zen-community-platform - en to tr_TR translation catalogue (1463 entries)

en: Yes
tr_TR: Evet

en: No
tr_TR: Hayır

en: Loading ...
tr_TR: Yükleniyor ...

en: Register a Dojo
tr_TR: Dojonuzu Başlatın

en: REQUEST PASSWORD RESET
tr_TR: ŞİFRE YENİLEME TALEBİ

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Discard Changes
tr_TR: Değişiklikleri Sil

en: Forgot password
tr_TR: Şifremi unuttum

en: Register
tr_TR: Kayıt Ol

en: Register an account
tr_TR: Bir hesap oluşturun

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Other stuff
tr_TR: Diğer şeyler

en: Name is empty
tr_TR: İsim boş

en: Name
tr_TR: Adı

en: Surname
tr_TR: Soyad

en: Surname is empty
tr_TR: Soyad kısmı boş bırakılmış

en: Email is empty
tr_TR: E-posta boş

en: Password is empty
tr_TR: Şifre boş

en: Passwords do not match
tr_TR: Şifreler uyuşmuyor

en: Confirm Password is empty
tr_TR: Onay şifreniz hatalı

en: Confirm password
tr_TR: Şifreyi doğrula

en: Already have an account
tr_TR: Zaten bir hesabın var mı

en: Select user type
tr_TR: Kullanıcı türünü seçin

en: Login
tr_TR: Giriş Yap

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Sign in
tr_TR: Oturum Açın

en: Zen Terms of Service
tr_TR: Hizmet kullanım şartlarını gör

en: INTRODUCTION
tr_TR: GİRİŞ

en: Welcome to 'Zen' the CoderDojo community platform hosted at zen.coderdojo.com.
tr_TR: zen.coderdojo.com adresindeki CoderDojo toplum platformu Zen'e hoş geldiniz.

en: PLEASE READ THE FOLLOWING CAREFULLY BEFORE USING ZEN.
tr_TR: ZEN'i KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUN.

en: Zen is a platform for CoderDojo community members (Champions, Mentors, Parents and Youth Attendees) to search for local Dojos, create listings for their Dojos on the publicly viewable Dojo database, issue and book tickets for their Dojos, participate in the CoderDojo web forums and manage their Dojo volunteers.
tr_TR: Zen, CoderDojo topluluk üyelerinin (Şampiyonlar, Danışmanlar, Ebeveynler ve Genç Katılımcılar) yerel Dojo'ları arayabilmeleri, kendi Dojo'ları için herkese tarafından görüntülenebilen veritabanında listeleme oluşturabilmeleri, Dojo'ları için biletler düzenleyebilmeleri ve rezerve edebilmeleri, CoderDojo web forumlarına katılabilmeleri ve Dojo gönüllülerini yönetebilmelerine olanak tanıyan bir platformdur.

en: Throughout the site, the terms "we", "us" and "our" refer to the CoderDojo Foundation. The CoderDojo Foundation offers this website, including all information, tools and services available from this site to you, the user, conditioned upon your acceptance of all terms, conditions, policies and notices stated here. The following Terms and Conditions are a legal contract between you ("You") and the CoderDojo Foundation regarding your use of Zen. Visitors and users of Zen are referred to individually as "User" and collectively as "Users".
tr_TR: Site dahilinde "biz", "bizler" ve "bizim" ifadeleri CoderDojo Derneği'ni ifade etmektedir. CoderDojo Derneği, kullanıcı olarak size, bu site kaynaklı olarak kullanabildiğiniz tüm bilgi, araç ve hizmetler de dahil olmak üzere bu web sitesini burada ifade edilmiş olan tüm şart, koşul, politika ve uyarıları kabul etmeniz koşuluyla sunar. Aşağıdaki Şart ve Koşullar, Zen kullanımıyla ilgili olarak sizinle ("Siz") CoderDojo Derneği arasında bir sözleşme hükmündedir. Zen'in ziyaretçileri ve kullanıcıları bireysel olarak "Kullanıcı" ve toplu olarak da "Kullanıcılar" olarak adlandırılır.

en: Information about us
tr_TR: Hakkımızda

en: Zen is operated and presented to users by the CoderDojo Foundation (formerly known as the 'Hello World Foundation') with registered address Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, Ireland. CoderDojo Foundation is an Irish Company registered under company number 524255 and a registered charity in Republic of Ireland, CHY 20812.
tr_TR: Zen, merkez ofisi Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, İrlanda adresinde bulunan CoderDojo Derneği (eskiden "Hello World Derneği" olarak bilinmekteydi) tarafından işletilmekte ve kullanıcılarına sunulmaktadır. CoderDojo Derneği, 524255 tescil numarasıyla kayıtlı bir İrlanda Şirketi ve İrlanda Cumhuriyeti'nde tescilli bir yardım kuruluşudur, CHY 20812.

en: SECTION 1 - USER AGREEMENT
tr_TR: BÖLÜM 1 - KULLANICI SÖZLEŞMESİ

en: Please read these Terms of Service carefully before accessing or using our website. By accessing or using any part of the site, you agree to be bound by these Terms of Service. If you do not agree to all the terms and conditions of this agreement, then you may not access the website or use any services. If these Terms of Service are considered an offer, acceptance is expressly limited to these Terms of Service.
tr_TR: Web Sitemize erişmeden ya da kullanmadan önce lütfen bu Şart ve Koşulları dikkatli bir şekilde okuyun. Sitenin herhangi bir kısmına erişerek ya da kullanarak söz konusu bu Şart ve Koşulların sizin için geçerli olduğunu onaylamış olursunuz. Bu sözleşmenin tüm şart ve koşullarını kabul etmiyorsanız, web sitesine erişmemeli ya da sunulan hizmetleri kullanmamalısınız. Bu Şart ve Koşullar bir teklif olarak kabul edildiğinde, kabul edilmeleri sadece bu Hizmet Şartlarıyla sınırlıdır.

en: By visiting our site and you engage in our "Service" and agree to be bound by the following terms and conditions ("Terms of Service", "Terms"), including those additional terms and conditions and policies referenced herein and/or available by hyperlink. These Terms apply to all users of the site, including without limitation users who are viewers, CoderDojo organisers, CoderDojo mentors, CoderDojo youth attendees and parents.
tr_TR: Sitemizi ziyaret ederek ve "Hizmetimize" katılımda bulunarak ve işbu belgede ve/veya bağlantıyla sunulmuş ek şart ve koşullar ile politikalar da dahil olmak üzere aşağıdaki şart ve koşullara ("Hizmet Şartları", "Şartlar") uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Bu Koşullar; görüntüleyiciler, CoderDojo organizatörleri, CoderDojo danışmanları, CoderDojo genç katılımcılarıyla ebeveynleri de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sitenin tüm kullanıcıları için geçerlidir.

en: By setting up an account on Zen, all CoderDojo Community Members (Champions, Volunteers and Mentors) are agreeing to the terms laid out in the CoderDojo Charter (permanent link to Charter). The CoderDojo Charter lays out a series of commitments that Community members must make to become part of the Global CoderDojo Community. These commitments cover key aspects of the CoderDojo Ethos and Culture, such as always being free, open, inclusive, and safeguarding children.
tr_TR: Zen üzerinde bir hesap oluşturarak tüm CoderDojo Topluluk Üyeleri (Şampiyonlar, Gönüllüler ve Danışmanlar), CoderDojo Sözleşmesi (kalıcı Sözleşme bağlantısı) ile ortaya konulan koşulları kabul etmiş olur. CoderDojo Sözleşmesi, Topluluk üyelerinin Küresel CoderDojo Topluluğunun bir üyesi olmak üzere kabul etmesi gerekn bir dizi sorumluluğu ortaya koymaktadır. Bu sorumluluklar her zaman ücretsiz, açık, katılımcı olmak ve çocukları korumak gibi CoderDojo Değerleri ve Kültürünü oluşturan temel unsurlardır.

en: IF YOU ARE A PARENT OR GUARDIAN AND YOU PROVIDE YOUR CONSENT TO YOUR CHILD'S REGISTRATION WITH THE SITE, YOU AGREE TO BE BOUND BY THESE TERMS OF USE IN RESPECT OF THEIR USE OF THE SITE.
tr_TR:  BİR EBEVEYN YA DA VASİYSENİZ VE ÇOCUĞUNUZUN SİTEYE KAYDINI ONAYLADIYSANIZ ÇOCUKLARIN SİTEYİ KULLANIMIYLA İLGİLİ OLARAK BU KOŞULLARA UYULACAĞINI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

en: Any new features or tools which are added to the current store shall also be subject to the Terms.
tr_TR: Mevcut olanlara eklenecek tüm yeni özellik ve arçalar Koşullara tabi olacaktır.

en: You can review the most current version of the Terms of Service at any time on this page. We reserve the right to update, change or replace any part of these Terms of Service by posting updates and/or changes to our website. It is your responsibility to check this page periodically for changes. Your continued use of or access to the website following the posting of any changes constitutes acceptance of those changes.
tr_TR: Hizmet Koşulalrının en güncel sürümüne dilediğiniz anda bu sayfadan göz atabilirsiniz. Web sitemizde güncellemeleri ve/veya değişiklikleri yayınlayarak bu Hizmet Koşullarını güncelleme, değiştirme ya da yenileme hakkını saklı tutarız. Değişikliklerle ilgili olarak bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından web sitenizi kullanmaya ya da erişmeye devam etmeniz, söz konusu bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

en: Your privacy is important to us. Please read our Privacy Statement, which identifies how the CoderDojo Foundation Team uses, collects, and stores information it collects through the Services. By using Zen, you additionally agree that you are comfortable with CoderDojo Foundation's Privacy Statement.
tr_TR: Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Lütfen CoderDojo Derneği Ekibi tarafından Hizmetleri üzerinden bilgilerin nasıl toplandığı, kullanıldığı ve depolandığını tanımlayan Gizlilik Beyanını okuyun. Zen'i kullanarak ayrıca CoderDojo Derneğinin Gizlilik Beyanını onayladığınızı da ortaya koymuş olursunuz.

en: Zen is open to users of all ages, and we ask that you keep this in mind when using these services.
tr_TR: Zen her yaştan kullanıcıya açık olup hizmetlerimizi kullanırken bu hususu göz önünde bulundurmanızı istiyoruz.

en: SECTION 2 - ACCOUNT ELIGIBILITY CREATION AND MAINTENANCE
tr_TR: 2. BÖLÜM - HESAP OLUŞTURMA VE SÜRDÜRME UYGUNLUĞU

en: THE WEBSITE IS NOT AVAILABLE TO (A) ANY USERS PREVIOUSLY SUSPENDED OR REMOVED FROM THE WEBSITE BY CODERDOJO FOUNDATION OR (B) ANY PERSONS UNDER THE AGE OF 13 WHOSE REGISTRATION HAS NOT BEEN APPROVED BY A LEGAL PARENT OR GUARDIAN. By clicking the "I Agree" button or by otherwise using or registering an account for the Website, You represent (a) that You have not been previously suspended or removed from the Website by the CoderDojo Foundation; (b) that You are either (i) at least 13 years of age or (ii) Your parent and/or guardian has consented to Your use of the Website; and (c) that your registration and your use of the Website is in compliance with any and all applicable laws and regulations.
tr_TR: WEB SİTESİ (A) CODERDOJO DERNEĞİ TARAFINDAN ÖNCEDEN WEB SİTESİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ YA DA SİLİNMİŞ KULLANICILAR YA DA (B) KAYITLARI YASAL BİR EBEVEYN YA DA VASİ TARAFINDAN ONAYLANMAMIŞ 13 YAŞININ ALTINDAKİ KİŞİLER TARAFINDAN KULLANILAMAZ. "Kabul Ediyorum" düğmesine tıklayarak ya da diğer durumlarda Web Sitede bir hesap için kayıt yaparak (a) CoderDojo Derneği tarafından önceden Web Sitesinden uzaklaştırılmadığınızı ya da silinmediğinizi; (b) (i) en az 13 yaşında olduğunuzu ya da (ii) ebeveyn ve/veya vasinizin Web Sitesini kullanmanızı onayladığınızı; ve (c) kayıt işleminizin ve Web Sitesini kullanımınızın  gereçli tüm yasalar ve düzenlemelerle uyumlu olduğunu beyan etmiş olursunuz.

en: In order to use most features of the Services, you will need to register on Zen and create an account. When registering for a personal account, you will be asked to provide certain personal information, such as your email address, gender, birth month and year, and country. Please see Zen's Privacy Statement [Link to Privacy Policy] for the CoderDojo Foundation data retention and usage policies.
tr_TR: Hizmetler ile sunulan özelliklerin büyük bir kısmını kullanabilmek için Zen'de kayıt olamlı ve bir hesap oluşturmalısınız. Kişisel bir hesap için kayıt yaparken e-posta adresi, cinsiyet, doğduğunuz ay ve yıl ile ülke gibi belirli kişisel bilgilerin verilmesi istenecektir. CoderDojo Derneğinin veri saklama ve kullanım politikaları için lütfen Zen Gizlilik Beyanına [Gizlilik Politikası Bağlantısı] göz atın.

en: If you are under 13, your parent/guardian will be required to create an account on Zen and then they can issue you a subaccount. When youth users reach 13 their accounts will automatically transfer to a "Youth Over 13" account and they will be required to create their own password.
tr_TR: 13 yaşından küçükseniz ebeveyn/vasiniz tarafından Zen'de bir hesap oluşturulmalı ve ardından size bir alt hesap düzenlemesi gereklidir. Genç kullanıcılar 13 yaşına ulaştığında hesapları otomatik olarak "13 Üzeri Genç" hesabına dönüşerek kendi parolalarını oluşturmaları gerekecektir.

en: You are responsible for keeping your password secret and your account secure. You are solely responsible for any use of your account, even if your account is used by another person. If any use of your account violates the Terms of Service, your account may be suspended or deleted.
tr_TR: Parolanızı ve hesabınızı korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınız başka biri tarafından kullanılsa dahi hesabınızın tüm kullanımlarının sorumlusu siz olursunuz. Hesabınızın Hizmet Koşullarını ihlal eden herhangi bir kullanımı durumunda hesabınız duraklatılacak ya da silinecektir.

en: You may not use another person's Zen account without permission.
tr_TR: İzni olmadan başka birinin Zen hesabını kullanamazsınız.

en: Account names cannot be changed.
tr_TR: Hesap isimleri değiştirilemez.

en: If you have reason to believe that your account is no longer secure (for example, in the event of a loss, theft, or unauthorized disclosure of your password), promptly change your password. If you cannot access your account to change your password, notify us at info@coderdojo.com.
tr_TR: Hesabınızın güvenli olmadığını düşünmenize neden olacak herhangi bir unsurun söz konusu olması halinde (örneğin parlanızın kaybedilmesi, çalınması ya da yetkisiz bir şekilde ifşa edilmesi gibi durumlarda) derhal parolanızı değiştirin. Parolanızı değiştirmek üzere hesabınıza erişemezseniz info@coderdojo.com adresinden bizi bilgilendirin.

en: Youth Under 13 User. If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
tr_TR: 13 Altı Genç Kullanıcı Web Sitesinin bir Kullanıcısıysanız ve 13 yaşının altındaysanız ("13 Altı Genç Kullanıcı"), yasal ebeveyn ya da vasinizin onayı ve izni olmadan Web Sitesinde hesap oluşturmak için kayıt işlemi yapamazsınız. 13 Altı Genç Kullanıcı herhangi bir Ebeveyn Kullanıcı olmadan kendisi için kayıt işlemine başlarsa, bir Ebeveyn Kullanıcı tarafından onaylanmadığı ya da 13 Altı Genç Kullanıcı sorumluluğunu kabul etmediği sürece kayıt işlemi sınırlandırılacaktır.

en: Youth Under 13 User.
tr_TR: 13 Altı Genç Kullanıcı

en: If You are a User of the Website and are under the age of 13 ("Youth Under 13 User"), You may not register an account for the Website without consent and approval from your legal parent or guardian. A Youth Under 13 User that begins the registration process for himself or herself without a Parent User may have the registration process restricted until a Parent User approves or assumes responsibility for the Youth Under 13 User account.
tr_TR: Web Sitesinin bir Kullanıcısıysanız ve 13 yaşının altındaysanız ("13 Altında Genç Kullanıcı"), yasal ebeveyn ya da vasinizin onayı ve izni olmadan Web Sitesinde hesap oluşturmak için kayıt işlemi yapamazsınız. 13 Altında Genç Kullanıcı herhangi bir Ebeveyn Kullanıcı olmadan kendisi için kayıt işlemine başlarsa, bir Ebeveyn Kullanıcı tarafından onaylanmadığı ya da 13 Altında Genç Kullanıcı sorumluluğunu kabul etmediği sürece kayıt işlemi sınırlandırılacaktır.

en: Parent User
tr_TR: Veli

en: You acknowledge that the CoderDojo Foundation may choose, but is not obligated, to make any inquiries, either directly or through third parties, that the CoderDojo Foundation deems necessary to validate Your registration information, including without limitation engaging third parties to provide verification services. The CoderDojo Foundation reserves all rights to take legal actions against anyone who misrepresents personal information or is otherwise untruthful about their identity
tr_TR: CoderDojo Derneğinin doğrudan ya da üçüncü şahıslar üzerinden, üçüncü şahıslar tarafından sunulan doğrulama hizmetleri sağlanması da dahil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere Kayıt bilgilerinizi doğrulamak üzere CoderDojo Derneği tarafından gerekli görülen tüm sorgulama işlemlerini yapabileceğini ancak yapmak zorunda olmadığını kabul etmiş olursunuz. CoderDojo Derneği, kişisel bilgilerini doğru bir şekilde sunmayan ya da diğer durumlarda kimliğiyle ilgili yanıltıcı bilgi veren tüm kişilere karşı yasal olarak dava açma hakkını saklı tutar.

en: NOTWITHSTANDING THE FOREGOING, YOU ACKNOWLEDGE THAT THE CODERDOJO FOUNDATION CANNOT GUARANTEE THE ACCURACY OF ANY INFORMATION SUBMITTED BY ANY USER AND THE CODERDOJO FOUNDATION IS NOT OBLIGATED TO VERIFY THE IDENTITY OF ANY USER, INCLUDING ANY USER’S CLAIM TO BE A PARENT USER, OR TO VERIFY THAT A PARENT IDENTIFIED BY A CHILD USER OR A COACH DURING REGISTRATION IS SUCH CHILD USER’S ACTUAL PARENT OR GUARDIAN.
tr_TR: YUKARIDAKİ HÜKÜMLERE BAKILMAKSIZIN, CODERDOJO DERNEĞİNİN HERHANGİ BİR KULLANICI TARAFINDAN SUNULAN HERHANGİ BİR BİLGİNİN DOĞRULUĞUNU GARANTİ EDEMEYECEĞİNİ VE CODERDOJO DERNEĞİNİN HERHANGİ BİR KULLANICININ EBEVEYN KULLANICI OLMASI YA DA BİR ÇOCUK KULLANICI TARAFINDAN TANIMLANAN BİR EBEVEYNİN DOĞRULANMASI YA DA HERHANGİ BİR KULLANICININ KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA ÇOCUK KULLANICININ GERÇEK EBEVEYN YA DA VASİ OLMASI DA DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR KULLANICININ KİMLİĞİNİ DOĞRULAMAKLA YÜKÜMLÜ OLMADIĞINI KABUL EDERSİNİZ.

en: A Parent User account, along with all associated Child User accounts, may be terminated by the CoderDojo Foundation at any time and without warning for any failure to abide by these Terms.
tr_TR: İlişkilendirilmiş tüm Çocuk Kullanıcı hesaplarıyla birlikte bir Ebeveyn Kullanıcı hesabı, herhangi bir anda bu Koşullara uyulmadığı için herhangi bir bildirimde yapılmasına gerek kalmaksızın fesih edilebilir.

en: SECTION 3 - RULES OF USAGE
tr_TR: BÖLÜM 3 - KULLANIM KURALLARI

en: The CoderDojo Foundation Team supports freedom of expression. However, Zen is intended for a wide audience, and some content is inappropriate for the CoderDojo community. You may not use the Zen service in any way, that:
tr_TR: CoderDojo Derneği Ekibi, özgür ifadeyi destekler. Ancak Zen geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmekte olup bazı içerikler CoderDojo topluluğu için uygun nitelikte değildir. Zen hizmetini aşağıda ifade edilen şekillerde kullanamazsınız:

en: Promotes bigotry, discrimination, hatred, or violence against any individual or group;
tr_TR: Herhangi bir gruba birey ya da gruba karşı bağnazlık, ayrımcılık, nefret ya da şiddeti teşvik edecek şekilde;

en: Threatens, harasses, or intimidates any other person, whether that person is a CoderDojo community member or not;
tr_TR: CoderDojo topluğu üyesi olsun ya da olmasın herhangi bir kişiyi tehdit, taciz ya da küçük düşürecek şekilde;

en: Could be considered cyber bullying;
tr_TR: Sanal zorbalık olarak kabul edilebilecek şekilde;

en: Contains foul language or personal attacks;
tr_TR: Kötü dil ya da kişisel saldırı içerecek şekilde;

en: Contains sexually explicit or graphically violent material;
tr_TR: Cinsel içerikli ya da görsel şiddet içeren materyalleri sunacak şekilde;

en: Provides instructions on how to commit illegal activities or obtain illegal products;
tr_TR: Yasadışı etkinliklerin nasıl yapılabileceği ya da yasadışı ürünlerin nasıl elde edilebileceğini açıklayacak şekilde;

en: Except in connection with organizing CoderDojo events, asks any other user for personally identifying information, contact information, or passwords; or
tr_TR: CoderDojo etkinliklerinin düzenlenmesiyle ilişkili olanlar dışında diğer kullanıcılardan kişisel tanımlayıcı bilgiler, iletişim bilgileri ya da parolaları sunmalarını isteyecek şekilde; ya da

en: Exposes any others person's personally identifying information, contact information, or passwords without that person's permission.
tr_TR: Diğer kişilerin kişisel tanımlayıcı bilgilerini, iletişim bilgilerini ya da parolalarını söz konusu kişilerin izinleri olmadan ifşa edecek şekidle.

en: You agree to comply with all applicable laws and regulations when you use Zen. You may not use Zen in any unlawful way, including to harass, stalk, or defame any other person.
tr_TR: Zen'i kullandığınızda geçerli tüm yasalar ve düzenlemelere uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Herhangi bir kişiyi haciz etmek, takip etmek ya da kötü tanıtmak da dahil olmak üzere herhangi bir yasadışı amaçla kullanamazsınız.

en: You may not impersonate, imitate or pretend to be somebody else when using the Services.
tr_TR: Hizmetleri kullanırken başkasının adına hareket edemez, başkasını taklit edemez ya da başkası gibi davranamazsınız.

en: You agree not to use Zen in any way intended to disrupt the service, gain unauthorized access to the service, or interfere with any other user's ability to use the service. Prohibited activities include, but are not limited to:
tr_TR: Zen'i hiçbir şekilde hizmet kesintisi, hizmete yetkisiz erişim ya da diğer kullanıcıların hizmeti kullanma olanağına engel olma amaçlı olarak kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Yasaklanmış etkinlikler arasında aşağıdakiler yer almakta ancak bunlarla sınırlandırılmamaktadır:

en: Posting content deliberately designed to crash the Zen platform;
tr_TR: Bilerek Zen platformunun çökmesini sağlamak üzere tasarlanmış içerik göndermek;

en: Linking to pages containing viruses or malware;
tr_TR: Virüs ya da kötü amaçlı yazılım içeren sayfa bağlantılarını paylaşma;

en: Using administrator passwords or pretending to be an administrator;
tr_TR: Yönetici parolalarını kullanma ya da yöneticiymiş gibi davranma;

en: Repeatedly posting the same material, or "spamming."
tr_TR: Aynı materyali sürekli olarak gönderme ya da "istenmeyen ileti" gönderme.

en: Commercial use of Zen, user-generated content, and support materials is permitted under the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 license</a>. However, the CoderDojo Foundation Team reserves the right to block any commercial use of Zen that, in the CoderDojo Foundation Team's sole discretion, is harmful to the community. Harmful commercial use includes spamming or repeated advertisement through projects, comments, or forum posts.
tr_TR: Zen'in, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ve destek materyallerinin ticari kullanımına <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 lisansı</a> kapsamında izin verilmiştir. Ancak CoderDojo Derneği Ekibi, tamamen CoderDojo Derneği Ekibinin kararına bağlı olarak topluluk için zararlı görülmesi durumunda Zen'in ticari kullanımını yasaklama hakkını saklı tutar. Zararlı ticari kullanımlar arasında istenmeyen ileti gönderimi ya da projeler, yorumlar ya da forum gönderilerinden yineleyen şekilde reklam yapılması yer alır.

en: SECTION 4 - MODIFICATION OF THE TERMS
tr_TR: BÖLÜM 4 - ŞARTLARIN TADİLİ

en: CoderDojo Foundation reserves the right, at our discretion, to change, modify, add, or remove portions of the Terms at any time. Please check the Terms and any Guidelines periodically for changes. Your continued use of Zen after the posting of changes constitutes your binding acceptance of such changes. For any material changes to the Terms, CoderDojo Foundation will make reasonable effort to provide notice to you of such amended Terms, such as by an email notification to the address associated with your account or by posting a notice on the Website, and such amended terms will be effective against You on the earlier of (i) your actual notice of such changes and (ii) thirty days after CoderDojo Foundation makes reasonable attempt to provide you such notice. Disputes arising under these Terms will be resolved in accordance with the version of the Terms in place at the time the dispute arose.
tr_TR: CoderDojo Derneği dilediği anda tamamen kendi kararına bağlı olarak Koşulları değiştirme, düzenleme, ekleme yapma ya da çıkarma hakkını saklı tutar. Lütfen düzenli olarak Koşullar ve herhangi bir Kılavuzda değişiklik yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Değişikliklerin yayınlanmasının ardından Zen'i kullanmaya devam etmeniz bu tür değişikliklerin sizin için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelir. Koşullarda meydana gelen ciddi değişikliklerle ilgili olarak CoderDojo Derneği Koşullara yapılan söz konusu bu ekleri size bildirmek üzere hesabınızda kayıtlı adrese e-posta bildirimi göndererek ya da Web Sitesinde bir uyarı metni yayınlayarak makul bir çaba gösterir ve söz konusu bu ek koşullar (i) sizin söz konusu bu değişiklikler hakkında bilgi sahibi olduğunuz tarih ya da (ii) CoderDojo Derneği tarafından bu tür bir bildirim yapılmak üzere makul bir çabanın gösterilmesinden sonra otuz gün geçmesinin ardından hangisi daha önce söz konusu olursa sizin için geçerli olmaya başlar. Bu Koşullar altında meydana gelecek ihtilaflar, Koşulların ihtilafın meydana geldiği andaki haline uygun şekilde çözülür.

en: SECTION 5 - USER CONTENT LICENSE GRANT; REPRESENTATIONS AND WARRANTIES
tr_TR: BÖLÜM 5 - KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ; BEYANLAR VE GARANTİLER

en: CoderDojo Foundation may permit (a) the posting and/or publishing by You and other Users of notes, questions, comments, ratings, reviews, images, videos and other audio-visual materials and communications (collectively, "User Postings") and (b) the posting, creation, or modification by You and other users of computer code (including source code and object code) ("User Code") (User Postings and User Code, collectively, "User Content"). You understand that whether or not such User Content is published, CoderDojo Foundation does not guarantee any confidentiality with respect to any submissions.
tr_TR: CoderDojo Foundation, (a) Siz ve diğer Kullanıcıların not, soru, yorum, puanlama, açıklama, resim, video ve diğer görsel işitsel materyal ve haberleşmeleri (topluca "Kullanıcı Yayınları") paylaşmasına ve/veya yayınlamasına ve (b) Siz ve diğer kullanıcıların bilgisayar kodunu (kaynak kodu ve hedef kod da dahil) ("Kullanıcı Kodu") (Kullanıcı Yayınları ve Kullanıcı Kodu, topluca "Kullanıcı İçeriği") yayınlamasına, oluşturmasına veya değiştirmesine izin verebilir. Bu tür bir Kullanıcı İçeriğinin yayınlanmış olmasına bakılmaksızın CoderDojo Foundation'ın herhangi bir katılımla ilgili gizliliği garanti etmediğini kabul edersiniz.

