Vim 9.0 - en to hu translation catalogue (1659 entries)

en: 			  (Unimplemented)
hu: 			  (Nem implementÃ¡lt)

en: 
    	Last set from
hu: 
    	UtolsÃ³ Ã©rtÃ©k innen:

en: 
    
    Arguments:
hu: 
    
    Argumentumok:

en: 
    
    Usage:
hu: 
    
    HasznÃ¡lat:

en: 
              modified:
hu: 
              modifierad:

en: 
             [not usable on this computer]
hu: 
             [nem hasznÃ¡lhatÃ³ ezen a szÃ¡mÃ­tÃ³gÃ©pen]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
hu: 
             [nem hasznÃ¡lhatÃ³ a Vim ezen verziÃ³jÃ¡val]

en: 
             host name:
hu: 
             hoszt nÃ©v:

en: 
             user name:
hu: 
             felhasznÃ¡lÃ³nÃ©v:

en: 
            process ID:
hu: 
            process-ID:

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
hu: 
        NÃ©v         Args TartomÃ¡ny Teljes DefinÃ­ciÃ³

en: 
       #   line
hu: 
       #   sor

en: 
       or:
hu: 
         eller:

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
hu: 
      # TO cimke         FROM sortÃ³l a fÃ¡jlban/szÃ¶vegben

en: 
     jump line  col file/text
hu: 
     ugrÃ¡s sor oszlop fÃ¡jl/text

en: 
    # %s History (newest to oldest):
hu: 
    # %s TÃ¶rtÃ©nelem (legÃºjabbtÃ³l a legrÃ©gebbig):

en: 
    # Buffer list:
hu: 
    # Buffertlista:

en: 
    # File marks:
hu: 
    # FÃ¡jl jelek:

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
hu: 
    # A fÃ¡jlokon belÃ¼li jelek elÅzmÃ©nyei (a legÃºjabbtÃ³l a legrÃ©gebbig):

en: 
    # Jumplist (newest first):
hu: 
    # UgrÃ¡slista (elÃ¶l a legÃºjabb):

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
hu: 
    # UtolsÃ³ %skeresÃ©si minta:
    ~

en: 
    # Last Substitute String:
    $
hu: 
    # UtolsÃ³ helyettesÃ­tÅ karakterlÃ¡nc:
    $

en: 
    # Registers:
hu: 
    # Register:

en: 
    # global variables:
hu: 
    # globalis vÃ¡ltozÃ³k:

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
hu: 
    (1) Lehet, hogy egy mÃ¡sik program szerkeszti ugyanezt a fÃ¡jlt.
        Ebben az esetben Ã¼gyeljen arra, hogy a mÃ³dosÃ­tÃ¡sok ne 
        kerÃ¼ljenek ugyanannak a fÃ¡jlnak a kÃ©t kÃ¼lÃ¶nbÃ¶zÅ pÃ©ldÃ¡nyÃ¡ba.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
hu: 
    (2) A fÃ¡jl szerkesztÃ©si munkamenete Ã¶sszeomlott.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
hu: 
    (TalÃ¡n, mÃ¡s nÃ©ven szeretnÃ© kiÃ­rni ezt a fÃ¡jlt

en: 
    --- Autocommands ---
hu: 
    --- AutokommandÃ³k ---

en: 
    --- Global option values ---
hu: 
    --- GlobÃ¡lis beÃ¡llÃ­tÃ¡si Ã©rtÃ©kek  ---

en: 
    --- Local option values ---
hu: 
    --- Helyi beÃ¡llÃ­tÃ¡si Ã©rtÃ©kek ---

en: 
    --- Menus ---
hu: 
    --- MenÃ¼k ---

en: 
    --- Options ---
hu: 
    --- BeÃ¡llÃ­tÃ¡sok ---

en: 
    --- Registers ---
hu: 
    --- Regiszterek ---

en: 
    --- Signs ---
hu: 
    --- Jel ---

en: 
    --- Syntax items ---
hu: 
    --- Szintaxis elemek ---

en: 
    --- Syntax sync items ---
hu: 
    --- Szintaxis elemeinek szinkronizÃ¡lÃ¡sal ---

en: 
    --- Terminal codes ---
hu: 
    --- TerminalkÃ³dok ---

en: 
    --- Terminal keys ---
hu: 
    --- TerminÃ¡l kulcsok ---

en: 
    16-bit MS-DOS version
hu: 
    16-bites MS-DOS verziÃ³

en: 
    32-bit MS-DOS version
hu: 
    32-bites MS-DOS verziÃ³

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
hu: 
    A gvim (Athena-verziÃ³) Ã¡ltal felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
hu: 
    A gvim (GTK+ verziÃ³) Ã¡ltal felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
hu: 
    A gvim (Motif-verziÃ³) Ã¡ltal felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (RISC OS version):
hu: 
    A gvim (RISC OS verziÃ³) Ã¡ltal felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (neXtaw version):
hu: 
    A gvim (neXtaw-verziÃ³) Ã¡ltal felismert argumentumok:

en: 
    Big version
hu: 
    Nagy verziÃ³

en: 
    Cannot create pipes
hu: 
    A hÃ©j nem tud csÃ¶veket lÃ©trehozni

en: 
    Cannot execute shell
hu: 
    A hÃ©j nem indÃ­thatÃ³

en: 
    Cannot execute shell sh
hu: 
    Az sh hÃ©j nem indÃ­thatÃ³

en: 
    Cannot fork
hu: 
    A hÃ©j nem tud elÃ¡gazni

en: 
    Command terminated
hu: 
    A parancs futÃ¡sa megszakadt

en: 
    Compiled
hu: 
    ÃsszÃ¡llÃ­tva

en: 
    Found a swap file by the name "
hu: 
    TalÃ¡lt egy swapfÃ¡jlt a nÃ©v alapjÃ¡n "

en: 
    Huge version
hu: 
    Ãriasi verziÃ³

en: 
    Included patches:
hu: 
    HozzÃ¡adott javÃ­tÃ¡sok:

en: 
    MS-Windows 16-bit version
hu: 
    MS-Windows 16-bites verziÃ³

en: 
    MS-Windows 16/32-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 16/32-bites GUI verziÃ³

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 32-bites GUI verziÃ³

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
hu: 
    MS-Windows 32-bites konzoll verziÃ³

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 64-bites GUI verziÃ³

en: 
    MacOS X (unix) version
hu: 
    MacOS X verziÃ³ (unix)

en: 
    MacOS X version
hu: 
    MacOS X verziÃ³

en: 
    MacOS version
hu: 
    MacOS verziÃ³

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
hu: 
    Nem tÃ¶rtÃ©nt mÃ³dosÃ­tÃ¡s, vagy a Vim nem frissÃ­tette a swap fÃ¡jlt.

en: 
    More info with: "vim -h"
hu: 
    TovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³: "vim -h"

en: 
    Normal version
hu: 
    Normal verziÃ³

en: 
    RISC OS version
hu: 
    RISC OS verziÃ³

en: 
    Small version
hu: 
    Kis verziÃ³

en: 
    Tiny version
hu: 
    ParÃ¡nyi verziÃ³

en: 
    Vim: Got X error
hu: 
    Vim: X hiba tÃ¶rtÃ©nt

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
hu: 
    FIGYELEM: Az eredeti fÃ¡jl elveszhet vagy megsÃ©rÃ¼lhet

en: 
    Where case is ignored prepend / to make flag upper case
hu: 
    Ahol a kis- Ã©s nagybetÅ±ket figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyja a renszer, elÅtagkÃ©nt / hasznÃ¡lja nagybetÅ±ssÃ© tÃ©telÃ©hez

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
hu: 
    [byte] Ã¶ssesen felszabadÃ­tva %lu-%lu, hasznÃ¡latban %lu, csÃºcshasznÃ¡lat %lu

en: 
    change line  col text
hu: 
    csere sor  oszlop text

en: 
    mark line  col file/text
hu: 
    jel sor  oszlop fÃ¡jl/text

en: 
    shell returned
hu: 
    a hÃ©j visszatÃ©rt

en: 
    syncing on items
hu: 
    elemek szinkronizÃ¡lÃ¡sa

en:                               for Vim defaults
hu:                               a Vim alapÃ©rtelmezÃ©sekhez

en:                               for two modes
hu:                               a kÃ©t mÃ³d kÃ¶zÃ¶tt

en:              dated:
hu:              dÃ¡tuma:

en:           owned by:
hu:           tulajdonosa:

en:          [cannot be opened]
hu:          [nem nyithatÃ³ meg]

en:          [cannot be read]
hu:          [nem olvashatÃ³]

en:          [does not look like a Vim swap file]
hu:          [nem tÅ±nik Vim swap fÃ¡jlnak]

en:          [from Vim version 3.0]
hu:          [a Vim 3.0 verziÃ³jÃ¡bÃ³l]

en:          file name:
hu:          fÃ¡jl neve:

en:       -- none --
hu:       -- nincs --

en:       NEWER than swap file!
hu:       ÃJABB, mint a swap fÃ¡jl!

en:       user exrc file: "
hu:       felhasznÃ¡lÃ³i exrc fÃ¡jl: "

en:      user vimrc file: "
hu:      felhasznÃ¡lÃ³i vimrc fÃ¡jl: "

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
hu:     Ha ez a helyzet, hasznÃ¡lja a ":recover" vagy "vim -r parancsot

en:     If you did this already, delete the swap file "
hu:     Ha ezt mÃ¡r megtette, tÃ¶rÃ¶lje a swap fÃ¡jlt "

en:     Quit, or continue with caution.
hu:     KilÃ©p, vagy folytatja Ã³vatosan.

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
hu:     sor=%ld  id=%d  nÃ©v=%s

en:     system menu file: "
hu:     rendszer menÃ¼ fÃ¡jl: "

en:     user gvimrc file: "
hu:     felhasznÃ¡lÃ³i gvimrc fÃ¡jl: "

en:    In current directory:
hu:    Az aktuÃ¡lis kÃ¶nyvtÃ¡rban:

en:    In directory
hu:    A kÃ¶nyvtÃ¡rban

en:    Using specified name:
hu:    A megadott nÃ©vvel:

en:    dated:
hu:    dÃ¡tuma:

en:    host name:
hu:    hoszt nÃ©v:

en:    system vimrc file: "
hu:    rendszer vimrc fÃ¡jl: "

en:   # pri kind tag
hu:   # pri fajta cÃ­mke

en:   (Already listed)
hu:   (MÃ¡r felsorolva)

en:   2nd user exrc file: "
hu:   2. felhasznÃ¡lÃ³i exrc fÃ¡jl: "

en:   Features included (+) or not (-):
hu:   BeÃ©pÃ­tett (+) vagy nem (-) funkciÃ³k:

en:   NOT FOUND
hu:   NEM TALÃLHATÃ

en:   Using tag with different case!
hu:   MÃ¡s betÅ±mÃ©retÅ± cÃ­mkÃ©t hasznÃ¡lva!

en:   fall-back for $VIM: "
hu:   alapÃ©rtelmezÃ©s a $VIM-hez: "

en:   system gvimrc file: "
hu:   rendszer gvimrc fÃ¡jl: "

en:  # pid    database name                       prepend path
hu:  # pid    adatbÃ¡zis nÃ©v                       elÅtag Ãºt

en:  (Interrupted)
hu:  (MegszakÃ­tva)

en:  (NOT FOUND)
hu:  (NEM TALÃLHATÃ)

en:  (includes previously listed match)
hu:  (tartalmazza a korÃ¡bban felsorolt talÃ¡latot)

en:  (insert)
hu:  (beszÃºr)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
hu:  (beszÃºrÃ¡s) GÃ¶rgetÃ©s (^E/^Y)

en:  (lang)
hu:  (nyelv)

en:  (line deleted)
hu:  (sor tÃ¶rÃ¶lve)

en:  (not supported)
hu:  (nem tÃ¡mogatott)

en:  (paste)
hu:  (beilleszt)

en:  (replace)
hu:  (cserÃ©l)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
hu:  (cserÃ©lÃ©s) GÃ¶rgetÃ©s (^E/^Y)

en:  (still running)
hu:  (mÃ©g fut)

en:  (vreplace)
hu:  (vcserÃ©l)

en:  2nd user vimrc file: "
hu:  2. felhasznÃ¡lÃ³i vimrc fÃ¡jl: "

en:  3rd user vimrc file: "
hu:  3. felhasznÃ¡lÃ³i vimrc fÃ¡jl: "

en:  Adding
hu:  HozzÃ¡adÃ¡s

en:  Arabic
hu:  Arab

en:  CONVERSION ERROR
hu:  KONVERTÃLÃSI HIBA

en:  Command-line completion (^V^N^P)
hu:  Parancssor kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^V^N^P)

en:  Copy %d of %d
hu:  %d. pÃ©ldÃ¡ny a %d-bÅl

en:  Definition completion (^D^N^P)
hu:  DefinÃ­ciÃ³ kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
hu:  SzÃ³tÃ¡r kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^K^N^P)

en:  FAILED
hu:  SIKERTELEN

en:  File name completion (^F^N^P)
hu:  FÃ¡jlnÃ©v kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^F^N^P)

en:  Hebrew
hu:  HÃ©ber

en:  INSERT
hu:  BESZÃR

en:  Keyword Local completion (^N^P)
hu:  KulcsszÃ³ helyi kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^N^P)

en:  Keyword completion (^N^P)
hu:  KulcsszÃ³ kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
hu:  Omni kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^O^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
hu:  Ãtvonal minta kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^N^P)

en:  REPLACE
hu:  CSERE

en:  REVERSE
hu:  FORDÃT

en:  SELECT
hu:  KIVÃLASZT

en:  SELECT BLOCK
hu:  KIVÃLASZT BLOKK

en:  SELECT LINE
hu:  KIVÃLASZT SOR

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
hu:  SPACE/d/j: kÃ©pernyÅ/oldal/sor le, b/u/k: fel, q: kilÃ©pÃ©s

en:  Spelling suggestion (s^N^P)
hu:  HelyesÃ­rÃ¡si javaslat (s^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
hu:  CÃ­mke kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^]^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
hu:  Tezaurusz kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^T^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
hu:  FelhasznÃ¡lÃ³ Ã¡ltal definiÃ¡lt kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^U^N^P)

en:  VISUAL
hu:  VIZUÃLIS

en:  VISUAL BLOCK
hu:  VIZUÃLIS BLOKK

en:  VISUAL LINE
hu:  VIZUÃLIS SOR

en:  VREPLACE
hu:  VCSERE

en:  Whole line completion (^L^N^P)
hu:  Teljes sor kiegÃ©szÃ­tÃ©s (^L^N^P)

en:  [Modified]
hu:  [MÃ³dosÃ­tva]

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)
hu:  ^X mÃ³d (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  appended
hu:  hozzÃ¡adva

en:  cannot be used on this computer.
hu:  ezt a szÃ¡mÃ­tÃ³gÃ©pet nem lehet hasznÃ¡lni.

en:  cannot be used with this version of Vim.
hu:  ezt a verziÃ³t nem lehet hasznÃ¡lni a Vim-mel.

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
hu:  alapÃ©rtelmezÃ©s a $VIMRUNTIME-hoz: "

en:  has been damaged (page size is smaller than minimum value).
hu:  sÃ©rÃ¼lt (az oldalmÃ©ret kisebb, mint a minimÃ¡lis Ã©rtÃ©k).

en:  in Win32s mode
hu:  Win32s mÃ³dban

en:  kind file
hu:  fÃ¡jl tÃ­pusa

en:  line breaks
hu:  sor tÃ¶rÃ©sek

en:  lines before top line
hu:  sorral a felsÅ sor elÅtt

en:  marks
hu:  jelek

en:  on %ld lines
hu:  %ld soron

en:  on 1 line
hu:  1 soron

en:  or more
hu:  vagy tÃ¶bb

en:  returned
hu:  visszatÃ©rt

en:  vim [arguments]
hu:  vim [argumentumok]

en:  with OLE support
hu:  OLE tÃ¡mogatÃ¡ssal

en:  written
hu:  Ã­rva

en: "
        to avoid this message.
hu: "
        ezen Ã¼zenet elkerÃ¼lÃ©sÃ©hez.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
hu: "
        a mÃ³dosÃ­tÃ¡sok helyreÃ¡llÃ­tÃ¡sÃ¡hoz (lÃ¡sd: ":help recovery").

en: " already exists!
hu: " mÃ¡r lÃ©tezik!

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
hu: # Ez a viminfo fÃ¡jl a Vim %s Ã¡ltal kÃ©szÃ¼lt.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
hu: # Az 'encoding' Ã©rtÃ©ke, amikor ez a fÃ¡jl Ã­rÃ³dott

en: # You may edit it if you're careful!
hu: # Szerkesztheted, ha Ã³vatos vagy!

en: %-5s: %-30s (Usage: %s)
hu: %-5s: %-30s (HasznÃ¡lat: %s)

en: %3d  %s %s  line %ld
hu: %3d  %s %s  %ld sor

en: %<%f%h%m%=Page %N
hu: %<%f%h%m%=Oldal %N

en: %d buffers deleted
hu: %d puffer tÃ¶rÃ¶lve

en: %d buffers unloaded
hu: %d puffer kipakolva

en: %d buffers wiped out
hu: %d puffer kitÃ¶rÃ¶lve

en: %d duplicate word(s) in %s
hu: %d duplikÃ¡lt szÃ³ a %s-ben

en: %d files to edit
hu: %d fÃ¡jl szerkesztÃ©sre

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
hu: MÃ©g %d fÃ¡jl szerkesztÃ©sre.  KilÃ©pjen Ã­gy is?

en: %d of %d edited
hu: %d a %d-bÅl szerkesztve

en: %ld Cols;
hu: %ld Oszlop;

en: %ld characters
hu: %ld karakter

en: %ld fewer lines
hu: %ld sorral kevesebb

en: %ld lines %sed %d times
hu: %ld sor %sed %d alkalommal

en: %ld lines %sed 1 time
hu: %ld sor %sed 1 alkalommal

en: %ld lines --%d%%--
hu: %ld sor --%d%%--

en: %ld lines changed
hu: %ld sor megvÃ¡ltozott

en: %ld lines filtered
hu: %ld sor szÅ±rve

en: %ld lines indented
hu: %ld sor behÃºzva

en: %ld lines moved
hu: %ld sor mozgatva

en: %ld lines to indent...
hu: %ld sor behÃºzÃ¡sa...

en: %ld lines yanked
hu: %ld sor kimÃ¡solva

en: %ld lines,
hu: %ld sor,

en: %ld matches
hu: %ld talÃ¡lat

en: %ld more lines
hu: %ld sorral tÃ¶bb

en: %ld seconds ago
hu: %ld mÃ¡sodperce

en: %ld substitutions
hu: %ld cserÃ©lÃ©s

en: %s Autocommands for "%s"
hu: %s AutokommandÃ³k a "%s"-hez

en: %s aborted
hu: %s megszakÃ­tva

en: %s discarded
hu: %s eldobva

en: %s line %ld
hu: %s %ld. sor

en: %s made pending
hu: %s felfÃ¼ggesztve

en: %s resumed
hu: %s folytatva

en: %s returning #%ld
hu: %s visszatÃ©r #%ld

en: %s returning %s
hu: %s visszatÃ©r %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
hu: %s Ã©rtÃ©k kÃ¼lÃ¶nbÃ¶zik attÃ³l, ami egy mÃ¡sik .aff fÃ¡jlban van

en: %s, line %ld
hu: %s, %ld. sor

en: %sviminfo: %s in line:
hu: %sviminfo: %s a sorban:

en: &Cancel
hu: &MÃ©gse

en: &Dismiss
hu: &ElutasÃ­t

en: &Filter
hu: &SzÅ±rÅ

en: &Help
hu: &SÃºgÃ³

en: &OK
    &Cancel
hu: &OK
    &Vissza

en: &OK
    &Load File
hu: &OK
    &FÃ¡jl betÃ¶ltÃ©se

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
hu: &Megnyit Ã­rÃ¡svÃ©detten
    Megnyit &szerkesztÃ©sre
    &HelyreaÃ¡llÃ­t
    &TÃ¶rÃ¶l
    &KilÃ©p
    &Vissza

