si_LK: මේ ඩෝජෝවට උපදේශකයින් අවශ්‍යයි!

en: The Champion handles every aspect of running the Dojo - from handing logistics to ticketing, to awarding badges to the Ninjas
si_LK: නායකයන් ඩෝජෝවක් පවත්වාගෙන යාමේදී සියලුම අංශ කෙරෙහි අවධානය යොමු කරනවා

en: Volunteer as Champion
si_LK: ස්වෙච්චා නායකයෙකු වන්න

en: Showing {firstOnPage} to {lastOnPage} of {total} Dojos
si_LK: ඩෝජෝ {total} ක් අතරින් {firstOnPage} සිට {lastOnPage} දක්වා පෙන්වමින්

en: There are no upcoming events planned for your Dojos.
si_LK: ඔබේ ඩොජෝව සඳහා කිසිදු වැඩසටහනක් සැළසුම් කර නොමැත.

en: Congratulations, you have now joined the Dojo.
si_LK: සුභ පැතුම්, ඔබ ඩෝජෝවට එකතු වීම සාර්ථකයි.

en: {total} Dojos found near {query}
si_LK: {query} ආසන්නයේ ඩෝජෝ {total} ක් ඇත

en: {total} Dojos found
si_LK: ඩෝජෝ {total} ක් සොයා ගත්තා

en: you
si_LK: ඔබ

en: Your applications have been successfully cancelled.
si_LK: ඔබේ අයදුම් පත්‍රය සාර්ථකව අවලංගු කළා.

en: Dojos near {place}
si_LK: {place} ආසන්නයේ ඩෝජෝ

en: Dojos near you
si_LK: ඔබට ආසන්නයේ පවතින ඩෝජෝ

en: Create your first event
si_LK: ඔබේ පළමු සැසිය සකසන්න

en: Your Dojo must ve verified in order to use that functionnality
si_LK: ඒ පහසුකම් අත්විදීමට ඔබේ ඩෝජෝව අනුමත කල යුතුයි

en: Congratulations on creating your event. When your Dojo is verified by the CoderDojo team, it will appear on your public listing.
si_LK: සුභ පැතුම්. ඔබේ ඩෝජෝව අනුමත කල පසු එය ලැයිස්තු ගත වෙයි.

en: Your tickets are now awaiting approval
si_LK: ඔබේ ප්‍රවේශ පත්‍ර දැන් අනුමැතිය සඳහා යවා ඇත

en: You will be notified when the organizer approves your request.
si_LK: සංවිධායක ඔබේ ඉල්ලීම ස්ථිර කල පසු ඔබට දැනුම් දේවි.

en: Booking Request Sent
si_LK: වෙන් කරවා ගැනීමේ ඉල්ලීම සාර්ථකයි

en: This is a recurring event
si_LK: මෙය නැවත ඇතිවන සිදුවීමක්

en: Sessions
si_LK: සැසි