en: License Grant to CoderDojo Foundation.
tr_TR: CoderDojo Derneğine Verilen Lisans.

en: Whenever you make use of a feature that allows you to upload material to our Website, or to make contact with other users of our Website, you must comply with all applicable laws and our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.  Any material you upload to our Website will be considered non-confidential and nonproprietary, and we have the right to use, copy, distribute and disclose to third parties any such material for any purpose (except where specifically identified as third party content). We also have the right to disclose your identity to any third party who is claiming that any material posted or uploaded by you to our website constitutes a violation of their intellectual property rights, or of their right to privacy. We will not be responsible, or liable to any third party, for the content or accuracy of any materials posted by you or any other user. We have the right to remove any material or posting you make on our Website if, in our opinion, such material does not comply with applicable laws or our User Content Representations and Warranties and User Content Disclaimer.
tr_TR: Web Sitemize içerik yüklemenize izin veren bir özelliği kullandığınızda ya da Web Sitemizdeki diğer kullanıcılarla iletişim kurduğunuzda, geçerli tüm yasalara ve Kullanıcı İçeriği Beyan ve Taahhütleriyle Kullanıcı İçeriği Feragatnamesine uymanız gereklidir.  Web Sitemize gönderdiğiniz tüm materyaller gizli ve tescilsiz kabul edilecek ve tarafımızca bu tür materyallerin herhangi bir amaçla kullanılması, kopyalanması, dağıtılması ve üçüncü şahıslarla paylaşılması hakkına sahip olduğumuz öngörülecektir (üçüncü şahıs içerik olarak belirtilen içerikler hariç). Ayrıca, tarafınızca web sitemize gönderilen ya da yüklenen materyallerin herhangi bir üçüncü şahıs tarafından fikri mülkiyet haklarını ya da gizlilik haklarını ihlal ettiğinin iddia edilmesi halinde kimliğinizi herhangi bir üçüncü şahsa ifşa etme hakkına sahibiz. Siz ya da herhangi bir başka kullanıcı tarafından gönderilen herhangi bir içerik ya da materyalin doğruluğu ile ilgili olarak herhangi bir üçüncü şahsa karşı herhangi sorumluluğumuz söz konusu değildir. Web Sitemizde paylaşmış olduğunuz tüm materyal ya da gönderileri, tarafımızca bu tür materyallerini geçerli yasalara uygun olmadığı ya da Kullanıcı İçeriği Beyanı ve Taahütlerini ve Kullanıcı İçeriği Fergatnamesine uygun olmadığı düşünülürse silme hakkını saklı tutarız.

en: License Grant to Users.
tr_TR: Kullanıcılara Verilen Lisans.

en: (a) User Postings. By posting, submitting or distributing User Postings through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access and use your User Postings in any manner permitted or made available by CoderDojo Foundation on or through the Website.
tr_TR: (a) Kullanıcı Gönderileri. Web Sitesi üzerinden Kullanıcı Gönderilerini paylaşarak, göndererek ya da dağıtarak, Web Sitesinin Kullanıcılarına CoderDojo Derneği tarafından Web Sitesinde ya da aracılığıyla herhangi bir şekilde izin verilen ya da sunulan şekilde Kullanıcı Gönderilerinize münhasır olmaya erişim ve kullanım lisansı vermiş olursunuz.

en: (b) User Code. By posting, submitting or distributing User Code through the Website, You hereby grant to each User of the Website a non-exclusive license to access, use, reproduce, and distribute your User Code as fully permitted under, and in accordance with the terms of, the MIT license (currently available at: http://opensource.org/licenses/mit-license.php) (the "MIT License").
tr_TR: (b) Kullanıcı Kodu. Web Sitesi üzeirnden Kullanıcı Kodunu göndererek ya da dağıtarak Web Sitesinin tüm Kullanıcılarına MIT lisansı (http://opensource.org/licenses/mit-license.php adresinden erişilebilir) ("MIT Lisansı") altında ve koşulları uyarınca tam olarka izin verildiği şekilde Kullanıcı kodunuza münhasır olmayacak şekilde erişim, kullanım, yeniden üretim ve dağıtım hakkı vermiş olursunuz.

en: User Content Representations and Warranties.
tr_TR: Kullanıcı İçeriği Beyan ve Taahğtleri.

en: You are solely responsible for your User Content and the consequences of posting, creating, or publishing them. You represent and warrant that: (1) You are the creator and owner of or have the necessary licenses, rights, consents, and permissions to use and to authorize CoderDojo Foundation and Zen's Users to use and distribute your User Content as necessary to exercise the licenses granted by You in these Terms and in the manner contemplated by CoderDojo Foundation and these Terms; (2) your User Content does not and will not: (a) infringe, violate, or misappropriate any third-party right, including any copyright, trademark, patent, trade secret, moral right, privacy right, right of publicity, or any other intellectual property or proprietary right or (b) slander, defame, libel, or invade the right of privacy, publicity or other property rights of any other person; and (3) your User Content does not contain any viruses, adware, spyware, worms, or other malicious code.
tr_TR: Kullanıcı İçeriğinizden ve söz konusu bu içeriğin paylaşılması, oluşturulması ya da yayınlanmasından tek sorumlu tarafınızdır. Şunları beyan ve temin edersiniz: (1) Kullanıcı İçeriğini bu Koşullar kapsamında Tarafınızca verilmiş olan lisansların CoderDojo Derneğiyle bu Koşullar tarafından ortaya konulan şekilde yürütülmesi için gerekli olacak şekilde CoderDojo Derneği ve Zen Kullanıcılarının kullanımı ve yetkilendirilmesi için sahibi olduğunuzu ya da gerekli lisans, hak, onay ve izinlere sahip olduğunuzu; (2) Kullanıcı İçeriğinizi şunlara neden olmadığını ve olmayacağını: (a) tüm telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır, ahlaki haklar, gizlilk hakları, kamuya ifşa etme hakkı ya da diğer tüm fikri mülkiyet ya da mülkiyet hakları da dahil olmak üzere hiçbir üçüncü şahsın hakkını ihlal etmediğini, yok saymadığını ya da kötüye kullanmadığını veya (b) herhangi bir başka kişiye iftira atılmadığını, adını kötüye çıkarmadığını, onurunu kırmadığını ya da gizlilik, kamuya ifşa etme ya da diğer mülkiyet haklarını ihlal etmediğini ve (3) Kullanıcı İçeriğinizin herhangi bir virüs, reklam yazılımı, casusluk yazılımı, kurtçuk ya da başka bir kötü amaçlı kod içermediğini.

en: Access to Your User Content.
tr_TR: Kullanıcı İçeriğinize Erişim.

en: The CoderDojo Foundation may permit Users to share their User Content with a select group of other Users, or make their User Content public for all (even non-Website users) to view. You acknowledge and agree that, although Zen may provide certain features intended to allow you to restrict some User Content you create from others, The CoderDojo Foundation does not guarantee that such User Content will never be accessible by others. In the event of unauthorized access, The CoderDojo Foundation will use reasonable efforts to notify you pursuant to Section 14.1 below. THE CODERDOJO FOUNDATION HEREBY DISCLAIMS ANY AND ALL LIABILITY WITH RESPECT TO ANY UNAUTHORIZED ACCESS TO ANY RESTRICTED USER CONTENT.
tr_TR: CoderDojo Derneği, Kullanıcıların, Kullanıcı İçeriğini diğer Kullanıcılardan oluşan belirli bir grupla paylaşmasına ya da Kullanıcı İçeriklerini görüntülemek üzere herkese açık (Web Site kullanıcıları olmayanlar da dahil olmak üzere) bir şekilde sunmalarına izin verir. Zen, oluşturmuş olduğunuz bazı Kullanıcı İçeriğini diğerlerinden kısıtlamanıza izin verecek bazı özellikleri içeriyor olsa da CoderDojo Derneği bu tür içeriklerin diğerleri tarafından asla erişilemeyeceğini garanti etmediğini onaylar ve kabul edersiniz. Yetkisiz erişim durumunda CoderDojo Derneği, aşağıdaki 14.1 Bölümü uyarınca sizi bilgilendirmek üzere makul bir çaba gösterir. CODERDOJO DERNEĞİ KISITLANMIŞ TÜM KULLANICI İÇERİĞİ İÇİN TÜM YETKİSİZ ERİŞİMLERLE İLGİLİ OLARAK HERHANGİ BİR VE TÜM SORUMLULUKLARDA FERAGAT ETTİĞİNİ BEYAN EDER.

en: User Content Disclaimer.
tr_TR: Kullanıcı İçeriği Feragatnamesi.

en: You understand that when using the Website You will be exposed to User Content from a variety of sources, and that The CoderDojo Foundation is not responsible for the accuracy, usefulness, or intellectual property rights of or relating to such User Content. You further understand and acknowledge that You may be exposed to User Content that is inaccurate, offensive, indecent or objectionable, and You agree to waive, and hereby do waive, any legal or equitable rights or remedies You have or may have against The CoderDojo Foundation with respect thereto. The CoderDojo Foundation does not endorse any User Content or any opinion, recommendation or advice expressed therein, and The CoderDojo Foundation expressly disclaims any and all liability in connection with User Content.
tr_TR: Web Sitesini kullanırken çeşitli kaynaklardan Kullanıcı İçeriğine maruz kalacağınızı ve CoderDojo Derneği tarafından söz konusu bu Kullanıcı İçeriğinin ya da ilgili doğruluk, yararlılık ya da fikri mülkiyet haklarına dair herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir. Ayrıca doğru olmayan, rahatsız edici, uygunsuz ya da makul olmayan Kullanıcı İçeriği ile karşı karşıya kalabileceğinizi bilir ve kabul eder; ve işbu nedenle CoderDojo Derneyine karşı sahip olabileceğiniz tüm yasal ya da maddi hak ya da tazminatlardan feragat edersiniz. CoderDojo Derneği herhangi bir Kullanıcı İçeriği ya da fikri desteklememekte, söz konusu bu içerikle ilgili herhangi bir tavsiye ya da öneride bulunmamakta olup Coderdojo Derneği zımni olarak Kullanıcı İçeriğiyle ilgili tüm yükümlülüklerinden feragat eder.

en: SECTION 6 - SUSPENSION AND TERMINATION OF ACCOUNTS
tr_TR: 6.BÖLÜM - HESAPLARIN DURDURULMASI VE FESHEDİLMESİ

en: The CoderDojo Foundation has the right to suspend your account for violations of the Terms of Use. Repeat violators may have their account deleted. The CoderDojo Foundation reserves the sole right to determine what constitutes a violation of the Terms of Use. The CoderDojo Foundation also reserves the right to terminate any account used to circumvent prior enforcement of the Terms of Use.
tr_TR: CoderDojo Derneği, Kullanım Koşullarının ihlal edilmesiyle ilgili olarak hesabınızı duraklatma hakkını saklı tutar. Tekrar eden ihlaller sonucunda hesabınız silinebilir. CoderDojo Derneği, Kullanım Koşullarının ihlalini oluşturan unsurları belirleme hakkına sahip tek yetkilidir. CoderDojo Derneği, ayrıca Kullanım Koşullarının uyulmasını önceden sağlamak için herhangi bir hesabı feshetme hakkını saklı tutar.

en: If you want to delete or temporarily disable your account, please email info@coderdojo.com.
tr_TR: Hesabınızı silmek ya da geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız lütfen info@coderdojo.com adresine e-posta gönderin.

en: SECTION 7 - THIRD PARTY WEBSITES
tr_TR: 7. BÖLÜM - ÜÇÜNCÜ ŞAHIS WEB SİTELERİ

en: Content on Zen, including user-generated content, may include links to third party websites. The CoderDojo Foundation is not capable of reviewing or managing third party websites, and assumes no responsibility for the privacy practices, content, or functionality of third party websites. You agree to relieve the CoderDojo Foundation of any and all liability arising from third party websites.
tr_TR: Kullanıcı tarafından oluşturlan içerik de dahil olmak üzere Zen'de bulunan içerik üçüncü şahıs web sitelerine bağlantılar içerebilir. CoderDojo Derneği, üçüncü şahıs web sitelerini inceleme ya da yönetme olanağına sahip olmayıp üçüncü şahıs web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içeriği ya da işlevselliğiyle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. CoderDojo Derneğinin, üçüncü şahıs web siteleri kaynaklı herhangi bir ve tüm sorumluluktan feragat ettiğini kabul edersiniz.

en: SECTION 8 - INDEMNIFICATION
tr_TR: 8. BÖLÜM - TEMİNAT

en: You agree to indemnify The CoderDojo Foundation, and all their affiliates, employees, faculty members, fellows, students, agents, representatives, third party service providers, and members of their governing boards (all of which are "CoderDojo Entities"), and to defend and hold each of them harmless, from any and all claims and liabilities (including attorneys' fees) arising out of or related to your breach of the Terms of Service or your use of Zen.
tr_TR: CoderDojo Derneğini ve tüm iş ortaklarını, çalışanlarını, öğretim üyelerini, araştırma görevlilerini, öğrencileri, aracıları, temsilcilieri, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını ve yönetim kurulu üyelerini (tümü "CoderDojo Kurumları" olarak kabul edilir) meydana gelebilecek zararlardan hariç tutacağınızı ve tüm bu unsurları Hizmet Koşullarını ihalaliniz ya da Zen kullanımınız kaynaklı meydana gelebilecek tamzinat ve yükümlülüklerden (avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere) istisna tutacağınızı kabul edersiniz.

en: SECTION 9 - DISCLAIMER OF WARRANTY
tr_TR: 9. BÖLÜM - GARANTİ FERAGATNAMESİ

en: You acknowledge that you are using Zen at your own risk. Zen is provided "as is," and the CoderDojo Foundation hereby expressly disclaim any and all warranties, express and implied, including but not limited to any warranties of accuracy, reliability, title, merchantability, non-infringement, fitness for a particular purpose or any other warranty, condition, guarantee or representation, whether oral, in writing or in electronic form, including but not limited to the accuracy or completeness of any information contained therein or provided by Zen. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation disclaim any and all warranties, express and implied, regarding user-generated content and CoderDojo events. The CoderDojo Foundation and their third party service providers do not represent or warrant that access to Zen will be uninterrupted or that there will be no failures, errors or omissions or loss of transmitted information, or that no viruses will be transmitted through Zen services.
tr_TR: Zen'i riski kendinize ait olmak üzere kullandığınızı onaylarsınız. Zen olduğu gibi sunulmakta olup CoderDojo Derneği, Üstte yer alan maddelere herhangi bir sınırlama getirmeksizin CoderDojo Derneği, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve CoderDojo etkinlikleriyle ilgili olarak zımni ve açık herhangi bir garanti sunmamaktadır. CoderDojo Derneği ya da üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları Zen erişiminin kesintisiz olacağını, ya da herhangi bir arıza, hata ya da eksikliğin söz konusu olmayacağı, aktarılan bilgilerin kaybedilmeyeceği ya da Zen hizmeti üzerinden herhangi bir virüsün akarılmayacağına dair herhangi bir beyan ya da taahhütte bulunmaz.

en: SECTION 10 - LIMITATION OF LIABILITY
tr_TR: 10. BÖLÜM - SINIRLI YÜKÜMLÜLÜK

en: The CoderDojo Foundation shall not be liable to you or any third parties for any direct, indirect, special, consequential or punitive damages of any kind, regardless of the type of claim or the nature of the cause of action, even if the CoderDojo has been advised of the possibility of such damages. Without limiting the foregoing, the CoderDojo Foundation shall have no liability to you or any third parties for damages or harms arising out of user-generated content or CoderDojo events.
tr_TR: CoderDojo Derneği, hiçbir şekilde siz ya da üçüncü şahıslara karşı tazminat talebi türüne ya da dava niteliğine bağlı olmaksızın doğrudan, dolaylı, özel ya da cezai zararlar nedeniyle, söz konusu bu zararların olası olduğu konusunda CoderDojo derneği uyarılmış olsa dahi, sorumlu değildir. Yukarıdaki maddelerle ilgili herhangi bir sınırlandırmaya neden olmaksızın Coderdojo Derneği kullanıcı tarafındanj oluşturulan içerik ya da Coderdojo etkinlikleri nedeniyle sizin ya da üçüncü şahısların zararlı için herhangi bir yükümlülük taşımaz.

en: Zen is offered by the CoderDojo Foundation from its facilities in the Republic of Ireland. The CoderDojo Foundation makes no representations that Zen is appropriate or available for use in other locations. Those who access or use Zen are responsible for compliance with local law.
tr_TR: Zen, CoderDojo Derneği tarafından İrlanda Cumhuriyeti'nde bulunan tesislerinden sunulmaktadır. CoderDojo Derneği, Zen'in diğer konumlarda kullanım için uygun ya da müsait olduğuna dair herhangi bir beyanda bulunmamaktadır. Zen'e erişen ya da kullanan kişiler yerel yasalarla uyumdan kendileri sorumludur.

en: SECTION 12 - CHOICE OF LANGUAGE
tr_TR: 12. BÖLÜM - DİL TERCİHİ

en: If the CoderDojo Foundation provides you with a translation of the English language version of these Terms of Use, the Privacy Policy, or any other policy, then you agree that the translation is provided for informational purposes only and does not modify the English language version. In the event of a conflict between a translation and the English version, the English version will govern.
tr_TR: CoderDojo Derneği size bu Kullanım Koşullarının, Gizlilik Politikasının ya da diğer herhangi bir politikanın İngilizce sürümünün bir tercümesini sunarsa, sunulan tercümenin sadece bilgi amaçlı olduğunu ve İngilizce dil sürümünü değiştirmediğini kabul etmiş olursunuz. Tercümeyle İngilizce sürüm arasında herhangi bir çakıştma olması halinde İngilizce sürüm geçerli olacaktır.

en: SECTION 13 - NO WAIVER
tr_TR: 13. BÖLÜM - FERAGAT ETMEME

en: No waiver of any term of these Terms of Use shall be deemed a further or continuing waiver of such term or any other term, and the CoderDojo Foundation's failure to assert any right or provision under these Terms of Use shall not constitute a waiver of such right or provision.
tr_TR: Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir koşulundan feragat edilmesi söz konusu bu koşul ya da başka herhangi bir koşuldan daha fazla feragat edilmiş olduğu anlamına gelmez ve CoderDojo Derneğinin bu Kullanım Koşulları altında herhangi bir hak ya da maddeyi savunmaması söz konusu hak ya da maddeden feragat edilmiş olduğu anlamına gelmez.

en: SECTION 14 - ENTIRE AGREEMENT
tr_TR: 14. BÖLÜM - SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ

en: This document, together with all appendices, constitutes the entire Terms of Use and supersedes all previous agreements with the CoderDojo Foundation relating to the use of Zen.
tr_TR: Bu belge, tüm ekleriyle birlikte Kullanım Koşullarının tümünü oluşturur ve Zen kullanımıyla ilgili olarak CoderDojo Derneği ile yapılan tüm önceki sözleşmelerin yerine geçer.

en: Revision date:  29th July 2015
tr_TR: Revizyon tarihi:  29 Temmuz 2015

en: CoderDojo Champion Registration Form
tr_TR: CoderDojo Şampiyon Kayıt Formu

en: General Information
tr_TR: Genel bilgi

en: Email Address
tr_TR: E-Posta Adresi

en: Please provide a personal email address.
tr_TR: Lütfen kişisel bir e-posta adresi girin.

en: Full Name
tr_TR: Tam İsim

en: Please provide your full name
tr_TR: Lütfen tam adınızı girin

en: Planned Dojo Location
tr_TR: Planlanan Dojo Konumu

en: Please let us know where in the world you are planning to set up your Dojo. eg. Town, City, State, Country
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzu dünyanın neresinde kurmayı düşündüğünüzü bize iletin, örneğin Kasaba, Şehir, İl, Ülke

en: Planned Dojo Location is empty
tr_TR: Planlanan Dojo Konumu boş

en: Date of Birth
tr_TR: Doğum Günü

en: Telephone Number
tr_TR: Telefon Numarası

en: Telephone Number is empty
tr_TR: Telefon Numarası boş

en: Experience
tr_TR: Deneyim

en: Do you have any relevant experience working with young people
tr_TR: Genç insanlarla çalışma deneyiminiz var mı?

en: Experience is empty
tr_TR: Deneyim boş

en: Please include country code.
tr_TR: Lütfen ülke kodunuzu girin.

en: Please let us know of any technical experience you have that will help you run your Dojo. This is not required to organise a Dojo, as long you find a solid team of technical mentors. If none, please respond N/A.
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzu gerçekleştirmenize yardımcı olacak sahip olduğunuz tüm teknik bilgileri bizimle paylaşın. Sağlam bir teknik danışman ekibine sahip olduğunuz sürece, bu, bir Dojo düzenlemeniz için gerekli değildir. Yoksa lütfen N/A olarak yanıtlayın.

en: Please list any relevant technical experience
tr_TR: Lütfen tüm ilgili teknik deneyiminizi listeleyin

en: Technical Experience is empty
tr_TR: Teknik Deneyim boş

en: How did you hear about CoderDojo?
tr_TR: CoderDojo'yu nasıl duydunuz?

en: Social
tr_TR: Sosyal

en: Dojo's Twitter
tr_TR: Dojo'nun Twitter'ı

en: Dojo's Facebook
tr_TR: Dojo'nun Facebook'u

en: If you wish please provide your username or a link to your Twitter page.
tr_TR: Dilerseniz lütfen Twitter kullanıcı adınızı ya da doğrudan bir bağlantıyı bizimle paylaşın.

en: If you wish please provide your username or a link to your LinkedIn page.
tr_TR: Dilerseniz lütfen LinkedIn kullanıcı adınızı ya da doğrudan bir bağlantıyı bizimle paylaşın.

en: If you wish please provide your username or a link to your Google+
tr_TR: Dilerseniz lütfen Google+ kullanıcı adınızı ya da doğrudan bir bağlantıyı bizimle paylaşın.

en: Do you have access to technical mentors
tr_TR: Teknik danışmanlara erişiminiz var mı?

en: It is recommended to find a team of interested local technical volunteers to mentor and to find non-technical volunteers, such as parents, who can help out and volunteer when they bring their children etc. You do not need to have a big team but it is always better to have support from a core team when organising a Dojo. You can then have planning meetings with your team in advance of setting up your Dojo
tr_TR: Danışmanlık yapabilecek yerel teknik gönüllülerle ebeveynler gibi çocuklarını getirdiklerinde vb. yardım edebilecek ve gönüllü olabilecek teknik olmayan gönüllülerden oluşan bir ekip bulmanız tavsiye edilir. Büyük bir ekibiniz olmasına gerek yok ancak bir Dojo düzenlerken sizi destekleyecek bir çekirdek ekibiniz olması her zaman iyidir. Ardından Dojo'nuzu düzenlemeden önce ekibinizle planlama toplantıları gerçekleştirebilirsiniz

en: Select an option
tr_TR: Bir seçenek seçin

en: Do you have access to a venue
tr_TR: Herhangi bir mekana erişiminiz var mı?

en: Dojos cannot be hosted in private residences, they must be in a public space such as a library, business, canteens, schools or community centres. We recommend that the young people attending bring their own laptops so the venue should have, at least, plug sockets for laptops, internet access and tables and chairs for the attendees.
tr_TR: Dojo'lar özel konutlarda gerçekleştirilemez; kütüphane, işyeri, kantin, okul ya da toplum merkezleri gibi kamu alanlarında gerçekleştirilmeleri gereklidir. Katılımcı gençlerin kendi dizüstü bilgisayarlarını getirmelerini tavsiye ediyoruz; bu nedenle mekanda en azından dizüstü bilgisayarlar için prizler, Internet erişimi ve katılımcılar için masayla sandalyelerin bulunması gereklidir.

en: Champion Application
tr_TR: Şampiyon Başvurusu

en: Country
tr_TR: Ülke

en: CityTown
tr_TR: ŞehirKasaba

en: Please type City name in English/Latin character a-Z!
tr_TR: Lütfen Şehir adını İngilizce karakterle yazınız!

en: Languages Spoken
tr_TR: Konuşulan Diller

en: Projects
tr_TR: Projeler

en: No project yet
tr_TR: Henüz proje bulunmuyor

en: Prerequisites
tr_TR: Önkoşullar

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Dojo description
tr_TR: Dojo açıklaması

en: Search Engine
tr_TR: Arama Motoru

en: CoderDojo Volunteers
tr_TR: CoderDojo Gönüllüleri

en: Other Coding Organisations (no longer used)
tr_TR: Diğer Kodlama Organizasyonları(artık kullanılmıyor)

en: Development Community (no longer used)
tr_TR: Geliştirme Topluluğu(artık kullanılmıyor)

en: Events
tr_TR: Etkinlikler

en: There are no events currently listed for this Dojo. Please contact the Dojo to find out about upcoming events.
tr_TR: Şu anda bu Dojo için listelenen herhangi bir etkinlik mecut değil. Gelecek etkinlikler hakkında bilgi almak için lütfen Dojo ile iletişime geçiniz.

en: Word of Mouth
tr_TR: Tavsiye

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Raspberry Pi Foundation / CoderDojo Foundation outreach
tr_TR: Raspberry Pi Vakfı / CoderDojo Vakfı desteği

en: Social media
tr_TR: Sosyal medya

en: My employer (CSR scheme at work)
tr_TR: İşverenim (işyerinde CSR şeması)

en: Event / Conference / Training
tr_TR: Etkinlik / Konferans / Antrenman

en: Future Learn
tr_TR: Gelecekteki öğrenilecekler

en: Library or youth group
tr_TR: Kütüphane veya genç grup

en: Other (comment field)
tr_TR: Diğer (yorum alanı)

en: Family/Friends (no longer used)
tr_TR: Aile/Arkadaş (artık kullanılmıyor)

en: Media (newspaper/radio) (no longer used)
tr_TR: Medya (gazete/radio) (artık kullanılmıyor)

en: CoderDojo Foundation charter for CoderDojo
tr_TR: CoderDojo için CoderDojo Derneği sözleşmesi

en: All Dojos are required to agree with the below CoderDojo Charter. This Charter encompasses the basic ethos and core aspects of the CoderDojo movement, which all Dojos are founded on. The introduction of the Charter was announced by co-founder James Whelton to the CoderDojo Organisers Group on the 3rd of December 2013.
tr_TR: Tüm Dojo'ların aşağıdaki CoderDojo Sözleşmesini kabul etmesi gereklidir. Bu Sözleşme, tüm Dojo'ların temelini oluşturan CoderDojo hareketinin temel değerlerini ve çekirdek unsurlarını ortaya koyar. Sözleşme, kurucu ortak James Whelton tarafından 3 Aralık 2013 tarihinde CoderDojo Organizatörler Grubuna sunulmuştur.

en: For the purposes of this Charter, "CoderDojo" shall mean the open source, volunteer led movement orientated around running free not-for-profit coding clubs. "Dojos" shall mean the not-for profit coding clubs established to support communities and spread the philosophy of CoderDojo.
tr_TR: Bu Sözleşmenin amacı kapsamında "CoderDojo" ücretsiz kar amacı gütmeyen kod yazma kulüpleri çevresinde hareket eden açık kaynaklı, gönüllük tabanlı bir hareket olmalıdır. "Dojo'lar" topluluklara destek vermek ve CoderDojo felsefesini yaymak üzere kurulmuş kar amacı gütmeyen kulüplerdir.

en: All Dojos are independent, autonomous, community groups set up to inspire young people to learn code. All Dojos have different styles of operating but they all hold the same ethos.
tr_TR: Tüm Dojo'lar genç kişilere kod yazmayı öğrenmek üzere ilham vermek için kurulmuş bağımsız ve otonom topluluk gruplarıdır. Tüm Dojo'ların farklı işletme tarzları vardır ancak tümü aynı değerlere sahiptir.