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
hu: &Megnyit Ã­rÃ¡svÃ©detten
    Megnyit &szerkesztÃ©sre
    &HelyreaÃ¡llÃ­t
    &KilÃ©p
    &Vissza

en: &Replace
hu: &Csere

en: &Undo
hu: &VisszavonÃ¡s

en: &Yes
    &No
hu: &Igen
    &Nem

en: &Yes
    &No
    &Cancel
hu: &Igen
    &Nem
    &Vissza

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
hu: &Igen
    &Nem
    &Mind ment
    Mind &elvet
    &Vissza

en: ' not known. Available builtin terminals are:
hu: ' nem ismert. ElÃ©rhetÅ beÃ©pÃ­tett terminÃ¡lok:

en: 'columns' is not 80, cannot execute external commands
hu: 'columns' nem 80, nem lehet kÃ¼lsÅ parancsokat vÃ©grehajtani

en: 'dictionary' option is empty
hu: A 'dictionary' opciÃ³ Ã¼res

en: 'history' option is zero
hu: A 'history' opciÃ³ nulla

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
hu: A 'readonly' beÃ¡llÃ­tÃ¡s a kÃ¶vetkezÅre van beÃ¡llÃ­tva: "%s".
    Akarsz mÃ©gis Ã­rni?

en: 'thesaurus' option is empty
hu: A 'thesaurus' opciÃ³ Ã¼res

en: (%d of %d)%s%s:
hu: (%d a %d-bÅl)%s%s:

en: (+%ld for BOM)
hu: (+%ld a BOM-Ã©rt)

en: (Interrupted)
hu: (MegszakÃ­tva)

en: (Invalid)
hu: (ÃrvÃ©nytelen)

en: +			Start at end of file
hu: +			A fÃ¡jl vÃ©gÃ©n indul

en: +-%s%3ld lines:
hu: +-%s%3ld sor:

en: +--%3ld lines folded
hu: +--%3ld sor hajtogatva

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
hu: +<lnum>		A <lnum> sornÃ¡l indul

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
hu: +reverse		Nem hasznÃ¡l fordÃ­tott videÃ³t (mÃ¡s nÃ©ven: +rv)

en: ,
    or the file has been damaged.
hu: ,
    vagy a fÃ¡jl megsÃ©rÃ¼lt.

en: -               read text from stdin
hu: -               szÃ¶veget olvas a stdin-rÅl

en: --			Only file names after this
hu: --			Csak fÃ¡jlnevek ezutÃ¡n

en: -- More --
hu: -- TovÃ¡bb --

en: -- Searching...
hu: -- KeresÃ©s...

en: --- Included files
hu: --- BeÃ¡gyazott fÃ¡jlok

en: --Deleted--
hu: --TÃ¶rÃ¶lve--

en: --No lines in buffer--
hu: --Nincs sor a pufferben--

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
hu: --cmd <parancs>	<parancs>-ot hajtja vÃ©gre bÃ¡rmely vimrc fÃ¡jl betÃ¶ltÃ©se elÅtt

en: --cmd argument
hu: --cmd argumentum

en: --columns <number>	Initial width of window in columns
hu: --columns <szÃ¡m>	Ablak kezdeti szÃ©lessÃ©ge oszlopokban

en: --literal		Don't expand wildcards
hu: --literal		Nem bontja ki a helyettesÃ­tÅ karaktereket

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
hu: --noplugin		Nem tÃ¶lti be a plugin szkripteket

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
hu: --remote <fÃ¡jlok>	Megnyitja a <fÃ¡jlok>-at egy Vim szerverben, ha lehetsÃ©ges

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
hu: --remote-expr <kifejezÃ©s>	KiÃ©rtÃ©keli a <kifejezÃ©s>-et egy Vim szerverben Ã©s kiÃ­rja az eredmÃ©nyt

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
hu: --remote-send <billentyÅ±k>	ElkÃ¼ldi a <billentyÅ±k>-et egy Vim szervernek Ã©s kilÃ©p

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hu: --remote-silent <fÃ¡jlok>  Ugyanaz, de nem panaszkodik, ha nincs szerver

en: --remote-tab <files>  As --remote but open tab page for each file
hu: --remote-tab <fÃ¡jlok>  Mint --remote, de minden fÃ¡jlhoz lapfÃ¼let nyit

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
hu: --remote-wait <filer>  Mint --remote de vÃ¡rja meg a fÃ¡jlok szerkesztÃ©sÃ©t

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hu: --remote-wait-silent <filer>  Ugyanaz, de ne panaszkodjon, ha nincs szerver

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
hu: --role <szerep>	Egyedi szerepet Ã¡llÃ­t be a fÅ ablak azonosÃ­tÃ¡sÃ¡hoz

en: --rows <number>	Initial height of window in rows
hu: --rows <szÃ¡m>	Ablak kezdeti magassÃ¡ga sorokban

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
hu: --serverlist		Felsorolja az elÃ©rhetÅ Vim szerver neveket Ã©s kilÃ©p

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
hu: --servername <nÃ©v>	KÃ¼ld a/lesz a Vim szerver <nÃ©v>

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
hu: --socketid <xid>	Megnyitja a Vim-et egy mÃ¡sik GTK widgetben

en: --version		Print version information and exit
hu: --version		KiÃ­rja a verziÃ³ informÃ¡ciÃ³t Ã©s kilÃ©p

en: -A			Start in Arabic mode
hu: -A			Arab mÃ³dban indul

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
hu: -C			Kompatibilis a Vi-vel: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
hu: -D			HibakeresÅ mÃ³d

en: -F			Start in Farsi mode
hu: -F			Perzsa mÃ³dban indul

en: -H			Start in Hebrew mode
hu: -H			HÃ©ber mÃ³dban indul

en: -L			Same as -r
hu: -L			Ugyanaz, mint -r

en: -M			Modifications in text not allowed
hu: -M			MÃ³dosÃ­tÃ¡sok a szÃ¶vegben nem engedÃ©lyezettek

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
hu: -N			Nem teljesen Vi kompatibilis: 'nocompatible'

en: -O[N]		Like -o but split vertically
hu: -O[N]		Mint -o, de fÃ¼ggÅlegesen oszt

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
hu: -P <szÃ¼lÅ cÃ­m>	Megnyitja a Vim-et a szÃ¼lÅ alkalmazÃ¡sban

en: -R			Readonly mode (like "view")
hu: -R			Csak olvashatÃ³ mÃ³d (mint a "view")

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
hu: -S <munkamenet>	<munkamenet> fÃ¡jlt forrÃ¡solja az elsÅ fÃ¡jl betÃ¶ltÃ©se utÃ¡n

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
hu: -T <terminÃ¡l>	TerminÃ¡l tÃ­pusÃ¡t <terminÃ¡l>-ra Ã¡llÃ­tja

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
hu: -U <gvimrc>		<gvimrc>-t hasznÃ¡lja bÃ¡rmely .gvimrc helyett

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
hu: -V[N][fname]		RÃ©szletes [szint N] [naplÃ³Ã¼zenetek a fname-be]

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
hu: -W <scriptout>	Minden begÃ©pelt parancsot kiÃ­r a <scriptout> fÃ¡jlba

en: -X			Do not connect to X server
hu: -X			Nem csatlakozik az X szerverhez

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
hu: -Z			KorlÃ¡tozott mÃ³d (mint az "rvim")

en: -b			Binary mode
hu: -b			BinÃ¡ris mÃ³d

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
hu: -background <szÃ­n>	<szÃ­n>-t hasznÃ¡lja a hÃ¡ttÃ©rhez (mÃ¡s nÃ©ven: -bg)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
hu: -boldfont <betÅ±tÃ­pus>	<betÅ±tÃ­pus>-t hasznÃ¡lja a fÃ©lkÃ¶vÃ©r szÃ¶veghez

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
hu: -borderwidth <szÃ©lessÃ©g>	<szÃ©lessÃ©g>-t hasznÃ¡lja a keret szÃ©lessÃ©gÃ©hez (mÃ¡s nÃ©ven: -bw)

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
hu: -c <parancs>		<parancs>-ot hajtja vÃ©gre az elsÅ fÃ¡jl betÃ¶ltÃ©se utÃ¡n

en: -c argument
hu: -c argumentum

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
hu: -d			Diff mÃ³d (mint a "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
hu: -dev <eszkÃ¶z>		<eszkÃ¶z>-t hasznÃ¡lja I/O-hoz

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
hu: -display <display>	Csatlakoztatja a Vim-et ehhez a konkrÃ©t X-szerverhez

en: -display <display>	Run Vim on <display>
hu: -display <display>	Futtatja a Vim-et a <display>-en

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
hu: -display <display>	Futtatja a Vim-et a <display>-en (mÃ¡s nÃ©ven: --display)

en: -e			Ex mode (like "ex")
hu: -e			Ex mÃ³d (mint az "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
hu: -f			Nem hasznÃ¡lja az Ãºjcli-t ablak megnyitÃ¡sÃ¡hoz

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
hu: -f  vagy  --nofork	ElÅtÃ©rben: Nem Ã¡gazik el GUI indÃ­tÃ¡sakor

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
hu: -font <betÅ±tÃ­pus>	<betÅ±tÃ­pus>-t hasznÃ¡lja a normÃ¡l szÃ¶veghez (mÃ¡s nÃ©ven: -fn)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
hu: -foreground <szÃ­n>	<szÃ­n>-t hasznÃ¡lja a normÃ¡l szÃ¶veghez (mÃ¡s nÃ©ven: -fg)

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
hu: -g			GUI-val futtatja (mint a "gvim")

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
hu: -geometry <geom>	<geom>-t hasznÃ¡lja a kezdeti geometriÃ¡hoz (mÃ¡s nÃ©ven: -geom)

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
hu: -h  vagy  --help	KiÃ­rja a SÃºgÃ³t (ezt az Ã¼zenetet) Ã©s kilÃ©p

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
hu: -i <viminfo>		<viminfo>-t hasznÃ¡lja a .viminfo helyett

en: -iconic		Start Vim iconified
hu: -iconic		IkonizÃ¡ltan indÃ­tja a Vim-et

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
hu: -italicfont <betÅ±tÃ­pus>	<betÅ±tÃ­pus>-t hasznÃ¡lja a dÅlt szÃ¶veghez

en: -l			Lisp mode
hu: -l			Lisp mÃ³d

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
hu: -m			MÃ³dosÃ­tÃ¡sok (fÃ¡jlok Ã­rÃ¡sa) nem engedÃ©lyezettek

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
hu: -menuheight <magassÃ¡g>	<magassÃ¡g>-t hasznÃ¡lja a menÃ¼sor magassÃ¡gÃ¡hoz (mÃ¡s nÃ©ven: -mh)

en: -n			No swap file, use memory only
hu: -n			Nincs csere fÃ¡jl, csak a memÃ³riÃ¡t hasznÃ¡lja

en: -name <name>		Use resource as if vim was <name>
hu: -name <nÃ©v>		Ãgy hasznÃ¡lja az erÅforrÃ¡st, mintha a vim <nÃ©v> lenne

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
hu: -o[N]		N ablakot nyit meg (alapÃ©rtelmezÃ©s: egy minden fÃ¡jlhoz)

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
hu: -p[N]		N lapfÃ¼let nyit meg (alapÃ©rtelmezÃ©s: egy minden fÃ¡jlhoz)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
hu: -q [hibafÃ¡jl]  megnyitja azt a fÃ¡jlt, ahol az elsÅ hiba van

en: -r			List swap files and exit
hu: -r			Csere fÃ¡jlok listÃ¡zÃ¡sa Ã©s kilÃ©pÃ©s

en: -r (with file name)	Recover crashed session
hu: -r (fÃ¡jlnÃ©vvel)	VisszaÃ¡llÃ­tja az Ã¶sszeomlott munkamenetet

en: -register		Register this gvim for OLE
hu: -register		RegisztrÃ¡lja ezt a gvim-et OLE-hez

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
hu: -reverse		FordÃ­tott videÃ³t hasznÃ¡l (mÃ¡s nÃ©ven: -rv)

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
hu: -s			Csendes (batch) mÃ³d (csak az "ex"-hez)

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
hu: -s <scriptin>	NormÃ¡l mÃ³d parancsokat olvas a <scriptin> fÃ¡jlbÃ³l

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
hu: -scrollbarwidth <szÃ©lessÃ©g>  <szÃ©lessÃ©g>-t hasznÃ¡lja a gÃ¶rgetÅsÃ¡v szÃ©lessÃ©gÃ©hez (mÃ¡s nÃ©ven: -sw)

en: -t tag          edit file where tag is defined
hu: -t cÃ­mke       megnyitja azt a fÃ¡jlt, ahol a cÃ­mke definiÃ¡lva van

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
hu: -u <vimrc>		<Vimrc>-t hasznÃ¡lja bÃ¡rmely .vimrc helyett

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
hu: -unregister		TÃ¶rli a gvim regisztrÃ¡ciÃ³jÃ¡t OLE-hez

en: -v			Vi mode (like "vi")
hu: -v			Vi mÃ³d (mint a "vi")

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
hu: -w <scriptout>	Minden begÃ©pelt parancsot hozzÃ¡fÅ±z a <scriptout> fÃ¡jlhoz

en: -x			Edit encrypted files
hu: -x			TitkosÃ­tott fÃ¡jlokat szerkeszt

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
hu: -xrm <erÅforrÃ¡s>	BeÃ¡llÃ­tja a megadott erÅforrÃ¡st

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
hu: -y			KÃ¶nnyÅ± mÃ³d (mint az "evim", mÃ³d nÃ©lkÃ¼li)

en: / line ignored in %s line %d: %s
hu: / sor figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyva a %s %d. sorban: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %d: %s
hu: /encoding= sor a szÃ³ utÃ¡n figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyva a %s %d. sorban: %s

en: 1 buffer deleted
hu: 1 puffer tÃ¶rÃ¶lve

en: 1 buffer unloaded
hu: 1 puffer kipakolva

en: 1 buffer wiped out
hu: 1 puffer kitÃ¶rÃ¶lve

en: 1 character
hu: 1 karakter

en: 1 line %sed %d times
hu: 1 sor %sed %d alkalommal

en: 1 line %sed 1 time
hu: 1 sor %sed 1 alkalommal

en: 1 line --%d%%--
hu: 1 sor --%d%%--

en: 1 line changed
hu: 1 sor megvÃ¡ltozott

en: 1 line indented
hu: 1 sor behÃºzva

en: 1 line less
hu: 1 sorral kevesebb

en: 1 line moved
hu: 1 sor mozgatva

en: 1 line yanked
hu: 1 sor kimÃ¡solva

en: 1 line,
hu: 1 sor,

en: 1 match
hu: 1 talÃ¡lat

en: 1 more file to edit.  Quit anyway?
hu: MÃ©g 1 fÃ¡jl szerkesztÃ©sre.  KilÃ©pjen Ã­gy is?

en: 1 more line
hu: 1 sorral tÃ¶bb

en: 1 substitution
hu: 1 cserÃ©lÃ©s

en: 2nd user gvimrc file: "
hu: 2. felhasznÃ¡lÃ³i gvimrc fÃ¡jl: "

en: 3rd user gvimrc file: "
hu: 3. felhasznÃ¡lÃ³i gvimrc fÃ¡jl: "

en: : Send expression failed.
hu: : KifejezÃ©s kÃ¼ldÃ©se sikertelen.

en: : Send failed.
hu: : KÃ¼ldÃ©s sikertelen.

en: : Send failed. Trying to execute locally
hu: : KÃ¼ldÃ©s sikertelen. MegprÃ³bÃ¡lja helyben vÃ©grehajtani

en: ; match
hu: ; illeszkedik

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
hu: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  OktÃ¡lis %03o

en: <buffer object (deleted) at %8lX>
hu: <puffer objektum (tÃ¶rÃ¶lve) a %8lX-nÃ©l>

en: <cannot open>
hu: <nem lehet megnyitni>

en: <empty>
hu: <Ã¼res>

en: <window %d>
hu: <ablak %d>

en: <window object (deleted) at %.8lX>
hu: <ablak objektum (tÃ¶rÃ¶lve) a %.8lX-nÃ©l>

en: <window object (unknown) at %.8lX>
hu: <ablak objektum (ismeretlen) a %.8lX-nÃ©l>

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
hu: > %d, Hex %04x, OktÃ¡lis %o

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
hu: > %d, Hex %08x, OktÃ¡lis %o

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
hu: ??? innen egÃ©szen ???END-ig a sorok Ã¶sszekeveredhetnek

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
hu: ??? innen egÃ©szen ???END-ig a sorok beszÃºrÃ³dhattak/tÃ¶rÃ¶lÅdhettek

en: ???: Sorry, this command is disabled, the MzScheme library could not be loaded.
hu: ???: Ez a parancs le van tiltva, az MzScheme kÃ¶nyvtÃ¡r nem tÃ¶lthetÅ be

en: ???BLOCK MISSING
hu: ???BLOKK HIÃNYZIK

en: ???EMPTY BLOCK
hu: ???ÃRES BLOKK

en: ???LINE COUNT WRONG
hu: ???SOROK SZÃMA HIBÃS

en: ???LINES MISSING
hu: ???SOROK HIÃNYZNAK

en: ???MANY LINES MISSING
hu: ???SOK SOR HIÃNYZIK

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
hu: ANCHOR_BUF_SIZE tÃºl kicsi.

en: Add a new database
hu: Ãj adatbÃ¡zis hozzÃ¡adÃ¡sa

en: Added cscope database %s
hu: Cscope adatbÃ¡zis hozzÃ¡adva: %s

en: Affix also used for BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST in %s line %d: %s
hu: Az elÅtagot a kÃ¶vetkezÅkre is hasznÃ¡ljÃ¡k: BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST a %s sorban %d: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
hu: Rag nÃ©v tÃºl hosszÃº a %s %d. sorban: %s

en: All
hu: Ãsszes

en: All cscope databases reset
hu: Ãsszes cscope adatbÃ¡zis alaphelyzetbe Ã¡llÃ­tva

en: All included files were found
hu: Minden beÃ¡gyazott fÃ¡jl megtalÃ¡lva

en: Already at newest change
hu: MÃ¡r a legÃºjabb vÃ¡ltozatnÃ¡l

en: Already at oldest change
hu: MÃ¡r a legrÃ©gebbi vÃ¡ltozatnÃ¡l

en: Already only one tab page
hu: MÃ¡r csak egy lap van

en: Already only one window
hu: MÃ¡r csak egy ablak van

en: Append File
hu: FÃ¡jl hozzÃ¡fÅ±zÃ©se

en: Argument missing after
hu: HiÃ¡nyzÃ³ argumentum utÃ¡n

en: At line
hu: A sorban

en: Attempt to open script file again: "
hu: MegprÃ³bÃ¡lja Ãºjra megnyitni a szkript fÃ¡jlt: "

en: Back at original
hu: Vissza az eredetihez

en: Backwards range given, OK to swap
hu: VisszafelÃ© tartomÃ¡ny megadva, OK a cserÃ©hez

en: Become a registered Vim user!
hu: LÃ©gy regisztrÃ¡lt Vim felhasznÃ¡lÃ³!

en: Beep!
hu: CsipogÃ¡s!

en: Before byte %ld
hu: A %ld. bÃ¡jt elÅtt

en: Bot
hu: Alja

en: Both SAL and SOFO lines in %s
hu: Mind SAL Ã©s SOFO sorok a %s-ben

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
hu: TÃ¶rÃ©spont a "%s%s" fÃ¡jlban %ld sorban

en: Broken condition in %s line %d: %s
hu: TÃ¶rÃ¶tt feltÃ©tel a %s %d. sorban: %s

en: Browse class
hu: OsztÃ¡ly bÃ¶ngÃ©szÃ©se

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
hu: COMPOUNDSYLMAX hasznÃ¡lata SYLLABLE nÃ©lkÃ¼l

en: Calling shell to execute: "%s"
hu: HÃ©j meghÃ­vÃ¡sa a kÃ¶vetkezÅ vÃ©grehajtÃ¡sÃ¡hoz: "%s"

en: Can't find temp file for conversion
hu: Nem talÃ¡lhatÃ³ ideiglenes fÃ¡jl a konvertÃ¡lÃ¡shoz

en: Cancel
hu: MÃ©gse

en: Cannot connect to Netbeans
hu: Nem lehet csatlakozni a Netbeans-hez

en: Cannot connect to Netbeans #2
hu: Nem lehet csatlakozni a Netbeans #2-hez

en: Cannot create
hu: Nem lehet lÃ©trehozni

en: Cannot execute
hu: Nem lehet vÃ©grehajtani

en: Cannot open NIL:
hu: Nem lehet megnyitni a NIL:

en: Cannot open file "%s"
hu: Nem lehet megnyitni a fÃ¡jlt "%s"

en: Cannot open for reading: "
hu: Nem lehet megnyitni olvasÃ¡sra: "

en: Cannot open for script output: "
hu: Nem lehet megnyitni szkript kimenetre: "

en: Cannot source a directory: "%s"
hu: Nem lehet betÃ¶lteni egy kÃ¶nyvtÃ¡rat: "%s"

en: Change "%.*s" to:
hu: VÃ¡ltoztassa meg a "%.*s"-t erre:

en: Choice number (<Enter> cancels):
hu: VÃ¡lasztott szÃ¡m (<Enter> megszakÃ­tja):

en: Close
hu: BezÃ¡rÃ¡s

en: Close tab
hu: Lap bezÃ¡rÃ¡sa

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
hu: Oszlop %s a %s-bÃ³l; Sor %ld a %ld-bÃ³l; SzÃ³ %ld a %ld-bÃ³l; BÃ¡jt %ld a %ld-bÃ³l

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Char %ld of %ld; Byte %ld of %ld
hu: Oszlop %s a %s-bÃ³l; Sor %ld a %ld-bÃ³l; SzÃ³ %ld a %ld-bÃ³l; Jel %ld a %ld-bÅl; BÃ¡jt %ld a %ld-bÃ³l

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Compilation:
hu: FordÃ­tÃ¡s:

en: Compiler:
hu: FordÃ­tÃ³:

en: Compressed %d of %d nodes; %d (%d%%) remaining
hu: ÃsszetÃ¶mÃ¶rÃ­tett %d a %d csomÃ³pontbÃ³l; %d (%d%%) maradt

en: Compressing word tree...
hu: a szÃ³-fa Ã¶sszetÃ¶mÃ¶rÃ­tÃ©se...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
hu: ÃtalakÃ­tÃ¡si hiba a szÃ³ban a %s %d. sorban: %s

en: Conversion in %s not supported
hu: ÃtalakÃ­tÃ¡s a %s-ben nem tÃ¡mogatott

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
hu: ÃtalakÃ­tÃ¡s a %s-ben nem tÃ¡mogatott: %s-bÅl %s-be

en: Conversion with 'charconvert' failed
hu: A 'charconvert' konvertÃ¡lÃ¡sa sikertelen

en: Could not fix up function pointers to the DLL!
hu: Nem lehet javÃ­tani a fÃ¼ggvÃ©ny mutatÃ³kat a DLL-hez!

en: Could not load vim32.dll!
hu: Nem lehet betÃ¶lteni a vim32.dll-t!

en: Cscope tag: %s
hu: Cscope cÃ­mke: %s

en: Current %slanguage: "%s"
hu: AktuÃ¡lis %snyelv: "%s"

en: Defining COMPOUNDFORBIDFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hu: A COMPOUNDFORBIDFLAG PFX-elem utÃ¡ni definiÃ¡lÃ¡sa hibÃ¡s eredmÃ©nyeket adhat a %s %d. sorban

en: Defining COMPOUNDPERMITFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hu: A COMPOUNDPERMITFLAG PFX-elem utÃ¡ni definiÃ¡lÃ¡sa hibÃ¡s eredmÃ©nyeket adhat a %s %d. sorban

en: Delete the .swp file afterwards.
hu: EzutÃ¡n tÃ¶rÃ¶lje az .swp fÃ¡jlt.

en: Diff with Vim
hu: Diff a Vim-mel

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
hu: KÃ¼lÃ¶nbÃ¶zÅ kombinÃ¡lÃ³ zÃ¡szlÃ³ a folytatott rag blokkban a %s %d. sorban: %s

en: Direction
hu: IrÃ¡ny

en: Directories
hu: KÃ¶nyvtÃ¡rak

en: Directory	*.nothing
hu: KÃ¶nyvtÃ¡r	*.nothing

en: Do you really want to write to it
hu: ValÃ³ban Ã­rni akarja

en: Done!
hu: KÃ©sz!

en: Double ; in list of variables
hu: Dupla ; a vÃ¡ltozÃ³k listÃ¡jÃ¡ban

en: Down
hu: Le

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %d: %s
hu: DuplikÃ¡lt /encoding= sor figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyva a %s %d. sorban: %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %d: %s
hu: DuplikÃ¡lt /regions= sor figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyva a %s %d. sorban: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
hu: DuplikÃ¡lt rag a %s %d. sorban: %s

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
hu: DuplikÃ¡lt karakter a MAP-ben a %s %d. sorban

en: Duplicate word in %s line %d: %s
hu: DuplikÃ¡lt szÃ³ a %s %d. sorban: %s

en: E100: No other buffer in diff mode
hu: E100: Nincs mÃ¡s puffer diff mÃ³dban

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
hu: E101: TÃ¶bb mint kÃ©t puffer van diff mÃ³dban, nem tudom, melyiket hasznÃ¡ljam

en: E102: Can't find buffer "%s"
hu: E102: Nem talÃ¡lom a(z) "%s" puffert

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
hu: E103: A(z) "%s" puffer nem diff mÃ³dban van

en: E104: Escape not allowed in digraph
hu: E104: Escape nem engedÃ©lyezett digrÃ¡fban

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
hu: E105: A :loadkeymap nem hasznÃ¡lhatÃ³ egy betÃ¶ltÃ¶tt fÃ¡jlban

en: E107: Missing parentheses: %s
hu: E107: HiÃ¡nyzÃ³ zÃ¡rÃ³jel: %s

en: E108: No such variable: "%s"
hu: E108: Nincs ilyen vÃ¡ltozÃ³: "%s"

en: E109: Missing ':' after '?'
hu: E109: HiÃ¡nyzÃ³ ':' a '?' utÃ¡n

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
hu: E10: \ utÃ¡n /, ? vagy & kell kÃ¶vetkeznie

en: E110: Missing ')'
hu: E110: HiÃ¡nyzÃ³ ')'

en: E111: Missing ']'
hu: E111: HiÃ¡nyzÃ³ ']'

en: E112: Option name missing: %s
hu: E112: HiÃ¡nyzÃ³ opciÃ³ nÃ©v: %s

en: E113: Unknown option: %s
hu: E113: Ismeretlen opciÃ³: %s

en: E114: Missing quote: %s
hu: E114: HiÃ¡nyzÃ³ idÃ©zÅjel: %s

en: E115: Missing quote: %s
hu: E115: HiÃ¡nyzÃ³ idÃ©zÅjel: %s

en: E117: Unknown function: %s
hu: E117: Ismeretlen fÃ¼ggvÃ©ny: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
hu: E118: TÃºl sok argumentum a fÃ¼ggvÃ©nyhez: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
hu: E119: Nincs elÃ©g argumentum a fÃ¼ggvÃ©nyhez: %s

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
hu: E11: ÃrvÃ©nytelen a parancssor ablakban; <CR> vÃ©grehajt, CTRL-C kilÃ©p

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
hu: E120: A <SID> hasznÃ¡lata nem script kÃ¶rnyezetben: %s

en: E121: Undefined variable: %s
hu: E121: Nem definiÃ¡lt vÃ¡ltozÃ³: %s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
hu: E122: A(z) %s fÃ¼ggvÃ©ny mÃ¡r lÃ©tezik, adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lÃ­rÃ¡shoz

en: E124: Missing '(': %s
hu: E124: HiÃ¡nyzÃ³ '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
hu: E125: IllegÃ¡lis argumentum: %s

en: E126: Missing :endfunction
hu: E126: HiÃ¡nyzÃ³ :endfunction

en: E128: Function name must start with a capital or contain a colon: %s
hu: E128: A fÃ¼ggvÃ©nynÃ©vnek nagybetÅ±vel kell kezdÅdnie vagy tartalmaznia kell egy kettÅspontot: %s

en: E129: Function name required
hu: E129: FÃ¼ggvÃ©nynÃ©v szÃ¼ksÃ©ges

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
hu: E12: Parancs nem engedÃ©lyezett az exrc/vimrc-ben az aktuÃ¡lis kÃ¶nyvtÃ¡rban vagy a cÃ­mke keresÃ©sben

en: E130: Unknown function: %s
hu: E130: Ismeretlen fÃ¼ggvÃ©ny: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
hu: E131: Nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a fÃ¼ggvÃ©nyt: %s: HasznÃ¡latban van

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
hu: E132: A fÃ¼ggvÃ©nyhÃ­vÃ¡s mÃ©lysÃ©ge nagyobb, mint a 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
hu: E133: :return nem fÃ¼ggvÃ©nyen belÃ¼l

en: E134: Move lines into themselves
hu: E134: Sorokat nem lehet Ã¶nmagukba mozgatni

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
hu: E135: A szÅ±rÅ automatikus parancsok nem vÃ¡ltoztathatjÃ¡k meg az aktuÃ¡lis puffert

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
hu: E136: viminfo: TÃºl sok hiba, a fÃ¡jl tÃ¶bbi rÃ©szÃ©t kihagyja

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
hu: E137: A viminfo fÃ¡jl nem Ã­rhatÃ³: %s

en: E138: Can't write viminfo file %s!
hu: E138: Nem lehet Ã­rni a viminfo fÃ¡jlt %s!

en: E139: File is loaded in another buffer
hu: E139: A fÃ¡jl betÃ¶ltve egy mÃ¡sik pufferbe

en: E13: File exists (add ! to override)
hu: E13: A fÃ¡jl lÃ©tezik (adj hozzÃ¡ !-t a felÃ¼lÃ­rÃ¡shoz)

en: E140: Use ! to write partial buffer
hu: E140: HasznÃ¡ljon ! jelet a rÃ©szleges puffer Ã­rÃ¡sÃ¡hoz

en: E141: No file name for buffer %ld
hu: E141: Nincs fÃ¡jlnÃ©v a(z) %ld pufferhez

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
hu: E142: FÃ¡jl nem Ã­rÃ³dott: Az Ã­rÃ¡s tiltva van a 'write' opciÃ³val

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
hu: E143: Az automatikus parancsok vÃ¡ratlanul tÃ¶rÃ¶ltÃ©k az Ãºj puffert %s

en: E144: Non-numeric argument to :z
hu: E144: Nem numerikus argumentum a :z-hez

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
hu: E145: Shell parancsok nem engedÃ©lyezettek rvim-ben

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
hu: E146: A regulÃ¡ris kifejezÃ©seket nem lehet betÅ±kkel hatÃ¡rolni

en: E147: Cannot do :global recursive
hu: E147: Nem lehet :global rekurzÃ­van

en: E148: Regular expression missing from global
hu: E148: HiÃ¡nyzÃ³ regulÃ¡ris kifejezÃ©s a global-bÃ³l

en: E149: Sorry, no help for %s
hu: E149: Sajnos nincs segÃ­tsÃ©g %s-hez

en: E14: Invalid address
hu: E14: ÃrvÃ©nytelen cÃ­m

en: E150: Not a directory: %s
hu: E150: Nem kÃ¶nyvtÃ¡r: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
hu: E152: Nem lehet megnyitni %s-t Ã­rÃ¡sra

en: E153: Unable to open %s for reading
hu: E153: Nem lehet megnyitni %s-t olvasÃ¡sra

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
hu: E154: Dupla cÃ­mke "%s" a fÃ¡jlban %s/%s

en: E155: Unknown sign: %s
hu: E155: Ismeretlen jel: %s

en: E156: Missing sign name
hu: E156: HiÃ¡nyzÃ³ jel nÃ©v

en: E157: Invalid sign ID: %ld
hu: E157: ÃrvÃ©nytelen jel ID: %ld

en: E158: Invalid buffer name: %s
hu: E158: ÃrvÃ©nytelen puffer nÃ©v: %s

en: E159: Missing sign number
hu: E159: HiÃ¡nyzÃ³ jel szÃ¡m

en: E15: Invalid expression: %s
hu: E15: ÃrvÃ©nytelen kifejezÃ©s: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
hu: E160: Ismeretlen jel parancs: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
hu: E161: Nem talÃ¡lhatÃ³ tÃ¶rÃ©spont: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
hu: E162: Nincs Ã­rÃ¡s az utolsÃ³ vÃ¡ltoztatÃ¡s Ã³ta a "%s" pufferben

en: E163: There is only one file to edit
hu: E163: Csak egy fÃ¡jl van szerkesztÃ©sre

en: E164: Cannot go before first file
hu: E164: Nem lehet visszalÃ©pni az elsÅ fÃ¡jl elÅtt

en: E165: Cannot go beyond last file
hu: E165: Nem lehet tÃºllÃ©pni az utolsÃ³ fÃ¡jlon

en: E166: Can't open linked file for writing
hu: E166: Nem lehet megnyitni a linkelt fÃ¡jlt Ã­rÃ¡sra

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
hu: E167: :scriptencoding nem hasznÃ¡lhatÃ³ egy betÃ¶ltÃ¶tt fÃ¡jlon kÃ­vÃ¼l

en: E168: :finish used outside of a sourced file
hu: E168: :finish nem hasznÃ¡lhatÃ³ egy betÃ¶ltÃ¶tt fÃ¡jlon kÃ­vÃ¼l

en: E169: Command too recursive
hu: E169: TÃºl rekurzÃ­v parancs

en: E16: Invalid range
hu: E16: ÃrvÃ©nytelen tartomÃ¡ny

en: E170: Missing :endfor
hu: E170: HiÃ¡nyzÃ³ :endfor

en: E170: Missing :endwhile
hu: E170: HiÃ¡nyzÃ³ :endwhile

en: E171: Missing :endif
hu: E171: HiÃ¡nyzÃ³ :endif

en: E172: Only one file name allowed
hu: E172: Csak egy fÃ¡jlnÃ©v megengedett

en: E173: %ld more files to edit
hu: E173: MÃ©g %ld fÃ¡jl szerkesztÃ©sre

en: E173: 1 more file to edit
hu: E173: MÃ©g 1 fÃ¡jl szerkesztÃ©sre

en: E174: Command already exists: add ! to replace it
hu: E174: A parancs mÃ¡r lÃ©tezik: adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lÃ­rÃ¡shoz

en: E175: No attribute specified
hu: E175: Nincs megadva attribÃºtum

en: E176: Invalid number of arguments
hu: E176: ÃrvÃ©nytelen argumentumok szÃ¡ma

en: E177: Count cannot be specified twice
hu: E177: A szÃ¡m nem adhatÃ³ meg kÃ©tszer

en: E178: Invalid default value for count
hu: E178: ÃrvÃ©nytelen alapÃ©rtÃ©k a szÃ¡mhoz

en: E179: Argument required for -complete
hu: E179: Argumentum szÃ¼ksÃ©ges a -complete-hez

en: E17: "%s" is a directory
hu: E17: "%s" egy kÃ¶nyvtÃ¡r

en: E180: Invalid complete value: %s
hu: E180: ÃrvÃ©nytelen complete Ã©rtÃ©k: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
hu: E181: ÃrvÃ©nytelen attribÃºtum: %s

en: E182: Invalid command name
hu: E182: ÃrvÃ©nytelen parancsnÃ©v

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
hu: E183: A felhasznÃ¡lÃ³ Ã¡ltal definiÃ¡lt parancsoknak nagybetÅ±vel kell kezdÅdniÃ¼k

en: E184: No such user-defined command: %s
hu: E184: Nincs ilyen felhasznÃ¡lÃ³ Ã¡ltal definiÃ¡lt parancs: %s

en: E185: Cannot find color scheme %s
hu: E185: Nem talÃ¡lhatÃ³ szÃ­nsÃ©ma %s

en: E186: No previous directory
hu: E186: Nincs elÅzÅ kÃ¶nyvtÃ¡r

en: E187: Unknown
hu: E187: Ismeretlen

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
hu: E188: Az ablak pozÃ­ciÃ³jÃ¡nak lekÃ©rdezÃ©se nem implementÃ¡lt ezen a platformon

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
hu: E189: "%s" lÃ©tezik (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E18: Unexpected characters in :let
hu: E18: VÃ¡ratlan karakterek a :let-ben

en: E190: Cannot open "%s" for writing
hu: E190: Nem lehet megnyitni "%s"-t Ã­rÃ¡sra

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
hu: E191: Az argumentumnak betÅ±nek vagy elÅre/hÃ¡tra idÃ©zÅjelnek kell lennie

en: E192: Recursive use of :normal too deep
hu: E192: TÃºl mÃ©ly rekurzÃ­v hasznÃ¡lata a :normal-nak

en: E193: :endfunction not inside a function
hu: E193: :endfunction nem fÃ¼ggvÃ©nyen belÃ¼l

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
hu: E194: Nincs alternatÃ­v fÃ¡jlnÃ©v a '#'-ra helyettesÃ­tendÅ

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
hu: E195: Nem lehet olvasni a viminfo fÃ¡jlt

en: E196: No digraphs in this version
hu: E196: Nincsenek digraphok ebben a verziÃ³ban

en: E197: Cannot set language to "%s"
hu: E197: Nem lehet beÃ¡llÃ­tani a nyelvet "%s"-re

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
hu: E198: cmd_pchar a parancs hosszÃ¡t meghaladja

en: E199: Active window or buffer deleted
hu: E199: AktÃ­v ablak vagy puffert tÃ¶rÃ¶ltÃ©k

en: E19: Mark has invalid line number
hu: E19: A jelnek Ã©rvÃ©nytelen sorszÃ¡ma van

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
hu: E200: *ReadPre autÃ³parancsok miatt az Ã¡llomÃ¡ny olvashatatlan

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
hu: E201: *ReadPre autÃ³parancsok nem vÃ¡ltoztathatjÃ¡k meg az aktuÃ¡lis puffert

en: E202: Conversion made file unreadable!
hu: E202: A konvertÃ¡lÃ¡s olvashatatlannÃ¡ tette a fÃ¡jlt!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
hu: E203: Az autokommandÃ³k tÃ¶rÃ¶ltÃ©k vagy levettÃ©k a pufferbÅl a mentendÅ fÃ¡jlt

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
hu: E204: Az autokommandÃ³ vÃ¡ratlanul megvÃ¡ltoztatta a sorok szÃ¡mÃ¡t

en: E205: Patchmode: can't save original file
hu: E205: Patchmode: nem lehet elmenteni az eredeti fÃ¡jlt

en: E206: Patchmode: can't touch empty original file
hu: E206: Patchmode: nem lehet megÃ©rinteni az Ã¼res eredeti fÃ¡jlt

en: E207: Can't delete backup file
hu: E207: Nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a biztonsÃ¡gi mentÃ©s fÃ¡jlt

en: E208: Error writing to "%s"
hu: E208: Hiba a(z) "%s" Ã­rÃ¡sakor

en: E209: Error closing "%s"
hu: E209: Hiba a(z) "%s" bezÃ¡rÃ¡sakor

en: E20: Mark not set
hu: E20: A jel nincs beÃ¡llÃ­tva

en: E210: Error reading "%s"
hu: E210: Hiba a(z) "%s" olvasÃ¡sakor

en: E211: File "%s" no longer available
hu: E211: A(z) "%s" fÃ¡jl mÃ¡r nem elÃ©rhetÅ

en: E212: Can't open file for writing
hu: E212: Nem lehet megnyitni a fÃ¡jlt Ã­rÃ¡sra