en: We commit to inspiring and supporting young people to learn how to create technology
tr_TR: Amacımız gençlere nasıl teknoloji oluşturacaklarını öğrenmek üzere ilham vermek ve desteklemektir.

en: We commit to the highest possible standards of child protection in our jurisdiction
tr_TR: Amacımız bölgemizde mümkün olan en yüksek düzeyde çocuk korumasına sahip olmaktır

en: We commit to not charging children attending nor their parents
tr_TR: Amacımız ne çocuklardan ne de velilerinden katılımları nedeniyle herhangi bir ücret almamaktır

en: We commit to encourage parent participation within our Dojo
tr_TR: Amacımız Dojo'muz dahilinde ebeveyn katılımını sağlamaktır

en: We commit to sharing our knowledge for free (libre and open)
tr_TR: Amacımız bilgimizi ücretsiz olarak paylaşmaktır (özgür ve açık)

en: We commit to share our knowledge within our Dojo and to other Dojos
tr_TR: Amacımız bilgimizi Dojo'muz ve diğer Dojo'larda paylaşmaktır

en: We commit to take care and uphold the good name of the global CoderDojo community
tr_TR: Amacımız küresel CoderDojo topluluğunun iyi ününü sürdürmek ve geliştirmektir

en: We commit to encouraging collaboration, peer to peer mentoring and project work between the attendees
tr_TR: Amacımız iş birliğini, eşler arası danışmanlık ve katılımcılar arasında proje çalışmasını teşvik etmektir

en: We commit to welcoming volunteers and children regardless of gender, race, sexual orientation, creed, religion or ability.
tr_TR: Amacımız cinsiyet, ırk, cinsel yönelim, mezhep, din ya da yeteneğe bağlı olmaksızın tüm gönüllüleri ve çocukları kabul etmektir

en: CoderDojo Foundation (CDF) commitments to you:
tr_TR: CoderDojo Derneğinin (CDF) size karşı sorumlulukları:

en: CDF commits to act in the interest of the global CoderDojo community
tr_TR: CDF, küresel CoderDojo topluluğunun çıkarlarına uygun şekilde hareket eder

en: CDF commits to facilitating the community to share its knowledge
tr_TR: CDF, topluluğun sahip olduğu bilgiyi paylaşması için gerekli olanakları sağlar

en: CDF commits to sharing our resources for free
tr_TR: CDF, kaynakları ücretsiz olarak paylaşır

en: CDF commits to encouraging active involvement in our organisation
tr_TR: CDF, organizasyonumuzda etkin katılımı teşvik eder

en: Agreement
tr_TR: Anlaşma

en: On registration you are making an agreement with the CoderDojo Foundation and agreeing to follow the CoderDojo ethos.
tr_TR: Kayıt sırasında CoderDojo Derneğiyle bir sözleşme yapar ve CoderDojo değerlerine uymayı kabul edersiniz.

en: You are entitled to use the CoderDojo name, logo and website to promote your activity for non commercial use
tr_TR: CoderDojo adını, logosunu ve web sitesini ticari olmayan kullanım amaçlı etkinliklerinizi tanıtmak için kullanma hakkına sahipsiniz

en: You are entitled to fundraise on the condition that it is made explicit you do so for your Dojo or as a group of Dojos under a group name (EG Dojos of California) and inappropriate fundraising is a breach of this Charter.
tr_TR: Dojo'nuz ya da bir grup altındaki bir grup Dojo için (örneğin Kaliforniya Dojo'ları) için yapıldığı açıkça ifade edildiğinde yardım toplayabilirsiniz, uygun şekilde toplanmayan yardımlar bu Sözleşmenin bir ihlalidir.

en: It is your responsibility to ensure you are compliant with legislation in your jurisdiction when undertaking any activities, including fundraising, for your Dojo or group of Dojos.
tr_TR: Dojo'nuz ya da bir grup Dojo için yardım toplama da dahil olmak üzere gerçekleştirdiğiniz tüm etkinlikler için bölgenizdeki yasalara uyduğunuzdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

en: If the terms of this Charter are breached, CoderDojo Foundation retains the right to remove the group from the website. In this case your coding club shall cease using the CoderDojo name, brand and logo in the promotion of your coding club and on third party websites.
tr_TR: Bu Sözleşme'nin maddeleri ihlal edilirse, Coderdojo Derneği grubu web istesinden çıkarma hakkını saklı tutar. Bu durumda kod yazma kulübü, kod yazma kulübünün tanıtımı ve üçüncü şahıs web sitelerindeki CoderDojo adını, markasını ve logosunu kullanmaya son verir.

en: Opinions expressed by any individual Dojo or people in the registered Dojo do not represent the views of CoderDojo Foundation.
tr_TR: Herhangi bir bağımsız Dojo ya da Dojo'ya kayıtlı kişiler tarafından ifade edilen düşünceler, CoderDojo Derneğinin görüşlerini temsil etmez.

en: CoderDojo Foundation may terminate this Charter with any Dojo without cause on thirty days' notice.
tr_TR: CoderDojo Derneği, otuz gün öncesinden bildirmek koşuluyla herhangi bir neden olmaksızın herhangi bir Dojo ile bu Sözleşmesini sonlandırabilir.

en: As CoderDojo Foundation is an Irish entity, this Charter is subject to Irish law and you agree to that.
tr_TR: CoderDojo Derneği İrlandalı bir kurum olduğundan bu Sözleşme İrlanda yasalarına tabidir ve tarafınızca kabul edilir.

en: Disclaimer of Liability
tr_TR: Sorumluluk Beyanı

en: CoderDojo Foundation accepts no responsibility or liability whatsoever where a party is injured while engaging in the activities of a registered group. It is the responsibility of each club to ensure they maintain valid and appropriate insurance.
tr_TR: CoderDojo Derneği, kayıtlı bir grubun etkinliklere katılması sırasında bir tarafın yaralanması ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir. Geçerli ve uygun bir sigorta sunulmasını sağlamak her kulübün kendi sorumluluğundadır.

en: You are solely responsible for the activities conducted by your own Dojo. Agreeing to this Charter does not constitute endorsement of those activities by the CoderDojo Foundation.
tr_TR: Kendi Dojo'nuz tarafından hayata geçirilen etkinliklerin tüm sorumluluğu size aittir. Bu Sözleşmenin kabul edilmesi, CoderDojo Derneği tarafından bu etkinliklerin teşvik edildiği anlamına gelmez.

en: There are unsaved changes on this page
tr_TR: Bu sayfada kaydedilmemiş değişiklikler mevcut

en: Full Name:
tr_TR: Tam Ad:

en: You must enter your full name
tr_TR: Tam adınızı girmeniz gereklidir

en: You must accept the charter
tr_TR: Sözleşmeyi kabul etmeniz gereklidir

en: I have read and accepted the above charter
tr_TR: Yukarıdaki sözleşmeyi okudum ve kabul ettim

en: Next
tr_TR: İleri

en: Dojo Menu
tr_TR: Dojo Menüsü

en: Events
tr_TR: Etkinlikler

en: Charter
tr_TR: Sözleşme

en: FAQ
tr_TR: SSS

en: Opens in new window
tr_TR: Yeni pencerede açılır

en: Find a Dojo
tr_TR: Bir Dojo bulun

en: Resources
tr_TR: Kaynaklar

en: Dojo List
tr_TR: Dojo Listesi

en: My Dojos
tr_TR: Dojo'larım

en: Create Dojo
tr_TR: Dojo Oluştur

en: Start a Dojo
tr_TR: Bir Dojo Başlat

en: Manage Dojos
tr_TR: Dojo'ları Yönet

en: Stats
tr_TR: İstatistikler

en: Logout
tr_TR: Çıkış yap

en: Create a Dojo
tr_TR: Bir Dojo Oluştur

en: Forums
tr_TR: Forumlar

en: User Invitation
tr_TR: Kullanıcı Daveti

en: User Request
tr_TR: Kullanıcı Talebi

en: User Request is being validated...
tr_TR: Kullanıcı Talebi doğrulanıyor...

en: Status
tr_TR: Durum

en: Join
tr_TR: Katıl

en: Send Request
tr_TR: İstek Gönder

en: Contact
tr_TR: İletişim

en: Contact details to help us verify your Dojo
tr_TR: Dojo'nu doğrulamamızda bize yardımcı olmanız için iletişim bilgileri

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Dojo Email
tr_TR: Dojo E-postası

en: Google Group
tr_TR: Google Grubu

en: Time
tr_TR: Zaman

en: Location
tr_TR: Konum

en: Map
tr_TR: Harita

en: To register a Dojo you first need an account. Sign up here:
tr_TR: Bir Dojo kaydetmek için öncelikle bir hesaba ihtiyacınız vardır. Buradan kayıt olun:

en: The Dojos listed here are all verified by the CoderDojo team.
tr_TR: Burada listelenen Dojo'lar CoderDojo ekibi tarafından doğrulanmıştır.

en: Learn more
tr_TR: Daha fazla bilgi

en: View more
tr_TR: Daha fazla göster

en: View less
tr_TR: Daha az göster

en: Search Results
tr_TR: Arama Sonuçları

en: Your closest dojos
tr_TR: En yakın dojo'lar

en: Where are you?
tr_TR: Neredesin?

en: Dojo Information
tr_TR: Dojo Bilgileri

en: Dojo Name
tr_TR: Dojo Adı

en: Normally named after an area, like "Cork", or if there are multiple Dojos are in your area "San Fran @ GitHub". Try refrain from prefixing the name with "CoderDojo".
tr_TR: Normalde "Cork" gibi yer aldıkları bölgeye göre adlandırılmıştır ancak bölgenizde çok sayıda Dojo mevcutsa "San Fran @ GitHub" olarak adlandırılmıştır. Adlarında"CoderDojo" ön ekini kullanmaktan sakınılır.

en: Please type Dojo name in English/Latin character a-Z!
tr_TR: Lütfen Dojo ismini İngilizce karakterlerle yazınız!

en: This should be different to the personal email you signed up for an account here with. For your own CoderDojo email address (e.g. limerick@coderdojo.com), please contact us and leave this field blank.
tr_TR: Bu, burada hesap kaydı yaparken kullandığınız kişisel e-posta adresinden farklı olmalıdır. Kendi CoderDojo e-posta adresiniz için (örneğin limerick@coderdojo.com), lütfen bize ulaşın ve bu alanı boş bırakın.

en: Times are empty
tr_TR: Zaman boş

en: State whether it's every week or on a certain day (Eg. "Every Friday, 5.30pm - 8pm" or "Saturday 25th, 12pm - 3pm")
tr_TR: Her hafta ya da belirli bir günde olup olmadığını belirtin (Örneğin "Her Cuma, 17:30 - 20:00" ya da "Ayın 25'i, Cumartesi günü, 12:00 - 15:00")

en: Select or search a country in the list...
tr_TR: Listeden bir ülke seçin ya da arayın...

en: Select a country
tr_TR: Bir ülke seçin

en: Search for or enter your area
tr_TR: Bölgenizi arayın ya da girin

en: Select a place
tr_TR: Bir yer seçin

en: Address
tr_TR: Adres

en: Address of the Dojo (e.g. LIT Downtown Centre)
tr_TR: Dojo Adresi (örneğin LIT Şehir Merkezi)

en: Coordinates
tr_TR: Koordinatlar

en: Times is Empty
tr_TR: Tarih kısmı boş bırakıldı

en: Address is empty
tr_TR: Adres boş

en: Get location from address
tr_TR: Adresten konum al

en: Click on the map to select a location
tr_TR: Bir konum seçmek için haritaya tıklayın

en: Other Information
tr_TR: Diğer Bilgiler

en: Google Group URL
tr_TR: Google Grup URL'si

en: We recommend setting up a discussion group so people can sign up for the latest news and happenings.
tr_TR: En son haberler ve olaylar için insanların kayıt olmalarını sağlamak üzere bir tartışma grubu kurulmasını tavsiye ediyoruz.

en: Again, a useful way for sharing information and being found. We can also help share messages to followers.
tr_TR: Yeniden ifade etmek gerekirse, bu bilgi paylaşmak ve bulunmak için yararlı bir yöntemdir. Ayrıca takipçilerle mesajların paylaşılmasına da yardım edebiliriz.

en: Mailing List
tr_TR: Posta Listesi

en: Receive monthly updates to your user email address from the CoderDojo community around the world that keep you informed and help you with running your Dojo.
tr_TR: Bilgi sahibi olmanız ve Dojo'nuzu hayata geçirirken size yardımcı olmak üzere tüm dünyadaki CoderDojo topluluğundan aylık güncellemeler kullanıcı e-posta adresinize gönderilsin.

en: Status Messages
tr_TR: Durum Mesajları

en: Need Mentors
tr_TR: Danışman Gerekli

en: We need mentors!
tr_TR: Danışmanlara ihtiyacımız var!

en: Submit!
tr_TR: Gönder!

en: Thanks for submitting your information!
     We will be sharing the final results of this survey with the community once it has been collected.
tr_TR: Paylaşımınız için teşekkür ederiz!
     Anket tamamlandığında sonuçlar tüm toplulukla paylaşılacaktır.

en: Your Dojo already submitted its answer, thanks for your participation !
tr_TR: Dojonuz bu soruyu zaten cevapladı, katılımınız için teşekkür ederiz!

en: Current Stage
tr_TR: Mevcut Durum

en: In planning - check back soon
tr_TR: Planlanmakta; kısa süre sonra yeniden göz atın

en: Open, just show up
tr_TR: Açık, tek yapmanız gereken gelmek

en: Booking required
tr_TR: Rezervasyon gerekli

en: Booking is required to attend this Dojo. Please contact the Dojo administrator if no events are listed.
tr_TR: Bu Dojo'ya katılmak için rezervasyon gereklidir. Herhangi bir etkinlik listelenmediyse lütfen Dojo yöneticisiyle iletişim kurun.

en: Contact for more information
tr_TR: Daha fazla bilgi için iletişim kurun

en: Inactive
tr_TR: Etkin değil

en: Active Dojo
tr_TR: Aktif Dojo

en: Uh-oh! Unfortunately this Dojo is no longer active. If you would like to set up a new Dojo at this location, please email us at info@coderdojo.com
tr_TR: Olamaz! Ne yazık ki bu Dojo artık etkin değil. Bu konumda yeni bir Dojo kurmak istiyorsanız lütfen info@coderdojo.com adresinden bize e-posta gönderin

en: Full up
tr_TR: Doldurun

en: Private
tr_TR: Özel

en: Please only select if your Dojo will be accessible exclusively to attendees from within your organisation, e.g. schools/universities/children of organisation's employees/etc.
tr_TR: Lütfen sadece Dojo'nuzun kurumunuz dahilindeki katılımcılara (örneğin okullar/üniversiteler/kurum çalışanlarınızın çocukları vb.) açık olması durumunda seçin.

en: Supporters Image URL
tr_TR: Taraftar Resim URL

en: Manage Dojo Users
tr_TR: Dojo Kullanıcılarını Yönet

en: User request to join your Dojo accepted. 
    The user is now a member of your Dojo
tr_TR: Kullanıcının Dojo'nuza katılma isteği kabul edildi. 
    Kullanıcı şimdi Dojo’nuzun üyesi

en: User request to join your Dojo declined
tr_TR: Kullanıcının Dojo'nuza katılma talebi reddedildi

en: Error accepting a user request
tr_TR: Kullanıcı isteğini kabul ederken bir hata oluştu

en: Error declining a user request
tr_TR: Kullanıcı isteğini reddedirken bir hata oluştu

en: Active Users
tr_TR: Aktif Kullanıcılar

en: User Request
tr_TR: Kullanıcı İsteği

en: Send Invite
tr_TR: Davet Gönder

en: Profile
tr_TR: Profil

en: User Types
tr_TR: Kullanıcı Türleri

en: User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinleri

en: Remove User
tr_TR: Kullanıcıyı Kaldır

en: View Profile
tr_TR: Profili Görüntüle

en: Verification
tr_TR: Doğrulama

en: Any
tr_TR: Tümü

en: Verified
tr_TR: Doğrulanmış

en: Verified!
tr_TR: Doğrulanmış!

en: Not verified
tr_TR: Doğrulanmadı

en: Unverified
tr_TR: Doğrulanmamış

en: verified
tr_TR: doğrulanmış

en: unverified
tr_TR: doğrulanmamış

en: Stage
tr_TR: Aşama

en: Dojo Email
tr_TR: Dojo E-postası

en: User Email
tr_TR: Kullanıcı E-postası

en: Filter
tr_TR: Filtre

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: Application
tr_TR: Başvuru

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Verify
tr_TR: Doğrula

en: Delete
tr_TR: Sil

en: unsigned
tr_TR: atanmamış

en: View
tr_TR: Görüntüle

en: Apply
tr_TR: Başvur

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Listing
tr_TR: Listeleme

en: Times
tr_TR: Defa

en: Tao verified
tr_TR: Tao onaylandı

en: Tao unverified
tr_TR: Tao doğrulanmadı

en: Join Mailing List
tr_TR: Posta Listesine Katılın

en: I have read and accept the
tr_TR: Şunu okudum ve kabul ettim:

en: Terms of Service here
tr_TR: Hizmet Koşulları burada

en: Click on each step to get started
tr_TR: Başlamak için her adıma tıklayın

en: Welcome New Champion! The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out this form and giving us a little more information about yourself.
tr_TR: Hoş Geldin Yeni Şampiyon! Bölgenizde bir Dojo düzenlemek için ilk adım formu doldurarak hakkınızda bize biraz bilgi vermektir.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
tr_TR: Bu bilgiyi toplamamızın amacı, Dojo seyahatinize başlarken sizin için sunacağımız desteği size uygun hale getirmektir!

en: If you wish to learn more about starting a CoderDojo in your area please see:
tr_TR: Bölgenizde bir CoderDojo başlatmak hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen bkz.:

en: You must be over 18 years old...
tr_TR: 18 yaşından büyük olmanız gereklidir...

en: Please include country code...
tr_TR: Lütfen ülke kodunuzu girin...

en: Address
tr_TR: Adres

en: Enter your street level address...
tr_TR: Cadde seviyesindeki adresinizi girin...

en: Address is empty
tr_TR: Adres boş

en: Technical Experience
tr_TR: Teknik Deneyim

en: Please describe any websites, apps or open source work that you have done.
tr_TR: Lütfen yapmış olduğunuz tüm web siteleri, uygulamalar ya da açık kaynak işlerini açıklayın.

en: Experience working with youth
tr_TR: Gençlikle çalışma deneyimi

en: Please describe your experience working with youth.
tr_TR: Lütfen gençlerle deneyiminizi açıklayın.

en: Please add any other relevant information.
tr_TR: Lütfen ilgili diğer tüm bilgileri girin.

en: Please specify where you heard about CoderDojo
tr_TR: Lütfen CoderDojo'yu nereden duyduğunuzu belirtin

en: Register Account
tr_TR: Hesap Kaydı

en: To get started, please fill in the following registration form.
tr_TR: Başlamak için lütfen aşağıdaki kayıt formunu doldurun.

en: Champion Registration
tr_TR: Şampiyon Kaydı

en: Update Champion
tr_TR: Şampiyon Güncelle

en: Setup your Dojo
tr_TR: Dojo'nuzu Kurun

en: Save Dojo Setup
tr_TR: Dojo Kurulumunu Kaydet

en: Update Dojo Setup
tr_TR: Dojo Kurulumunu Güncelle

en: Create Dojo Listing
tr_TR: Dojo Listeleme Oluşturun

en: Enter Dojo name
tr_TR: Dojo adı girin

en: Enter Dojo email address
tr_TR: Dojo e-posta adresini girin

en: Enter street level address
tr_TR: Cadde seviyesinde adresi girin

en: Enter Google group URL
tr_TR: Google Grup URL'sini girin

en: Enter website URL
tr_TR: Web site URL'sini girin

en: Enter Twitter profile URL
tr_TR: Twitter profil URL'sini girin

en: Enter supporters image URL
tr_TR: Destekleyici resim URL'sini girin

en: Thank you for submitting your dojo listing.
tr_TR: Dojo listelemenizi gönderdiğiniz için teşekkür ederiz.

en: A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
tr_TR: CoderDojo Derneği ekibinin bir üyesi listelemenizi inceleyerek kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

en: If you have a Dojo supporter(s), if they are providing space/wifi/pizza and would like to show it, enter URL to a supporter image here, please make sure it's 570px in width
tr_TR: Dojo destekçileriniz varsa, size alan/wifi ağı/pizza sunuyorlarsa ve bunu tanıtmak istiyorlarsa, destekçi resminin URL adresini buraya girin ve 570px genişliğe sahip olduğundan emin olun

en: persons have signed the current version of the charter
tr_TR: kişi sözleşmenin mevcut sürümünü imzaladı

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Total
tr_TR: Toplam

en: Send me an email
tr_TR: Bana bir e-posta gönder

en: Joined
tr_TR: Katıldı

en: Social Media
tr_TR: Sosyal Medya

en: Bio
tr_TR: Biyografi

en: A description about me
tr_TR: Hakkımda bir açıklama

en: Member of Dojos
tr_TR: Dojo Üyesi

en: Gather your Team
tr_TR: Ekibinizi toplayın

en: Gather Team
tr_TR: Ekip Toplama

en: You must gather a team before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce bir ekip toplamalısınız.

en: Find Mentors
tr_TR: Danışman Bul

en: You must find mentors before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce danışman bulmalısınız.

en: Background Check
tr_TR: Arka Plan Kontrolü

en: Please describe the situation in your Dojo and if your team has been background checked.
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzun durumunu ve ekibinizin arka planının kontrol edilip edilmediğini açıklayın.

en: Find your Venue
tr_TR: Mekanınızı bulun

en: Plan your Dojo
tr_TR: Dojo'nuzu planlayın

en: Plan how frequently you will run your Dojo
tr_TR: Dojo'nuzu ne kadar sıklıkla gerçekleştireceğinizi planlayın

en: You must plan how often your Dojo will take place.
tr_TR: Dojo'nuzun ne kadar sıklıkla gerçekleşeceğini planlamalısınız.

en: Please describe when your Dojo will take place.
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzun ne zaman gerçekleşeceğini açıklayın.

en: Set the first date of your Dojo
tr_TR: İlk Dojo tarihinizi belirleyin

en: Set up Social Media
tr_TR: Soysal Medya kurulumu

en: Set up Website
tr_TR: Web site kurulumu

en: Plan the content you will use
tr_TR: Kullanacağınız içeriği planlayın

en: Invitation Accepted
tr_TR: Davet Kabul Edildi

en: Invalid Invitation
tr_TR: Geçersiz Davet

en: Error accepting invitation
tr_TR: Davet kabul edilirken hata oluştu

en: User Successfully Validated
tr_TR: Kullanıcı Başarılı Bir Şekilde Doğrulandı

en: Invalid Invite Request
tr_TR: Geçersiz Davet Talebi

en: Error validating user request
tr_TR: Kullanıcı talebi doğrulanırken hata meydana geldi

en: Your Dojo has been successfully saved
tr_TR: Dojo'nuz başarılı bir şekilde kaydedildi

en: An error has occurred while saving
tr_TR: Kaydedilirken bir hata oluştu

en: Suggested Notes:
tr_TR: Tavsiye Edilen Notlar:

en: Please bring:
tr_TR: Lütfen şunları yanınızda getirin:

en: A laptop. Borrow one from somebody if needs be.
tr_TR: Dizüstü bilgisayar. Gerekirse birisinden ödünç alın.

en: A parent! (Very important). If you are 12 or under, your parent must stay with you during the session.
tr_TR: Bir ebeveyn! (Çok önemli). 12 yaşında ya da altındaysanız ebeveyniniz seans boyunca sizinle birlikte durmalıdır.

en: Join Request Sent
tr_TR: Katılma Talebi Gönderildi

en: Successfully Joined Dojo
tr_TR: Başarılı Bir Şekilde Dojo'ya Katıldı

en: Update Dojo
tr_TR: Dojo'yu Güncelle

en: An error has occurred while loading Dojo
tr_TR: Dojo yüklenirken bir hata oluştu

en: Failed to load Dojo
tr_TR: Dojo yüklenmesi başarısız

en: Unable to perform your request at this time - please try again later.
tr_TR: Şu anda talebiniz gerçekleştirilemiyor, lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: Email address is not recognized.
tr_TR: E-posta adresi algılanamadı.

en: That password is incorrect
tr_TR: Bu parola hatalı

en: An email with password reset instructions has been sent to you.
tr_TR: Parola sıfırlama talimatlarını içeren bir e-posta size gönderildi.

en: Thank you for registering. Your CoderDojo account has been successfully created. You can now register to become a Champion and create a Dojo.
tr_TR: Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz. CoderDojo hesabınız başarılı bir şekilde oluşturuldu. Artık bir Şampiyon olmak ve Dojo oluşturmak üzere kayıt olabilirsiniz.

en: user name already exists
tr_TR: kullanıcı adı zaten mevcut

en: Alias already exists.
tr_TR: Yönlendirme zaten mevcuttur.

en: server error
tr_TR: sunucu hatası

en: There was a problem registering your account:
tr_TR: Hesabınız kayıt olurken bir sorun meydana geldi:

en: Invalid email or password
tr_TR: Geçersiz e-posta ya da parola

en: Previous
tr_TR: Önceki

en: An error has occurred while editing dojo
tr_TR: Dojo düzenlenirken bir hata oluştu

en: An error has occurred while loading Dojos
tr_TR: Dojo'lar yüklenirken bir hata oluştu

en: An error has occurred while updating Dojos
tr_TR: Dojo'lar güncellenirken bir hata oluştu

en: An error has occurred while deleting Dojos
tr_TR: Dojo'lar silinirken bir hata oluştu

en: Error saving permission
tr_TR: İzin kaydedilirken hata oluştu

en: Error removing permission
tr_TR: İzin kaldırılırken hata oluştu

en: Error saving user type
tr_TR: Kullanıcı tipi kaydedilirken hata oluştu

en: Invite Sent
tr_TR: Davet Gönderildi

en: Error sending invite
tr_TR: Davet gönderilirken hata oluştu

en: Error removing user
tr_TR: Kullanıcı kaldırılırken hata oluştu

en: An error has occurred while deleting dojo
tr_TR: Dojo silinirken bir hata oluştu

en: Thank you for submitting your dojo listing. A member from the CoderDojo Foundation team will review your listing and be in touch shortly.
tr_TR: Dojo listelemenizi gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. CoderDojo Derneği ekibinin bir üyesi listelemenizi inceleyerek kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

en: Newspaper/Magazine
tr_TR: Gazete/Dergi

en: Radio
tr_TR: Radyo

en: Error loading profile
tr_TR: Profil yüklenirken bir hata oluştu

en: Error loading Dojos
tr_TR: Dojo'lar yüklenirken bir hata oluştu

en: An error has occured while loading languages
tr_TR: Diller yüklenirken bir hata oluştu

en: Join Dojo
tr_TR: Dojo'ya Katılın

en: Leave
tr_TR: Ayrıl

en: Error leaving Dojo
tr_TR: Doj'dan ayrılırken bir hata oluştu

en: Are you sure you want to leave this Dojo?
tr_TR: Bu Dojo'dan ayrılmak istediğinizden emin misiniz?

en: You and your kids will stop being members of this Dojo and will not be notified of further events.
tr_TR: Sen ve çocukların bu Dojo'nun üyeleri olmaktan çıkacak ve sonraki etkinliklerle ilgili bildirim almayacaksınız.

en: Leave Dojo
tr_TR:  Dojo'dan ayrıl

en: Join Dojo as...
tr_TR: Dojo'ya farklı katıl...