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
hu: E213: Nem lehet konvertÃ¡lni (adjon hozzÃ¡ ! jelet az Ã­rÃ¡shoz konvertÃ¡lÃ¡s nÃ©lkÃ¼l)

en: E214: Can't find temp file for writing
hu: E214: Nem talÃ¡lhatÃ³ ideiglenes fÃ¡jl az Ã­rÃ¡shoz

en: E215: Illegal character after *: %s
hu: E215: IllegÃ¡lis karakter * utÃ¡n: %s

en: E216: No such event: %s
hu: E216: Nincs ilyen esemÃ©ny: %s

en: E216: No such group or event: %s
hu: E216: Nincs ilyen csoport vagy esemÃ©ny: %s

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
hu: E217: Nem lehet vÃ©grehajtani az autokommandÃ³kat MINDEN esemÃ©nyre

en: E218: Autocommand nesting too deep
hu: E218: AutokommandÃ³ egymÃ¡sba Ã¡gyazÃ¡sa tÃºl mÃ©ly

en: E219: Missing {.
hu: E219: HiÃ¡nyzik a {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
hu: E21: Nem lehet vÃ¡ltoztatni, a 'modifiable' ki van kapcsolva

en: E220: Missing }.
hu: E220: HiÃ¡nyzik a }.

en: E222: Add to read buffer
hu: E222: HozzÃ¡adÃ¡s az olvasÃ¡si pufferhez

en: E223: Recursive mapping
hu: E223: RekurzÃ­v lekÃ©pezÃ©s

en: E224: Global abbreviation already exists for %s
hu: E224: GlobÃ¡lis rÃ¶vidÃ­tÃ©s mÃ¡r lÃ©tezik a %s-hez

en: E225: Global mapping already exists for %s
hu: E225: GlobÃ¡lis lekÃ©pezÃ©s mÃ¡r lÃ©tezik a %s-hez

en: E226: Abbreviation already exists for %s
hu: E226: RÃ¶vidÃ­tÃ©s mÃ¡r lÃ©tezik a %s-hez

en: E227: Mapping already exists for %s
hu: E227: LekÃ©pezÃ©s mÃ¡r lÃ©tezik a %s-hez

en: E228: makemap: Illegal mode
hu: E228: makemap: IllegÃ¡lis mÃ³d

en: E229: Cannot start the GUI
hu: E229: Nem lehet elindÃ­tani a GUI-t

en: E22: Scripts nested too deep
hu: E22: A szkriptek tÃºl mÃ©lyen vannak egymÃ¡sba Ã¡gyazva

en: E230: Cannot read from "%s"
hu: E230: Nem lehet olvasni a "%s"-bÃ³l

en: E231: 'guifontwide' invalid
hu: E231: 'guifontwide' Ã©rvÃ©nytelen

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
hu: E232: Nem lehet lÃ©trehozni BalloonEval-t Ã¼zenettel Ã©s visszahÃ­vÃ¡ssal egyÃ¼tt

en: E233: Cannot open display
hu: E233: Nem lehet megnyitni a kÃ©pernyÅt

en: E234: Unknown fontset: %s
hu: E234: Ismeretlen betÅ±kÃ©szlet: %s

en: E235: Unknown font: %s
hu: E235: Ismeretlen betÅ±: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
hu: E236: A betÅ± "%s" nem fix szÃ©lessÃ©gÅ±

en: E237: Printer selection failed
hu: E237: A nyomtatÃ³ kivÃ¡lasztÃ¡sa sikertelen

en: E238: Print error: %s
hu: E238: NyomtatÃ¡si hiba: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
hu: E239: ÃrvÃ©nytelen jel szÃ¶veg: %s

en: E23: No alternate file
hu: E23: Nincs alternatÃ­v fÃ¡jl

en: E240: No connection to Vim server
hu: E240: Nincs kapcsolat a Vim szerverrel

en: E241: Unable to send to %s
hu: E241: Nem lehet elkÃ¼ldeni %s-nek

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
hu: E243: Nem tÃ¡mogatott argumentum: "-%s"; HasznÃ¡lja az OLE verziÃ³t.

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
hu: E244: ÃrvÃ©nytelen karakterkÃ©szlet nÃ©v "%s" a betÅ±tÃ­pus nÃ©vben "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
hu: E245: ÃrvÃ©nytelen karakter '%c' a betÅ±tÃ­pus nÃ©vben "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
hu: E246: A FileChangedShell autokommandÃ³ tÃ¶rÃ¶lte a puffert

en: E247: No registered server named "%s"
hu: E247: Nincs regisztrÃ¡lt szerver "%s" nÃ©ven

en: E248: Failed to send command to the destination program
hu: E248: Nem sikerÃ¼lt elkÃ¼ldeni a parancsot a cÃ©lprogramnak

en: E24: No such abbreviation
hu: E24: Nincs ilyen rÃ¶vidÃ­tÃ©s

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
hu: E250: A kÃ¶vetkezÅ karakterkÃ©szletekhez hiÃ¡nyoznak a betÅ±tÃ­pusok a %s betÅ±tÃ­puskÃ©szletben:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
hu: E251: A VIM pÃ©ldÃ¡ny regiszter tulajdonsÃ¡ga rosszul formÃ¡zott. TÃ¶rÃ¶lve!

en: E252: Fontset name: %s
hu: E252: BetÅ±tÃ­puskÃ©szlet neve: %s

en: E253: Fontset name: %s
hu: E253: BetÅ±tÃ­puskÃ©szlet neve: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
hu: E254: Nem lehet szÃ­nt lefoglalni a %s-hez

en: E255: Couldn't read in sign data!
hu: E255: Nem sikerÃ¼lt beolvasni a jel adatokat!

en: E256: Hangul automata ERROR
hu: E256: Hangul automata HIBA

en: E257: cstag: Tag not found
hu: E257: cstag: CÃ­mke nem talÃ¡lhatÃ³

en: E258: Unable to send to client
hu: E258: Nem lehet elkÃ¼ldeni a kliensnek

en: E259: No matches found for cscope query %s of %s
hu: E259: Nincs talÃ¡lat a cscope lekÃ©rdezÃ©sre %s a %s-bÅl

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E25: A GUI nem hasznÃ¡lhatÃ³: Nincs engedÃ©lyezve a fordÃ­tÃ¡skor

en: E261: Cscope connection %s not found
hu: E261: Cscope kapcsolat %s nem talÃ¡lhatÃ³

en: E262: Error reading cscope connection %ld
hu: E262: Hiba a cscope kapcsolat %ld olvasÃ¡sakor

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
hu: E263: Ez a parancs le van tiltva, a Python kÃ¶nyvtÃ¡r nem tÃ¶lthetÅ be

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
hu: E264: Python: Hiba az I/O objektumok inicializÃ¡lÃ¡sakor

en: E265: $_ must be an instance of String
hu: E265: $_ String pÃ©ldÃ¡nynak kell lennie

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
hu: E266: Ez a parancs le van tiltva, a Ruby kÃ¶nyvtÃ¡r nem tÃ¶lthetÅ be

en: E267: Unexpected return
hu: E267: VÃ¡ratlan return

en: E268: Unexpected next
hu: E268: VÃ¡ratlan next

en: E269: Unexpected break
hu: E269: VÃ¡ratlan break

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E26: A hÃ©ber nem hasznÃ¡lhatÃ³: Nincs engedÃ©lyezve a fordÃ­tÃ¡skor

en: E270: Unexpected redo
hu: E270: VÃ¡ratlan redo

en: E271: Retry outside of rescue clause
hu: E271: Retry a rescue klauzulÃ¡n kÃ­vÃ¼l

en: E272: Unhandled exception
hu: E272: Kezeletlen kivÃ©tel

en: E273: Unknown longjmp status %d
hu: E273: Ismeretlen longjmp stÃ¡tusz %d

en: E277: Unable to read a server reply
hu: E277: Nem lehet olvasni a szerver vÃ¡laszÃ¡t

en: E27: Farsi cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E27: A perzsa nem hasznÃ¡lhatÃ³: Nincs engedÃ©lyezve a fordÃ­tÃ¡skor

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
hu: E280: TCL VÃGZETES HIBA: reflist sÃ©rÃ¼lt!? KÃ©rjÃ¼k, jelentse ezt a vim-dev@vim.org cÃ­men

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
hu: E281: TCL HIBA: a kilÃ©pÃ©si kÃ³d nem int!? KÃ©rjÃ¼k, jelentse ezt a vim-dev@vim.org cÃ­men

en: E282: Cannot read from "%s"
hu: E282: Nem lehet olvasni a "%s"-bÃ³l

en: E283: No marks matching "%s"
hu: E283: Nincs megfelelÅ jelÃ¶lÃ©s "%s"-hez

en: E284: Cannot set IC values
hu: E284: Nem lehet beÃ¡llÃ­tani az IC Ã©rtÃ©keket

en: E285: Failed to create input context
hu: E285: Nem sikerÃ¼lt lÃ©trehozni a bemeneti kontextust

en: E286: Failed to open input method
hu: E286: Nem sikerÃ¼lt megnyitni a bemeneti mÃ³dot

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
hu: E287: Figyelem: Nem sikerÃ¼lt beÃ¡llÃ­tani a megsemmisÃ­tÃ©si visszahÃ­vÃ¡st az IM-hez

en: E288: Input method doesn't support any style
hu: E288: A bemeneti mÃ³d nem tÃ¡mogat semmilyen stÃ­lust

en: E289: Input method doesn't support my preedit type
hu: E289: A bemeneti mÃ³d nem tÃ¡mogatja az elÅkÃ©szÃ­tÃ©si tÃ­pusomat

en: E28: No such highlight group name: %s
hu: E28: Nincs ilyen kiemelÃ©s csoport nÃ©v: %s

en: E291: Your GTK+ is older than 1.2.3. Status area disabled
hu: E291: A GTK+ rÃ©gebbi, mint 1.2.3. Ãllapot terÃ¼let letiltva

en: E293: Block was not locked
hu: E293: A blokk nem volt lezÃ¡rva

en: E294: Seek error in swap file read
hu: E294: KeresÃ©si hiba a csere fÃ¡jl olvasÃ¡sakor

en: E295: Read error in swap file
hu: E295: OlvasÃ¡si hiba a csere fÃ¡jlban

en: E296: Seek error in swap file write
hu: E296: KeresÃ©si hiba a csere fÃ¡jl Ã­rÃ¡sakor

en: E297: Write error in swap file
hu: E297: ÃrÃ¡si hiba a csere fÃ¡jlban

en: E298: Didn't get block nr 0?
hu: E298: Nem kaptam meg a 0. blokkot?

en: E298: Didn't get block nr 1?
hu: E298: Nem kaptam meg az 1. blokkot?

en: E298: Didn't get block nr 2?
hu: E298: Nem kaptam meg a 2. blokkot?

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
hu: E299: Perl Ã©rtÃ©kelÃ©s tiltva a homokozÃ³ban a Safe modul nÃ©lkÃ¼l

en: E29: No inserted text yet
hu: E29: MÃ©g nincs beszÃºrt szÃ¶veg

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
hu: E300: Csere fÃ¡jl mÃ¡r lÃ©tezik (szimbolikus link tÃ¡madÃ¡s?)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
hu: E301: HoppÃ¡, elveszett a csere fÃ¡jl!!!

en: E302: Could not rename swap file
hu: E302: Nem lehet Ã¡tnevezni a csere fÃ¡jlt

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
hu: E303: Nem lehet megnyitni a csere fÃ¡jlt "%s"-hoz, visszaÃ¡llÃ­tÃ¡s lehetetlen

en: E304: ml_upd_block0(): Didn't get block 0??
hu: E304: ml_upd_block0(): Nem kaptam meg a 0. blokkot??

en: E305: No swap file found for %s
hu: E305: Nem talÃ¡ltam csere fÃ¡jlt a %s-hoz

en: E306: Cannot open %s
hu: E306: Nem lehet megnyitni %s-t

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
hu: E307: %s nem tÅ±nik Vim swap fÃ¡jlnak

en: E308: Warning: Original file may have been changed
hu: E308: Figyelem: Az eredeti fÃ¡jl megvÃ¡ltozhatott

en: E309: Unable to read block 1 from %s
hu: E309: Nem sikerÃ¼lt olvasni az 1. blokkot a %s fÃ¡jlbÃ³l

en: E30: No previous command line
hu: E30: Nincs elÅzÅ parancssor

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
hu: E310: Blokk 1 ID hibÃ¡s (%s nem .swp fÃ¡jl?)

en: E311: Recovery Interrupted
hu: E311: A helyreÃ¡llÃ­tÃ¡s megszakadt

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
hu: E312: A helyreÃ¡llÃ­tÃ¡s sorÃ¡n hiba tÃ¶rtÃ©nt; Keresse a ??? kezdetÅ± sorokat

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
hu: E313: Nem lehet megÅrizni, nincs swap fÃ¡jl

en: E314: Preserve failed
hu: E314: A megÅrzÃ©s sikertelen

en: E315: ml_get: Invalid lnum: %ld
hu: E315: ml_get: ÃrvÃ©nytelen lnum: %ld

en: E316: ml_get: Cannot find line %ld
hu: E316: ml_get: Nem talÃ¡lhatÃ³ a %ld. sor

en: E317: Pointer block id wrong
hu: E317: Pointer blokk ID hibÃ¡s

en: E317: Pointer block id wrong 2
hu: E317: Pointer blokk ID hibÃ¡s 2

en: E317: Pointer block id wrong 3
hu: E317: Pointer blokk ID hibÃ¡s 3

en: E317: Pointer block id wrong 4
hu: E317: Pointer blokk ID hibÃ¡s 4

en: E318: Updated too many blocks?
hu: E318: TÃºl sok blokkot frissÃ­tett?

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
hu: E319: SajnÃ¡lom, a parancs nem elÃ©rhetÅ ebben a verziÃ³ban

en: E31: No such mapping
hu: E31: Nincs ilyen lekÃ©pezÃ©s

en: E320: Cannot find line %ld
hu: E320: Nem talÃ¡lhatÃ³ a %ld. sor

en: E321: Could not reload "%s"
hu: E321: Nem sikerÃ¼lt ÃºjratÃ¶lteni az "%s"-t

en: E322: Line number out of range: %ld past the end
hu: E322: A sor szÃ¡ma kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon: %ld a vÃ©gÃ©n tÃºl

en: E323: Line count wrong in block %ld
hu: E323: A sor szÃ¡m hibÃ¡s a %ld. blokkban

en: E324: Can't open PostScript output file
hu: E324: Nem lehet megnyitni a PostScript kimeneti fÃ¡jlt

en: E325: ATTENTION
hu: E325: FIGYELEM

en: E326: Too many swap files found
hu: E326: TÃºl sok swap fÃ¡jl talÃ¡lhatÃ³

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
hu: E327: A menÃ¼elem Ãºtvonala nem almenÃ¼

en: E328: Menu only exists in another mode
hu: E328: A menÃ¼ csak mÃ¡sik mÃ³dban lÃ©tezik

en: E329: No menu "%s"
hu: E329: Nincs ilyen menÃ¼ "%s"

en: E32: No file name
hu: E32: Nincs fÃ¡jlnÃ©v

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
hu: E330: A menÃ¼ Ãºtvonal nem vezethet almenÃ¼re

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
hu: E331: Nem szabad kÃ¶zvetlenÃ¼l menÃ¼elemeket hozzÃ¡adni a menÃ¼sorhoz

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
hu: E332: Az elvÃ¡lasztÃ³ nem lehet rÃ©sze a menÃ¼ Ãºtvonalnak

en: E333: Menu path must lead to a menu item
hu: E333: A menÃ¼ Ãºtvonalnak menÃ¼elemre kell vezetnie

en: E334: Menu not found: %s
hu: E334: MenÃ¼ nem talÃ¡lhatÃ³: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
hu: E335: A menÃ¼ nincs meghatÃ¡rozva %s mÃ³dban

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
hu: E336: A menÃ¼ Ãºtvonalnak almenÃ¼re kell vezetnie

en: E337: Menu not found - check menu names
hu: E337: MenÃ¼ nem talÃ¡lhatÃ³ - ellenÅrizze a menÃ¼neveket

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
hu: E338: Sajnos nincs fÃ¡jl bÃ¶ngÃ©szÅ konzol mÃ³dban

en: E339: Pattern too long
hu: E339: A minta tÃºl hosszÃº

en: E33: No previous substitute regular expression
hu: E33: Nincs elÅzÅ helyettesÃ­tÅ regulÃ¡ris kifejezÃ©s

en: E340: Line is becoming too long
hu: E340: A sor tÃºl hosszÃº lesz

en: E341: Internal error: lalloc(%ld, )
hu: E341: BelsÅ hiba: lalloc(%ld, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
hu: E342: Elfogyott a memÃ³ria!  (%lu bÃ¡jt foglalÃ¡sa)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
hu: E343: ÃrvÃ©nytelen elÃ©rÃ©si Ãºt: '**[nummer]' az Ãºtvonal vÃ©gÃ©n kell lennie, vagy egy '%s'.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
hu: E344: Nem talÃ¡lhatÃ³ kÃ¶nyvtÃ¡r "%s" a cdpath-ban

en: E345: Can't find file "%s" in path
hu: E345: Nem talÃ¡lhatÃ³ fÃ¡jl "%s" az Ãºtvonalban

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
hu: E346: Nincs tÃ¶bb kÃ¶nyvtÃ¡r "%s" a cdpath-ban

en: E347: No more file "%s" found in path
hu: E347: Nincs tÃ¶bb fÃ¡jl "%s" az Ãºtvonalban

en: E348: No string under cursor
hu: E348: Nincs szÃ¶veg a kurzor alatt

en: E349: No identifier under cursor
hu: E349: Nincs azonosÃ­tÃ³ a kurzor alatt

en: E34: No previous command
hu: E34: Nincs elÅzÅ parancs

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
hu: E350: Nem lehet hajtogatÃ¡st lÃ©trehozni a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
hu: E351: Nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a hajtogatÃ¡st a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
hu: E352: Nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a hajtogatÃ¡sokat a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: E353: Nothing in register %s
hu: E353: Nincs semmi a %s regiszterben

en: E354: Invalid register name: '%s'
hu: E354: ÃrvÃ©nytelen regiszter nÃ©v: '%s'

en: E355: Unknown option: %s
hu: E355: Ismeretlen opciÃ³: %s

en: E356: get_varp ERROR
hu: E356: get_varp HIBA

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
hu: E357: A 'langmap'-ban hiÃ¡nyzik a megfelelÅ karakter %s-hez

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
hu: E358: A 'langmap'-ban felesleges karakterek pontosvesszÅ utÃ¡n: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
hu: E359: A kÃ©pernyÅ mÃ³d beÃ¡llÃ­tÃ¡s nem tÃ¡mogatott

en: E35: No previous regular expression
hu: E35: Nincs elÅzÅ regulÃ¡ris kifejezÃ©s

en: E360: Cannot execute shell with -f option
hu: E360: Nem lehet vÃ©grehajtani a hÃ©jat az -f opciÃ³val

en: E363: Pattern uses more memory than 'maxmempattern'
hu: E363: A minta tÃ¶bb memÃ³riÃ¡t hasznÃ¡l, mint a 'maxmempattern'

en: E364: Library call failed for "%s()"
hu: E364: A kÃ¶nyvtÃ¡r hÃ­vÃ¡s sikertelen "%s()"-ra

en: E365: Failed to print PostScript file
hu: E365: Nem sikerÃ¼lt nyomtatni a PostScript fÃ¡jlt

en: E367: No such group: "%s"
hu: E367: Nincs ilyen csoport: "%s"

en: E369: Invalid item in %s%%[]
hu: E369: ÃrvÃ©nytelen elem a %s%%[]-ben

en: E36: Not enough room
hu: E36: Nincs elÃ©g hely

en: E370: Could not load library %s
hu: E370: Nem sikerÃ¼lt betÃ¶lteni a kÃ¶nyvtÃ¡rat %s

en: E371: Command not found
hu: E371: Parancs nem talÃ¡lhatÃ³

en: E372: Too many %%%c in format string
hu: E372: TÃºl sok %%%c a formÃ¡tum sztringben

en: E373: Unexpected %%%c in format string
hu: E373: VÃ¡ratlan %%%c a formÃ¡tum sztringben

en: E374: Missing ] in format string
hu: E374: HiÃ¡nyzÃ³ ] a formÃ¡tum sztringben

en: E375: Unsupported %%%c in format string
hu: E375: Nem tÃ¡mogatott %%%c a formÃ¡tum sztringben