en: Dojo Admin
tr_TR: Dojo Yöneticisi

en: Forum Admin
tr_TR: Forum Yöneticisi

en: Ticketing Admin
tr_TR: Biletleme Yöneticisi

en: You do not have permission to delete this Dojo
tr_TR: Bu Dojo'yu silme izniniz yok

en: Error loading user dojo entity
tr_TR: Dojo varlığı yüklenirken bir hata oluştu

en: You do not have permission to update user types
tr_TR: Kullanıcı türlerini güncellemek için izniniz yok

en: You do not have permission to remove users
tr_TR: Kullanıcıları silmek için izniniz yok

en: Parents/Guardians
tr_TR: Ebeveynler/Vasiler

en: Badges
tr_TR: Rozetler

en: Children
tr_TR: Çocuklar

en: Select a user type
tr_TR: Bir kullanıcı tipi seçin

en: Programming Languages
tr_TR: Programlama Dilleri

en: Events for Dojo
tr_TR: Dojo Etkinlikleri

en: Event
tr_TR: Etkinlik

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Type
tr_TR: Tür

en: For
tr_TR: Kimin için

en: Name
tr_TR: İsim

en: Capacity
tr_TR: Kapasitesi

en: Applicants
tr_TR: Adaylar

en: Attending
tr_TR: Katılıyor

en: Create Event
tr_TR: Etkinlik Oluştur

en: Manage
tr_TR: Yönet

en: Attendance
tr_TR: Katılım

en: Manage Dojo Events
tr_TR: Dojo Etkinliklerini Yönet

en: Are you sure you want to cancel this event?
tr_TR: Bu etkinliği iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Dojo?
tr_TR: Bu Dojo'yu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Apply for Event
tr_TR: Etkinlik için başvur

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Thank You. Your application has been received. You will be notified by email if you are approved for this event.
tr_TR: Teşekkür Ederiz. Başvurunuz bize ulaştı. Bu etkinlik için onaylanmanız halinde tarafınıza e-posta ile bildirim yapılacaktır.

en: Error applying for event
tr_TR: Etkinlik için başvuru sırasında bir hata oluştu

en: By using this website you agree to the use of cookies. You can read about our cookie policy <a href='/privacy-statement#cookies'>here</a>.
tr_TR: Bu web sitesini kullanarak çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Çerez politikamızı <a href='/privacy-statement#cookies'>buradan</a> okuyabilirsiniz.

en: Copy from an existing event
tr_TR: Varolan bir etkinlikten kopyala

en: Add the event name
tr_TR: Etkinlik adı ekleyin

en: All
tr_TR: Tümü

en: Add a description
tr_TR: Bir açıklama ekleyin

en: Age
tr_TR: Yaş

en: One off
tr_TR: Bir seferlik

en: Every
tr_TR: Her defasında

en: From
tr_TR: Başlangıç

en: Next date:
tr_TR: Sonraki tarih:

en: Close
tr_TR: Kapat

en: is public
tr_TR: herkese açık

en: Event Name
tr_TR: Etkinlik Adı

en: To
tr_TR: Son

en: City
tr_TR: Şehir

en: Add a city name
tr_TR: Bir şehir adı ekleyin

en: Add the address to the event
tr_TR: Etkinlik için adres ekleyin

en: Add the maximum amount of participants
tr_TR: Maksimum katılımcı sayısını ekleyin

en: Invites
tr_TR: Davetler

en: Invite dojo users
tr_TR: Dojo kullanıcılarını davet edin

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save Draft
tr_TR: Taslağı Kaydet

en: Publish
tr_TR: Yayınla

en: Approve
tr_TR: Onayla

en: Error updating applications
tr_TR: Başvurular güncellenirken bir hata oluştu

en: Monday
tr_TR: Pazartesi

en: Tuesday
tr_TR: Salı

en: Wednesday
tr_TR: Çarşamba

en: Thursday
tr_TR: Perşembe

en: Friday
tr_TR: Cuma

en: Saturday
tr_TR: Cumartesi

en: Sunday
tr_TR: Pazar

en: Applications successfully updated
tr_TR: Başvurular başarılı bir şekilde güncellendi

en: No applications have been changed.
tr_TR: Hiçbir başvuru değişmedi.

en: Invite Parent
tr_TR: Ebeveyni Davet Et

en: Are you sure you want to delete this application?
tr_TR: Bu başvuruyu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Select a Dojo member...
tr_TR: Bir Dojo üyesi seçin...

en: Please click the Join Dojo button before applying for events.
tr_TR: Etkinlikler için başvurmadan önce lütfen Dojo'ya Katıl düğmesine tıklayın.

en: Hide Notes
tr_TR: Notları Gizle

en: Hide Projects
tr_TR: Projeleri Gizle

en: Gender
tr_TR: Cinsiyet

en: Female
tr_TR: Kadın

en: Private Profile
tr_TR: Özel Profil

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Parent's/Guardian's email
tr_TR: Ebeveyn/VAsi e-postası

en: Invite
tr_TR: Davet Et

en: Address is required
tr_TR: Adres gereklidir

en: Phone
tr_TR: Telefon

en: Dojo Staff
tr_TR: Dojo Ekibi

en: Error updating application
tr_TR: Başvuru güncellenirken bir hata oluştu

en: Error saving new applicant
tr_TR: Yeni aday kaydedilirken bir hata oluştu

en: Error removing applicant
tr_TR: Aday silinirken bir hata oluştu

en: Children Attending
tr_TR: Çocuklar Katılıyor

en: Dates
tr_TR: Tarihler

en: Day
tr_TR: Gün

en: to
tr_TR: -

en: Everyone
tr_TR: Herkes

en: attendee-u13
tr_TR: katılımcı-13 altı

en: attendee-o13
tr_TR: katılımcı-13 üzeri

en: parent-guardian
tr_TR: ebeveyn-vasi

en: mentor
tr_TR: danışman

en: champion
tr_TR: şampiyon

en: all-user-types
tr_TR: tüm-kullanıcı-tipleri

en: Youth Under 13
tr_TR: 13 Altı Genç

en: Youth Over 13
tr_TR: 13 Üzeri Genç

en: Parent/Guardian
tr_TR: Ebeveyn/Vasi

en: Mentor/Volunteer
tr_TR: Danışman/Aday

en: Champion
tr_TR: Şampiyon

en: recurring
tr_TR: yinelenen

en: one-off
tr_TR: bir seferlik

en: Select event date...
tr_TR: Etkinlik tarihi seçin...

en: Password must be a minimum of 8 characters in length and contain at least one number or punctuation character
tr_TR: Parola en az 8 karakter olmalı ve en az bir rakam ya da noktalama işareti içermelidir

en: Password must be at least eight characters, with at least one number.
tr_TR: Parola en az sekiz karakter olmalı, en az bir sayı ile.

en: Password must not be the same as your email address
tr_TR: Parola, e-posta adresinizle aynı olmamalıdır

en: Add a user type
tr_TR: Bir kullanıcı tipi ekleyin

en: Background Checked
tr_TR: Arka Plan Kontrol Edildi

en: Upload new picture
tr_TR: Yeni resim yükle

en: Intro
tr_TR: Giriş

en: Welcome to the CoderDojo Badges dashboard.
tr_TR: CoderDojo Rozetleri panosuna hoş geldiniz.

en: Short Description
tr_TR: Kısa Açıklama

en: Award Badge
tr_TR: Ödül Rozeti

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Award a badge...
tr_TR: Bir rozet ile ödüllendir...

en: Select a user type to invite...
tr_TR: Davet etmek için bir kullanıcı tipi seçin...

en: Search by name
tr_TR: Ada göre ara

en: Are you sure you want to award this badge to the below user?
tr_TR: Bu rozeti aşağıdaki kullanıcıya vermek istediğinizden emin misiniz?

en: Badge Application Sent!
tr_TR: Rozet Başvurusu Gönderildi!

en: Badge Accepted! It is now visible on your profile page.
tr_TR: Rozet Kabul Edildi! Profil sayfanızda görünür değil.

en: Badge not found.
tr_TR: Rozet bulanamadı.

en: This badge has already been accepted.
tr_TR: Bu rozet zaten kabul edildi.

en: Only the nominated user can accept this badge.
tr_TR: Sadece aday gösterilen kullanıcı rozeti kabul edebilir.

en: Date Awarded
tr_TR: Ödül Olarak Verildiği Tarih

en: You can't request a badge application for your own user account.
tr_TR: Kendi kullanıcı hesabınız için bir rozet talep edemezsiniz.

en: Please enter a Badge Claim Number.
tr_TR: Lütfen Bir Rozet Talep Numarası girin.

en: Invalid Badge Claim Number.
tr_TR: Geçersiz Rozet Talep Numarası.

en: You have successfully claimed a badge. It is now visible on your profile page.
tr_TR: Başarılı bir şekilde rozet talebinde bulundunuz. Profil sayfanızda görünür değil.

en: Enter Badge Claim Number
tr_TR: Rozet Talep Numarası Girin

en: Go
tr_TR: Başla

en: Claim Now
tr_TR: Şimdi İste

en: Champion and Dojo Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
tr_TR: Bir Dojo sahibinden Şampiyon ve Dojo Yönetici izinleri kaldırılamaz.

en: Dojo owners cannot be removed.
tr_TR: Dojo sahipleri kaldırılamaz.

en: Successfully updated password.
tr_TR: Parola başarılı bir şekilde güncellendi.

en: Failed to update password.
tr_TR: Parola güncellenemedi.

en: Reset not found.
tr_TR: Sıfırlama bulunmadı.

en: Reset not active.
tr_TR: Sıfırlama etkin değil.

en: Reset stale.
tr_TR: Sıfırlama eski.

en: Error
tr_TR: Hata

en: Edit Profile
tr_TR: Profili Düzenle

en: Export Badges
tr_TR: Rozetleri Dışa Aktar

en: Error loading Events
tr_TR: Etkinlik yüklenirken bir hata oluştu

en: Undisclosed
tr_TR: Açıklanmamış

en: Add Youth under 13
tr_TR: 13 Altı Genç Ekle

en: Add Youth over 13
tr_TR: 13 Üzeri Genç Ekle

en: This profile is private
tr_TR: Bu profil özel

en: We need mentors!
tr_TR: Danışmanlara ihtiyacımız var!

en: Find out more about becoming a CoderDojo mentor
tr_TR: Bir CoderDojo danışmanı olmak hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Profile has been saved successfully
tr_TR: Profil başarılı bir şekilde kaydedildi

en: An error has occurred while saving profile
tr_TR: Profil kaydedilirken bir hata oluştu

en: Youth
tr_TR: Genç

en: Youths
tr_TR: Gençler

en: Weekly
tr_TR: Haftalık

en: Every two weeks
tr_TR: İki haftada bir

en: An error has occured verifying your profile.
tr_TR: Profiliniz doğrulanırken bir hata oluştu

en: Please complete your profile before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce lütfen profilinizi tamamlayın

en: An error has occured verifying the charter agreement.
tr_TR: Sözleşme onayınız doğrulanırken bir hata oluştu.

en: error.general
tr_TR: hata.genel

en: Find a Venue
tr_TR: Bir Mekan bul

en: Plan your Dojo
tr_TR: Dojo'nuzu planlayın

en: Promote your Dojo
tr_TR: Dojo'nu tanıt

en: Find technical mentors in your community to volunteer at your Dojo.
tr_TR: Dojo'nuzda gönüllü olmak üzere topluluğunuzdan teknik danışmanlar bulun.

en: This is required for you to create a Dojo listing!
tr_TR: Bu, bir Dojo listelemesi oluşturabilmeniz için gereklidir.

en: We recommend a ratio of 1:8 mentors to youths, e.g. for an average Dojo of 24 youth, 3 technical mentors would be suggested. Recruit as many mentors as not all volunteers will be able to make all sessions. If you are having difficulty finding mentors get in touch with local businesses, universities and parent groups.
tr_TR: 8 gence karşı 1 danışman oranının sağlanmasını tavsiye ediyoruz; örneğin 24 gencin yer aldığı ortalama bir Dojo için 3 teknik danışman tavsiye edilir. Tüm gönüllülerin tüm seanslara katılmaları mümkün olmayabileceğinden mümkün olduğunca çok danışman bulmaya çalışın. Danışman bulmakta zorlanıyorsanız yerel işletmeler, üniversiteler ve ebeveyn topluluklarıyla iletişim kurun.

en: Find non-technical mentors. E.g. parents etc.
tr_TR: Teknik olmayan danışmanlar bulun. Örneğin ebeveynler vb.

en: Background check
tr_TR: Arka plan kontrolü

en: Locate a suitable free venue in your community.
tr_TR: Topluluğunuzda uygun bir ücretsiz mekan bulun.

en: Ensure your venue is aware of local health and safety best practices.
tr_TR: Söz konusu mekanın, yerel sağlık ve güvenlik en iyi uygulamalarını hayata geçirdiğinden emin olun.

en: Please add a comment on how you’ve met local health and safety best practices in your region
tr_TR: Lütfen bölgenizdeki sağlık ve güvenlik en iyi uygulamalarının nasıl hayata geçirildiğini açıklamak üzere bir yorum ekleyin.

en: The main points to be aware of in a Dojo setting is extension cables! Make sure these are strapped to the floor and don’t cover pathways.
tr_TR: Dojo sınıfında dikkat edilmesi gereken ana unsur uzatma kablolarıdır! Söz konusu bu uzatma kablolarının zemine sabitlenmiş olduğundan ve koridorları engellemediğinden emin olun.

en: Ensure appropriate public liability insurance for your venue.
tr_TR: Mekanınız için uygun kamu güvenliği sigortasının söz konusu olduğundan emin olun.

en: Set launch date and regular time for your Dojo
tr_TR: Dojo'nuz için başlangıç tarihi ve zamanı belirleyin

en: Create a plan for what content you would like to cover with your mentors.
tr_TR: Danışmanlarınızla birlikte ele alacağınız içeriği planlayın.

en: See <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'>Kata</a>, the CoderDojo community wiki for more information on learning resources
tr_TR: Öğretim kaynakları hakkında daha fazla bilgi sağlamak üzere düzenlenmiş bir CoderDojo topluluk vikisi olan <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource' target='_blank'>Kata</a>'ya göz atın.

en: Many Dojos start with Scratch or dive straight into HTML. See Kata, the CoderDojo community wiki for <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource">more information on learning resources.</a>
tr_TR: Dojo'ların büyük bir kısmı Sıfırdan başlıyor ya da doğrudan HTML'e geçiyor. Öğretim kaynakları hakkında daha fazla bilgi <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Learning_Resource">sağlamak üzere düzenlenmiş bir CoderDojo topluluk vikisi olan Kata'ya göz atın.</a>

en: Setup ticketing and registration for your Dojo
tr_TR: Dojo'nuz için biletleme ve kayıt kurulumu yapın

en: Ticketing can be done right here in the community platform!
tr_TR: Biletleme, doğrudan burada, topluluk platformunda yapılabilir!

en: Set up an email address specifically for your Dojo
tr_TR: Özellikle Dojo'nuz için düzenlenmiş bir e-posta adresi hazırlayın

en: This is important as it will allow multiple people to assist in overseeing the email account.  You can set up a gmail or standard free to use email address for your Dojo (for example docklandsdojo@gmail.com or we can issue you a coderdojo.com email when you are creating a listing on the next stage e.g. docklands.ie@coderdojo.com).
tr_TR: Bu, e-posta hesabının denetlenmesinde birden fazla kişinin yardımcı olmasına olanak tanıyacağı için önemlidir.  Dojo'nuz için bir gmail adresi ya da standart bir ücretsiz e-posta adresi kullanabilirsiniz (örneğin docklandsdojo@gmail.com ya da bir sonraki aşamada bir listeleme oluşturduğunuzda sizin için bir coderdojo.com uzantılı e-posta adresi düzenleyebiliriz örneğin docklands.ie@coderdojo.com).

en: Set up social media presence for your Dojo. e.g. Facebook, Twitter
tr_TR: Dojo'nuz için sosyal medyada yerinizi alın. Örneğin Facebook, Twitter

en: Learn how to connect with other Dojos on social media and the <a href="https://forums.coderdojo.com">CoderDojo discussion forums</a>
tr_TR: Sosyal medyada ve <a href="https://forums.coderdojo.com">CoderDojo tartışma forumlarında diğer Dojo'lara nasıl ulaşabileceğinizi öğrenin</a>

en: You must find technical mentors before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce teknik danışmanlar bulmalısınız.

en: You must locate a suitable venue before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce uygun bir mekan belirlemelisiniz.

en: You must set a Date and time for your Dojo to take place.
tr_TR: Dojo'nuzun gerçekleşeceği tarih ve zamanı belirlemeniz gereklidir.

en: You must set an email address for your Dojo.
tr_TR: Dojo'nuz için bir e-posta adresi belirlemeniz gereklidir.

en: Please describe how you have background checked your team.
tr_TR: Ekibinizin arka plan kontrolünü nasıl gerçekleştirdiğinizi açıklayın.

en: Set up background checking for all volunteers.
tr_TR: Tüm gönüllüler için arka plan kontrolü hazırlayın.

en: The requirements for background checking are specific to the legislation in your jurisdiction. You can see some guidelines on Child Protection and Background Checking on <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking">Kata</a>. Please also ensure you check your local legislation. Please comment below describing the situation in your local Dojo.
tr_TR: Arka plan kontrolüyle ilgili koşullar, bölgenizdeki yasal mevzuata dayalıdır. Çocukların Korunması ve Arka Plan Kontrolüyle ilgili bir dizi bilgiye <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Child_Protection_and_Background_Checking">Kata</a> üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen yerel yasal mevzuatınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Yerel Dojo'nuzun durumunu açıklamak üzere aşağıya yorumunuzu girin.

en: A suitable venue has tables, chairs, heat and ideally, wifi! Canteens, community centers, libraries, schools and corporate offices all make great venues. Venues should not replicate a teacher led classroom environment, instead rearrange the desks and chairs, put youths together and ensure there is space for mentors to walk around and assist the young people. Dojos should only be hosted in public spaces, you cannot host your Dojo in a private residence!
tr_TR: Uygun bir mekanda masalar, sandalyeler, ısınma ve ideal olarak Wi-Fi ağı mevcut olmalıdır! Kantinler, toplum merkezler, kütüphaneler, okullar ve kurumsal ofislerin hepsi doğru birer mekan tercihidir. Mekanlar öğretmene önderliğindeki sınıf ortamı oluşturmamalı, bunun yerine massa ve sandalyeler gençleri bir araya getirecek ve danışmanların aralarında yürüyerek gençlere yardım edebilmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Dojo'lar sadece kamuya açık alanlarda gerçekleştirilebilir, özel bir mülkte Dojo gerçekleştirilemez!

en: Please describe how you have ensured health and safety best practices.
tr_TR: Lütfen en iyi sağlık ve güvenlik uygulamalarını nasıl hayata geçirdiğinizi açıklayın.

en: Please add a comment to let us know the situation with public liability in your Dojo.
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzdaki kamu sorumluluğuyla ilgili durumu bilmemiz için bir yorum ekleyin.

en: If your Dojo takes place in a corporate office, school or library it is likely that the existing public liability insurance covers the Dojo. Make sure you check this with the venue host in advance of your first session. If it doesn’t, ask the venue to sponsor the cost of adding it to their policy.
tr_TR: Dojo'nuz bir kurumsal ofis, okul ya da kütüphanede gerçekleşiyorsa Dojo'nuz mevcut kamu sorumluluk sigortası kapsamında olacaktır. Bu durumu ilk seanstan önce mekan sahibiyle kontrol ettiğinizden emin olun. Mevcut değilse mekandan poliçelerine bu maliyeti eklemek üzere sponsor olmalarını isteyin.

en: If you build it they will come! Pick a date for your first Dojo session and start working towards it. Dojos can run weekly, bi-weekly or monthly. They can be run on weekdays or weekends it all depends on what suits your community.
tr_TR: Siz yaparsanız onlar gelir! İlk Dojo seansınız için bir tarih belirleyin ve çalışmaya başlayın. Dojo'lar haftada bir, iki haftada bir ya da ayda bir gerçekleştirilebilir. Topluluğunuza uygun şekilde hafta içi ya da hafta sonları gerçekleştirilebilir.

en: Embodying the Ethos
tr_TR: Değerleri hayata geçirme

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
tr_TR: CoderDojo değerlerini hayata geçirmek için çalışacağız

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
tr_TR: Tüm danışmanlar ve gençler çevrimiçi güvenlik için en iyi uygulamaları bilmekte olup Dojo'da sadece yaşa uygun içeriğe izin verilmektedir

en: Optionally describe how this was achieved.
tr_TR: Opsiyonel olarak bunun nasıl elde edildiğini açıklayın.

en: Data Protection: Our Dojo only uses data provided for the intended purpose. abides by data protection regulations in our jurisdiction.
tr_TR: Veri Koruma: Dojo'muz sadece belirtilen amaç için sunulan verileri kullanmakta olup kendi bölgemizdeki veri koruma yasal düzenlemelerine uymaktadır.

en: Optionally describe how this was achieved.
tr_TR: İsteğe bağlı olarak bunun nasıl gerçekleştiğini açıklayın.

en: Diversity among our attendees is respected
tr_TR: Katılımcılarımız arasındaki farklılığa saygı gösterilir

en: Optionally describe how this was achieved.
tr_TR: İsteğe bağlı olarak bunun nasıl gerçekleştiğini açıklayın.

en: We will work to help engage with and improve the greater CoderDojo movement by
tr_TR: Şu şekilde büyük CoderDojo hareketine katılım sağlamaya ve geliştirmeye çalışacağız:

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
tr_TR: CoderDojo Derneğine Ulaşma

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
tr_TR: kata.coderdojo.com adresindeki topluluk bilgi tabanı olan Kata'ya katkıda bulunma

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
tr_TR: İçgörüler ve destekleri paylaşmak üzere yerel ve uluslararası Dojo'larla iletişim kurma

en: Optionally describe how this was achieved.
tr_TR: İsteğe bağlı olarak bunun nasıl gerçekleştiğini açıklayın.

en: Admin permissions cannot be removed from a Dojo owner.
tr_TR: Bir Dojo sahibinden Yönetici izinleri kaldırılamaz.

en: User permissions successfully updated.
tr_TR: Kullanıcı izinleri başarılı bir şekilde güncellendi.

en: User types successfully updated.
tr_TR: Kullanıcı türleri başarılı bir şekilde güncellendi.

en: User successfully removed from Dojo.
tr_TR: Kullanıcı başarılı bir şekilde Dojo'dan kaldırıldı.

en: Ninja Over 13
tr_TR: Ninja 13 Üzeri

en: Ninja Under 13
tr_TR: Ninja 13 Altı

en: Please add your location manually by clicking on the map.
tr_TR: Lütfen harita üzerinde tıklayarak konumunuzu manüel olarak ekleyin.

en: You do not have permission to update this Dojo.
tr_TR: Bu Dojo'yu güncelleme izniniz yok.

en: Oops! This is not the page you are looking for.
tr_TR: Hoppala! Aradığınız sayfa bu değil.

en: Maybe you'd like to check out some of the following fun sections of our site:
tr_TR: Belki de sitemizdeki şu eğlenceli bölümlerden bazılarına göz atmak isteyebilirsiniz:

en: Find your local Dojo
tr_TR: Yerel Dojo'nuzu bulun

en: Community Forums
tr_TR: Topluluk Forumları

en: CoderDojo community news
tr_TR: CoderDojo topluluk haberleri

en: Founder
tr_TR: Kurucu

en: Error setting up event
tr_TR: Etkinlik kurulumu sırasında bir hata oluştu

en: Event Date
tr_TR: Etkinlik Tarihi

en: Waitlist
tr_TR: Bekleme Listesi

en: New Applicant
tr_TR: Yeni Aday

en: Invite Youth over 13
tr_TR: 13 Üzeri Genç Davet Et

en: Enter Youth Email Address
tr_TR: Genç E-posta Adresini Girin

en: Error inviting Ninja
tr_TR: Ninja davet edilirken bir hata oluştu

en: Successfully approved invite Ninja request.
tr_TR: Ninja davet talebi başarılı bir şekilde onaylandı.

en: Error approving invite Ninja request.
tr_TR: Ninja davet talebi onaylanırken bir hata oluştu.

en: Approve Invite Ninja Request
tr_TR: Ninja Davet Talebini Onayla

en: Check In
tr_TR: Giriş Yap

en: This Dojo currently has no active events
tr_TR: Bu Dojo şu anda herhangi bir aktif etkinliğe sahip değil

en: 'Cannot find founder of dojo'
tr_TR: 'Dojo kurucusu bulunamadı'

en: Are you sure you have filled out all the information correctly and wish to proceed?
tr_TR: Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuzdan ve devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirmation
tr_TR: Onay

en: An error has occurred while saving dojo lead
tr_TR: Dojo önderliği kaydedilirken bir hata oluştu

en: Unable to retrieve user details
tr_TR: Kullanıcı verileri alınamadı

en: has been successfully checked in
tr_TR: başarılı bir şekilde giriş yaptı

en: Email address not found
tr_TR: E-posta adresi bulunamadı

en: has been successfully approved
tr_TR: başarılı bir şekilde onaylandı

en: Ticket for the following application has been successfully deleted:
tr_TR: Şu başvuru için bilet başarılı bir şekilde silindi:

en: captcha error
tr_TR: captcha hatası

en: Enter Email
tr_TR: E-posta Gir

en: Are you sure you want to remove this user from your Dojo?
tr_TR: Bu kullanıcıyı Dojo'nuzdan çıkarmak istediğinizden emin misiniz?

en: Error loading events
tr_TR: Etkinlikler yüklenirken bir hata oluştu

en: Error loading applications
tr_TR: Başvurular yüklenirken bir hata oluştu

en: Has access to Technical Mentors:
tr_TR: Teknik danışmanlara erişiminiz:

en: Has access to a Venue:
tr_TR: Bir mekana erişiminiz:

en: General Enquiries:
tr_TR: Genel Sorular:

en: Partner Enquiries:
tr_TR: Partner Soruları:

en: About
tr_TR: Hakkında

en: Supported by
tr_TR: Destekleyen:

en: here
tr_TR: burada

en: Accepting badge...
tr_TR: Rozet kabul ediliyor...

en: Manage Attendance for:
tr_TR: Katılımcıyı yönet:

en: Date of birth is empty
tr_TR: Doğum tarihi boş

en: Search by user email
tr_TR: Kullanıcı e-posta adresine göre ara

en: List
tr_TR: Listele

en: Select state...
tr_TR: Eyalet seçin...

en: Select stage...
tr_TR: Aşama seçin...

en: Search by dojo name
tr_TR: Dojo adına göre ara

en: Search by dojo email
tr_TR: Dojoı e-posta adresine göre ara

en: Alias
tr_TR: Rumuz

en: An error has occured while accepting invitation
tr_TR: Davet kabul edilirken bir hata oluştu

en: Please resolve the captcha
tr_TR: Lütfen captcha sorusunu çözün

en: Please click here to complete all of the recommended practices for
tr_TR: Şunun için tavsiye edilen uygulamaların tümünü tamamlamak için lütfen buraya tıklayın:

en: Your first Dojo application is awaiting verification. You can create a second Dojo after it has been verified.
tr_TR: İlk Dojo başvurunuz doğrulama bekliyor. Doğrulanmasının ardından ikinci bir Dojo oluşturabilirsiniz.

en: If you need help completing your initial Dojo application, please contact us at
tr_TR: İlk Dojo başvurunuzun tamamlanması için yardımda ihtiyacınız varsa lütfen şuradan bizimle iletişim kurun:

en: There was an error uploading your profile picture.
tr_TR: Profil resminizin yüklenmesi sırasında bir hata oluştu.

en: Invitation was sent successfully.
tr_TR: Davet başarılı bir şekilde güncellendi.

en: An error has occurred while sending invitation
tr_TR: Davet gönderilirken bir hata oluştu

en: We will work to embody the CoderDojo ethos
tr_TR: CoderDojo değerlerini hayata geçirmek için çalışacağız

en: All mentors and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
tr_TR: Tüm danışmanlar ve gençler, çevrimiçi güvenlik konusunda en iyi uygulamalardan haberdardır ve Dojo'muz da yalnızca uygun içeriğe sahip yaşlara izin veriyoruz

en: Optionally describe how this was achieved.
tr_TR: İsteğe bağlı olarak bunun nasıl gerçekleştiğini açıklayın.

en: Our Dojo abides by data protection regulations in our jurisdiction
tr_TR: Dojo'muz kendi yasal yargı yetki sınırımızdaki veri korumasına uymaktadır

en: Inclusion is a fundamental principle of CoderDojo, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement">read our short inclusion statement and confirm you and your mentors are in agreement.</a>
tr_TR: Katılım CoderDojo'nun temel ilkelerindendir, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Statement">kısa katılım beyanımızı okuyun ve sizinle danışmanlarınızın bu beyanı kabul ettiğini onaylayın.</a>

en: Our Dojo will work to engage with and improve the greater CoderDojo movement by:
tr_TR: Dojo'muz şu şekilde büyük CoderDojo hareketine katılım sağlamaya ve geliştirmeye çalışacaktır:

en: Communicating with the CoderDojo Foundation
tr_TR: CoderDojo Vakfı ile iletişim kurma

en: Contributing to Kata, the community knowledge base at kata.coderdojo.com
tr_TR: Kata.coderdojo.com adresindeki topluluk bilgi tabanı Kata'ya katkıda bulunma

en: Connecting with local and international Dojos to share insights and supports
tr_TR: Analizleri ve destekleri paylaşmak için yerel ve uluslararası Dojolar'la iletişim kuruluyor

en: This dojo has no coordinates.
tr_TR: Bu dojo'nun herhangi bir koordinatı yoktur.

en: Register Champion
tr_TR: Şampiyon Kaydı Yap

en: You have been invited to register as a parent/guardian on Zen, the CoderDojo community platform.
tr_TR: CoderDojo topluluk platformu olan Zen üzerinden bir ebeveyn/vasi olarak kayıt olmak üzere davet edildiniz.

en: CoderDojo Zen Password Reset Request
tr_TR: CoderDojo Zen Parola Sıfırlama Talebi

en: You have been invited to connect with a parent/guardian on Zen!
tr_TR: Zen üzerinde bir ebeveyn/vasi ile bağlanmak üzere davet edildiniz!

en: Welcome to Zen, the CoderDojo community platform.
tr_TR: CoderDojo platformu olan Zen'e hoş geldiniz.

en: New Dojo Invitation
tr_TR: Yeni Dojo Daveti

en: New Request to join your Dojo
tr_TR: Dojo'nuza katılmak üzere yeni Talep

en: A user has left your Dojo
tr_TR: Bir kullanıcı Dojo'nuzdan ayrıldı

en: Event application approved
tr_TR: Etkinlik başvurusu onaylandı

en: Event application received
tr_TR: Etkinlik başvurusu reddedildi

en: You have been awarded a new CoderDojo digital badge!
tr_TR: Yeni CoderDojo dijital rozetiyle ödüllendirildiniz!

en: New Mentor Request to join your Dojo
tr_TR: Dojo'nuza katılmak üzere yeni Danışman Talebi

en: A Google email account has been created for your Dojo
tr_TR: Dojo'nuz için bir Google e-posta hesabı oluşturuldu

en: Please click on the map to pinpoint your location
tr_TR: Konumunuzu işaretlemek için lütfen harita üzerine tıklayın

en: Dojo Attendees
tr_TR: Dojo Katılımcıları

en: Dojo Attendees is empty
tr_TR: Dojo Katılımcıları boş

en: e.g. 10
tr_TR: örn. 10

en: Please fill out the amount of expected attendees you think you will have attending your Dojo per session
tr_TR: Lütfen oturum başına Dojonuza katılacağını düşündüğünüz beklenen katılımcı sayısını doldurun

en: Welcome New CoderDojo Champion!
tr_TR: Hoş Geldin Yeni CoderDojo Şampiyonu!

en: The first step towards setting up a Dojo in your area is filling out the form below and giving us a little more information about yourself.
tr_TR: Bölgenizde bir Dojo düzenlemek için ilk adım aşağıdaki formu doldurarak hakkınızda bize biraz bilgi vermektir.

en: The purpose of us gathering this information is so we can tailor support to you as your start your Dojo journey!
tr_TR: Bu bilgileri toplamanın amacı, Dojo yolculuğunuza başlamanız için size özel destek sağlayabilmemizdir!

en: If you wish to learn more about the process of starting a CoderDojo in your area before completing this form please see Kata, the CoderDojo Community Knowledge Base.
tr_TR: Bu formu doldurmadan önce bölgenizde CoderDojo başlatma süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen CoderDojo Topluluğu Bilgi Tabanı olan Kata'ya göz atın.

en: See Kata here:
tr_TR: Kata'ya buradan ulaşın:

en: You can also at any point contact info@coderdojo.com for support.
tr_TR: Ayrıca dilediğiniz bir anda destek için info@coderdojo.com adresiyle iletişim kurabilirsiniz.

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo! We recommend encouraging parents to get involved in the running of your Dojo.  This could include managing social media accounts, overseeing ticketing for the Dojo, recruiting mentors, local outreach etc.
tr_TR: Bu zorunlu olmamakla birlikte Dojo'nuzu yürütmenizde size ciddi bir şekilde yardımcı olacaktır! Dojo'nuzun yürütülmesinde ebeveynlerin katılımının teşvik edilmesini tavsiye ediyoruz.  Bunlar arasında sosyal medya hesaplarının yönetimi, Dojo için biletleme yönetimi, danışmanlar bulma, yerel kişilere erişim vb. yer alır

en: This is specific to the legislation in your jurisdiction. Please comment below giving us more information or contact a CoderDojo Foundation staff member at <a href='mailto:info@coderdojo.com'>info@coderdojo.com</a>
tr_TR: Bu, bölgenizdeki yasal düzenlemelere özeldir. Lütfen aşağıda bize daha fazla bilgi verin ya da <a href='mailto:info@coderdojo.com'>info@coderdojo.com</a> adresinden bir CoderDojo Derneği çalışanına ulaşın.

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please see
tr_TR: Bu, CoderDojo Tao'su ve CoderDojo tavsiye edilen uygulamalarının bir parçasıdır! CoderDojo Tao'su ve CoderDojo için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bkz.:

en: This is a part of CoderDojo Tao and CoderDojo recommended practice! To find out more about CoderDojo Tao and best practices for CoderDojo please click icon below
tr_TR: Bu, CoderDojo Tao'su ve CoderDojo tavsiye edilen uygulamalarının bir parçasıdır! CoderDojo Tao'su ve CoderDojo için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki simgeye tıklayın

en: This is not required but will help you significantly with the running of your Dojo and will help in connecting you to the global CoderDojo community!
tr_TR: Bu zorunlu değildir ancak Dojo'nuzu yürütürken size ciddi şekilde yardımcı olacaktır ve küresel CoderDojo topluluğuyla iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

en: Please read CoderDojo ECHO, our guide to the Ethos, Culture, Happiness and Outcomes of CoderDojo <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'>here</a>
tr_TR: CoderDojo Değerleri, Kültürü, Mutluluğu ve Sonuçları için kılavuzumuz olan CoderDojo ECHO'yu lütfen <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies' target='_blank'>buradan okuyun</a>

en: Online Safety: Ensure all mentors have read the Online Safety 101 document. and young people are aware of online safety best practices and we only allow age appropriate content at our Dojo
tr_TR: Çevrimiçi Güvenlik: tüm danışmanların Çevrimiçi Güvenlik 101 belgesini okduğundan emin olun ve gençlerin çevrimiçi güvenlik için en iyi uygulamaları bilmekte olup Dojo'da sadece yaşa uygun içeriğe izin verilmesini sağlayın.

en: Please see Online Safety 101 for Mentors <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a> and Online Safety 101 for Ninjas <a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
tr_TR: Lütfen Danışmanlar için Çevrimiçi Güvenlik 101'e <a href='https://docs.google.com/document/d/1DDwpYKBltkJXH15pr_p2Ig0_9l4Uq2TdE7zG_9QsdjI/edit?usp=sharing' target='_blank'>buradan</a> ve Ninja'lar için Çevrimiçi Güvenlik 101'e <a href='https://docs.google.com/document/d/1BIhYjhOiTxeFdbBRVouBZQRWLQD_v-gCkCIYtDcP2CM/edit?usp=sharing' target='_blank'>buradan göz atın</a>

en: Data protection is increasingly becoming an important topic, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101">here are some simple tips to make sure you stay informed</a>.
tr_TR: Veri koruma giderek artan bir öneme sahip konudur, <a href="http://kata.coderdojo.com/wiki/Data_Protection_101">bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız için işte birkaç ipucu</a>.

en: You can see more information on Data Protection <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'>here</a>
tr_TR: Veri Koruması hakkında daha fazla bilgiye <a href='https://docs.google.com/document/d/18XQNYEMQrBDJoR0Gt1ryC6CzxDEd_k41p4PEeKYtIxE/edit?usp=sharing' target='_blank'>buradan ulaşabilirsiniz</a>

en: You can see more information on our inclusion policy <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'>here</a>
tr_TR: Katılım politikamızla ilgili daha fazla bilgiye <a href='http://kata.coderdojo.com/wiki/Guiding_Principles_and_Philosophies#Inclusion_Policy' target='_blank'>buradan ulaşabilirsiniz</a>

en: See more information on the supports available to you <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>here</a>
tr_TR: Sizin için sunulan destekler hakkında daha fazla bilgiye <a href='https://coderdojo.com/organise-a-dojo/community-support/' target='_blank'>buradan ulaşabilirsiniz</a>

en: Please feel free to add comments or more information here
tr_TR: Lütfen buradan dilediğiniz yorumu ya da daha fazla bilgiyi ekleyin

en: Please sign the charter before continuing
tr_TR: Devam etmeden önce lütfen sözleşmeyi imzalayın

en: First
tr_TR: İlk

en: Last
tr_TR: Son

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Clear
tr_TR: Temizle

en: Done
tr_TR: Tamamlandı

en: Event name is empty
tr_TR: Etkinlik adı boş

en: Description is empty
tr_TR: Açıklama boş

en: Recurrence is empty
tr_TR: Periyot boş

en: Capacity is empty
tr_TR: Kapasite boş

en: None of your Dojo's have any Events planned currently
tr_TR: Dojo'larınızın hiçbiri şu anda planlanmış bir Etkinliğe sahip değil

en: If you wish please provide a link to your LinkedIn page.
tr_TR: Dilerseniz lütfen LinkedIn sayfaınıza bir bağlantı verin.

en: If you wish please provide a link to your Twitter page.
tr_TR: Dilerseniz lütfen Twitter sayfaınıza bir bağlantı verin.

en: Past events cannot be created
tr_TR: Geçmiş için etkinlik oluşturulamaz

en: Event Invitation
tr_TR: Etkinlik Daveti

en: e.g. @CoderDojo
tr_TR: örneğin @CoderDojo

en: e.g. https://www.facebook.com/Coderdojo
tr_TR: örn. https://www.facebook.com/Coderdojo

en: User is already a parent of this Ninja
tr_TR: Kullanıcı zaten bu Ninja'nın bir ebeveyni

en: You must be a parent to invite a Ninja
tr_TR: Bir Ninja'yı davet etmek için bir ebeveyn olmanız gerekli

en: Invalid invite request. Ninja email does not exist.
tr_TR: Geçersiz davet talebi Ninja e-posta adresi mevcut değil.

en: Ninja must be an over 13 attendee
tr_TR: Ninja, 13 yaşından büyük bir katılımcı olmalıdır

en: User has already received this badge.
tr_TR: Kullanıcı zaten bu rozeti aldı.

en: Invalid request. No badge received.
tr_TR: Geçersiz talep. Herhangi bir rozet alınmadı.

en: Parent profile does not exist.
tr_TR: Ebeveyn profili mevcut değil.

en: You have a Dojo application awaiting verification. You can create another Dojo after it has been verified.
tr_TR: Doğrulama bekleyen bir Dojo başvurunuz mevcut. Doğrulanmasının ardından başka bir Dojo oluşturabilirsiniz.

en: No Dojos match your search query.
tr_TR: Arama sorgunuzla eşleşlen herhangi bir Dojo yok.

en: Please let us know how you heard about CoderDojo
tr_TR: Lütfen CoderDojo'yu nereden duyduğunuzu bizimle paylaşın

en: Please specify how you heard about CoderDojo
tr_TR: Lütfen CoderDojo'yu nereden duyduğunuzu belirtin

en: No Dojos match your search query.
tr_TR: Arama sonucunuzla hiç bir Dojo eşleşmedi.

en: Private Dojo
tr_TR: Özel Dojo

en: Public Dojo
tr_TR: Herkese açık Dojo

en: This means this Dojo is only open to specific people (for example, students in a school). Please do not contact this Dojo.
tr_TR: Bu, söz konusu bu Dojo'nun sadece belirli kişilere açık olduğu anlamına gelir (örneğin bir okulun öğrencileri). Lütfen bu Dojo ile iletişim kurmayın.

en: e.g. docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com
tr_TR: örneğin docklands.ie@coderdojo.com/docklandsdojo@gmail.com

en: e.g. Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building
tr_TR: örneğin Docklands, Dublin 1 @ CHQ Building

en: e.g. Saturdays, monthly, 9-11am
tr_TR: örneğin Cumartesi günleri, ayda bir, 09:00 - 11:00

en: Badge Accepted!
tr_TR: Rozet Kabul Edildi!

en: Dojo Supported By
tr_TR: Dojo'yu Destekleyen:

en: Email is required
tr_TR: E-posta zorunludur

en: Join request not found
tr_TR: Katılma talebi bulunamadı

en: Request to join sent!
tr_TR: Katılma isteği gönderildi!

en: You must have the Dojo Admin permission to accept user join requests.
tr_TR: Kullanıcı katılım taleplerini kabul etmek için Dojo Yönetici izniniz olmalıdır.

en: You must have the parent/guardian user type to accept this invite
tr_TR: Bu daveti kabul etmek için ebeveyn/vasi kullanıcı tipine sahip olmanız gereklidir

en: Invite token not found
tr_TR: Davet belirteci bulunamadı

en: Only the invited parent can approve this request.
tr_TR: Sadece davet edilen ebeveyn bu talebi onaylayabilir.

en: Are you sure you want to delete this Session/room?
tr_TR: Bu Seans/sınıfı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Session/room name
tr_TR: Seans/sınıf adı

en: Sessions/rooms:
tr_TR: Seanslar/sınıflar:

en: e.g. Scratch
tr_TR: örneğin Sıfırdan

en: Ticket Type
tr_TR: Bilet Tipi

en: Attendee Type
tr_TR: Katılımcı Türü

en: Quantity
tr_TR: Miktar

en: Please note that the capacity excludes tickets of the type other.
tr_TR: Lütfen, kapasitenin diğer türdeki biletleri hariç tuttuğunu unutmayın.

en: e.g. Mentor, Laptops
tr_TR: Örneğin Danışman, Dizüstü Bilgisayar

en: Are you sure you want to delete this ticket type?
tr_TR: Bu bilet tipini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Session/room capacity
tr_TR: Seans/sınıf kapasitesi

en: Event capacity
tr_TR: Etkinlik kapasitesi

en: Add session/room
tr_TR: Seans/sınıf ekle

en: You can only create a max of 20 sessions/rooms
tr_TR: Maksimum 20 seans/sınıf oluşturabilirsiniz

en: You can only create a max of 20 ticket types
tr_TR: Maksimum 20 bilet tipi oluşturabilirsiniz

en: This email is already associated with an account.
tr_TR: Bu e-posta adresi bir hesapla ilişkilendirilmiş durumda.

en: on
tr_TR: şu tarihte:

en: at
tr_TR: şurada:

en: Mentor
tr_TR: Danışman

en: Ticket Name
tr_TR: Bilet Adı

en: Ticket Quantity
tr_TR: Bilet Miktarı

en: Session/room
tr_TR: Seans/sınıf

en: Book tickets for
tr_TR: Şunun için bilet rezervasyonu yapın:

en: Additional information about your application:
tr_TR: Başvurunuz hakkında ek bilgiler:

en: Apply now
tr_TR: Şimdi başvur

en: You have already applied for this session
tr_TR: Bu seans için zaten başvurdunuz

en: You may book additional attendees however this will exceed your ticket quantity
tr_TR: Ek katılımcılara rezervasyon yapabilirsiniz, ancak bilet miktarınızı aşacaktır

en: Myself
tr_TR: Kendim

en: Apply for
tr_TR: Şunun için başvur:

en: Tickets left
tr_TR: Kalan biletler

en: Export to CSV
tr_TR: CSV Formatında Dışa Aktar

en: Export Guest List
tr_TR: Misafir Listesini Dışarı Aktar

en: Export Waiting List
tr_TR: Bekleyen listesini dışa aktar

en: Export Full List
tr_TR: Tüm listeyi dışa aktar

en: View attendee list
tr_TR: Katılımcı listesini görüntüle

en: Start time
tr_TR: Başlama zamanı

en: End time
tr_TR: Bitiş zamanı

en: Charter already signed.
tr_TR: Sözleşme zaten imzalanadı.

en: Total event capacity
tr_TR: Toplam etkinlik kapasitesi

en: Add ticket type
tr_TR: Bilet türü ekle

en: Total attending
tr_TR: Toplam katılımcı

en: Total waitlist
tr_TR: Toplam bekleme listesi

en: Select ticket type...
tr_TR: Bilet tipini seçin...

en: Session capacity
tr_TR: Seans kapasitesi

en: Attendee name
tr_TR: Katılımcı adı

en: Ticket type
tr_TR: Bilet tipi

en: Application Date
tr_TR: Başvuru Tarihi

en: Parents/guardians
tr_TR: Ebeveynler/vasiler

en: Check in
tr_TR: Giriş yap

en: Book
tr_TR: Rezerve et

en: Booking closed
tr_TR: Rezervasyon kapandı

en: Session description
tr_TR: Seans açıklaması

en: e.g. Beginners to attend only please.
tr_TR: örneğin Lütfen sadece yeni başlayanlar başvursun

en: Your event must contain at least one ticket.
tr_TR: Etkinliğiniz en az bir bilet içermeli.

en: Select Youth to create tickets for attendees under 18.
tr_TR: 18 yaşın altındaki katılımcılar için bilet oluşturmak üzere Genç seçimi yapın.

en: Select Parent/Guardian to create tickets for parents/guardians of the attendees.
tr_TR: Katılımcıların ebeveynler/vasileri için bilet oluşturmak üzere Ebeveyn/Vasi seçin.

en: Select Mentor to create tickets for Mentors.
tr_TR: Danışmanlar için bilet oluşturmak üzere Danışman seçin.

en: Select Other to create tickets for unlisted types e.g. laptops.
tr_TR: Listelenmeyen türler için (örneğin dizüstü bilgisayarlar) bilet oluşturmak üzere Diğer seçin.

en: Cancel Session
tr_TR: Seansı İptal Et

en: Cancelling a session will notify all of the attendees by email. Are you sure you want to continue?
tr_TR: Bir seansın iptal edilmesi halinde katılımcıların tümüne e-posta ile haber verilecektir. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Avatar
tr_TR: Profil resmi

en: Your profile image is too large. Please resize to a maximum of 640/640 pixels.
tr_TR: Profil resiminiz çok büyük. Lütfen maksimum 640/640 piksel olacak şekilde yeniden boyutlandırın.

en: By changing one of the following: Dojo Name, Country, City/Town, your dojo public url will be changed. Do you agree with this?
tr_TR: Aşağıdakilerden birini değiştirerek: Dojo Adı, Ülke, İl/İlçe, dojo'nuzun herkese açık url'si değişecektir. Bunu kabul ediyor musunuz?

en: Avatar upload: file must be an image.
tr_TR: Avatar yükleme: Dosya bir resim olmalıdır.

en: Avatar upload: max file size of 5MB exceeded.
tr_TR: Avatar yükleme: Maksimum dosya boyutu 5 MB üzerinde.

en: %1$s has been cancelled
tr_TR: %1$s iptal edildi

en: Your ticket request for
tr_TR: Şunun için bilet talebiniz:

en: Your ticket request for %1$s has been cancelled
tr_TR: %1$s için bilet isteğiniz iptal edildi

en: has been received
tr_TR: alındı

en: Your ticket request for %1$s has been received
tr_TR: %1$s için bilet isteğiniz alındı

en: has been approved
tr_TR: onaylandı

en: Your ticket request for %1$s has been approved
tr_TR: %1$s için bilet isteğiniz onaylandı

en: Your event must contain at least one session.
tr_TR: Etkinliğiniz en az bir seans içermeli.

en: Home
tr_TR: Ana Sayfa

en: Edit Dojo
tr_TR: Dojo'yu Düzenle

en: My Events
tr_TR: Etkinliklerim

en: Review Champion Application
tr_TR: Şampiyon Başvurusunu İncele

en: Setup Dojo
tr_TR: Dojo Kurulumu

en: Accept Badge
tr_TR: Rozeti Kabul Et

en: Approve Ninja
tr_TR: Ninja'yı Onayla

en: Reset Password
tr_TR: Parolayı Sıfırla

en: Terms & Conditions
tr_TR: Şart ve Koşullar

en: Edit Event
tr_TR: Etkinliği Düzenle

en: Turn on ticket approval
tr_TR: Bilet onayını aç

en: Book now
tr_TR: Şimdi rezervasyon yap

en: Invite your friends!
tr_TR: Arkadaşlarınızı davet edin!

en: Thank You. You will receive an email containing your booking confirmation.
tr_TR: Teşekkür Ederiz. Rezervasyon onayınızı içeren bir e-posta tarafınıza gönderilecektir.

en: Please explain how your team was background checked
tr_TR: Lütfen ekibinizin arka planının nasıl kontrol edildiğini açıklayın

en: Please explain how your Dojo has met health and safety best practices
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzun sağlık ve güvenlikle ilgili en iyi uygulamaları nasıl karşıladığını açıklayın

en: Please explain the situation with public liability in your Dojo
tr_TR: Lütfen Dojo'nuzdaki kamu sorumluluğuyla ilgili durumu açıklayın

en: Please describe how many technical mentors you have and any other relevant information.
tr_TR: Lütfen kaç tane teknik danışmanınız olduğunu ve ilgili diğer tüm bilgileri açıklayın.

en: Please describe how many non-technical mentors you have and any other relevant information.
tr_TR: Lütfen kaç tane teknik olmayan danışmanınız olduğunu ve ilgili diğer tüm bilgileri açıklayın.

en: Please let us know how many technical mentors you have
tr_TR: Lütfen kaç tane teknik danışmanınız olduğunu bize bildirin

en: Please let us know how many non-technical mentors you have
tr_TR: Lütfen kaç tane teknik olmayan danışmanınız olduğunu bize bildirin

en: Please describe your venue and any other relevant info - you can even add a link to google maps!
tr_TR: Lütfen mekanınızı açıklayın ve ilgili diğer bilgileri girin (Google maps üzerinde bir bağlantı bile ekleyebilirsiniz)!

en: Please describe your venue
tr_TR: Lütfen mekanınızı açıklayın

en: Please let us know when you plan to start and how regularly you plan to run
tr_TR: Lütfen ne zaman başlamayı ve hangi aralıklarla gerçekleştirmeyi planladığınızı bizimle paylaşın

en: Please let us know your launch date and time
tr_TR: Lütfen başlangıç tarihi ve zamanını belirtin

en: See
tr_TR: Bkz.

en: to create an event
tr_TR: bir etkinlik oluşturmak için

en: Select a day...
tr_TR: Bir gün seçin...

en: There are no outstanding applications for this Session
tr_TR: Bu Seans için bekleyen başvuru yoktur

en: Please add the event location manually by clicking on the map.
tr_TR: Lütfen harita üzerinde tıklayarak etkinlik konumunu manüel olarak ekleyin.

en: User must not be checked in to be deleted
tr_TR: Silnecek kullanıcı giriş yapmamış olmalı

en: Cancel Event
tr_TR: Etkinliği İptal Et

en: Cancelling this session will cancel the event as this is the only session. All of the attendees will be notified by email. Are you sure you want to continue?
tr_TR: Tek seans bu olduğu için seansın iptal edilmesi tüm etkinliğin iptal edilmesine yol açacaktır. Tüm katılımcılar e-posta ile bilgilendirilecektir. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Public events are viewable by anyone visiting your Dojo listing. Private events can only be seen by members of your Dojo.
tr_TR: Herkese açık etkinlikler Dojo listenizi ziyaret eden herkes tarafından görülebilir. Özel etkinlikler sadece Dojo'nuzun üyeleri tarafından görülebilir.

en: Use Dojos listing address. This will pre-fill the address fields.
tr_TR: Dojo'ların listeleme adresini kullanın. Bu, adres alanlarını otomatik olarak dolduracaktır.

en: Use Dojo listing address
tr_TR: Dojo listeleme adresini kullan

en: Invite Dojo Members
tr_TR: Dojo Üyelerini Davet Edin

en: Are you a parent/guardian?
tr_TR: Bir ebeveyn/vasi misiniz?

en: Please note that to book tickets for your youths you will need to
tr_TR: Gençler için bilet rezervasyonu yapabilmek için

en: add them to your profile first
tr_TR: öncelikle onları ninja bölümünde

en: in the ninja section
tr_TR: profilinize eklemeniz gereklidir

en: Invite Dojo Members to this session
tr_TR: Dojo Üyelerini bu seansa davet edin

en: Save Invite List
tr_TR: Davet Listesini Kaydet

en: You must complete all of the ticket details before inviting Dojo members.
tr_TR: Dojo üyelerini davet etmeden önce tüm bilet bilgilerini doldurmanız gereklidir.

en: Dojo members successfully added to invite list. They will be notified of the invite when you publish this event.
tr_TR: Dojo üyeleri başarılı bir şekilde davet listesine eklendi. Bu etkinliği yayınladığınızda, davet hakkında bilgilendirilecekler.

en: Session Invite
tr_TR: Seans Daveti

en: Session invitation is being validated...
tr_TR: Seans daveti doğrulanıyor...

en: Invitation successfully validated. Your ticket has been sent to your email.
tr_TR: Davet başarılı bir şekilde doğrulandı. Biletiniz e-posta adresinize gönderildi.

en: Invalid session invitation.
tr_TR: Geçersiz seans daveti.

en: Cancelling Ticket
tr_TR: Bilet İptali

en: Ticket is being cancelled...
tr_TR: Bilet iptal ediliyor...

en: Thank you for confirming you will not be in attendance; your application has now been cancelled.
tr_TR: Katılım gerçekleştiremeyeceğinizi onayladığınız için teşekkür ederiz; başvurunuz iptal edilmiştir.

en: Invalid application cancellation link.
tr_TR: Geçersiz başvuru iptal bağlantısı.

en: No invites found
tr_TR: Herhangi bir davet bulunamadı

en: How do I choose?
tr_TR: Nasıl seçebilirim?

en: CoderDojo Champions are those who take the lead in organising a Dojo and ensure each session runs smoothly. Champions can be one person or it can be a few people who Co-Champion a Dojo to share the work. Champions should join their Dojo on Zen to set up events, award badges and to contribute to the CoderDojo Forums.
tr_TR: CoderDojo Şampiyonları, bir Dojo organizasyonunda öncülük eden kişilerdir ve her seansın sorunsuz çalışmasını sağlarlar. Şampiyonlar bir kişi olabilir ya da işi paylaşmak için bir Dojo'ya Ortak Şampiyonluk yapan birkaç kişi olabilir. Şampiyonlar, olayları ayarlamak, rozetlerini ödüllendirmek ve CoderDojo Forumlarına katkıda bulunmak için Zen'deki Dojo'ya katılmalıdır.

en: Volunteers are the driving force behind Dojos around the world. Volunteers do everything from setting up the space, to mentoring during the Dojo, and to ensuring there is cool content for the Ninjas to do at each Dojo! Volunteers should join their Dojo on Zen to get updates on cool content, contribute to the CoderDojo Forums and to help administer the Dojo by awarding badges and setting up events!
tr_TR: Gönüllüler, dünyadaki Dojolar'ın itici gücüdür. Gönüllüler mekanı kurmaktan Dojo'da danışmanlık yapmak ve Ninjalar'ın her Dojo'da yapabilecekleri havalı içerikler bulunduğuna emin olmak dahil her şeyi yaparlar! Gönüllüler, havalı içeriğe ilişkin güncellemeleri almak, CoderDojo Forumlarına katkıda bulunmak ve rozet ödülleri vererek ve etkinlikler kurarak Dojo yönetimine yardımcı olmak için Zen’deki Dojo'ya katılmalıdır!