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
hu: E376: ÃrvÃ©nytelen %%%c a formÃ¡tum sztring elÅtagban

en: E377: Invalid %%%c in format string
hu: E377: ÃrvÃ©nytelen %%%c a formÃ¡tum sztringben

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
hu: E378: Az 'errorformat' nem tartalmaz mintÃ¡t

en: E379: Missing or empty directory name
hu: E379: HiÃ¡nyzÃ³ vagy Ã¼res kÃ¶nyvtÃ¡r nÃ©v

en: E37: No write since last change (add ! to override)
hu: E37: Nincs Ã­rÃ¡s az utolsÃ³ vÃ¡ltozÃ¡s Ã³ta (adj hozzÃ¡ !-t a felÃ¼lÃ­rÃ¡shoz)

en: E380: At bottom of quickfix stack
hu: E380: A quickfix verem aljÃ¡n

en: E381: At top of quickfix stack
hu: E381: A quickfix verem tetejÃ©n

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
hu: E382: Nem lehet Ã­rni, a 'buftype' opciÃ³ be van Ã¡llÃ­tva

en: E383: Invalid search string: %s
hu: E383: ÃrvÃ©nytelen keresÃ©si sztring: %s

en: E384: Search hit TOP without match for: %s
hu: E384: TalÃ¡lat a TETEJEN anÃ©lkÃ¼l, hogy egyezne: %s

en: E385: Search hit BOTTOM without match for: %s
hu: E385: TalÃ¡lat az ALJAN anÃ©lkÃ¼l, hogy egyezne: %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
hu: E386: '?' vagy '/'  vÃ¡rt ';' utÃ¡n

en: E387: Match is on current line
hu: E387: A talÃ¡lat az aktuÃ¡lis soron van

en: E388: Couldn't find definition
hu: E388: Nem talÃ¡lhatÃ³ definÃ­ciÃ³

en: E389: Couldn't find pattern
hu: E389: Nem talÃ¡lhatÃ³ minta

en: E38: Null argument
hu: E38: Nulla argumentum

en: E390: Illegal argument: %s
hu: E390: ÃrvÃ©nytelen argumentum: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
hu: E391: Nincs ilyen szintaxis csoport: %s

en: E392: No such syntax cluster: %s
hu: E392: Nincs ilyen szintaxis csoport: %s

en: E393: group[t]here not accepted here
hu: E393: A group[t]here argumentum itt nem elfogadhatÃ³

en: E394: Didn't find region item for %s
hu: E394: Nem talÃ¡ltam rÃ©giÃ³ elemet a %s-hez

en: E395: Contains argument not accepted here
hu: E395: A contains argumentum itt nem elfogadhatÃ³

en: E396: containedin argument not accepted here
hu: E396: A containedin argumentum itt nem elfogadhatÃ³

en: E397: Filename required
hu: E397: FÃ¡jlnÃ©v szÃ¼ksÃ©ges

en: E398: Missing '=': %s
hu: E398: HiÃ¡nyzÃ³ '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
hu: E399: Nem elÃ©g argumentum: syntaxis rÃ©giÃ³ %s

en: E39: Number expected
hu: E39: SzÃ¡mot vÃ¡rtam

en: E400: No cluster specified
hu: E400: Nincs csoport megadva

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
hu: E401: A minta elvÃ¡lasztÃ³ nem talÃ¡lhatÃ³: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
hu: E402: SzemÃ©t a minta utÃ¡n: %s

en: E403: syntax sync: Line continuations pattern specified twice
hu: E403: syntax sync: A sorfolytatÃ¡s minta kÃ©tszer lett megadva

en: E404: Illegal arguments: %s
hu: E404: ÃrvÃ©nytelen argumentumok: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
hu: E405: HiÃ¡nyzÃ³ egyenlÅsÃ©gjel: %s

en: E406: Empty argument: %s
hu: E406: Ãres argumentum: %s

en: E407: %s not allowed here
hu: E407: %s itt nem engedÃ©lyezett

en: E408: %s must be first in contains list
hu: E408: %s az elsÅnek kell lennie a contains listÃ¡ban

en: E409: Unknown group name: %s
hu: E409: Ismeretlen csoport nÃ©v: %s

en: E40: Can't open errorfile %s
hu: E40: Nem lehet megnyitni a hibafÃ¡jlt %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
hu: E410: ÃrvÃ©nytelen :syntax alparancs: %s

en: E411: Highlight group not found: %s
hu: E411: A kiemelÃ©s csoport nem talÃ¡lhatÃ³: %s

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
hu: E412: Nem elÃ©g argumentum: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
hu: E413: TÃºl sok argumentum: ":highlight link %s"

en: E414: Group has settings, highlight link ignored
hu: E414: A csoportnak van beÃ¡llÃ­tÃ¡sa, a highlight link figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyva

en: E415: Unexpected equal sign: %s
hu: E415: VÃ¡ratlan egyenlÅsÃ©gjel: %s

en: E416: Missing equal sign: %s
hu: E416: HiÃ¡nyzÃ³ egyenlÅsÃ©gjel: %s

en: E417: Missing argument: %s
hu: E417: HiÃ¡nyzÃ³ argumentum: %s

en: E418: Illegal value: %s
hu: E418: ÃrvÃ©nytelen Ã©rtÃ©k: %s

en: E419: FG color unknown
hu: E419: FG szÃ­n ismeretlen

en: E41: Out of memory!
hu: E41: Elfogyott a memÃ³ria!

en: E420: BG color unknown
hu: E420: BG szÃ­n ismeretlen

en: E421: Color name or number not recognized: %s
hu: E421: A szÃ­n neve vagy szÃ¡ma nem felismerhetÅ: %s

en: E422: Terminal code too long: %s
hu: E422: A terminÃ¡l kÃ³d tÃºl hosszÃº: %s

en: E423: Illegal argument: %s
hu: E423: ÃrvÃ©nytelen argumentum: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
hu: E424: TÃºl sok kÃ¼lÃ¶nbÃ¶zÅ kiemelÃ©s attribÃºtum hasznÃ¡latban

en: E425: Cannot go before first matching tag
hu: E425: Nem mehetek az elsÅ illeszkedÅ cÃ­mke elÃ©

en: E426: Tag not found: %s
hu: E426: CÃ­mke nem talÃ¡lhatÃ³: %s

en: E427: There is only one matching tag
hu: E427: Csak egy illeszkedÅ cÃ­mke van

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
hu: E428: Nem mehetek tÃºl az utolsÃ³ illeszkedÅ cÃ­mkÃ©n

en: E429: File "%s" does not exist
hu: E429: A "%s" fÃ¡jl nem lÃ©tezik

en: E42: No Errors
hu: E42: Nincs hiba

en: E430: Tag file path truncated for %s
hu: E430: A cÃ­mke fÃ¡jl Ãºtvonal levÃ¡gva a %s-hoz

en: E431: Format error in tags file "%s"
hu: E431: FormÃ¡tum hiba a cÃ­mke fÃ¡jlban "%s"

en: E432: Tags file not sorted: %s
hu: E432: A cÃ­mke fÃ¡jl nincs rendezve: %s

en: E433: No tags file
hu: E433: Nincs cÃ­mke fÃ¡jl

en: E434: Can't find tag pattern
hu: E434: Nem talÃ¡lhatÃ³ a cÃ­mke minta

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
hu: E435: Nem talÃ¡ltam a cÃ­mkÃ©t, csak tippeltem!

en: E436: No "%s" entry in termcap
hu: E436: Nincs "%s" bejegyzÃ©s a termcap-ban

en: E437: Terminal capability "cm" required
hu: E437: A terminÃ¡l kÃ©pessÃ©g "cm" szÃ¼ksÃ©ges

en: E438: u_undo: Line numbers wrong
hu: E438: u_undo: A sorszÃ¡mok hibÃ¡sak

en: E439: Undo list corrupt
hu: E439: A visszavonÃ¡s lista sÃ©rÃ¼lt

en: E43: Damaged match string
hu: E43: SÃ©rÃ¼lt illeszkedÅ sztring

en: E440: Undo line missing
hu: E440: HiÃ¡nyzÃ³ visszavonÃ¡s sor

en: E441: There is no preview window
hu: E441: Nincs elÅnÃ©zet ablak

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
hu: E442: Nem lehet felÃ¼l-balra Ã©s alul-jobbra osztani egyszerre

en: E443: Cannot rotate when another window is split
hu: E443: Nem lehet forgatni, ha mÃ¡sik ablak is osztott

en: E444: Cannot close last window
hu: E444: Nem lehet bezÃ¡rni az utolsÃ³ ablakot

en: E445: Other window contains changes
hu: E445: MÃ¡sik ablak tartalmaz vÃ¡ltozÃ¡sokat

en: E446: No file name under cursor
hu: E446: Nincs fÃ¡jlnÃ©v a kurzor alatt

en: E447: Can't find file "%s" in path
hu: E447: Nem talÃ¡lhatÃ³ fÃ¡jl "%s" az Ãºtvonalban

en: E448: Could not load library function %s
hu: E448: Nem sikerÃ¼lt betÃ¶lteni a kÃ¶nyvtÃ¡r fÃ¼ggvÃ©nyt %s

en: E449: Invalid expression received
hu: E449: ÃrvÃ©nytelen kifejezÃ©s Ã©rkezett

en: E44: Corrupted regexp program
hu: E44: SÃ©rÃ¼lt regulÃ¡ris kifejezÃ©s program

en: E455: Error writing to PostScript output file
hu: E455: Hiba a PostScript kimeneti fÃ¡jl Ã­rÃ¡sakor

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
hu: E456: Nem talÃ¡lhatÃ³ a PostScript erÅforrÃ¡s fÃ¡jl: "%s.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "cidfont.ps"
hu: E456: Nem talÃ¡lhatÃ³ a PostScript erÅforrÃ¡s fÃ¡jl: "cidfont.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "prolog.ps"
hu: E456: Nem talÃ¡lhatÃ³ a PostScript erÅforrÃ¡s fÃ¡jl: "prolog.ps"

en: E456: Can't open file "%s"
hu: E456: Nem lehet megnyitni a fÃ¡jlt: "%s"

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
hu: E457: Nem lehet olvasni a PostScript erÅforrÃ¡s fÃ¡jlt: "%s"

en: E459: Cannot go back to previous directory
hu: E459: Nem lehet visszamenni az elÅzÅ kÃ¶nyvtÃ¡rba

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
hu: E45: A 'readonly' opciÃ³ be van Ã¡llÃ­tva (adj hozzÃ¡ !-t a felÃ¼lÃ­rÃ¡shoz)

en: E461: Illegal variable name: %s
hu: E461: IllegÃ¡lis vÃ¡ltozÃ³nÃ©v: %s

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
hu: E462: Nem sikerÃ¼lt elÅkÃ©szÃ­teni az "%s" ÃºjratÃ¶ltÃ©sÃ©t

en: E463: Region is guarded, cannot modify
hu: E463: A rÃ©giÃ³ vÃ©dett, nem lehet mÃ³dosÃ­tani

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
hu: E464: KÃ©tÃ©rtelmÅ± felhasznÃ¡lÃ³ Ã¡ltal definiÃ¡lt parancs hasznÃ¡lata

en: E465: :winsize requires two number arguments
hu: E465: A :winsize kÃ©t szÃ¡m argumentumot igÃ©nyel

en: E466: :winpos requires two number arguments
hu: E466: A :winpos kÃ©t szÃ¡m argumentumot igÃ©nyel

en: E467: Custom completion requires a function argument
hu: E467: Az egyÃ©ni kiegÃ©szÃ­tÃ©s fÃ¼ggvÃ©ny argumentumot igÃ©nyel

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
hu: E468: A kiegÃ©szÃ­tÃ©s argumentuma csak egyÃ©ni kiegÃ©szÃ­tÃ©shez engedÃ©lyezett

en: E469: Invalid cscopequickfix flag %c for %c
hu: E469: ÃrvÃ©nytelen cscopequickfix jelzÅ %c a %c-hez

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
hu: E46: Nem lehet megvÃ¡ltoztatni a csak olvashatÃ³ vÃ¡ltozÃ³t "%s"

en: E470: Command aborted
hu: E470: Parancs megszakÃ­tva

en: E471: Argument required
hu: E471: Argumentum szÃ¼ksÃ©ges

en: E472: Command failed
hu: E472: A parancs sikertelen

en: E473: Internal error
hu: E473: BelsÅ hiba

en: E474: Invalid argument
hu: E474: ÃrvÃ©nytelen argumentum

en: E475: Invalid argument: %s
hu: E475: ÃrvÃ©nytelen argumentum: %s

en: E476: Invalid command
hu: E476: ÃrvÃ©nytelen parancs

en: E477: No ! allowed
hu: E477: Nincs ! engedÃ©lyezve

en: E478: Don't panic!
hu: E478: Ne pÃ¡nikoljon!

en: E479: No match
hu: E479: Nincs talÃ¡lat

en: E47: Error while reading errorfile
hu: E47: Hiba a hibafÃ¡jl olvasÃ¡sa kÃ¶zben

en: E480: No match: %s
hu: E480: Nincs talÃ¡lat: %s

en: E481: No range allowed
hu: E481: Nincs tartomÃ¡ny engedÃ©lyezve

en: E482: Can't create file %s
hu: E482: Nem lehet lÃ©trehozni a fÃ¡jlt %s

en: E483: Can't get temp file name
hu: E483: Nem lehet lekÃ©rni az ideiglenes fÃ¡jl nevÃ©t

en: E484: Can't open file %s
hu: E484: Nem lehet megnyitni a fÃ¡jlt %s

en: E485: Can't read file %s
hu: E485: Nem lehet olvasni a fÃ¡jlt %s

en: E486: Pattern not found: %s
hu: E486: Nincs talÃ¡lat: %s

en: E487: Argument must be positive
hu: E487: Az argumentumnak pozitÃ­vnak kell lennie

en: E488: Trailing characters
hu: E488: VÃ©gzÅdÅ karakterek

en: E48: Not allowed in sandbox
hu: E48: Nem engedÃ©lyezett a homokozÃ³ban

en: E490: No fold found
hu: E490: Nincs hajtogatÃ¡s

en: E492: Not an editor command
hu: E492: Nem szerkesztÅ parancs

en: E493: Backwards range given
hu: E493: VisszafelÃ© tartomÃ¡ny megadva

en: E494: Use w or w>>
hu: E494: HasznÃ¡lja a w vagy w>> parancsot

en: E495: No autocommand file name to substitute for "<afile>"
hu: E495: Nincs automatikus parancs fÃ¡jlnÃ©v a "<afile>"-ra helyettesÃ­tendÅ

en: E496: No autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
hu: E496: Nincs automatikus parancs puffer szÃ¡m a "<abuf>"-ra helyettesÃ­tendÅ

en: E497: No autocommand match name to substitute for "<amatch>"
hu: E497: Nincs automatikus parancs illeszkedÃ©s nÃ©v a "<amatch>"-ra helyettesÃ­tendÅ

en: E498: No :source file name to substitute for "<sfile>"
hu: E498: Nincs :forrÃ¡s fÃ¡jlnÃ©v a(z) "<sfile>" helyettesÃ­tÃ©sÃ©hez

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
hu: E499: Ãres fÃ¡jlnÃ©v a(z) '%' vagy '#', csak a ":p:h"-val mÅ±kÃ¶dik

en: E49: Invalid scroll size
hu: E49: ÃrvÃ©nytelen gÃ¶rgetÃ©si mÃ©ret

en: E500: Evaluates to an empty string
hu: E500: Ãres karakterlÃ¡nc Ã©rtÃ©kelÃ©se

en: E501: At end-of-file
hu: E501: FÃ¡jl vÃ©ge

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
hu: E506: Nem lehet Ã­rni a biztonsÃ¡gi mentÃ©s fÃ¡jlba (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E507: Close error for backup file (add ! to override)
hu: E507: ZÃ¡rÃ¡si hiba a biztonsÃ¡gi mentÃ©s fÃ¡jlhoz (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to override)
hu: E508: Nem lehet olvasni a fÃ¡jlt a biztonsÃ¡gi mentÃ©shez (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
hu: E509: Nem lehet lÃ©trehozni a biztonsÃ¡gi mentÃ©s fÃ¡jlt (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E50: Too many \z(
hu: E50: TÃºl sok \z(

en: E510: Can't make backup file (add ! to override)
hu: E510: Nem lehet biztonsÃ¡gi mentÃ©s fÃ¡jlt kÃ©szÃ­teni (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E512: Close failed
hu: E512: ZÃ¡rÃ¡s sikertelen

en: E513: Write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
hu: E513: ÃrÃ¡si hiba, a konvertÃ¡lÃ¡s sikertelen (tegye Ã¼ressÃ© a 'fenc'-et a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E514: Write error (file system full?)
hu: E514: ÃrÃ¡si hiba (a fÃ¡jlrendszer tele?)

en: E515: No buffers were unloaded
hu: E515: Egyetlen puffer sem lett kipakolva

en: E516: No buffers were deleted
hu: E516: Egyetlen puffer sem lett tÃ¶rÃ¶lve

en: E517: No buffers were wiped out
hu: E517: Egyetlen puffer sem lett kitÃ¶rÃ¶lve

en: E518: Unknown option
hu: E518: Ismeretlen opciÃ³

en: E519: Option not supported
hu: E519: Nem tÃ¡mogatott opciÃ³

en: E51: Too many %s(
hu: E51: TÃºl sok %s(

en: E520: Not allowed in a modeline
hu: E520: Nem engedÃ©lyezett egy modeline-ben

en: E521: Number required after =
hu: E521: SzÃ¡m szÃ¼ksÃ©ges az = utÃ¡n

en: E522: Not found in termcap
hu: E522: Nem talÃ¡lhatÃ³ a termcap-ban

en: E523: Not allowed here
hu: E523: Nem engedÃ©lyezett itt

en: E524: Missing colon
hu: E524: HiÃ¡nyzÃ³ kettÅspont

en: E525: Zero length string
hu: E525: Nulla hosszÃºsÃ¡gÃº sztring

en: E526: Missing number after <%s>
hu: E526: HiÃ¡nyzÃ³ szÃ¡m a <%s> utÃ¡n

en: E527: Missing comma
hu: E527: HiÃ¡nyzÃ³ vesszÅ

en: E528: Must specify a ' value
hu: E528: Meg kell adni egy ' Ã©rtÃ©ket

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
hu: E529: Nem lehet Ã¼res sztringre Ã¡llÃ­tani a 'term'-et

en: E52: Unmatched \z(
hu: E52: Illesztetlen \z(

en: E530: Cannot change term in GUI
hu: E530: Nem lehet megvÃ¡ltoztatni a term-et GUI-ban