en: Attendees at CoderDojo are young people under 18 who attend and make CoderDojo cool. Often known as Ninjas, CoderDojo attendees come to the Dojo to have fun and bring their awesome ideas to life.
tr_TR: CoderDojo'daki katılımcılar 18 yaşın altındaki gençler olup CoderDojo'yu havalı yaparlar. Genellikle Ninjalar olarak bilinen CoderDojo katılımcıları eğlenmek ve harika fikirlerini hayata geçirmek için Dojo'ya gelirler.

en: Parents/Guardians are super important in the CoderDojo journey as they encourage and inspire CoderDojo Ninjas on a daily basis. Parents should register and join a Dojo so the young people attached to their account can sign up to events and earn badges from their Champions and Mentors.
tr_TR: Ebeveynler/Veliler, CoderDojo yolculuğunda çok önemlidirler. CoderDojo Ninjalarını günlük olarak teşvik eder ve onlara ilham verirler. Ebeveynler bir Dojo'ya kayıt olmalı ve üye olmalı, böylece hesaplarına bağlı gençler etkinliklere katılabilir ve Şampiyonlar ve Danışmanların'dan rozet kazanabilirler.

en: You will be joined to a Dojo as an adult, along with any young people added to your profile. We would like to know if you have any volunteering role in the Dojo too.
tr_TR: Profilinize eklenen her genç insanla birlikte bir yetişkin olarak Dojo’ya katılacaksınız. Dojo'da da gönüllü bir rolünüz olup olmadığını öğrenmek isteriz.

en: If you join the Dojo you will receive event updates from the Dojo and some newsletters from CoderDojo HQ! If you aren't a Dojo attendee and want to join as a volunteer or Champion please get in touch with the Dojo directly.
tr_TR: Eğer Dojo'ya katılırsanız, Dojo'daki olay güncellemelerini ve CoderDojo HQ'dan bazı haber bültenlerini alacaksınız! Bir Dojo katılımcısı değilseniz ve bir gönüllü veya Şampiyon olarak katılmak istiyorsanız lütfen doğrudan Dojo ile iletişime geçin.

en: Youths can be mentors too! If one of your Ninjas is regularly helping out others in your Dojo, give them recognition by giving them the Youth Volunteer title.
tr_TR: Gençler de danışman olabilirler! Ninjalarınızdan biri düzenli olarak Dojo'daki diğerlerine yardım ediyorsa onlara Genç Gönüllü ünvanı verebilirsiniz.

en: These young people are trailblazers who set an example and inspire other young people by organising and leading their local club. Young people should participate in the Dojo they Champion, meaning that Youth Champions improve their coding skills too!
tr_TR: Bu gençler, yerel kulüplerini organize edip liderlik yaparak örnek teşkil eden ve diğer gençlere ilham veren öncü kişilerdir. Gençler şampiyon oldukları Dojo’ya katılmalıdır; bu da Gençlik Şampiyonlarının kendi kodlama becerilerini de geliştirdikleri anlamına gelir!

en: Enabling this will require you or another admin with Ticketing Admin permissions to approve applications to attend this event.
tr_TR: Bunu etkinleştirmek, siz ya da Biletleme Yöneticisi izinlerine sahip başka bir yöneticinin bu etkinliğe katılım başvurularını onaylamasını gerektirir.

en: Place name must be less than 40 characters.
tr_TR: Yer adı 40 karakterden daha az olmalıdır.

en: Zen is an open source platform, you can
tr_TR: Zen açık kaynaklı bir platformdur; şunları yapabilirsiniz:

en: contribute code
tr_TR: kod katkısında bulunun

en: and
tr_TR: ve

en: suggest features
tr_TR: daha iyi yapmak için

en: to help make it better.
tr_TR: özellik önerisinde bulunun.

en: You can correct any mistakes in the text on the websites using <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">crowdin</a> and make this website better.
tr_TR: <a href="https://crowdin.com/project/zen-community-platform" target="_blank">crowdin</a> adresini kullanarak web sitesindeki hataları düzeltebilir ve bu web sitesini daha iyi hale getirebilirsiniz.

en: Alternatively, click here to search for Dojos!
tr_TR: Alternatif olarak, Dojo aramak için buraya tıklayın!

en: You may be waiting to be approved for a Dojo. Once approved, the Dojo will show here.
tr_TR: Bir Dojo'ya katılmak için onay bekliyor olabilirsin. Onaylandıktan sonra, Dojo burada görülecek.

en: Or, click here to start a dojo.
tr_TR: Ya da, şuraya tıklayarak bir dojo başlatın.

en: Error loading parents
tr_TR: Ebeveynler yüklenirken bir hata oluştu

en: You are viewing a past event which is not possible to edit.
tr_TR: Düzenlenmesi mümkün olmayan bir geçmiş etkinliği görüntülüyorsunuz.

en: Registering for an event?
tr_TR: Bir etkinlik için kayıt mı oluyorsunuz?

en: If you need to book in to a Dojo event, you need to fill out your profile first.
tr_TR: Bir Dojo etkinliğine rezervasyon yapmak istiyorsanız öncelikle profilinizi doldurmanız gereklidir.

en: Then you will need to <a href="#ninjas">add ninjas</a> to your profile.
tr_TR: Ardından profilinize <a href="#ninjas">ninja eklemeniz</a> gereklidir.

en: Following this you may <a href="/">find your local Dojo</a> and book an event via the Dojo listing
tr_TR: Bunun ardından Dojo listesi üzerinden <a href="/">yerel Dojo'nuzu bulabilir</a> ve bir etkinlik için rezervasyon yapabilirsiniz

en: Not all information entered on your profile is viewable. You can choose to hide certain information by ticking the hide buttons at the bottom of the page.
tr_TR: Profilinize girilen tüm bilgiler görüntülenebilir değildir. Sayfanın alt kısmındaki gizle düğmelerini kullanarak belirli bilgileri gizlemeyi tercih edebilirsiniz.

en: Only your username and profile picture are publicly viewable. Other fields are for administration purposes only.
tr_TR: Sadece kullanıcı adınız ve profil resminiz herkese tarafından görüntülenebilir. Diğer alanlar sadece idari amaçlıdır.

en: Click to view your public profile
tr_TR: Herkese açık profilinizi görüntülemek için tıklayın

en: Public profile
tr_TR: Herkese Açık Profil

en: Registering an account does not guarantee you entry to a Dojo event. To gain entry to an event you must fill out your profile and book via the Dojo listing page. You will need your email confirmation to attend or direct permission from the Dojo administrators.
tr_TR: Bir hesap kaydı yapmanız bir Dojo etkinliğine katılacağınızı garanti altına almaz. Bir etkinliğe katılma hakkı kazanmak için profilinizi doldurmalı ve Dojo listeleme sayfasından rezervasyon yapmalısınız. Katılmak için e-posta onayına ya da Dojo yöneticilerinin doğrudan iznine ihtiyacınız olacaktır.

en: If you'd like to award a badge, please visit the manage users section below:
tr_TR: Bir rozet ödülü vermek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kullanıcı yönetim bölümünü ziyaret edin:

en: Your local Dojo administrator can award you badges.
tr_TR: Yerel Dojo yöneticiniz sizi rozetlerle ödüllendirebilir.

en: Privacy Statement
tr_TR: Gizlilik Beyanı

en: Introduction
tr_TR: Giriş

en: coderdojo.com and its sub-sites
tr_TR: coderdojo.com ve alt siteleri

en: (the "Website", "Zen", "Kata") are operated by CoderDojo Foundation. We have created this Privacy Statement in order to demonstrate our firm commitment to privacy. This Privacy Statement sets out the basis on which any personal data we collect from you or that you provide to us, will be processed by us.  In order to fully understand your rights, we encourage you to read this Privacy Statement and to consult our Terms and Conditions of Use.
tr_TR: ("Web Sitesi", "Zen", "Kata") Coderdojo Derneği tarafından işletilmektedir. Gizliliğe karşı sahip olduğumuz katı bağlılığı ortaya koymak üzere bu Gizlilik Beyanı oluşturulmuştur. Bu Gizlilik Sözleşmesi, sizden topladığımız ya da sizin bize verdiğiniz ve tarafımızca işlenecek olan tüm kişisel bilgilerin temel unsurlarını ortaya koyar.  Haklarınızı tam olarak anlamak için bu Gizlilik Politikasını okumanızı ve Kullanım Şart ve Koşullarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

en: For the purpose of the Data Protection Acts 1988 and 2003, the data controller is contactable at info@coderdojo.com.
tr_TR: 1988 ile 2003 tarihli Veri Koruma Yasaları uyarınca veri denetçisine info@coderdojo.com adresinden ulaşılabilir.

en: Acceptance of this Privacy Statement
tr_TR: Bu Gizlilik Beyanının kabulü

en: By using this Website you signify acceptance of this Privacy Statement.  If you do not agree with or you are not comfortable with any aspect of this Privacy Statement, your only remedy is to discontinue use of the Website.  We reserve the right to modify this Privacy Statement at any time.  Your continued use of any portion of the Website following notification or posting of such changes will constitute your acceptance of those changes.
tr_TR: Bu Web Sitesini kullanarak işbu Gizlilik Beyanını kabul etmiş olursunuz.  Bu Gizlilik Beyanını kabul etmiyor ya da herhangi bir unsur nedeniyle memnun değilseniz size önerilecek tek çözüm Web Sitesini kullanmamak olacaktır.  Herhangi bir anda bu Gizlilik Beyanını değiştirme hakkını saklı tutarız.  Bu tür değişikliklerle ilgili olarak tarafınıza bilgi verilmesininden ya da yayınlanmasından sonra Web Siteyi kullanmaya devam etmeniz, söz konusu bu değişiklikleri onayladığınız anlamına gelecektir.

en: Information we collect
tr_TR: Topladığımız bilgiler

en: In operating our website we may collect and process the following data about you:
tr_TR: Web Sitemizin faaliyetlerini sürdürmek için hakkınızda aşağıdaki bilgileri toplayabilir ve işleyebiliriz:

en: Details of your visits to our website and the resources that you access, including, but not limited to, traffic data, location data, weblogs and other communication data.
tr_TR: Trafik verileri, konum verileri, web kayıt günlükleri ve diğer iletişim verileri de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere web sitemizi ziyaretinizle ilgili ayrıntılar ve eriştiğiniz kaynaklar.

en: Information that you provide to us when using this Website.  This includes information provided at the time of registering to use this Website, if applicable. We may also ask you for information when you report a problem with the Website.
tr_TR: Bu Web Sitesini kullanırken bize sağladığınız bilgiler.  Bu, mevcut olması halinde, Web Sitesini kullanmak üzere kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgileri de içermektedir. Ayrıca Web Sitesiyle ilgili bir sorunu bildirdiğinizde sizden bilgi isteyebiliriz.

en: If you contact us for any reason, we may keep a record of that correspondence.
tr_TR: Herhangi bir nedenle bizimle iletişim kurmanız halinde söz konusu iletişim bilgilerinin bir kaydını saklayabiliriz.

en: We may also ask you to complete surveys that we use for research purposes, although you do not have to respond to them.
tr_TR: Ayrıca, yanıt vermek zorunda olmamakla birlikte araştırma amaçları için kullandığımız anketlere katılmanızı isteyebiliriz.

en: Storing your personal data
tr_TR: Kişisel verilerinizin saklanması

en: The data that we collect from you may be transferred to, and stored at, a destination outside the European Economic Area ("EEA"). It may also be processed by staff of CoderDojo Foundation operating from outside the EEA. Such staff may be engaged in the provision of support services. By submitting your personal data, you agree to this transfer, storing or processing.  We will take all steps reasonably necessary to ensure that your data is treated securely and in accordance with this Privacy Statement.
tr_TR: Sizden topladığımız bilgiler Avrupa Ekonomik Topluluğu ("AET") dışındaki bir bölgeye aktarılabilir ve saklanabilir. Ayrıca AET dışında bulunan CoderDojo Derneği çalışanları tarafından işlenebilir. Bu tür çalışanlar, destek hizmetlerinin sunulmasıyla ilgili görevler gerçekleştiriyor olabilir. Kişisel verilerinizi aktararak bu aktarma, depolama ya da işleme işlemini onaylamış olursunuz.  Bilgilerinizin güvenli bir şekilde ve bu Gizlilik Beyanına uygun şekilde ele alınacağından emin olmak üzere gerekli tüm adımlar atılacaktır.

en: All information you provide to us is stored on our secure servers and user information is encrypted with SSL technology. Any payments made through our website utilise Stripe. You can see Stripe Privacy Policy
tr_TR: Bize vermiş olduğunuz tüm bilgiler güvenli sunucularımızda depolanmakta ve kullanıcı bilgileri SSL teknolojisi kullanılarak şifrelenmektedir. Web Sitemiz üzerinden yapılan tüm ödemelerde Stripe kullanılmaktadır. Stripe Gizlilik Politikasına göz atabilir

en:  and more about their security
tr_TR:  ve güvenlikleriyle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz

en: Where we have given you (or where you have chosen) a password which enables you to access certain parts of our Website, you are responsible for keeping this password confidential.  We ask you not to share a password with anyone.
tr_TR: Size, Web Sitemizin belirli kısımlarına erişmenize olanak tanıyan bir parola verdiğimizde (ya da tarafınızca seçildiğinde) parolanızın gizli tutulmasından siz sorumlu olursunuz.  Sizden parolanızı başkalarıyla paylaşmamanızı istiyoruz.

en: Use of your information
tr_TR: Bilgilerinizin kullanımı

en: The information that we collect and store relating to you is primarily used to enable us to provide our services to you. In addition, we may use the information for the following purposes:
tr_TR: Hakkınızda toplanan ve depolanan bilgiler temel olarak size hizmetlerimizi sunabilmek için kullanılır. Ayrıca söz konusu bu bilgiler aşağıdaki amaçlar için de kullanılabilir:

en: To ensure that content from our Website is presented in the most effective manner for you and your computer.
tr_TR: Web Sitemiz kaynaklı içeriğin siz ve bilgisayarınız için en etkin şekilde sunulmasını sağlamak için.

en: To provide you with information requested from us, relating to our services.
tr_TR: Hizmetlerimizle ilgili olarak bizden talep etmiş olduğunuz bilgileri sağlamak için.

en: To allow you to participate in interactive features of our Website.
tr_TR: Web Sitemizin etkileşimli özelliklerine katılmanıza olanak sağlamak için.

en: To notify you about changes to our Website and/or services.
tr_TR: Web Sitemi ve/veya hizmetlerimizle ilgili değişiklikler hakkında sizlere bilgi vermek için.

en: We do not, without your consent, disclose information about identifiable individuals to third parties, but we may send anonymised statistical data to them for research and survey purposes.
tr_TR: Sizin onayınız olmadan kimliği tespit edilebilir bireylerle ilgili bilgileri üçüncü şahıslara ifşa etmiyoruz ancak arşatırma ve anket amaçları kapsamında anonim istatistiki verileri üçüncü kişilere gönderebiliriz.

en: Disclosure of your information
tr_TR: Bilgilerinizin ifşa edilmesi

en: Your personal data will not be processed for marketing purposes or publication on our Website.  We will not disclose your personal data to third parties unless you have consented to this disclosure. These third parties will not be able to contact you unless you have given your consent. We will however disclose your personal data if we believe in good faith that we are required to disclose it in order to comply with any applicable law, a summons, a search warrant, a court or regulatory order, or other valid legal process.
tr_TR: Kişisel bilgileriniz pazarlama amaçları ya da Web Sitemizdeki reklamlar için işlenmeyecektir.  İfaş edilmesi tarafınızca onaylanmadığı sürece kişisel bilgileriniz üçüncü şahıslara ifşa edilmez. Onayınız söz konusu olmadığı sürece bu üçüncü şahıslar sizinle iletişim kuramazlar. Ancak bilgilerimiz doğrultusunda, herhangi geçerli bir yasa, mahkeme celbi, arama izni, mahkeme ya da yasama kararı veya başka bir yasal süreç ile uyum sağlamak üzere kişisel bilgilerinizin ifşa edilmesi gerekli olduğunda, bilgileriniz ifşa edilecektir.

en: We may provide non-personal data to third parties, where such information is combined with similar information of other users of our Website. For example, we might inform third parties regarding the number of unique users who visit our Website, the demographic breakdown of our community users of our Website, or the activities that visitors to our Website engage in while on our Website. The third parties to whom we may provide this information may include our Website design, development and hosting contractors.  However, we do not sell or exchange or provide such data to third parties for their own use.  We will inform you if we intend to use your data for such purposes or if we intend to disclose your information to any third party for such purposes.  You can exercise your right to prevent such processing by checking certain boxes on the forms we use to collect your data.  You can also exercise the right at any time by contacting us using the contact details below.
tr_TR: Web Sitemizin diğer kullanıcılarının benzer bilgileri ile bir araya getirilerek kişisel olmayan bilgileriniz üçüncü şahıslara sağlanabilir. Örneğin, üçüncü şahıslarla Web Sitemizin benzersiz kullanıcı sayısı hakkındaki bilgileri, Web Sitemizin topluluk kullanıcılarının demografik bilgilerini ya da Web Sitemizi ziyaretleri sırasında ziyaretçilerimizin Web Sitemizde gerçekleştirdikleri faaliyetleri paylaşabiliriz. Bu tür bilgileri paylaştığımız üçüncü şahıslar arasında Web Site tasarımcılarımız, geliştiricilerimiz ya da barındırma üstlenicilerimiz yer alabilir.  Ancak bu tür bilgileri üçüncü şahıslara kendi kullanımları için satmayacak ya da takas etmeyeceğiz.  Bilgilerinizi bu amaçla kullanmak istediğimizde ya da bu tür amaçlar için bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmak istediğimizde sizi bilgilendireceğiz.  Bu tür işlemeleri önleme hakkınızı, verilerinizi toplamak üzere kullandığımız formlarda yer alan ilgili kutucukları işaretleyerek kullanabilirsiniz.  Ayrıca aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanıp bize ulaşarak bu hakkınızı dilediğiniz anda kullanabilirsiniz.

en: In the event that we sell or buy any business or assets, in which case we may disclose your personal data to the prospective seller or buyer of such business or assets.  If we or substantially all of our assets are acquired by a third party, in which case personal data held by us about or customers will be one of the transferred assets.
tr_TR: Herhangi bir işletme ya da varlığı satın almamız ya da satmamız durumunda, söz konusu bu işletme ya da varlıkların satıcı ya da alıcısıyla kişisel bilgilerinizi paylaşabiliriz.  Şirketimiz ya da tüm varlıklarımı bir üçüncü şahıs tarafından satın alınırsa, sahip olduğumuz müşterilerimizin hakkındaki ya da müşterilerimize ait tüm bilgiler aktarılan varlıklardan biri olacaktır.

en: The use of this Website by minors under the age of 16 is subject to the consent of their parent or guardian.  We advise parents or guardians who permit their children to use the Internet that it is important that they communicate with their children about their safety online.
tr_TR: Bu Web Sitesinin 16 yaşının altındaki kişiler tarafından kullanılması ebeveyn ya da vasilerinin onayına tabidir.  Çocuklarının Internet'i kullanmasına izin veren ebeveyn ya da vasilerin, çocuklarıyla çevrimiçi güvenlikleriyle ilgili olarak görüşmelerinin önemli olduğu tarafımızca söz konusu bu kişilerin bilgisine sunulmaktadır.

en: Security
tr_TR: Güvenlik

en: We are committed to ensuring that your information is secure.  As no data transmission over the Internet can be guaranteed as 100% secure, we cannot ensure or warrant the security of any information that you transmit to us and you transfer the data at your own risk.  We endeavour to use the appropriate technical and organizational measures in order to secure the confidentiality of your personal data, to prevent unauthorised or unlawful processing of such personal data, and to protect against accidental or unlawful destruction, accidental loss, alteration or unauthorised disclosure or access and to otherwise protect the security of such personal data.
tr_TR: Bilgilerinizin güvenli tutulması temel amaçlarımızdandır.  Internet üzerinden aktarılan hiçbir veri %100 güvenli olarak kabul edilemediği için bize aktardığınız hiçbir bilginin güvenliği tarafımızca garanti edilemez ve söz konusu bu aktarma işleminin riski tarafınıza aittir.  Kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlamak, bu tür kişisel bilgilerin yetkisiz ya da yasadışı işlenmesini önlemek ve yanlışlıkla ya da yasadışı olarak yok edilmeleri, yanlışlıkla kaybedilmeleri, değiştirilmeleri ya da yetkisiz bir şekilde ifşa edilmesi ya da erişilmesi ve diğer tüm durumlar için bu tür kişisel bilgilerin güvenliğinin korunması için uygun teknik ve organizasyonel önelmerin kullanılması için büyük bir çaba gösteriyoruz.

en: Cookies
tr_TR: Çerezler

en: This Website uses cookie technology. A cookie is a small file which asks permission to be placed on your computer’s hard drive.  Once you agree, the file is added and the cookie helps analyse web traffic or lets you know when you visit a particular site.  Cookies allow web applications to respond to you as an individual.  The web application can tailor its operations to your needs, likes and dislikes by gathering and remembering information about your preferences.
tr_TR: Bu Web Sitesinde çerez teknolojisi kullanılmaktadır. Çerez, bilgisayarınızın sabit sürücüsünde depolanmak üzere izin isteyen küçük bir dosyadır.  Kabul etmenizin ardından dosya eklenir ve çerez web trafiğinin analizine yardımcı olur ya da belirli bir siteyi ziyaret ettiğinizde durumu fark etmenizi sağlar.  Çerezler, web uygulamalarının size eşsiz bir birey olarak yanıt verebilmesini sağlar.  Web uygulaması, tercihlerinizle ilgili bilgileri toplayarak ve hatırlayarak faaliyetlerini ihtiyaçlarınız, beğendikleriniz ve beğenmediklerinize göre özelleştirebilir.

en: We use traffic log cookies to identify which pages are being used. This helps us analyse data about web page traffic and improve our Website in order to tailor it to customer needs. We only use this information for statistical analysis purposes and then the data is removed from the system. Overall cookies help us provide you with a better Website, by enabling us to monitor which pages you find useful and which you do not. A cookie in no way gives us access to your computer or any information about you, other than the data you choose to share with us. You can choose to accept or decline cookies. Most web browsers automatically accept cookies, but you can modify your browser setting to decline cookies if you prefer. This may prevent you from taking full advantage of the Website.
tr_TR: Hangi sayfaların kullanıldığını tespit etmek üzere trafik kayıt günlüğü çerezlerini kullanıyoruz. Böylece web sayfası trafiği hakkındaki verileri analiz edebilir ve müşteri ihtiyaçlarına uygun şekilde Web Sitemizi geliştirebiliriz. Bu bilgiyi sadece istatistiki analiz amaçlı olarak kullanmaktayız ve ardından veri sistemden silinmektedir. Genel olarak çerezler hangi sayfaları yararlı bulduğunuzu ve hangi sayfaları yararlı bulmadığınızı takip etmemizi sağlayarak sizlere daha iyi bir Web Sitesi sunmamıza yardımcı olur. Bir çerez hiçbir şekilde bilgisayarınıza erişim sağlamaz ya da bizimle paylaşmayı seçtiğiniz veriler dışında hakkınızda bilgi sahibi olmamıza neden olmaz. Çerezleri kabul etmeyi ya da reddetmeyi tercih edebilirsiniz. Web tarayıcılarının büyük bir kısmı otomatik olarak çerezleri kabul eder ancak dilerseniz tarayıcı ayarlarınızı çerezleri reddedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bu durumda Web Sitesinden tam olarak yararlanma olanağınız ortadan kalkabilir.

en: If you click on a link to a third party website, such third party may also transmit cookies to you. This Privacy Policy does not cover the use of cookies by any third parties.
tr_TR: Herhangi bir üçüncü şahıs web sitesine tıkladığınızda bu tür bir site de size çerez aktarabilir. Bu Gizlilik Politikası, üçüncü şahıslar tarafından kullanılan çerezleri kapsamaz.

en: List of cookies used by this website:
tr_TR: Bu web sitesi tarafından kullanılan çerezlerin listesi:

en: Cookie Name
tr_TR: Çerez Adı

en: Typical Value
tr_TR: Tipik Değeri

en: Purpose
tr_TR: Amacı

en: Expires
tr_TR: Geçerlilik Sonu

en: Randomly generated alphanumeric string
tr_TR: Rastgele oluşturulan alfanümerik dizge

en: Used to identify user session
tr_TR: Kullanıcı oturumunu tanımlamak için kullanılır

en: 2 days after creation
tr_TR: Oluşturulmasından 2 gün sonra

en: confirmed
tr_TR: onaylandı

en: Whether the user has seen the sitewide notice regarding the use of cookies
tr_TR: Kullanıcının çerezlerin kullanımıyla ilgili olarak tüm sitede uyarıyı görüp görmediği

en: 1 year from being set
tr_TR: Düzenlenmesinin ardından 1 yıl

en: Whether the user can see the O13 forums
tr_TR: Kullanıcı tarafından 13+ forumların görüntülenip görüntülenemediği

en: On session expiry
tr_TR: Oturum geçerliliğini yitirdiğinde

en: Whether the user has completed required fields of their profile
tr_TR: Kullanıcı tarafından profilindeki zorunlu alanların tamamlanıp tamamlanmadığı

en: The locale of the users browser, to display the relevant language to them
tr_TR: Kullanıcılara ilgili dilin görüntülenebilmesini sağlamak üzere kullanıcının tarayıcı dili

en: Links to other websites
tr_TR: Diğer web sitelerine bağlantılar

en: Our Website may, from time to time, contain links to third party websites.  If you follow a link to any of these websites, please note that these websites have their own privacy policies and that we do not accept any responsibility or liability for these policies.  Please check these policies before you submit any personal data to these websites.
tr_TR: Web sitemizde zaman zaman üçüncü şahıs web sitelerine bağlantılar yer alabilir.  Bu web sitelerinin herhangi biri için verilen bağlantıya tıklarsanız lütfen bu web sitelerinin kendilerine ait gizlilik politikaları olduğunu ve bu tür politikalarla ilgili tarafımızca herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülük kabul edilmediğini lütfen göz önünde bulundurun.  Bu web sitelerine herhangi bir kişisel bilgi vermeden önce lütfen bu politikalara göz atın.

en: Access to information
tr_TR: Bilgiye erişim

en: You have the right to request a copy of the information held by us about you.  We may charge a fee for this which will not exceed €6.35.  You also have the right to access your data, have changed any inaccuracies in the details we hold about you, the right to object to the use of your data and the right to block any specific uses of your data by contacting us using the contact details below.
tr_TR: Hakkınızda tarafımızca tutulan bilgilerin bir kopyasını talep etme hakkınız mevcuttur.  Bunun için sizden 6,35€'yu aşmayacak bir ücret talep edilebilir.  Ayrıca aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak

en: Changes to our Privacy Statement
tr_TR: Gizlilik Beyanımızdaki değişiklikler

en: Any changes to this Privacy Statement will be posted on the Website so you are always aware of what information we collect, how we use it, and under what circumstances, if any, we disclose it. If at any time we decide to use personal data in a manner significantly different from that stated in this Privacy Statement, or otherwise disclosed to you at the time it was collected, we will notify you by email, and you will have a choice as to whether or not we use your information in the new manner.
tr_TR: Bu Gizlilik Beyanında yapılacak tüm değişiklikler Web Sitemizde yayınlanacaktır; böylece daima topladığımız bilgiler, nasıl kullandığımız ve mevcutsa hangi koşullar altında ifşa ettiğimizi bileceksiniz. Herhangi bir anda kişisel verileri, bu Gizlilik Beyanında belirtilmiş olan ya da toplandığı zaman size ifşa edilenin aksine ciddi bir şekilde farklı amaçla kullanmaya karar verirsek tarafınıza e-posta ile bilgi vereccek ve bu yeni şekilde bilgilerinizi kullanmamıza izin verip vermeme hakkına sahip olacaksınız.