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
hu: E531: HasznÃ¡lja a ":gui" parancsot a GUI indÃ­tÃ¡sÃ¡hoz

en: E533: Can't select wide font
hu: E533: Nem lehet kivÃ¡lasztani a szÃ©les betÅ±tÃ­pust

en: E534: Invalid wide font
hu: E534: ÃrvÃ©nytelen szÃ©les betÅ±tÃ­pus

en: E535: Illegal character after <%c>
hu: E535: ÃrvÃ©nytelen karakter a <%c> utÃ¡n

en: E536: Comma required
hu: E536: VesszÅ szÃ¼ksÃ©ges

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
hu: E537: A 'commentstring' Ã¼res kell legyen vagy tartalmaznia kell %s-t

en: E538: No mouse support
hu: E538: Nincs egÃ©r tÃ¡mogatÃ¡s

en: E539: Illegal character <%s>
hu: E539: ÃrvÃ©nytelen karakter <%s>

en: E53: Unmatched %s%%(
hu: E53: Illesztetlen %s%%(

en: E540: Unclosed expression sequence
hu: E540: LezÃ¡ratlan kifejezÃ©s sorozat

en: E542: Unbalanced groups
hu: E542: KiegyensÃºlyozatlan csoportok

en: E543: Not a valid codepage
hu: E543: Nem Ã©rvÃ©nyes kÃ³dlap

en: E544: Keymap file not found
hu: E544: Nem talÃ¡lhatÃ³ a billentyÅ±zetfÃ¡jl

en: E545: Missing colon
hu: E545: HiÃ¡nyzÃ³ kettÅspont

en: E546: Illegal mode
hu: E546: ÃrvÃ©nytelen mÃ³d

en: E547: Illegal mouseshape
hu: E547: ÃrvÃ©nytelen egÃ©r alak

en: E548: Digit expected
hu: E548: SzÃ¡mjegy vÃ¡rt

en: E549: Illegal percentage
hu: E549: ÃrvÃ©nytelen szÃ¡zalÃ©k

en: E54: Unmatched %s(
hu: E54: Illesztetlen %s(

en: E550: Missing colon
hu: E550: HiÃ¡nyzÃ³ kettÅspont

en: E551: Illegal component
hu: E551: IllegÃ¡lis Ã¶sszetevÅ

en: E552: Digit expected
hu: E552: SzÃ¡mjegy vÃ¡rt

en: E553: No more items
hu: E553: Nincs tÃ¶bb elem

en: E554: Syntax error in %s{...}
hu: E554: Szintaxis hiba a %s{...}-ban

en: E555: At bottom of tag stack
hu: E555: A cÃ­mke verem aljÃ¡n

en: E556: At top of tag stack
hu: E556: A cÃ­mke verem tetejÃ©n

en: E557: Cannot open termcap file
hu: E557: Nem lehet megnyitni a termcap fÃ¡jlt

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
hu: E558: A terminÃ¡l bejegyzÃ©s nem talÃ¡lhatÃ³ a terminfo-ban

en: E559: Terminal entry not found in termcap
hu: E559: A terminÃ¡l bejegyzÃ©s nem talÃ¡lhatÃ³ a termcap-ban

en: E55: Unmatched %s)
hu: E55: Illesztetlen %s)

en: E560: Usage: cs[cope] %s
hu: E560: HasznÃ¡lat: cs[cope] %s

en: E561: Unknown cscope search type
hu: E561: Ismeretlen cscope keresÃ©si tÃ­pus

en: E562: Usage: cstag <ident>
hu: E562: HasznÃ¡lat: cstag <azonosÃ­tÃ³>

en: E563: stat error
hu: E563: stat hiba

en: E563: stat(%s) error: %d
hu: E563: stat(%s) hiba: %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
hu: E564: %s nem kÃ¶nyvtÃ¡r vagy Ã©rvÃ©nyes cscope adatbÃ¡zis

en: E566: Could not create cscope pipes
hu: E566: Nem lehet lÃ©trehozni a cscope csÃ¶veket

en: E567: No cscope connections
hu: E567: Nincs cscope kapcsolat

en: E568: Duplicate cscope database not added
hu: E568: DuplikÃ¡lt cscope adatbÃ¡zis nem lett hozzÃ¡adva

en: E569: maximum number of cscope connections reached
hu: E569: elÃ©rve a cscope kapcsolatok maximÃ¡lis szÃ¡mÃ¡t

en: E570: Fatal error in cs_manage_matches
hu: E570: VÃ©gzetes hiba a cs_manage_matches-ben

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
hu: E571: Ez a parancs le van tiltva: a Tcl kÃ¶nyvtÃ¡r nem tÃ¶lthetÅ be.

en: E572: Exit code %d
hu: E572: KilÃ©pÃ©si kÃ³d %d

en: E573: Invalid server id used: %s
hu: E573: ÃrvÃ©nytelen szerver azonosÃ­tÃ³ hasznÃ¡lva: %s

en: E574: Unknown register type %d
hu: E574: Ismeretlen regiszter tÃ­pus %d

en: E579: :if nesting too deep
hu: E579: :if tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott

en: E580: :endif without :if
hu: E580: :endif nÃ©lkÃ¼l :if

en: E581: :else without :if
hu: E581: :else nÃ©lkÃ¼l :if

en: E582: :elseif without :if
hu: E582: :elseif nÃ©lkÃ¼l :if

en: E583: Multiple :else
hu: E583: TÃ¶bbszÃ¶rÃ¶s :else

en: E584: :elseif after :else
hu: E584: :elseif :else utÃ¡n

en: E585: :while/:for nesting too deep
hu: E585: :while/:for tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott

en: E586: :continue without :while or :for
hu: E586: :continue :while vagy :for nÃ©lkÃ¼l

en: E587: :break without :while or :for
hu: E587: :break :while vagy :for nÃ©lkÃ¼l

en: E588: :endfor without :for
hu: E588: :endfor :for nÃ©lkÃ¼l

en: E588: :endwhile without :while
hu: E588: :endwhile :while nÃ©lkÃ¼l

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
hu: E589: A 'backupext' Ã©s a 'patchmode' egyenlÅ

en: E590: A preview window already exists
hu: E590: MÃ¡r lÃ©tezik egy elÅnÃ©zet ablak

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
hu: E591: A 'winheight' nem lehet kisebb, mint a 'winminheight'

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
hu: E592: A 'winwidth' nem lehet kisebb, mint a 'winminwidth'

en: E593: Need at least %d lines
hu: E593: LegalÃ¡bb %d sorra van szÃ¼ksÃ©g

en: E594: Need at least %d columns
hu: E594: LegalÃ¡bb %d oszlopra van szÃ¼ksÃ©g

en: E595: contains unprintable or wide character
hu: E595: nem nyomtathatÃ³ vagy szÃ©les karaktert tartalmaz

en: E596: Invalid font(s)
hu: E596: ÃrvÃ©nytelen betÅ±tÃ­pusok

en: E597: Can't select fontset
hu: E597: Nem lehet kivÃ¡lasztani a betÅ±kÃ©szletet

en: E598: Invalid fontset
hu: E598: ÃrvÃ©nytelen betÅ±kÃ©szlet

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
hu: E599: Az 'imactivatekey' Ã©rtÃ©ke Ã©rvÃ©nytelen

en: E59: Invalid character after %s@
hu: E59: ÃrvÃ©nytelen karakter %s@ utÃ¡n

en: E600: Missing :endtry
hu: E600: HiÃ¡nyzÃ³ :endtry

en: E601: :try nesting too deep
hu: E601: :try tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott

en: E602: :endtry without :try
hu: E602: :endtry nÃ©lkÃ¼l :try

en: E603: :catch without :try
hu: E603: :catch nÃ©lkÃ¼l :try

en: E604: :catch after :finally
hu: E604: :catch :finally utÃ¡n

en: E605: Exception not caught: %s
hu: E605: Nem elkapott kivÃ©tel: %s

en: E606: :finally without :try
hu: E606: :finally nÃ©lkÃ¼l :try

en: E607: Multiple :finally
hu: E607: TÃ¶bbszÃ¶rÃ¶s :finally

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
hu: E608: Nem lehet :throw kivÃ©teleket hasznÃ¡lni a 'Vim' elÅtaggal

en: E609: Cscope error: %s
hu: E609: Cscope hiba: %s

en: E60: Too many complex %s{...}s
hu: E60: TÃºl sok Ã¶sszetett %s{...}s

en: E612: Too many signs defined
hu: E612: TÃºl sok jel definiÃ¡lva

en: E613: Unknown printer font: %s
hu: E613: Ismeretlen nyomtatÃ³ betÅ±tÃ­pus: %s

en: E614: vim_SelFile: can't return to current directory
hu: E614: vim_SelFile: nem lehet visszatÃ©rni az aktuÃ¡lis kÃ¶nyvtÃ¡rba

en: E615: vim_SelFile: can't get current directory
hu: E615: vim_SelFile: nem lehet lekÃ©rni az aktuÃ¡lis kÃ¶nyvtÃ¡rat

en: E616: vim_SelFile: can't get font %s
hu: E616: vim_SelFile: nem lehet betÃ¶lteni a %s betÅ±tÃ­pust

en: E617: Cannot be changed in the GTK+ 2 GUI
hu: E617: Nem vÃ¡ltoztathatÃ³ meg a GTK+ 2 GUI-ban

en: E618: File "%s" is not a PostScript resource file
hu: E618: A "%s" fÃ¡jl nem PostScript fÃ¡jl

en: E619: File "%s" is not a supported PostScript resource file
hu: E619: A "%s" fÃ¡jl nem tÃ¡mogatott PostScript fÃ¡jl

en: E61: Nested %s*
hu: E61: BeÃ¡gyazott %s*

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
hu: E620: Nem lehet konvertÃ¡lni a nyomtatÃ¡si kÃ³dolÃ¡sra: "%s"

en: E621: "%s" resource file has wrong version
hu: E621: A "%s" erÅforrÃ¡s fÃ¡jl rossz verziÃ³jÃº

en: E622: Could not fork for cscope
hu: E622: Nem lehet elÃ¡gazni a cscope-hoz

en: E623: Could not spawn cscope process
hu: E623: Nem lehet lÃ©trehozni a cscope folyamatot

en: E624: Can't open file "%s"
hu: E624: Nem lehet megnyitni a fÃ¡jlt: "%s"

en: E625: Cannot open cscope database: %s
hu: E625: Nem lehet megnyitni a cscope adatbÃ¡zist: %s

en: E626: Cannot get cscope database information
hu: E626: Nem lehet lekÃ©rni a cscope adatbÃ¡zis informÃ¡ciÃ³t

en: E62: Nested %s%c
hu: E62: BeÃ¡gyazott %s%c

en: E63: Invalid use of \_
hu: E63: ÃrvÃ©nytelen hasznÃ¡lata a \_

en: E64: %s%c follows nothing
hu: E64: %s%c semmit sem kÃ¶vet

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
hu: E655: TÃºl sok szimbolikus link (ciklus?)

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %ld
hu: E658: NetBeans kapcsolat elveszett a %ld. pufferhez

en: E659: Cannot invoke Python recursively
hu: E659: Nem lehet rekurzÃ­van meghÃ­vni a Pythont

en: E65: Illegal back reference
hu: E65: ÃrvÃ©nytelen hÃ¡tra hivatkozÃ¡s

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
hu: E661: Sajnos nincs '%s' segÃ­tsÃ©g %s-hez

en: E662: At start of changelist
hu: E662: A vÃ¡ltozÃ¡slista elejÃ©n

en: E663: At end of changelist
hu: E663: A vÃ¡ltozÃ¡slista vÃ©gÃ©n

en: E664: Changelist is empty
hu: E664: A vÃ¡ltozÃ¡slista Ã¼res

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
hu: E665: Nem lehet elindÃ­tani a GUI-t, nincs Ã©rvÃ©nyes betÅ±tÃ­pus

en: E666: Compiler not supported: %s
hu: E666: Nem tÃ¡mogatott fordÃ­tÃ³: %s

en: E667: Fsync failed
hu: E667: Fsync sikertelen

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
hu: E668: Rossz hozzÃ¡fÃ©rÃ©si mÃ³d a NetBeans kapcsolat informÃ¡ciÃ³s fÃ¡jlhoz: "%s"

en: E669: Unprintable character in group name
hu: E669: Nyomtathatatlan karakter a csoport nÃ©vben

en: E66: \z( not allowed here
hu: E66: \z( nem engedÃ©lyezett itt

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
hu: E670: SegÃ­tsÃ©g fÃ¡jl kÃ³dolÃ¡sok keveredÃ©se egy nyelven belÃ¼l: %s

en: E671: Cannot find window title "%s"
hu: E671: Nem talÃ¡lhatÃ³ ablakcÃ­m "%s"

en: E672: Unable to open window inside MDI application
hu: E672: Nem lehet ablakot megnyitni MDI alkalmazÃ¡son belÃ¼l

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set.
hu: E673: Nem kompatibilis tÃ¶bb bÃ¡jtos kÃ³dolÃ¡s Ã©s karakterkÃ©szlet.

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
hu: E674: A printmbcharset nem lehet Ã¼res tÃ¶bb bÃ¡jtos kÃ³dolÃ¡ssal.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
hu: E675: Nincs alapÃ©rtelmezett betÅ±tÃ­pus megadva a tÃ¶bb bÃ¡jtos nyomtatÃ¡shoz.

en: E676: No matching autocommands for acwrite buffer
hu: E676: Nincs megfelelÅ autokommandÃ³ az acwrite pufferhez

en: E677: Error writing temp file
hu: E677: Hiba a temp fÃ¡jl Ã­rÃ¡sakor

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
hu: E678: ÃrvÃ©nytelen karakter %s%%[dxouU] utÃ¡n

en: E679: Recursive loop loading syncolor.vim
hu: E679: RekurzÃ­v hurok a syncolor.vim betÃ¶ltÃ©sekor

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
hu: E67: \z1 - \z9 nem engedÃ©lyezett itt

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
hu: E680: <buffer=%d>: Ã©rvÃ©nytelen puffer szÃ¡m

en: E681: Buffer is not loaded
hu: E681: A puffer nincs betÃ¶ltve

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
hu: E682: ÃrvÃ©nytelen keresÃ©si minta vagy elvÃ¡lasztÃ³

en: E683: File name missing or invalid pattern
hu: E683: HiÃ¡nyzÃ³ vagy Ã©rvÃ©nytelen minta a fÃ¡jlnÃ©vben

en: E684: List index out of range: %ld
hu: E684: A lista indexe kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon: %ld

en: E685: Internal error: %s
hu: E685: BelsÅ hiba: %s

en: E686: Argument of %s must be a List
hu: E686: A(z) %s argumentuma egy Lista kell legyen

en: E687: Less targets than List items
hu: E687: Kevesebb cÃ©l, mint Lista elem

en: E688: More targets than List items
hu: E688: TÃ¶bb cÃ©l, mint Lista elem

en: E689: Can only index a List or Dictionary
hu: E689: Csak egy ListÃ¡t vagy SzÃ³tÃ¡rat lehet indexelni

en: E68: Invalid character after \z
hu: E68: ÃrvÃ©nytelen karakter \z utÃ¡n

en: E690: Missing "in" after :for
hu: E690: HiÃ¡nyzÃ³ "in" a :for utÃ¡n

en: E691: Can only compare List with List
hu: E691: Csak ListÃ¡t lehet Ã¶sszehasonlÃ­tani ListÃ¡val

en: E692: Invalid operation for List
hu: E692: ÃrvÃ©nytelen mÅ±velet ListÃ¡ra

en: E693: Can only compare Funcref with Funcref
hu: E693: Csak Funcref-et lehet Ã¶sszehasonlÃ­tani Funcref-el

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
hu: E694: ÃrvÃ©nytelen mÅ±velet Funcref-ekre

en: E695: Cannot index a Funcref
hu: E695: Nem lehet indexelni egy Funcref-et

en: E696: Missing comma in List: %s
hu: E696: HiÃ¡nyzÃ³ vesszÅ a ListÃ¡ban: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
hu: E697: HiÃ¡nyzÃ³ Lista vÃ©ge ']': %s

en: E698: Variable nested too deep for making a copy
hu: E698: A vÃ¡ltozÃ³ tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott a mÃ¡solÃ¡shoz

en: E699: Too many arguments
hu: E699: TÃºl sok argumentum

en: E69: Missing ] after %s%%[
hu: E69: HiÃ¡nyzÃ³ ] %s%%[ utÃ¡n

en: E700: Unknown function: %s
hu: E700: Ismeretlen fÃ¼ggvÃ©ny: %s

en: E701: Invalid type for len()
hu: E701: ÃrvÃ©nytelen tÃ­pus a len()-hez

en: E702: Sort compare function failed
hu: E702: A rendezÃ©si Ã¶sszehasonlÃ­tÃ³ fÃ¼ggvÃ©ny hibÃ¡t adott

en: E703: Using a Funcref as a Number
hu: E703: Egy Funcref-et hasznÃ¡l szÃ¡mkÃ©nt

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
hu: E704: A Funcref vÃ¡ltozÃ³nÃ©vnek nagybetÅ±vel kell kezdÅdnie: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
hu: E705: A vÃ¡ltozÃ³nÃ©v Ã¼tkÃ¶zik egy lÃ©tezÅ fÃ¼ggvÃ©nnyel: %s

en: E706: Variable type mismatch for: %s
hu: E706: VÃ¡ltozÃ³tÃ­pus eltÃ©rÃ©s: %s

en: E708: [:] must come last
hu: E708: [:] utoljÃ¡ra kell jÃ¶nnie

en: E709: [:] requires a List value
hu: E709: [:] egy Lista Ã©rtÃ©ket igÃ©nyel

en: E70: Empty %s%%[]
hu: E70: Ãres %s%%[]

en: E710: List value has more items than target
hu: E710: A Lista Ã©rtÃ©knek tÃ¶bb eleme van, mint a cÃ©l

en: E711: List value has not enough items
hu: E711: A Lista Ã©rtÃ©knek nincs elÃ©g eleme

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
hu: E712: A(z) %s argumentuma egy Lista vagy SzÃ³tÃ¡r kell legyen

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
hu: E713: Nem hasznÃ¡lhat Ã¼res kulcsot SzÃ³tÃ¡rhoz

en: E714: List required
hu: E714: Lista szÃ¼ksÃ©ges

en: E715: Dictionary required
hu: E715: SzÃ³tÃ¡r szÃ¼ksÃ©ges

en: E716: Key not present in Dictionary: %s
hu: E716: Nincs ilyen kulcs a SzÃ³tÃ¡rban: %s

en: E717: Dictionary entry already exists
hu: E717: A SzÃ³tÃ¡r bejegyzÃ©s mÃ¡r lÃ©tezik

en: E718: Funcref required
hu: E718: Funcref szÃ¼ksÃ©ges

en: E719: Cannot use [:] with a Dictionary
hu: E719: Nem hasznÃ¡lhatÃ³ [:] egy SzÃ³tÃ¡rral

en: E71: Invalid character after %s%%
hu: E71: ÃrvÃ©nytelen karakter %s%% utÃ¡n

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
hu: E720: HiÃ¡nyzÃ³ kettÅspont a SzÃ³tÃ¡rban: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
hu: E721: Dupla kulcs a SzÃ³tÃ¡rban: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
hu: E722: HiÃ¡nyzÃ³ vesszÅ a SzÃ³tÃ¡rban: %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
hu: E723: HiÃ¡nyzÃ³ SzÃ³tÃ¡r vÃ©ge '}': %s

en: E724: Variable nested too deep for displaying
hu: E724: A vÃ¡ltozÃ³ tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott a megjelenÃ­tÃ©shez

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
hu: E725: SzÃ³tÃ¡r nÃ©lkÃ¼l hÃ­vott dict fÃ¼ggvÃ©ny: %s

en: E726: Stride is zero
hu: E726: A lÃ©pÃ©skÃ¶z nulla

en: E727: Start past end
hu: E727: A kezdÃ©s tÃºl van a vÃ©gÃ©n

en: E728: Using a Dictionary as a Number
hu: E728: Egy SzÃ³tÃ¡rat hasznÃ¡l szÃ¡mkÃ©nt

en: E729: using Funcref as a String
hu: E729: Egy Funcref-et hasznÃ¡l szÃ¶vegkÃ©nt

en: E72: Close error on swap file
hu: E72: ZÃ¡rÃ¡s hiba a swap fÃ¡jlon

en: E730: using List as a String
hu: E730: Egy ListÃ¡t hasznÃ¡l szÃ¶vegkÃ©nt

en: E731: using Dictionary as a String
hu: E731: Egy SzÃ³tÃ¡rat hasznÃ¡l szÃ¶vegkÃ©nt

en: E732: Using :endfor with :while
hu: E732: :endfor hasznÃ¡lata :while-val

en: E733: Using :endwhile with :for
hu: E733: :endwhile hasznÃ¡lata :for-val

en: E734: Wrong variable type for %s=
hu: E734: Rossz vÃ¡ltozÃ³tÃ­pus %s=

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
hu: E735: Csak SzÃ³tÃ¡rat lehet Ã¶sszehasonlÃ­tani SzÃ³tÃ¡rral

en: E736: Invalid operation for Dictionary
hu: E736: ÃrvÃ©nytelen mÅ±velet SzÃ³tÃ¡rra

en: E737: Key already exists: %s
hu: E737: A kulcs mÃ¡r lÃ©tezik: %s

en: E738: Can't list variables for %s
hu: E738: Nem lehet kilistÃ¡zni a vÃ¡ltozÃ³kat %s-hez

en: E739: Cannot create directory: %s
hu: E739: Nem lehet lÃ©trehozni a kÃ¶nyvtÃ¡rat: %s

en: E73: Tag stack empty
hu: E73: A cÃ­mke verem Ã¼res

en: E741: Value is locked: %s
hu: E741: Az Ã©rtÃ©k zÃ¡rolva van: %s

en: E742: Cannot change value of %s
hu: E742: Nem lehet megvÃ¡ltoztatni az Ã©rtÃ©kÃ©t: %s

en: E743: Variable nested too deep for (un)lock
hu: E743: A vÃ¡ltozÃ³ tÃºl mÃ©lyen Ã¡gyazott a (fel)zÃ¡rÃ¡sÃ¡hoz

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
hu: E744: A NetBeans nem engedi a vÃ¡ltoztatÃ¡sokat a csak olvashatÃ³ fÃ¡jlokban

en: E745: Using a List as a Number
hu: E745: Egy ListÃ¡t hasznÃ¡l szÃ¡mkÃ©nt

en: E746: Function name does not match script file name: %s
hu: E746: A fÃ¼ggvÃ©nynÃ©v nem egyezik a script fÃ¡jl nevÃ©vel: %s

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
hu: E747: Nem lehet megvÃ¡ltoztatni a kÃ¶nyvtÃ¡rat, a puffer mÃ³dosÃ­tva van (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E748: No previously used register
hu: E748: Nincs korÃ¡bban hasznÃ¡lt regiszter

en: E749: Empty buffer
hu: E749: Ãres puffer

en: E74: Command too complex
hu: E74: A parancs tÃºl bonyolult

en: E750: First use :profile start <fname>
hu: E750: ElÅszÃ¶r hasznÃ¡lja a :profile start <fname> parancsot

en: E751: Output file name must not have region name
hu: E751: A kimeneti fÃ¡jlnÃ©v nem tartalmazhat rÃ©giÃ³ nevet

en: E752: No previous spell replacement
hu: E752: Nincs elÅzÅ helyesÃ­rÃ¡s csere

en: E753: Not found: %s
hu: E753: Nem talÃ¡lhatÃ³: %s

en: E754: Only up to 8 regions supported
hu: E754: Csak legfeljebb 8 rÃ©giÃ³ tÃ¡mogatott

en: E755: Invalid region in %s
hu: E755: ÃrvÃ©nytelen rÃ©giÃ³ a %s-ben

en: E756: Spell checking is not enabled
hu: E756: A helyesÃ­rÃ¡s ellenÅrzÃ©s nincs engedÃ©lyezve

en: E757: This does not look like a spell file
hu: E757: Ez nem tÅ±nik helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jlnak

en: E758: Truncated spell file
hu: E758: LevÃ¡gott helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jl

en: E759: Format error in spell file
hu: E759: FormÃ¡tum hiba a helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jlban

en: E75: Name too long
hu: E75: A nÃ©v tÃºl hosszÃº

en: E760: No word count in %s
hu: E760: Nincs szÃ³szÃ¡m a %s-ben

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
hu: E761: FormÃ¡tum hiba a rag fÃ¡jlban FOL, LOW vagy UPP

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
hu: E762: Karakter a FOL, LOW vagy UPP-ban kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon

en: E763: Word characters differ between spell files
hu: E763: A szÃ³ karakterek kÃ¼lÃ¶nbÃ¶znek a helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jlok kÃ¶zÃ¶tt

en: E764: Option '%s' is not set
hu: E764: Az opciÃ³ '%s' nincs beÃ¡llÃ­tva

en: E765: 'spellfile' does not have %ld entries
hu: E765: A 'spellfile' nem rendelkezik %ld bejegyzÃ©ssel

en: E766: Insufficient arguments for printf()
hu: E766: Nincs elÃ©g argumentum a printf() fÃ¼ggvÃ©nyhez

en: E767: Too many arguments to printf()
hu: E767: TÃºl sok argumentum a printf() fÃ¼ggvÃ©nyhez

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
hu: E768: Csere fÃ¡jl lÃ©tezik: %s (:silent! felÃ¼lbÃ­rÃ¡lja)

en: E769: Missing ] after %s[
hu: E769: HiÃ¡nyzÃ³ ] %s[ utÃ¡n

en: E76: Too many [
hu: E76: TÃºl sok [

en: E770: Unsupported section in spell file
hu: E770: Nem tÃ¡mogatott szakasz a helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jlban

en: E771: Old spell file, needs to be updated
hu: E771: RÃ©gi helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jl, frissÃ­teni kell

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
hu: E772: A helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jl Ãºjabb Vim verziÃ³hoz valÃ³

en: E773: Symlink loop for "%s"
hu: E773: Szimbolikus link hurok "%s"-ra

en: E774: 'operatorfunc' is empty
hu: E774: Az 'operatorfunc' Ã¼res

en: E775: Eval feature not available
hu: E775: Az Eval funkciÃ³ nem elÃ©rhetÅ

en: E776: No location list
hu: E776: Nincs hely lista

en: E777: String or List expected
hu: E777: Sztring vagy Lista vÃ¡rt

en: E778: This does not look like a .sug file: %s
hu: E778: Ez nem tÅ±nik .sug fÃ¡jlnak: %s

en: E779: Old .sug file, needs to be updated: %s
hu: E779: RÃ©gi .sug fÃ¡jl, frissÃ­teni kell: %s

en: E77: Too many file names
hu: E77: TÃºl sok fÃ¡jlnÃ©v

en: E780: .sug file is for newer version of Vim: %s
hu: E780: A .sug fÃ¡jl Ãºjabb Vim verziÃ³hoz valÃ³: %s

en: E781: .sug file doesn't match .spl file: %s
hu: E781: A .sug fÃ¡jl nem egyezik a .spl fÃ¡jllal: %s

en: E782: Error while reading .sug file: %s
hu: E782: Hiba a .sug fÃ¡jl olvasÃ¡sa kÃ¶zben: %s

en: E783: Duplicate char in MAP entry
hu: E783: DuplikÃ¡lt karakter a MAP bejegyzÃ©sben

en: E784: Cannot close last tab page
hu: E784: Nem lehet bezÃ¡rni az utolsÃ³ lapot

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
hu: E785: A complete() csak BeszÃºrÃ¡s mÃ³dban hasznÃ¡lhatÃ³

en: E786: Range not allowed
hu: E786: TartomÃ¡ny nem engedÃ©lyezett

en: E787: Buffer changed unexpectedly
hu: E787: A puffer vÃ¡ratlanul megvÃ¡ltozott

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
hu: E788: Jelenleg nem szerkeszthet mÃ¡sik puffert

en: E789: Missing ']': %s
hu: E789: HiÃ¡nyzÃ³ ']': %s

en: E78: Unknown mark
hu: E78: Ismeretlen jel

en: E790: undojoin is not allowed after undo
hu: E790: undojoin nem engedÃ©lyezett visszavonÃ¡s utÃ¡n

en: E791: Empty keymap entry
hu: E791: Ãres billentyÅ±zetbejegyzÃ©s

en: E792: Empty menu name
hu: E792: Ãres menÃ¼ nÃ©v

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
hu: E793: Nincs mÃ¡s mÃ³dosÃ­thatÃ³ puffer diff mÃ³dban

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
hu: E794: Nem lehet beÃ¡llÃ­tani a vÃ¡ltozÃ³t a homokozÃ³ban: "%s"

en: E795: Cannot delete variable %s
hu: E795: Nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a vÃ¡ltozÃ³t: %s

en: E79: Cannot expand wildcards
hu: E79: Nem lehet kibontani a helyettesÃ­tÅ karaktereket

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E800: Az arab nem hasznÃ¡lhatÃ³: Nincs engedÃ©lyezve a fordÃ­tÃ¡skor

en: E80: Error while writing
hu: E80: Hiba az Ã­rÃ¡s kÃ¶zben

en: E81: Using <SID> not in a script context
hu: E81: A <SID> hasznÃ¡lata nem szkript kÃ¶rnyezetben

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
hu: E82: Nem lehet pufferet lefoglalni, kilÃ©pÃ©s...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
hu: E83: Nem lehet pufferet lefoglalni, mÃ¡sikat hasznÃ¡l...

en: E84: No modified buffer found
hu: E84: Nem talÃ¡lhatÃ³ mÃ³dosÃ­tott puffer

en: E85: There is no listed buffer
hu: E85: Nincs listÃ¡zott puffer

en: E86: Buffer %ld does not exist
hu: E86: A(z) %ld puffer nem lÃ©tezik

en: E87: Cannot go beyond last buffer
hu: E87: Nem lehet tÃºllÃ©pni az utolsÃ³ pufferen

en: E88: Cannot go before first buffer
hu: E88: Nem lehet visszalÃ©pni az elsÅ puffer elÅtt

en: E89: No write since last change for buffer %ld (add ! to override)
hu: E89: Nincs Ã­rÃ¡s az utolsÃ³ vÃ¡ltoztatÃ¡s Ã³ta a(z) %ld pufferen (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: E90: Cannot unload last buffer
hu: E90: Nem lehet kipakolni az utolsÃ³ puffert

en: E91: 'shell' option is empty
hu: E91: Az 'shell' opciÃ³ Ã¼res

en: E92: Buffer %ld not found
hu: E92: A(z) %ld puffer nem talÃ¡lhatÃ³

en: E93: More than one match for %s
hu: E93: TÃ¶bb talÃ¡lat is van %s-re

en: E94: No matching buffer for %s
hu: E94: Nincs megfelelÅ puffer %s-hez

en: E95: Buffer with this name already exists
hu: E95: MÃ¡r lÃ©tezik ilyen nevÅ± puffer

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
hu: E96: Nem lehet tÃ¶bb mint %ld puffert Ã¶sszehasonlÃ­tani

en: E97: Cannot create diffs
hu: E97: Nem lehet kÃ¼lÃ¶nbsÃ©geket lÃ©trehozni

en: E98: Cannot read diff output
hu: E98: Nem lehet olvasni a diff kimenetet

en: E99: Current buffer is not in diff mode
hu: E99: Az aktuÃ¡lis puffer nem diff mÃ³dban van

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: Edit File
hu: FÃ¡jl szerkesztÃ©se

en: Edit File in new window
hu: FÃ¡jl szerkesztÃ©se Ãºj ablakban

en: Edit with &Vim
hu: SzerkesztÃ©s &Vim-mel

en: Edit with &multiple Vims
hu: SzerkesztÃ©s &tÃ¶bb Vim-mel

en: Edit with existing Vim -
hu: SzerkesztÃ©s meglÃ©vÅ Vim-mel -

en: Edit with single &Vim
hu: SzerkesztÃ©s egy &Vim-mel

en: Edits the selected file(s) with Vim
hu: A kivÃ¡lasztott fÃ¡jlok szerkesztÃ©se a Vim-mel

en: Encoding:
hu: KÃ³dolÃ¡s:

en: End of function
hu: A fÃ¼ggvÃ©ny vÃ©ge

en: End of sourced file
hu: A betÃ¶ltÃ¶tt fÃ¡jl vÃ©ge

en: Enter encryption key:
hu: Ãrja be a titkosÃ­tÃ¡si kulcsot:

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
hu: Ãrja be a hasznÃ¡lni kÃ­vÃ¡nt csere fÃ¡jl szÃ¡mÃ¡t (0 a kilÃ©pÃ©shez):

en: Enter same key again:
hu: Ãrja be ugyanazt a kulcsot Ãºjra:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
hu: HibakeresÅ mÃ³d.  Ãrja be a "cont"-ot a folytatÃ¡shoz.

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
hu: Ex mÃ³dba lÃ©pÃ©s.  Ãrja be a "visual"-t a NormÃ¡l mÃ³dhoz valÃ³ visszatÃ©rÃ©shez.

en: Error
hu: Hiba

en: Error and interrupt
hu: Hiba Ã©s megszakÃ­tÃ¡s

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
hu: Hiba a folyamat lÃ©trehozÃ¡sakor: EllenÅrizd, hogy a gvim benne van-e az Ãºtvonaladban!

en: Error detected while processing %s:
hu: Hiba tÃ¶rtÃ©nt a %s feldolgozÃ¡sa kÃ¶zben:

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
hu: BecsÃ¼lt futÃ¡sidejÅ± memÃ³ria hasznÃ¡lat: %d bÃ¡jt

en: Exception
hu: KivÃ©tel

en: Exception caught: %s
hu: KivÃ©tel elkapva: %s

en: Exception discarded: %s
hu: KivÃ©tel eldobva: %s

en: Exception finished: %s
hu: KivÃ©tel befejezve: %s

en: Exception thrown: %s
hu: KivÃ©tel dobva: %s

en: Executing %s
hu: VÃ©grehajtÃ¡s: %s

en: Expected MAP count in %s line %d
hu: MAP szÃ¡m vÃ¡rt a %s %d. sorban

en: Expected REP(SAL) count in %s line %d
hu: REP(SAL) szÃ¡m vÃ¡rt a %s %d. sorban

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
hu: Y vagy N vÃ¡rt a %s %d. sorban: %s

en: Expression
hu: KifejezÃ©s

en: External submatches:
hu: KÃ¼lsÅ alrÃ©szletek:

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
hu: FLAG a zÃ¡szlÃ³k hasznÃ¡lata utÃ¡n a %s %d. sorban: %s

en: File "%s" does not exist
hu: A "%s" fÃ¡jl nem lÃ©tezik

en: File preserved
hu: FÃ¡jl megÅrizve

en: Files
hu: FÃ¡jlok

en: Filter
hu: SzÅ±rÅ

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
hu: KeresÃ©s & csere (hasznÃ¡ljon '\\'-t a '\' keresÃ©sÃ©hez)

en: Find &Next
hu: KÃ¶vetkezÅ &keresÃ©se

en: Find Next
hu: KÃ¶vetkezÅ keresÃ©se

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
hu: KarakterlÃ¡nc keresÃ©se (hasznÃ¡ljon '\\'-t a '\' keresÃ©sÃ©hez)

en: Find symbol
hu: SzimbÃ³lum keresÃ©se

en: Find what:
hu: KeresendÅ:

en: First duplicate word in %s line %d: %s
hu: ElsÅ duplikÃ¡lt szÃ³ a %s %d. sorban: %s

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
hu: A zÃ¡szlÃ³ nem szÃ¡m a %s %d. sorban: %s

en: Font '%s' is not fixed-width
hu: A '%s' betÅ±tÃ­pus nem fix szÃ©lessÃ©gÅ±

en: Font Selection
hu: BetÅ±tÃ­pus vÃ¡lasztÃ¡s

en: Font%ld width is not twice that of font0
hu: Font%ld szÃ©lessÃ©ge nem kÃ©tszerese a font0-nak

en: Font0 width: %ld
hu: Font0 szÃ©lessÃ©ge: %ld

en: Font1 width: %ld
hu: Font1 szÃ©lessÃ©ge: %ld

en: Font:
hu: BetÅ±tÃ­pus:

en: Garbage after option argument
hu: SzemÃ©t az opciÃ³ argumentum utÃ¡n

en: Generate docu for
hu: DokumentÃ¡ciÃ³ generÃ¡lÃ¡sa

en: Greetings, Vim user!
hu: ÃdvÃ¶zÃ¶ljÃ¼k, Vim felhasznÃ¡lÃ³!

en: Help poor children in Uganda!
hu: SegÃ­ts a szegÃ©ny ugandai gyerekeknek!

en: Hit end of paragraph
hu: ElÃ©rtÃ¼k a bekezdÃ©s vÃ©gÃ©t

en: I/O ERROR
hu: I/O HIBA

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
hu: Figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyott %d szÃ³ nem ASCII karakterekkel a %s-ben

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
hu: Figyelmen kÃ­vÃ¼l hagyott %d szÃ³ nem ASCII karakterekkel

en: Illegal file name
hu: ÃrvÃ©nytelen fÃ¡jlnÃ©v

en: Illegal flag in %s line %d: %s
hu: ÃrvÃ©nytelen zÃ¡szlÃ³ a %s %d. sorban: %s

en: Illegal register name
hu: ÃrvÃ©nytelen regiszter nÃ©v

en: Illegal starting char
hu: IllegÃ¡lis kezdÅ karakter

en: Input Line
hu: Bemeneti sor

en: Input _Methods
hu: Beviteli _MÃ³dszerek

en: Interrupt
hu: MegszakÃ­tÃ¡s

en: Interrupt:
hu: MegszakÃ­tÃ¡s:

en: Interrupted
hu: MegszakÃ­tva

en: Invalid argument for
hu: ÃrvÃ©nytelen argumentum a

en: Invalid font specification
hu: ÃrvÃ©nytelen betÅ±tÃ­pus specifikÃ¡ciÃ³

en: Invalid region nr in %s line %d: %s
hu: ÃrvÃ©nytelen rÃ©giÃ³ szÃ¡m a %s %d. sorban: %s

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
hu: ÃrvÃ©nytelen Ã©rtÃ©k a FLAG-ban a %s %d. sorban: %s

en: Keys don't match!
hu: A kulcsok nem egyeznek!

en: Kill a connection
hu: Kapcsolat megszÃ¼ntetÃ©se

en: Linking:
hu: LinkelÃ©s:

en: Match case
hu: Kis- Ã©s nagybetÅ±k figyelembevÃ©tele

en: Match whole word only
hu: Csak egÃ©sz szavakra illeszkedjen

en: Message
hu: Ãzenet

en: Messages maintainer: The Vim Project
hu: Ãzenetek karbantartÃ³ja: A Vim Projekt

en: Missing '>'
hu: HiÃ¡nyzik az '>'

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
hu: HiÃ¡nyzÃ³ FOL/LOW/UPP sor a %s-ben

en: Missing SOFO%s line in %s
hu: HiÃ¡nyzÃ³ SOFO%s sor a %s-ben

en: Modified by
hu: MÃ³dosÃ­totta

en: Name:
hu: NÃ©v:

en: Need %s version %ld
hu: %s %ld verziÃ³ra van szÃ¼ksÃ©g

en: Need Amigados version 2.04 or later
hu: Amigados 2.04 vagy Ãºjabb verziÃ³ra van szÃ¼ksÃ©g

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
hu: A NetBeans nem engedi a mÃ³dosÃ­tatlan pufferok Ã­rÃ¡sÃ¡t

en: New tab
hu: Ãj lap

en: No Syntax items defined for this buffer
hu: Nincs Szintaxis elem definiÃ¡lva ehhez a pufferhez

en: No abbreviation found
hu: Nincs rÃ¶vidÃ­tÃ©s

en: No breakpoints defined
hu: Nincsenek meghatÃ¡rozva tÃ¶rÃ©spontok

en: No display
hu: Nincs kijelzÅ

en: No display: Send expression failed.
hu: Nincs kijelzÅ: KifejezÃ©s kÃ¼ldÃ©se sikertelen.

en: No included files
hu: Nincs beÃ¡gyazott fÃ¡jl

en: No mapping found
hu: Nincs lekÃ©pezÃ©s

en: No marks set
hu: Nincs beÃ¡llÃ­tva jelÃ¶lÃ©s

en: No match at cursor, finding next
hu: Nincs talÃ¡lat a kurzornÃ¡l, kÃ¶vetkezÅ keresÃ©se

en: No matching autocommands
hu: Nincs megfelelÅ autokommandÃ³

en: No swap file
hu: Nincs csere fÃ¡jl

en: No text to be printed
hu: Nincs nyomtathatÃ³ szÃ¶veg

en: No undo possible; continue anyway
hu: Nincs visszavonÃ¡s lehetsÃ©ges; folytatja mindenkÃ©pp

en: No user-defined commands found
hu: Nem talÃ¡lhatÃ³ felhasznÃ¡lÃ³ Ã¡ltal definiÃ¡lt parancs

en: Not Used
hu: Nem hasznÃ¡lt

en: Nothing to undo
hu: Nincs mit visszavonni

en: Number of words after soundfolding: %ld
hu: A szavak szÃ¡ma a hangalakÃ­tÃ¡s utÃ¡n: %ld

en: Open File dialog
hu: FÃ¡jl megnyitÃ¡sa pÃ¡rbeszÃ©dablak

en: Open Tab...
hu: Lap megnyitÃ¡sa...

en: Open tab...
hu: Lap megnyitÃ¡sa...

en: Opening the X display failed
hu: Az X kijelzÅ megnyitÃ¡sa sikertelen

en: Opening the X display timed out
hu: Az X kijelzÅ megnyitÃ¡sa idÅtÃºllÃ©pÃ©s

en: Opening the X display took %ld msec
hu: Az X kijelzÅ megnyitÃ¡sa %ld ezredmÃ¡sodpercet vett igÃ©nybe

en: Original file "%s"
hu: Eredeti fÃ¡jl "%s"

en: Overwrite existing file "%s"?
hu: FelÃ¼lÃ­rja a meglÃ©vÅ fÃ¡jlt "%s"?

en: Page %d
hu: %d. oldal

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
hu: A NetBeans pufferokhoz nem engedÃ©lyezett a rÃ©szleges Ã­rÃ¡s

en: Patch file
hu: JavÃ­tÃ³fÃ¡jl

en: Path length too long!
hu: Az Ãºtvonal hossza tÃºl hosszÃº!

en: Pathname:
hu: FÃ¡jlnÃ©v:

en: Pattern found in every line: %s
hu: Minta minden sorban megtalÃ¡lhatÃ³: %s

en: Pattern not found
hu: Nincs talÃ¡lat

en: Performing soundfolding...
hu: HangalakÃ­tÃ¡s vÃ©grehajtÃ¡sa...

en: Press ENTER or type command to continue
hu: Nyomjon ENTER-t vagy Ã­rjon be egy parancsot a folytatÃ¡shoz

en: Print job sent.
hu: NyomtatÃ¡si feladat elkÃ¼ldve.

en: Printed: %s
hu: Nyomtatva: %s

en: Printing '%s'
hu: '%s' nyomtatÃ¡sa

en: Printing aborted
hu: NyomtatÃ¡s megszakÃ­tva

en: Printing page %d (%d%%)
hu: %d. oldal nyomtatÃ¡sa (%d%%)

en: Query for a pattern
hu: Minta keresÃ©se

en: Question
hu: KÃ©rdÃ©s

en: Reading affix file %s...
hu: Rag fÃ¡jl olvasÃ¡sa %s...

en: Reading back spell file...
hu: VisszaolvasÃ¡s a helyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jlbÃ³l...

en: Reading dictionary file %s...
hu: SzÃ³tÃ¡r fÃ¡jl olvasÃ¡sa %s...

en: Reading from stdin...
hu: OlvasÃ¡s stdin-bÅl...

en: Reading spell file "%s"
hu: HelyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jl olvasÃ¡sa "%s"

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
hu: Viminfo fÃ¡jl olvasÃ¡sa "%s"%s%s%s

en: Reading word file %s...
hu: SzÃ³ fÃ¡jl olvasÃ¡sa %s...