en: We welcome any queries, comments or requests you may have regarding this Privacy Statement.  Please contact us in writing at Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, IRELAND or by e-mail at info@coderdojo.com.
tr_TR: İşbu Gizlilik Beyanı ile ilgili soru, yorum ya da taleplerinizi bize gönderebilirsiniz.  Lütfen Dogpatch Labs, The CHQ Building, Custom House Quay, Dublin 1, İRLANDA adresine mektup yazarak veya info@coderdojo.com e-posta adresinden bize ulaşın.

en: Find nearby Dojos
tr_TR: Yakınlardaki Dojo'ları bul

en: Notify all Members
tr_TR: Tüm Üyeleri uyar

en: Notify Dojo members about Event opening
tr_TR: Dojo üyelerine Etkinlik açılışını bildirin

en: Please select about which event you want to notify Dojo members:
tr_TR: Lütfen hangi etkinliği Dojo üyelerine bildirmek istediğinizi seçin:

en: Send notifications
tr_TR: Bildirimleri Gönder

en: You must choose an event
tr_TR: Bir etkinlik seçmelisiniz

en: Tickets Now Available for %1$s
tr_TR: %1$s için Şimdi Bilet Var

en: Terms and Conditions here
tr_TR: Şartlar ve Koşullar burada

en: An error has occurred while saving youth profile
tr_TR: Gençlik profilini kaydederken bir hata oluştu

en: Profile(s) have been saved successfully
tr_TR: Profil(ler) başarıyla kaydedildi

en: Your details
tr_TR: Detaylarınız

en: About you
tr_TR: Hakkınızda

en: Got a child? Add them below
tr_TR: Bir çocuğunuz mu var? Onları aşağıya ekleyin

en: Add child
tr_TR: Çocuk Ekle

en: Remove child
tr_TR: Çocuğu çıkar

en: Are you sure you want to remove this child?
tr_TR: Bu çocuğu çıkarmak istediğinizden emin misiniz?

en: You can view the
tr_TR: Görüntüleyebilirsiniz

en: Zen roadmap
tr_TR: Zen yol haritası

en:  and see what we are working on, as well as the latest features for Zen.
tr_TR:  ve Zen'in en son özellikleri kadar üzerinde çalıştığımız şeyi de görün.

en: Access our e-learning module
tr_TR: E-öğrenme modülümüze erişin

en: By using this functionality, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
tr_TR: Bu işlevi kullanarak, bu sağlayıcıyla (e-posta, ad, kullanıcı türü) temel bilgileri paylaşmamıza izin veriyorsunuz

en: By clicking this button, you allow us to share basic information with this provider (email, name, user type)
tr_TR: Bu düğmeye tıklayarak, bu sağlayıcıyla (e-posta, adı, kullanıcı türü) temel bilgileri paylaşmamıza izin veriyorsunuz

en: Only modules for mentors and champions are available at the moment, come back later on to discover more!
tr_TR: Şu anda yalnızca danışmanlar ve şampiyonlar için modüller mevcuttur, daha fazla keşfetmek için daha sonra tekrar gelin!

en: Do you agree?
tr_TR: Kabul ediyor musunuz?

en: A new Dojo has been created
tr_TR: Yeni bit Dojo oluşturuldu

en: You have been invited to a Dojo session
tr_TR: Dojo oturumuna davet edildiniz

en: Change Role
tr_TR: Rolü Değiştir

en: Calling all Dojos; Answer one question, make an impact!
tr_TR: Tüm Dojolara; Bir soruya cevap verin ve fark yaratın!

en: I have read and accept the <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank"><b>Terms and Conditions here</b></a>
tr_TR: <a ui-sref="terms-and-conditions" target="_blank"> <b> Şartlar ve Koşullar'ını</b> burada okudum ve kabul ediyorum</a>

en: Donate
tr_TR: Bağış yap

en: Maintained by
tr_TR: Bakımı yapan

en: Attend a Dojo
tr_TR: Bir Dojo'ya katıl

en: Volunteer
tr_TR: Gönüllü

en: News
tr_TR: Haberler

en: Community
tr_TR: Topluluk

en: Help us translate
tr_TR: Tercüme etmemize yardım et

en: Search...
tr_TR: Araştır...

en: Contribute
tr_TR: Katkıda bulunun

en: UserType not allowed
tr_TR: Kullanıcı türüne izin verilmiyor

en: An invitation has been sent by email
tr_TR: Davetiye E-posta yoluyla gönderildi

en: My Children
tr_TR: Çocuklarım

en: My children
tr_TR: Çocuklarım

en: View my children
tr_TR: Çocuklarımı görüntüle

en: Recent Badges
tr_TR: Son Rozetler

en: View all
tr_TR: Hepsini Görüntüle

en: Add to a Dojo
tr_TR: Bir Dojo'ya ekle

en: {{ name }} doesn't have any badges yet. Talk to the organisers of your Dojo to learn how {{ name }} can be rewarded through badges.
tr_TR: {{ name }} adlı kişinin hiç rozeti yok. {{ name }} ‘in rozetlerle nasıl ödüllendirilebileceğini öğrenmek için Dojo organizatörlerinize danışın.

en: {{ name }} isn't a member of a Dojo. Add them to a Dojo you're a member of, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
tr_TR: {{ name }} bir Dojo üyesi değil. Onları üye olduğunuz bir Dojo'ya ekleyin veya katılmaları için <a href="{{ findADojoUrl }}"> yeni bir Dojo</a>bulun.

en: You aren't a member of a Dojo yet. Find and join a Dojo and your children will be automatically be added along with you.
tr_TR: Henüz Dojo'nun bir üyesi değilsiniz. Bir Dojo bulun ve üye olun, ve çocuğunuz sizinle birlikte otomatik olarak eklenecektir.

en: Member of
tr_TR: Üyesi

en: Click a Dojo to remove {{ name }} from the Dojo. You and any other child will still remain a member of this Dojo.
tr_TR: {{ name }} 'i Dojo'dan kaldırmak için bir Dojo’ya tıklayın. Siz ve başka herhangi bir çocuk bu Dojo’nun üyesi olarak kalmaya devam edecektir.

en: Available Dojos
tr_TR: Mevcut Dojolar

en: Click one of your Dojos to add {{ name }} as a member, or <a href="{{ findADojoUrl }}">find a new Dojo</a> for them to join.
tr_TR: {{ name }} adlı kullanıcıyı üye olarak eklemek için Dojalar'ınızdan birine tıklayın, veya katılmaları için <a href="{{ findADojoUrl }}"> yeni bir Dojo bulun</a>.

en: We could not determine a location from this address. Your previous location marker has been retained.
tr_TR: Bu adresten bir konum belirleyemedik. Önceki konum işaretleyiciniz kalmıştır.

en: Day selected doesn't exist in date range, please check your date range.
tr_TR: Seçilen gün tarih aralığı içinde mevcut değil, lütfen tarih aralığını kontrol edin.

en: %1s at %2s on %3s
tr_TR: %1s etkinliği %2s 'da %3s 'da

en: %1s in %2s
tr_TR: %1s etkinliği %2s 'da

en: First Name
tr_TR: Adınız

en: First name is required
tr_TR: Ad girmek zorunludur

en: Surname is required
tr_TR: Soyadı girmek zorunludur

en: Alias is required
tr_TR: Takma ad gereklidir

en: This unique alias is shown instead of your child's name to protect their privacy on features such as the Ninja Forum.
tr_TR: Ninja Forumu gibi özelliklerle ilgili gizliliklerini korumak için bu takma ad çocuğunuzun adı yerine gösterilir.

en: Date of birth is required
tr_TR: Doğum tarihi gereklidir

en: We need your child's date of birth to comply with child protection laws in some countries.
tr_TR: Bazı ülkelerdeki çocuk koruma kanunlarına uymak için çocuğunuzun doğum tarihine ihtiyacımız var.

en: As your child is over 13 years of age, they can have their own CoderDojo account.
tr_TR: Çocuğunuz 13 yaşın üzerindeyken, kendi CoderDojo hesaplarına sahip olabilirler.

en: This is optional, but will allow your child to log in by themselves to access features such as badging, booking and the youth forums by themselves. Enter your child's email address, and give them a password if you wish to do this.
tr_TR: Bu isteğe bağlıdır; ancak, rozetleme, rezervasyon yapma ve gençlik forumlarına kendi başlarına erişmek için çocuğunuzun kendisi tarafından giriş yapmasına izin verecektir. Eğer bunu yapmasını istiyorsanız çocuğunuzun e-posta adresini girin ve onlara şifre verin.

en: You must provide an email address when providing a password.
tr_TR: Bir şifre belirtirken bir e-posta adresi belirtmelisiniz.

en: Type the content of your email here
tr_TR: E-postanızın içeriğini buraya yazın

en: Email sent!
tr_TR: E-posta gönderildi!

en: An error has occurred while sending the email
tr_TR: E-posta gönderilirken bir hata oluştu

en: Send Email
tr_TR: E-posta gönder

en: From
tr_TR: Gönderen

en: To
tr_TR: Alıcı

en: Included Parents
tr_TR: Dahil edilmiş ebeveynler

en: Email subject
tr_TR: E-Posta Konusu

en: Email subject is required
tr_TR: E-posta konusu gereklidir

en: Email content is required
tr_TR: E-posta içeriği gereklidir

en: You have a new message from %1s Dojo:
tr_TR: %1s Dojo'dan yeni bir mesajınız var:

en: Your child %1s has a new message from %2s Dojo: | Your children %1s have a new message from %2s Dojo:
tr_TR[0]: Çocuğunuz %1s 'in %2s Dojo'dan yeni bir mesajı var:
tr_TR[1]: Çocuğunuz %1s 'in %2s Dojo'dan yeni bir mesajı var:

en: {{ numAttendees }} Attendees
tr_TR: {{ numAttendees }} Katılımcılar

en: {{ numMentors }} Mentors
tr_TR: {{ numMentors }} Danışmanlar

en: Help Center
tr_TR: Yardım Merkezi

en: All your events will be visible on your Dojo page
tr_TR: Tüm etkinlikleriniz Dojo sayfanızda görülebilecektir

en: Connect
tr_TR: Bağlan

en: Reconnect
tr_TR: Tekrar Bağlan

en: Disconnect
tr_TR: Bağlantıyı Kes

en: Your Eventbrite account has been disconnected
tr_TR: Eventbrite hesabınızın bağlantısı kesildi

en: Your Eventbrite account has been successfully connected
tr_TR: Eventbrite hesabınıza başarıyla bağlanıldı

en: Your ticket request for %1$s is pending approval
tr_TR: %1$s için bilet isteğiniz onay bekliyor

en: A ticket has been booked for %1$s
tr_TR: %1$s için bir bilet rezerve edilmiştir

en: A ticket has been booked for your child for %1$s
tr_TR: %1$s için çocuğunuza bir bilet rezerve edilmiştir

en: Your childs ticket request for %1$s is pending approval
tr_TR: %1$s için çocuğunuzun bilet isteği onay bekliyor

en: A ticket for your child for %1$s has been cancelled
tr_TR: %1$s için çocuğunuzun bileti iptal edilmiştir

en: A ticket request has been made for %1$s
tr_TR: %1$s için bilet talebi yapıldı

en: Your ticket status for %1$s has been changed to pending
tr_TR: %1$s için bilet durumunuz beklemede olarak değiştirildi

en: Your childs ticket status for %1$s has been changed to pending
tr_TR: %1$s için çocuğunuzun bilet durumu beklemede olarak değiştirildi

en: This is a notification to let you know that your request for a ticket for the below event has been received. Once your request has been approved you will receive your ticket confirmation by email.
tr_TR: Bu, size aşağıdaki etkinlik için bilet talebinizin alındığını bildiren bir bildirimdir. Talebiniz onaylandıktan sonra, bilet onayınızı e-posta yoluyla alacaksınız.

en: This is your order confirmation for the below event.
tr_TR: Bu, aşağıdaki etkinlikler için sipariş onayınızdır.

en: Your ticket has been cancelled for the below event.
tr_TR: Aşağıdaki etkinlik için biletiniz iptal edilmiştir.

en: Your ticket for %1$s has been booked
tr_TR: %1$s için biletiniz rezerve edildi

en: No ticket booked
tr_TR: Rezerve edilmiş biletiniz yok

en: Cancel ticket | Cancel tickets
tr_TR[0]: Bilet İptali
tr_TR[1]: Biletlerin iptali

en: This is a notification to let you know that a request for a ticket for the below event has been received for your child %1s. Once the request has been approved they will receive their ticket confirmation by email. | This is a notification to let you know that requests for tickets for the below event have been received for your children %1s. Once the requests has been approved they will receive their ticket confirmations by email.
tr_TR[0]: Bu, çocuğunuzun %1s. 'in aşağıdaki etkinlik için bilet talebinin alındığını bildirir. Talep onaylandıktan sonra bilet onayını e-posta yoluya alacaklardır.
tr_TR[1]: Bu, çocuğuklarınız %1s. 'in aşağıdaki etkinlik için bilet talebinin alındığını bildirir. Talep onaylandıktan sonra bilet onayını e-posta yoluya alacaklardır.

en: This is an order confirmation for your child %1s for the below event. | This is an order confirmation for your children %1s for the below event.
tr_TR[0]: Bu çocuğunuz %1s ’in aşağıdaki etkinlik için yaptığı sipariş onayıdır.
tr_TR[1]: Bu çocuklarınız %1s ’lerin aşağıdaki etkinlik için yaptığı sipariş onayıdır.

en: A ticket for your child %1s for the below event has been cancelled. | Tickets for your children %1s for the below event have been cancelled.
tr_TR[0]: Aşağıdaki etkinlik için çocuğunuz %1s ’in bileti iptal edildi.
tr_TR[1]: Aşağıdaki etkinlik için çocuklarınız %1s ’lerin biletleri iptal edildi.

en: My Account
tr_TR: Hesabım

en: My Profile
tr_TR: Profilim

en: E-learning
tr_TR: E-Öğrenme

en: Manage Dojos
tr_TR: Dojo'ları Yönet

en: Toggle navigation
tr_TR: Gezinmeyi aç

en: Details
tr_TR: Detaylar

en: Find a Dojo to attend
tr_TR: Katılmak için bir Dojo bulun

en: Learn technology in an informal, creative and social environment. Find a dojo near you.
tr_TR: Resmi olmayan, yaratıcı ve sosyal bir ortamda teknoloji öğrenin. Size yakın bir dojo bulun.

en: Enter your city or locality
tr_TR: Şehrinizi veya yerinizi girin

en: Search for Dojos
tr_TR: Dojo arayın

en: Detect my location
tr_TR: Konumumu belirle

en: Your CoderDojo account has been created
tr_TR: CoderDojo hesabınız oluşturuldu

en: Booking Complete
tr_TR: Rezervasyon tamamlandı

en: You must accept the terms and conditions before proceeding.
tr_TR: Devam etmeden önce şartları ve koşulları kabul etmeniz gerekir.

en: You must consent to the use of your data before proceeding.
tr_TR: Devam etmeden önce verilerinizin kullanılmasına onay vermeniz gerekir.

en: Last name
tr_TR: Soyisim

en: Phone number
tr_TR: Telefon numarası

en: Phone number of a parent/guardian
tr_TR: Bir velinizin telefon numarası

en: Month
tr_TR: Ay

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Email address (optional)
tr_TR: E-posta adresi (isteğe bağlı)

en: Male
tr_TR: Erkek

en: Not Listed
tr_TR: Listede yok

en: Prefer not to answer
tr_TR: Cevap vermemeyi tercih ederim

en: Book event tickets
tr_TR: Etkinlik biletlerini rezerve et

en: You will need your parent to carry out the registration.
tr_TR: Kayıt işlemini yapmak için ebeveyne ihtiyaç duyacaksınız.
     .

en: Please verify your age
tr_TR: Lütfen yaşınızı doğrulayın

en: Enter your date of birth
tr_TR: Doğum tarihinizi girin

en: Upcoming Events
tr_TR: Yaklaşan Etkinlikler

en: Sessions
tr_TR: Oturumlar

en: See Details and Book
tr_TR: Ayrıntılara ve Kitaba Bakın

en: Select Event Tickets
tr_TR: Etkinlik biletleri seçin

en: Proceed
tr_TR: Devam edin

en: Showing {total} Dojos
tr_TR: {total} Dojo gösteriliyor

en: I agree with the {openLinkTag}Terms & Conditions{closingLinkTag}
tr_TR: {openLinkTag} Şartları & {closingLinkTag}Koşulları kabul ediyorum

en: I consent to the use of my data ({openLinkTag}Data policy{closingLinkTag})
tr_TR: Verilerimin kullanımını kabul ediyorum ({openLinkTag}veri politikası{closingLinkTag})

en: Unfortunately there are no dojos in your area at the moment. Please search again or use the map to find the closest one.
tr_TR: Ne yazık ki şu anda bulunduğunuz bölgede hiçbir dojo yoktur. Lütfen yeniden arayın veya en yakın olanı bulmak için Haritayı kullanın.

en: No Upcoming Events
tr_TR: Yaklaşan etkinlik yok

en: Show Map
tr_TR: Haritayı göster

en: Hide Map
tr_TR: Haritayı gizle

en: Try modifying your search location, or zoom out on the {openLink}map{closeLink} to find the nearest Dojos.
tr_TR: En yakın Dojanları bulmak için arama konumunuzu değiştirmeyi deneyin veya {openLink} haritasını {closeLink}zoomlayarak yakınlaştırın.

en: Contact Dojo
tr_TR: Dojo'yla iletişime geçin

en: Full
tr_TR: Dolu

en: A confirmation email has been sent to {email}
tr_TR: {email} adresine bir doğrulama e-postası gönderilmiştir

en: Event hosted by {dojoName}
tr_TR: Etkinlik {dojoName} tarafından düzenleniyor

en: Event hosted by
tr_TR: Etkinlik sahibi

en: Attendees
tr_TR: Katılımcılar

en: You are now subscribed to {dojoName} dojo
tr_TR: Şimdi {dojoName} dojo ya abone oldunuz

en: You can log in and find events hosted by this dojo in {openLink}My Dojos{closeLink}
tr_TR: Oturum açabilir ve bu dojo tarafından ev sahipliği yapılan etkinlikleri {openLink} My Dojos {closeLink} 'da bulabilirsiniz

en: You will be notified about future events hosted by this Dojo
tr_TR: Bu Dojo'nun gelecekteki düzenleyeceği etkinlikler hakkında bildirim alacaksınız

en: Event Details
tr_TR: Etkinlik Ayrıntıları

en: I want to join the CoderDojo mailing list
tr_TR: CoderDojo Mail Listesi'ne katılmak istiyorum

en: Created on {{ date }}
tr_TR: {{ date }} tarihinde oluşturuldu

en: Last updated on {{ date }}
tr_TR: En son {{ date }} tarihinde güncellendi

en: Manage Users
tr_TR: Kullanıcıları Yönet

en: Manage Events
tr_TR: Etkinlikleri Yönet

en: This is a Private Dojo
tr_TR: Bu özel bir Dojo

en: Private Dojos are by invite only or for specific people who are members of an organisation or school. The general public should not contact to attend this Dojo.
tr_TR: Özel Dojo'lar yanlız davetli veya bir organizasyon veya okul üyesi olan belirli insanlar içindir. Genel halk bu Dojo'ya katılmak için iletişim kurmamalıdır.

en: To learn more please email {email}
tr_TR: Daha fazla bilgi için lütfen {email} adresine e-posta atın

en: Mondays
tr_TR: Her pazartesi

en: Tuesdays
tr_TR: Her salı

en: Wednesdays
tr_TR: Her çarşamba

en: Thursdays
tr_TR: Her perşembe

en: Fridays
tr_TR: Her cuma

en: Saturdays
tr_TR: Her cumartesi

en: Sundays
tr_TR: Her pazar

en: {day} {startTime} - {endTime}, Weekly
tr_TR: {day}{startTime} - {endTime}, Haftalık

en: {day} {startTime} - {endTime}, Every two weeks
tr_TR: {day}{startTime} - {endTime} İki haftada bir

en: {day} {startTime} - {endTime}, Monthly
tr_TR: {day}{startTime} - {endTime}, Aylık

en: {nth} {day} of the month, {startTime} - {endTime}
tr_TR: ayın {nth}{day}, {startTime} -{endTime}

en: Second
tr_TR: İkinci

en: Third
tr_TR: Üçüncü

en: Fourth
tr_TR: Dördüncü

en: Please answer the following questions correctly so that our community team can verify all new Champions are real people.
tr_TR: Topluluk takımızın bütün şampiyonların gerçek kişiler olduğunu doğruluya bilmesi için lütfen aşağıdaki soruları doğru cevaplayınız

en: First name
tr_TR: İsim

en: Personal/Work email address
tr_TR: Kişisel/İş e-posta adresi

en: Date of birth
tr_TR: Doğum tarihi

en: Parent Email address
tr_TR: Ebeveyn e-posta adresi

en: Parent Name
tr_TR: Ebeveyn ismi

en: Home address
tr_TR: Ev adresi

en: Telephone number is not valid
tr_TR: Telefon numarası geçerli değil

en: (optional)
tr_TR: (isteğe bağlı)

en: Tell us your skills
tr_TR: Bize yeteneklerinizden bahsedin

en: To become a Champion you do not need to have technical skills as you can find other volunteers with these skills or use our awesome learning content.
tr_TR: Şampiyon olmak için, teknik becerilere sahip olmanız gerekmez bu yeteneklere sahip gönüllüler bulabilir yada harika öğrenme içeriklerimizi kullanabilirsiniz.

en: Media (newspaper/radio)
tr_TR: Medya (gazete/radyo)

en: This information will be used to populate your Dojo's public profile page
tr_TR: Bilgi Dojo'nuzun halka açık profile sayfası için kullanılacak

en: Name your Dojo
tr_TR: Dojo'nuzu isimlendirin

en: Please avoid using the words “CoderDojo” or “Dojo” when naming your Dojo.
tr_TR: Lütden Dojo'nuzu isimlendirirken "CoderDojo" veya "Dojo" kelimelerini kullanmaktan kaçının.

en: The Dojo Name should be formatted as [City/Town/State] @ [Sponsor/Venue Name] or in a large city [Neighbourhood/Area], [City] @ [Sponsor/Venue Name]
tr_TR: Dojo Adı, [Şehir / İlçe / Devlet] @ [Sponsor / Mekan Adı] veya büyük bir şehirde [Mahalle / İlçe], [Şehir] @ [Sponsor / Mekan Adı] şeklinde olmalıdır.

en: When will your Dojo run?
tr_TR: Ne zaman Dojo'n başlıcak?

en: Help people searching for Dojos to find one that fits their schedule
tr_TR: Dojo arayan kişilerin programlarına uyan bir Dojo bulmalarına yardımcı olun

en: Select a day
tr_TR: Gün seçin

en: How often will your Dojo run?
tr_TR: Ne sıklıkla Dojo'n çalışıcak.

en: Each Dojo can choose how often they run whether it be weekly, bi-weekly, or monthly.
tr_TR: Her Dojo, haftada bir, iki haftada bir veya aylık olarak çalıştırılma sıklığını seçebilir.

en: When will your first session be?
tr_TR: İlk oturumun ne zaman olacak?

en: Provide your Dojo email address
tr_TR: Dojo e-posta adresinizi belirtin

en: You will need a specific email for your Dojo that can be shared with your team.
tr_TR: Dojo'nuz için ekibinizle paylaşılabilecek belirli bir e-postaya ihtiyacınız olacaktır.

en: You can set up your own Dojo email address (e.g.docklandsdojo@gmail.com) or we can create a coderdojo.com email up on your behalf.
tr_TR: Kendi Dojo e-posta adresinizi (ör.Docklandsdojo@gmail.com) oluşturabilir veya sizin adınıza bir coderdojo.com e-posta da hazırlayabiliriz.

en: I have an email account setup for my Dojo
tr_TR: Dojom için bir e-posta hesabım var

en: I want a coderdojo.com email set up
tr_TR: Bir coderdojo.com e-postası istiyorum

en: It must be different from your personal email.
tr_TR: Kişisel e-posta adresinizden farklı olmalıdır.

en: You'll receive the credentials once the dojo has been verified
tr_TR: Dojo doğruladıktan sonra kimlik bilgilerini alacaksınız

en: Once you have your email set up we advise you set up an auto-responder to all emails with more information about your Dojo so that parents know you are still active. Otherwise you can set up an auto-forwarder to your personal email so you don’t miss anything coming into your Dojo email.
tr_TR: E-postanızı ayarladıktan sonra, ebeveynlerin hâlâ aktif olduğunuzu bilmelerini sağlamak için Dojo'nuz hakkında daha fazla bilgi içeren tüm e-postalara otomatik cevap veren birisi ayarlamanızı öneririz. Aksi takdirde kişisel e-postanıza bir otomatik ileticiyi ayarlayarak Dojo e-postanıza gelen hiçbir şeyi kaçırmayın.

en: Website (optional)
tr_TR: Web sitesi (isteğe bağlı)

en: Every two weeks
tr_TR: Her iki haftada bir

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: The venue is where the Dojo takes place.
tr_TR: Mekan, Dojo'nun gerçekleştiği yerdir.

en: It should be a safe, accessible and fun space.
tr_TR: Bu güvenli, erişilebilir ve eğlenceli bir alan olmalıdır.

en: Dojos cannot be held in a private residence or in venues inappropriate for young people; for example betting offices, bars, etc.
tr_TR: Dojo özel konut veya gençler için uygun olmayan mekanlarda yapılamaz; Örneğin bahis büroları, barlar, vb.

en: Do you have a venue?
tr_TR: Bir mekanınız var mı?

en: I have a venue
tr_TR: Bir mekanım var

en: I'm looking for a venue
tr_TR: Bir mekan arıyorum

en: Where is your venue located?
tr_TR: Mekanınız nerededir?

en: Please provide detailed information below. This location should appear on Google maps.
tr_TR: Lütfen aşağıdaki detaylı bilgileri sağlayın. Bu konumun Google Haritalar'da görünmesi gerekir.

en: What type of venue will you run a Dojo in?
tr_TR: Dojo'yu ne tür bir mekanda yönetiyorsunuz?

en: This Dojo will be:
tr_TR: Bu Dojo şöyle olacak:

en: CoderDojo aims to be open and accessible to everyone. This means the majority of our Dojos, programs and features are made to be public and open. We allow the private option for clubs that definitely need to be limited to only current members of the venue.
tr_TR: CoderDojo herkese açık ve erişilebilir olmayı hedeflemektedir. Bu, Dojoslarımızın, programlarımızın ve özelliklerinin çoğunun halka açık ve açık olduğu anlamına gelir. Kesinlikle mekanın şu anki üyeleriyle sınırlı olması gereken kulüpler için özel seçeneğe izin veriyoruz.

en: Other (please detail)
tr_TR: Diğer (Lütfen detay verin)

en: If your venue has a corporate host what is the name of the company?
tr_TR: Eğer mekanınızda kurumsal bir ev sahibi varsa, şirketin adı nedir?

en: Download a template letter to send to potential venues here
tr_TR: Potansiyel mekanlara göndermek için bir mektup şablonu indirin

en: Corporate Office
tr_TR: Şirket ofisi

en: Community Centre or public civic space
tr_TR: Topuluk Merkezi veya kamusal sivil alan

en: Co-working space or tech hub
tr_TR: Ortak çalışma alanı veya teknoloji merkezi

en: Library
tr_TR: Kütüphane

en: Maker Space
tr_TR: Yapımcı Alanı

en: School
tr_TR: Okul

en: University
tr_TR: Üniversite

en: No problem! You can continue filling out the rest of the application, and come back to this when you’ve found a venue.
tr_TR: Sorun değil! Uygulamanın geri kalan kısmını doldurmaya devam edebilirsiniz ve bir mekan bulduğunuzda buna geri dönebilirsiniz.

en: A CoderDojo Mentor is someone who guides Dojo attendees (Ninjas) and facilitate their learning.
tr_TR: CoderDojo Danışmanı, Dojo katılımcılarına (Ninjalar) rehberlik eden ve öğrenmelerini kolaylaştıran kişidir.

en: Volunteers can also help out by setting up the Dojo, checking in attendees, managing ticketing or social media, etc.
tr_TR: Gönüllüler Dojo kurarak, katılımcıları kontrol ederek, bilet veya sosyal medyayı yönetmek gibi konularda yardımcı olabilir.

en: You can learn more about Mentors and Volunteers at Dojos in this short <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">e-learning course.</a>
tr_TR: Dojolar'daki Mentorlar ve Gönüllüler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kısa<a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">e-öğrenme kursuna bir göz atın.</a>

en: Dojos must ensure all volunteers are vetted and approved in compliance with local child safeguarding legislation.
tr_TR: Dojolar, tüm gönüllülerin ulasal çocuk korunma mevzuatı uyarınca incelenmesini ve onaylanmasını sağlamalıdır.

en: I have volunteers to help run my Dojo.
tr_TR: Dojo'mu çalıştırmama yardım edecek gönüllülerim var.

en: I intend to run the Dojo by myself.
tr_TR: Dojo'yu tek başıma çalıştırmayı planlıyorum.

en: Let us know where you found mentors for your Dojo.
tr_TR: Dojo'nuz için nerden danışman bulduğunuzu bildirin.

en: It’s ok to run the Dojo by yourself, but we’d advise trying to find volunteers to help you.
tr_TR: Dojo'yu kendiniz çalıştırabilirsiniz, ancak size yardım edecek gönüllü bulmaya çalışmanız önerilir.

en: Your Dojo will grow and it’s always good to have extra hands.
tr_TR: Dojo'nuz büyüyecek ve ekstra yardım herzaman iyidir.

en: You can find more tips on finding volunteers <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">here.</a>
tr_TR: Gönüllü bulmak hakkında daha fazla ipucu bulabilirsiniz <a target="_blank" href="https://hwf.zendesk.com/hc/en-us/articles/115003582283">here.</a>

en: Youth/community workers
tr_TR: Genç/Topluluk çalışanları

en: Primary or secondary teachers
tr_TR: İlkokul veya ortaokul öğretmenleri

en: IT professionals
tr_TR: IT uzmanları

en: 3rd level education students
tr_TR: Üçüncü seviye eğitim öğrencileri

en: Staff of venue
tr_TR: Mekan personeli

en: Youth Mentors (under 18)
tr_TR: Genç Danışmanlar (18 yaşın altındaki)

en: Parents of attendees
tr_TR: Katılımcıların ebeveynleri

en: All global Dojos follow a common ethos and principles, such as always being free for children, and encouraging them to work together.
tr_TR: Tüm küresel Dojolar, çocuklar için her zaman özgür olmak ve onları birlikte çalışmaya teşvik etmek gibi ortak bir ahlaki ilke takip ederler.

en: All of these principles are documented in the CoderDojo Charter.
tr_TR: Bütün bu ilkeler CoderDojo sözleşmesinde belgelenmiştir.

en: To become a verified Dojo you must agree to follow all principles in the CoderDojo Charter.
tr_TR: Doğrulanmış bir Dojo olmak için, CoderDojo Tüzüğündeki tüm ilkeleri uygulamayı kabul etmeniz gerekir.

en: It’s important that, as part of the CoderDojo community, you and your volunteers understand the CoderDojo Ethos.
tr_TR: CoderDojo topluluğunun bir parçası olarak siz ve gönüllülerinizin CoderDojo İlkelerini anlaması önemlidir.

en: To make it easier to understand and implement in your Dojo we have created a short E-Learning module <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">which you can find here.</a>
tr_TR: Dojo'nuzda anlaşılmasını ve uygulanmasını kolaylaştırmak için, buradan bulabileceğiniz <a target="_blank" href="/dashboard/profile/lms">kısa bir E-Öğrenme modülü oluşturduk.</a>

en: You should encourage all volunteers to take the CoderDojo E-Learning modules.
tr_TR: Bütün gönüllüleri CoderDojo E-Öğrenme modüllerini kullanma konusunda teşvik etmelisin.

en: Venue Details
tr_TR: Mekan Ayrıntıları

en: Sign the Charter
tr_TR: Sözleşmeyi imzala

en: Review your application
tr_TR: Başvurunu gözden geçir

en: Congratulations! Your Dojo application is being reviewed by a member of the CoderDojo Foundation team.
tr_TR: Tebrikler! Dojo başvurunuz CoderDojo Vakfı ekibinin bir üyesi tarafından gözden geçiriliyor.

en: We will respond to you within 48 hours, so hang tight while we check the information you have submitted.
tr_TR: 48 saat içinde size cevap vereceğiz, bu nedenle gönderdiğiniz bilgileri kontrol ederken sıkı durun.

en: Something went wrong while submitting your application, please contact support
tr_TR: Başvurunuzu işleme koyma hususunda bir şeyler yanlış gitti, lütfen destek birimiyle iletişime geçin

en: Your application is incomplete
tr_TR: Başvurunuz tamamlanmamış

en: Contact us if you have a question
tr_TR: Bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçin

en: Started on {{ date }}
tr_TR: {{ date }} tarihinde başladı

en: Expect a response within 48 hours from our community team.
tr_TR: 48 saat içinde topluluk takımımızdan yanıt bekleyin.

en: No response yet?
tr_TR: Henüz yanıt almadınız mı?

en: Click here to contact us
tr_TR: Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin

en: Edit your application
tr_TR: Uygulamanızı düzenleyin

en: Continue your application
tr_TR: Başvuruya devam edin

en: Provide only your username (without ending slash)
tr_TR: Sadece kullanıcı adınızı sağlayın (sonuna slash ( / ) eklemeden)

en: This is a recurring event
tr_TR: Bu tekrar eden bir etkinlik

en: {recurringFrequencyInfo} at {formattedStartTime} - {formattedEndTime}, from {formattedFirstDate} to {formattedLastDate}
tr_TR: {recurringFrequencyInfo}'da {formattedStartTime} - {formattedEndTime} {formattedFirstDate}tarihinden itibaren {formattedLastDate}'e kadar

en: Don't see a Dojo in your area?
tr_TR: Çevrenizde bir Dojo göremiyor musunuz?

en: Volunteer at this Dojo
tr_TR: Bu Dojo için gönüllü ol

en: Mentors help the Ninjas with programming, while also helping the Champion run the Dojo efficiently
tr_TR: Danışmanlar Şampiyonların Dojo'yu etkili bir şekilde yönetmesine yardım ederken,Ninja'lara kodlama konusunda yardım eder,

en: Volunteer as Mentor
tr_TR: Danışman olarak gönül ol

en: This Dojo needs Mentors!
tr_TR: Bu Dojo danışmanlara ihtiyaç duyuyor!

en: The Champion handles every aspect of running the Dojo - from handing logistics to ticketing, to awarding badges to the Ninjas
tr_TR: Şampiyon, bilet almaktan, Ninjalar'ı rozetle ödüllendirmeye kadar Dojo'nun her yönünü ele alır.

en: Volunteer as Champion
tr_TR: Şampiyon olarak gönüllü ol

en: Showing {firstOnPage} to {lastOnPage} of {total} Dojos
tr_TR: {firstOnPage} den {lastOnPage}'e toplam {total} Dojo gösteriliyor.

en: There are no upcoming events planned for your Dojos.
tr_TR: Dojo'ların için yakın dönemde planlanan herhangi bir etkinlik yok.

en: Congratulations, you have now joined the Dojo.
tr_TR: Tebrikler, artık Dojo'ya katıldınız.

en: {total} Dojos found near {query}
tr_TR: Yakında toplam {total} Dojo bulundu {query}

en: {total} Dojos found
tr_TR: Toplam {total} Dojo bulundu

en: you
tr_TR: sen

en: Your applications have been successfully cancelled.
tr_TR: Başvuruların başarılı bir şekilde iptal edildi.

en: Dojos near {place}
tr_TR: Yakındaki Dojolar {place}

en: Dojos near you
tr_TR: Yakınındaki Dojo'lar

en: Create your first event
tr_TR: İlk etkinliğinizi oluşturun

en: Your Dojo must ve verified in order to use that functionnality
tr_TR: Bu özelliği kullanmak için Dojo'nuzun doğrulanması gerekiyor.

en: Congratulations on creating your event. When your Dojo is verified by the CoderDojo team, it will appear on your public listing.
tr_TR: Etkinliğinizi oluşturduğunuz için tebrik ederiz. Dojo'nuz CoderDojo ekibi tarafından doğrulandığında, genel listenizde görünecektir.

en: Email is already associated with an account. Use a new email or leave it blank to receive all correspondence on their behalf.
tr_TR: E-posta zaten bir hesapla ilişkilendirilmiş. Kendi adlarına tüm yazışmaları almak için yeni bir e-posta kullanın veya boş bırakın.

en: No Listed Events
tr_TR: Listelenmiş etkinlik yok

en: This Dojo may list their events on another website or they may encourage people to attend without booking.
tr_TR: Bu Dojo etkinliklerini başka bir web sitesinde listeleyebilir veya rezervasyon yapmadan insanları katılmaya teşvik edebilirsiniz.

en: Please email the Dojo on {email} to find out about their upcoming events.
tr_TR: Yaklaşan etkinlikleri hakkında bilgi edinmek için lütfen Dojo'ya {email} e-posta gönderin.

en: Please join this Dojo for updates and email the Dojo on {email} to find out about their upcoming events.
tr_TR: Lütfen bu Dojo'ya katılın ve yaklaşan etkinlikleri hakkında bilgi edinmek için Dojo'ya {email} e-posta gönderin.

en: There was a problem connecting your account to Eventbrite. Please make sure you are not using private browsing and try again. If this error appears again contact info@coderdojo.com and we will try to help you.
tr_TR: Hesabınızı Eventbrite'a bağlarken bir sorun oluştu. Lütfen gizli gezinme yapmadığınızdan emin olun ve tekrar deneyin. Bu hata tekrarlanırsa, info@coderdojo.com adresine başvurun. Size yardımcı olmaya çalışacağız.

en: You are trying to use an Eventbrite subuser account to connect your Dojo. Unfortunately we only support connecting a Dojo to an Eventbrite account which manages a single Dojo. If you need help please contact info@coderdojo.com.
tr_TR: Dojo'nuzu bağlamak için bir Eventbrite alt kullanıcı hesabı kullanmaya çalışıyorsunuz. Maalesef bir Dojo'nun yalnızca tek bir Dojo'yu yöneten Eventbrite hesabına bağlanmasını destekliyoruz. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen info@coderdojo.com ile iletişime geçin.

en: The event is fully booked, please wait for the next event or look for other Dojos in your area.
tr_TR: Etkinlik tamamen rezerve edildi, lütfen bir sonraki etkinliği bekleyin veya bölgenizdeki diğer Dojoları arayın.

en: Next event on {date}
tr_TR: Sıradaki etkinlik şu tarihte {date}

en: Recent Events
tr_TR: Son Etkinlikler

en: This Dojo had events recently. You'll be notified when tickets for the next event are available.
tr_TR: Bu Dojo'nun son zamanlarda etkinlikleri vardı. Bir sonraki etkinliğe ilişkin biletler müsait olduğunda size bildirilecektir.

en: This Dojo had events recently. Join the Dojo to get notified when tickets for the next event are available.
tr_TR: Bu Dojo'nun son zamanlarda etkinlikleri vardı. Bir sonraki etkinlik için bilet bulunduğunda bildirim almak için Dojo'ya katılın.

en: Your booking information is incomplete. Please scroll up and follow the hints to complete the booking.
tr_TR: Rezervasyon bilgileriniz eksik. Rezervasyonu tamamlamak için lütfen yukarı kaydırın ve ipuçlarını izleyin.

en: Email should be in the format: janedoe@example.com
tr_TR: E-posta şu biçimde olmalıdır: ipekceyda@ornek.com

en: Password is required
tr_TR: Şifre gerekli

en: There was a problem logging in: {msg}
tr_TR: Girişte bir sorun oluştu: {msg}

en: The account for email {msg} is linked to a My Raspberry Pi account.
tr_TR: {msg} e-posta adresine bağlı hesap bir My Raspberry Pi hesabına bağlıdır.

en: Login through My Raspberry Pi.
tr_TR: My Raspberry Pi'den giriş yap

en: Use different Coder Dojo account.
tr_TR: Farklı bir Coder Dojo hesabu kullan

en: Don't have an account?
tr_TR: Hesabınız yok mu?

en: Register here
tr_TR: Buradan Kayıt ol

en: Add a new youth
tr_TR: Yeni bir genç ekle

en: Add specific requirements
tr_TR: Özel gereksinimler ekle

en: Specific requirements
tr_TR: Özel gereksinimler

en: Please tell us about any specific requirements that we should be aware of (eg. wheelchair access)
tr_TR: Lütfen dikkat etmemiz gereken özel gereksinimler hakkında bizi bilgilendiriniz (örneğin, tekerlekli sandalye erişimi)

en: Not attending
tr_TR: Katılmıyor

en: Your tickets are now awaiting approval
tr_TR: Biletleriniz şimdi onay bekliyor

en: You will be notified when the organizer approves your request.
tr_TR: Organizatör isteğinizi onayladığında bildirim alacaksınız.

en: Booking Request Sent
tr_TR: Katılma Talebi Gönderildi

en: Fully booked
tr_TR: Tam Rezervasyon

en: Confirm booking for {totalBooked} ticket(s)
tr_TR: Bilet rezervasyonlarını onaylayın {totalBooked}

en: Identify as...
tr_TR: Olarak belirleyin...

en: Specify Identity
tr_TR: Kimliği özelleştir

en: To check how well we are succeeding, we'd like to find out whether people of different genders are equally likely to attend.
tr_TR: Ne kadar başarılı olduğumuzu kontrol etmek için, farklı cinsiyetlerden insanların eşit derecede katılım olasılığının olup olmadığını öğrenmek istiyoruz.

en: We want to provide activities that appeal to people regardless of their gender.
tr_TR: Cinsiyetlerine bakılmaksızın insanlara hitap eden etkinlikler sunmak istiyoruz.

en: Why is this required? Click here to find out more
tr_TR: Bu neden gerekli? Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

en: Gender is required
tr_TR: Cinsiyet gerekli

en: Ticket | Tickets
tr_TR[0]: Biri
tr_TR[1]: Başkası

en: * Please include the plus symbol(+) and country code. For example, a phone number in Ireland should begin +353
tr_TR: * Lütfen artı işaretini (+) ve ülke kodunu ekleyin. Örneğin, İrlanda'daki bir telefon numarasının +353 ile başlaması gerekir

en: Phone number is required
tr_TR: Telefon numarası gerekli

en: Select youth tickets
tr_TR: Genç biletlerini seçin

en: Select your tickets
tr_TR: Biletlerinizi seçin

en: Ticket selection is required
tr_TR: Bilet seçimi gerekli

en: Select tickets
tr_TR: Biletleri seçin

en: Since you are acting as a guardian, the Dojo needs your number in case of emergencies.
tr_TR: Bir vasi olarak hareket ettiğiniz için, acil durumlarda Dojo'nun numaranıza ihtiyacı vardır.

en: Request booking for {totalBooked} ticket(s)
tr_TR: {totalBooked} için bilet rezervasyonu talep edin

en: Please contact the Dojo if you have any questions.
tr_TR: Sorunuz varsa lütfen Dojo ile iletişime geçin.

en: Parent attendance is highly encouraged, and in some cases mandatory.
tr_TR: Ebeveyn katılımı büyük ölçüde teşvik edilir ve bazı durumlarda zorunludur.

en: Keep an eye out for future events!
tr_TR: Gelecekteki etkinliklere dikkat edin!

en: We're sorry, there are no tickets left.
tr_TR: Üzgünüz, hiç bilet kalmadı.

en: Forgot password?
tr_TR: Parolayı mı unuttunuz?

en: Please ask your parent or guardian to book for you.
tr_TR: Lütfen ebeveyninizden veya velinizden sizin için rezervasyon yaptırmasını isteyin.

en: Sorry :( Since you are under 13, you're not yet allowed to book event tickets yourself.
tr_TR: Üzgünüz :( 13 yaşından küçük olduğunuz için henüz etkinlik bileti rezervasyonu yapmanıza izin verilmiyor.

en: Log into your account
tr_TR: Hesabınızda oturum açın

en: Have you booked an event before?
tr_TR: Daha önce bir etkinlik için rezervasyon yaptınız mı?

en: Login to your account to continue.
tr_TR: Devam etmek için hesabınıza giriş yapın.

en: A user already exists for this email.
tr_TR: Bu e-postayla bir kullanıcı zaten var.

en: Last name is required
tr_TR: Soyadı gereklidir

en: Email address is required
tr_TR: E-posta adresi gereklidir

en: Email address is invalid
tr_TR: Geçersiz e-posta adresi

en: Email address
tr_TR: E-Posta Adresi

en: Your email address
tr_TR: E-posta adresiniz

en: We collect this information so we can contact you with updates about the events you're booking tickets for.
tr_TR: Bilet rezervasyonu yaptığınız etkinlikler hakkında güncellemeler için sizinle iletişim kurabilmemiz amacıyla bu bilgileri toplarız.

en: If you are a parent/guardian and want to book tickets for a child under 13, please fill in your own details.
tr_TR: Ebeveyn / veli iseniz ve 13 yaşından küçük bir çocuk için bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız, lütfen kendi bilgilerinizi girin.

en: Please register your details so you can book Dojo events tickets
tr_TR: Dojo etkinlik biletleri için rezervasyon yaptırın

en: Read full event details
tr_TR: Tüm etkinlik detaylarını okuyun

en: Event details
tr_TR: Etkinlik detayları

en: Open in Google Maps
tr_TR: Google Haritalar'da aç

en: Public
tr_TR: Herkese Açık

en: Public and open
tr_TR: Genele hitap eden ve açık

en: This is a recurring event
tr_TR: Bu tekrar eden bir olay

en: Sessions
tr_TR: Oturumlar

en: Upcoming events
tr_TR: Yaklaşan etkinlikler

en: Help
tr_TR: Yardım

en: There are no upcoming events planned for your Dojos
tr_TR: Dojolarınız için yakın dönemde planlanan bir etkinlik yok

en: Date of birth is required
tr_TR: Doğum tarihi gereklidir

en: Next in series:
tr_TR: Yeni bölümler:

en: Dojo supported by
tr_TR: Dojoları destekleyen

en: Please select a ticket or "Not attending"
tr_TR: Lütfen bir bilet seçin veya "Katılmıyor" seçeneğini tıklatın

en: Youth tickets are for attendees up to 17 years. Parents/guardians do not need a ticket.
tr_TR: Gençlik biletleri 17 yaşına kadar olan katılımcılar içindir. Ebeveynlerin / velilerin bilete ihtiyacı yoktur.

en: Youth ticket
tr_TR: Genç bileti

en: There are no {userType} tickets available for this event. Please contact your Dojo for more information.
tr_TR: Bu etkinlik için kullanılabilir {userType} bileti yok. Daha fazla bilgi için lütfen Dojo'nuzla iletişime geçin.

en: We're sorry, one or more of your tickets is over capacity
tr_TR: Maalesef bir veya daha fazla biletinizin kapasitesi aşıldı

en: Personal email
tr_TR: Kişisel e-posta

en: We already had a session
tr_TR: Zaten bir oturumumuz vardı

en: In the next three months
tr_TR: Önümüzdeki üç ay içinde

en: In the next year
tr_TR: Gelecek yıl içinde

en: Indicate your first session
tr_TR: İlk oturumunuzu belirtin

en: View more news
tr_TR: Daha fazla haber görüntüleyin

en: Before your next event, here are some projects you can try
tr_TR: Bir sonraki etkinliğinizden önce, deneyebileceğiniz bazı projeler

en: Here are some projects you can try
tr_TR: İşte deneyebileceğiniz bazı projeler

en: View more projects
tr_TR: Daha fazla proje göster

en: See all {badgesAmount} badges
tr_TR: Tüm {badgesAmount} rozetleri gör

en: Hey {name}, here's what's most important...
tr_TR: Hey {name}, işte en önemli şey...

en: Hey {name}, once you join or start a Dojo this page will have useful information about your Dojos
tr_TR: Hey {name}, bir Dojoya katıldıktan veya bir kez başladıktan sonra bu sayfada Dojolarınız hakkında faydalı bilgiler olacaktır

en: You have a pending join request for <a href='/dojos/{slug}'>{name}</a>.
tr_TR: <a href='/dojos/{slug}'>{name}</a> için bekleyen bir katılım talebiniz var.

en: If the Dojo does not reply/accept within a few days, we suggest you try another club or contacting support.
tr_TR: Dojo birkaç gün içinde cevap vermezse / kabul etmezse, başka bir kulüp denemenizi veya desteğe başvurmanızı öneririz.

en: In the meantime, we recommend that you complete some of the following.
tr_TR: Bu arada, aşağıdakilerden bazılarını tamamlamanızı öneririz.

en: Do our safeguarding module
tr_TR: Güvenlik modülümüzü yapın

en: Look at our guide to mentoring
tr_TR: Danışmanlık kılavuzumuza bakın

en: Check out some projects you might like
tr_TR: Hoşunuza gidebilecek bazı projelere göz atın

en: Create your first event so attendees can book and you can easily see who's attending.
tr_TR: Katılımcıların rezervasyon yapabilmesi ve kimlerin katıldığını kolayca görebilmeniz için ilk etkinliğinizi oluşturun.

en: {dojoName}, your Dojo anniversary is approaching! Apply now for your FREE birthday pack to celebrate
tr_TR: {dojoName}, Dojo yıldönümünüz yaklaşıyor! Kutlamak için ÜCRETSİZ doğum günü paketinize şimdi başvurun

en: It's simple and only takes 2 minutes!
tr_TR: Çok kolay sadece 2 dakika sürüyor!

en: We see you don't use Zen events.
tr_TR: Zen etkinliklerini kullanmadığınızı görüyoruz.

en: If you're using Eventbrite for your Dojo you can make it easier for attendees and volunteers to find you by using <a href='https://coderdojo.com/2017/07/19/launching-eventbrite-integration-on-the-coderdojo-community-platform/'>our one-click Eventbrite plugin</a> (it's really easy!)
tr_TR: Dojo'nuz için Eventbrite kullanıyorsanız, katılımcıların ve gönüllülerin sizi kolayca bulması için tek-tıkla Eventbrite eklentimizi <a href='https://coderdojo.com/2017/07/19/launching-eventbrite-integration-on-the-coderdojo-community-platform/'> kullanabilirsiniz</a> (gerçekten çok kolay)

en: Create your next event so attendees can book in!
tr_TR: Katılımcıların rezervasyon yapabilmesi için bir sonraki etkinliğinizi oluşturun!

en: Your events
tr_TR: Etkinlikleriniz

en: {name} doesn't have any badges yet.
tr_TR: {name} henüz bir rozete sahip değil.

en: Talk to the organisers of your Dojo to learn how {name} can be rewarded through badges.
tr_TR: {name} 'in rozetlerle nasıl ödüllendirilebileceğini öğrenmek için Dojo'nuzun organizatörleriyle konuşun.

en: {numKids} ninjas attended your events
tr_TR: {numKids} ninja etkinliklerinize katıldı

en: Dojo stats
tr_TR: Dojo istatistikleri

en: More information about girls in Dojos
tr_TR: Dojolarda kızlar hakkında daha fazla bilgi

en: No statistics are available at the moment.
tr_TR: Şu anda mevcut bir istatistik yok.

en: The more Zen is used, the more you'll find out about your Dojo!
tr_TR: Ne kadar çok Zen kullanılırsa, Dojo'nuz hakkında o kadar çok şey öğrenirsiniz!

en: "{name}" is available to book
tr_TR: "{name}" Rezervasyon için müsait

en: "{name}" is fully booked
tr_TR: "{name}" tamamen rezerve edildi

en: "{name}" is booked
tr_TR: "{name}" rezerve edildi

en: {num} "{type}" tickets booked
tr_TR: {num} "{type}" bilet rezerve edildi

en: {booked}/{total} {type} booked
tr_TR: {booked}/{total} {type} rezerve edildi

en: Your "{name}" tickets are waiting for approval
tr_TR: "{name}" 'ın biletleri onay için bekliyor

en: Accepting the user...
tr_TR: Kullanıcı kabul ediliyor...

en: The user is now a mentor for your Dojo. This means they can now book mentor tickets and check in users to your events.
tr_TR: Bu kullanıcı artık Dojonuzun danışmanıdır. Bu onların danışman biletleri rezerve edebileceğini ve kullanıcıların etkinliklerinize girişlerini onaylayabileceği anlamına gelir.

en: The user is now a champion for your Dojo. This means they can now create events, modify the Dojo page and award badges.
tr_TR: Bu kullanıcı artık Dojonuz için bir şampiyon. Bu artık onların etkinlik oluşturabileceklerini, Dojo sayfasını değiştirebileceklerini ve rozetleri verebilecekleri anlamına gelir.

en: The request to join your Dojo has been refused.
tr_TR: Dojonuza katılım isteği geri çevrilmiştir.

en: Refusing this user from joining your Dojo...
tr_TR: Bu kullanıcının Dojonuza katılma isteği gegri çeviriliyor...

en: Invalid action, try again or contact support.
tr_TR: Geçersiz işlem, tekrar deneyin veya desteğe başvurun.

en: This user is already part of your Dojo, please go to your {openLink}Dojo's user management page{closeLink} to change the user's role.
tr_TR: Bu kullanıcı zaten Dojo'nuzun bir parçası, lütfen kullanıcının rolünü değiştirmek için {openLink} Dojo'nun kullanıcı yönetimi sayfasına {closeLink} gidin.

en: This user is already part of your Dojo, go to the Active Users tab and change their role.
tr_TR: Bu kullanıcı zaten Dojonuzun bir parçası, Etkin Kullanıcılar sekmesine gidin ve rollerini değiştirin.

en: Add to your calendar
tr_TR: Takviminize ekleyin

en: iCalendar feed copied!
tr_TR: iCalendar beslemesi kopyalandı!

en: This Dojo is now inactive.
tr_TR: Bu Dojo şuan aktif değil.

en: Click {openLink}here{closeLink} to look for an active Dojo.
tr_TR: {openLink}Buraya{closeLink} tıklayarak aktif bir Dojo arayın.

en: Send an email to Dojo members about this event
tr_TR: Dojo üyelerine bu etkinlik hakkında bir e-posta gönder

en: Must be greater than 0
tr_TR: 0'dan büyük olmalıdır

en: Number of Mentor tickets is required
tr_TR: Danışman biletleri sayısı gereklidir

en: Number of Youth tickets is required
tr_TR: Genç biletleri sayısı gereklidir

en: Tickets
tr_TR: Biletler

en: Finish time must be after start time
tr_TR: Bitiş saati başlangıç ​​saatinden sonra olmalıdır

en: Finish time is required
tr_TR: Bitiş saati gereklidir

en: Start time is required
tr_TR: Başlangıç saati gereklidir

en: Date and Time
tr_TR: Tarih ve Zaman

en: Description is required
tr_TR: Açıklama gereklidir

en: Event description:
tr_TR: Etkinlik tanımı:

en: Event address:
tr_TR: Etkinlik adresi:

en: e.g. October Dojo
tr_TR: örneğin. Ekim Dojo

en: Title is required
tr_TR: Başlık gereklidir

en: Event Title
tr_TR: Etkinlik Başlığı

en: Edit event:
tr_TR: Etkinliği düzenle:

en: Create an event for
tr_TR: Bir etkinlik oluştur

en: Ninja Forums
tr_TR: Ninja Forumları

en: Coolest Projects
tr_TR: En Havalı Projeler

en: Event date is required
tr_TR: Etkinlik tarihi gereklidir

en: Awaiting approval
tr_TR: Onay Bekleniyor

en: Total awaiting approval
tr_TR: Toplam onay bekleniyor