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
hu: A helyreÃ¡llÃ­tÃ¡s befejezÅdÃ¶tt. EllenÅrizze, hogy minden rendben van-e.

en: Reinit all connections
hu: Ãsszes kapcsolat ÃºjraindÃ­tÃ¡sa

en: Replace
hu: Csere

en: Replace &All
hu: Ãsszes &cserÃ©je

en: Replace All
hu: Ãsszes cserÃ©je

en: Replace with:
hu: Csere erre:

en: Retrieve
hu: LekÃ©rÃ©s

en: Retrieve from all projects
hu: LekÃ©rÃ©s minden projektbÅl

en: Retrieve from file
hu: LekÃ©rÃ©s fÃ¡jlbÃ³l

en: Retrieve from project
hu: LekÃ©rÃ©s projektbÅl

en: Running in Vi compatible mode
hu: Vi kompatibilis mÃ³dban fut

en: Running modeless, typed text is inserted
hu: MÃ³d nÃ©lkÃ¼l fut, a begÃ©pelt szÃ¶veg beszÃºrÃ¡sra kerÃ¼l

en: Save As
hu: MentÃ©s mÃ¡skÃ©nt

en: Save File dialog
hu: FÃ¡jl mentÃ©se pÃ¡rbeszÃ©dablak

en: Save Redirection
hu: ÃtirÃ¡nyÃ­tÃ¡s mentÃ©se

en: Save Session
hu: Munkamenet mentÃ©se

en: Save Setup
hu: BeÃ¡llÃ­tÃ¡s mentÃ©se

en: Save View
hu: NÃ©zet mentÃ©se

en: Save changes to "%s"?
hu: Menti a vÃ¡ltozÃ¡sokat a "%s" fÃ¡jlban?

en: Scanning dictionary: %s
hu: SzÃ³tÃ¡r Ã¡tvizsgÃ¡lÃ¡sa: %s

en: Scanning included file: %s
hu: BeÃ¡gyazott fÃ¡jl Ã¡tvizsgÃ¡lÃ¡sa: %s

en: Scanning tags.
hu: CÃ­mkÃ©k Ã¡tvizsgÃ¡lÃ¡sa.

en: Scanning: %s
hu: ÃtvizsgÃ¡lÃ¡s: %s

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
hu: GÃ¶rgetÅsÃ¡v Widget: Nem lehet lekÃ©rni a hÃ¼velykujj pixmap geometriÃ¡jÃ¡t.

en: Search String
hu: KeresÅsztring

en: Searching for "%s"
hu: KeresÃ©s a "%s"-ban

en: Searching for "%s" in "%s"
hu: KeresÃ©s a "%s"-ben a "%s"-ban

en: Searching included file %s
hu: BeÃ¡gyazott fÃ¡jl keresÃ©se %s

en: Searching tags file %s
hu: CÃ­mke fÃ¡jl keresÃ©se %s

en: See ":help E312" for more information.
hu: TovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³kÃ©rt lÃ¡sd: ":help E312".

en: See ":help W11" for more info.
hu: LÃ¡sd a ":help W11"-t tovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³kÃ©rt.

en: See ":help W12" for more info.
hu: LÃ¡sd a ":help W12"-t tovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³kÃ©rt.

en: See ":help W16" for more info.
hu: LÃ¡sd a ":help W16"-t tovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³kÃ©rt.

en: Select Directory dialog
hu: KÃ¶nyvtÃ¡r kivÃ¡lasztÃ¡sa pÃ¡rbeszÃ©dablak

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
hu: KivÃ¡lasztva %s%ld a %ld SorbÃ³l; %ld a %ld SzÃ³bÃ³l; %ld a %ld BÃ¡jtbÃ³l

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Chars; %ld of %ld Bytes
hu: JelÃ¶lve %s%ld a %ld sorbÃ³; %ld a %ld szÃ³bÃ³l; %ld a %ld jelbÅl; %ld a %ld bÃ¡jtbÃ³l

en: Selection
hu: KijelÃ¶lÃ©s

en: Sending to printer...
hu: KÃ¼ldÃ©s a nyomtatÃ³hoz...

en: Show base class of
hu: AlaposztÃ¡ly megjelenÃ­tÃ©se

en: Show class in hierarchy
hu: OsztÃ¡ly megjelenÃ­tÃ©se hierarchiÃ¡ban

en: Show class in restricted hierarchy
hu: OsztÃ¡ly megjelenÃ­tÃ©se korlÃ¡tozott hierarchiÃ¡ban

en: Show connections
hu: Kapcsolatok megjelenÃ­tÃ©se

en: Show docu of
hu: DokumentÃ¡ciÃ³ megjelenÃ­tÃ©se

en: Show overridden member function
hu: FelÃ¼ldefiniÃ¡lt tagfÃ¼ggvÃ©ny megjelenÃ­tÃ©se

en: Show size in Points
hu: MÃ©ret pontban megadva

en: Show source of
hu: ForrÃ¡s megjelenÃ­tÃ©se

en: Show this message
hu: Ezt az Ã¼zenetet mutatja

en: Signs for %s:
hu: Jelek %s-hez:

en: Size:
hu: MÃ©ret:

en: Sorry, help file "%s" not found
hu: Sajnos a segÃ­tsÃ©g fÃ¡jl "%s" nem talÃ¡lhatÃ³

en: Sorry, no suggestions
hu: SajnÃ¡lom, nincs javaslat

en: Sorry, only %ld suggestions
hu: SajnÃ¡lom, csak %ld javaslat van

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
hu: Ez a parancs le van tiltva: a Perl kÃ¶nyvtÃ¡r nem sikerÃ¼lt betÃ¶lteni.

en: Source Vim script
hu: Vim script betÃ¶ltÃ©se

en: Sponsor Vim development!
hu: TÃ¡mogasd a Vim fejlesztÃ©sÃ©t!

en: Stack size increases
hu: A stack mÃ©rete nÅ

en: Style:
hu: StÃ­lus:

en: Swap file "
hu: Swap fÃ¡jl "

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
hu: Csere fÃ¡jl "%s" lÃ©tezik, akkor is felÃ¼lÃ­rja?

en: Swap file already exists!
hu: Swap fÃ¡jl mÃ¡r lÃ©tezik!

en: Swap files found:
hu: Swap fÃ¡jlok talÃ¡lhatÃ³k:

en: Tab page %d
hu: %d lap

en: Tear off this menu
hu: LevÃ¡lasztÃ¡s ebbÅl a menÃ¼bÅl

en: Testing the X display failed
hu: Az X kijelzÅ tesztelÃ©se sikertelen

en: Thanks for flying Vim
hu: KÃ¶szÃ¶njÃ¼k, hogy a Vim-mel repÃ¼lt

en: The file was created on
hu: A fÃ¡jl lÃ©trehozva

en: The only match
hu: Az egyetlen talÃ¡lat

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
hu: Ez a Vim nem lett lefordÃ­tva a diff funkciÃ³val.

en: This cscope command does not support splitting the window.
hu: Ez a cscope parancs nem tÃ¡mogatja az ablak felosztÃ¡sÃ¡t.

en: Toggle implementation/definition
hu: MegvalÃ³sÃ­tÃ¡s/definÃ­ciÃ³ vÃ¡ltÃ¡sa

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
hu: TÃºl sok "+parancs", "-c parancs" vagy "--cmd parancs" argumentum

en: Too many compound flags
hu: TÃºl sok Ã¶sszetett zÃ¡szlÃ³

en: Too many edit arguments
hu: TÃºl sok szerkesztÃ©si argumentum

en: Too many postponed prefixes
hu: TÃºl sok elhalasztott elÅtag

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
hu: TÃºl sok elhalasztott elÅtag Ã©s/vagy Ã¶sszetett zÃ¡szlÃ³

en: Too many regions in %s line %d: %s
hu: TÃºl sok rÃ©giÃ³ a %s %d. sorban: %s

en: Top
hu: Teteje

en: Total number of words: %d
hu: A szavak teljes szÃ¡ma: %d

en: Trailing text in %s line %d: %s
hu: LebegÅ szÃ¶veg a %s %d. sorban: %s

en: Type  :quit<Enter>  to exit Vim
hu: Ãrja be  :quit<Enter>  a Vim elhagyÃ¡sÃ¡hoz

en: Type number or click with mouse (<Enter> cancels):
hu: Ãrjon be egy szÃ¡mot vagy kattintson az egÃ©rrel (<Enter> megszakÃ­tja):

en: Unable to read block 0 from
hu: Nem lehet olvasni a 0. blokkot

en: Unable to register a command server name
hu: Nem lehet regisztrÃ¡lni a parancsszerver nevet

en: Undo number %ld not found
hu: VisszavonÃ¡s szÃ¡m %ld nem talÃ¡lhatÃ³

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown option argument
hu: Ismeretlen opciÃ³ argumentum

en: Unrecognized flags in %s line %d: %s
hu: Felismerhetetlen zÃ¡szlÃ³k a %s %d. sorban: %s

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
hu: Felismerhetetlen vagy duplikÃ¡lt elem a %s %d. sorban: %s

en: Untitled
hu: NÃ©vtelen

en: Up
hu: Fel

en: Use Vim version 3.0.
hu: HasznÃ¡lja a Vim 3.0-Ã¡s verziÃ³t.

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
hu: A CUT_BUFFER0-t hasznÃ¡lta az Ã¼res kijelÃ¶lÃ©s helyett

en: Using swap file "%s"
hu: Swap fÃ¡jl hasznÃ¡lata "%s"

en: VIM - ATTENTION
hu: VIM - FIGYELEM

en: VIM - Search and Replace...
hu: VIM - KeresÃ©s Ã©s csere...

en: VIM - Search...
hu: VIM - KeresÃ©s...

en: VIM Error
hu: VIM Hiba

en: VIM: Can't open window!
hu: VIM: Nem lehet megnyitni az ablakot!

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
hu: VIMRUN.EXE hittades inte i din $PATH.
    A kÃ¼lsÅ parancsok nem Ã¡llnak le a szerkesztÃ¶ kilÃ©pÃ©se utÃ¡n sem.
    LÃ¡sd :help win32-vimrun a tovÃ¡bbi informÃ¡ciÃ³hoz.

en: Vim - Font Selector
hu: Vim - BetÅ±tÃ­pus vÃ¡lasztÃ³

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
hu: Vim E458: Nem lehet szÃ­ntÃ©rkÃ©p bejegyzÃ©st lefoglalni, nÃ©hÃ¡ny szÃ­n lehet, hogy nem megfelelÅ

en: Vim Warning
hu: Vim Figyelem

en: Vim dialog
hu: Vim pÃ¡rbeszÃ©dablak

en: Vim dialog...
hu: Vim pÃ¡rbeszÃ©dablak...

en: Vim error
hu: Vim hiba

en: Vim error: ~a
hu: Vim hiba: ~a

en: Vim exiting with %d
hu: Vim %d-vel kilÃ©p

en: Vim is open source and freely distributable
hu: A Vim nyÃ­lt forrÃ¡skÃ³dÃº Ã©s szabadon terjeszthetÅ

en: Vim: Caught %s event
hu: Vim: Elkapta a %s esemÃ©nyt

en: Vim: Caught deadly signal
hu: Vim: VÃ©gzetes jel fogva

en: Vim: Caught deadly signal %s
hu: Vim: VÃ©gzetes jel fogva %s

en: Vim: Double signal, exiting
hu: Vim: Dupla jel, kilÃ©pÃ©s

en: Vim: Error reading input, exiting...
hu: Vim: Hiba az olvasÃ¡s kÃ¶zben, kilÃ©pÃ©s...

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
hu: Vim: Hiba: Nem sikerÃ¼lt elindÃ­tani a gvim-et a NetBeans-bÅl

en: Vim: Finished.
hu: Vim: Befejezve.

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
hu: Vim: A fÅablak vÃ¡ratlanul megsemmisÃ¼lt

en: Vim: Reading from stdin...
hu: Vim: OlvasÃ¡s stdin-bÅl...

en: Vim: Received "die" request from session manager
hu: Vim: "die" kÃ©rÃ©st kapott a munkamenet-kezelÅtÅl

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
hu: Vim: Figyelem: A bemenet nem terminÃ¡lrÃ³l jÃ¶n

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
hu: Vim: Figyelem: A kimenet nem terminÃ¡lra megy

en: Vim: preserving files...
hu: Vim: fÃ¡jlok megÅrzÃ©se...

en: W10: Warning: Changing a readonly file
hu: W10: Figyelem: Csak olvashatÃ³ fÃ¡jlt vÃ¡ltoztat

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
hu: W11: Figyelem: A(z) "%s" fÃ¡jl megvÃ¡ltozott a szerkesztÃ©s kezdete Ã³ta

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
hu: W12: Figyelem: A "%s" fÃ¡jl megvÃ¡ltozott, Ã©s a puffer is megvÃ¡ltozott a Vim-ben

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
hu: W13: Figyelem: A(z) "%s" fÃ¡jl lÃ©trejÃ¶tt a szerkesztÃ©s kezdete utÃ¡n

en: W14: Warning: List of file names overflow
hu: W14: Figyelem: A fÃ¡jlnevek listÃ¡ja tÃºlcsordult

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
hu: W15: Figyelem: Rossz sorvÃ¡lasztÃ³, ^M hiÃ¡nyozhat

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
hu: W16: Figyelem: A(z) "%s" fÃ¡jl mÃ³dja megvÃ¡ltozott a szerkesztÃ©s kezdete Ã³ta

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
hu: W17: Az arab UTF-8-at igÃ©nyel, Ã­rja be: ':set encoding=utf-8'

en: W18: Invalid character in group name
hu: W18: ÃrvÃ©nytelen karakter a csoport nÃ©vben

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
hu: FIGYELEM: A fÃ¡jl megvÃ¡ltozott az olvasÃ¡s Ã³ta!!!

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
hu: FIGYELEM: Windows 95/98/ME Ã©szlelve

en: Warning
hu: Figyelem

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
hu: Figyelem: Nem talÃ¡lhatÃ³ szÃ³lista "%s.%s.spl" vagy "%s.ascii.spl"

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
hu: Figyelem: VÃ¡ratlanul mÃ¡sik pufferbe lÃ©pett (ellenÅrizze az automatikus parancsokat)

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
hu: Figyelem: mind az Ã¶sszetÃ©tel, mind a NOBREAK megadva

en: Warning: region %s not supported
hu: Figyelem: a %s rÃ©giÃ³ nem tÃ¡mogatott

en: Warning: terminal cannot highlight
hu: Figyelem: a terminÃ¡l nem tud kiemelni

en: While opening file "
hu: FÃ¡jl megnyitÃ¡sa kÃ¶zben "

en: Window position: X %d, Y %d
hu: Ablak pozÃ­ciÃ³: X %d, Y %d

en: Word added to %s
hu: SzÃ³ hozzÃ¡adva a %s-hez

en: Word from other line
hu: SzÃ³ mÃ¡sik sorbÃ³l

en: Word removed from %s
hu: SzÃ³ eltÃ¡volÃ­tva a %s-bÅl

en: Write partial file?
hu: RÃ©szleges fÃ¡jl Ã­rÃ¡sa?

en: Writing spell file %s...
hu: HelyesÃ­rÃ¡s fÃ¡jl Ã­rÃ¡sa %s...

en: Writing suggestion file %s...
hu: Javaslat fÃ¡jl Ã­rÃ¡sa %s...

en: Writing viminfo file "%s"
hu: Viminfo fÃ¡jl Ã­rÃ¡sa "%s"

en: Wrong CHECKCOMPOUNDPATTERN value in %s line %d: %s
hu: HibÃ¡s CHECKCOMPOUNDPATTERN Ã©rtÃ©k a %s %d. sorban: %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
hu: HibÃ¡s COMPOUNDMIN Ã©rtÃ©k a %s %d. sorban: %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
hu: HibÃ¡s COMPOUNDSYLMAX Ã©rtÃ©k a %s %d. sorban: %s

en: Wrong COMPOUNDWORDMAX value in %s line %d: %s
hu: HibÃ¡s COMPOUNDWORDMAX Ã©rtÃ©k a %s %d. sorban: %s

en: XSMP ICE connection watch failed
hu: XSMP ICE kapcsolat figyelÃ©se sikertelen

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
hu: XSMP SmcOpenConnection sikertelen: %s

en: XSMP handling save-yourself request
hu: XSMP kezeli a mentÃ©s-magad kÃ©rÃ©st

en: XSMP lost ICE connection
hu: XSMP elvesztette az ICE kapcsolatot

en: XSMP opening connection
hu: XSMP kapcsolat megnyitÃ¡sa

en: Xref has a
hu: Xref-nek van

en: Xref referred by
hu: Xref hivatkozva

en: Xref refers to
hu: Xref hivatkozik

en: Xref used by
hu: Xref hasznÃ¡lva

en: YES
hu: IGEN

en: Zero count
hu: Nulla szÃ¡m

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
hu: [KONVERTÃLÃSI HIBA a(z) %ld sorban]

en: [CR missing]
hu: [CR hiÃ¡nyzik]

en: [Deleted]
hu: [TÃ¶rÃ¶lve]

en: [Device]
hu: [EszkÃ¶z]

en: [File too big]
hu: [TÃºl nagy fÃ¡jl]

en: [Help]
hu: [SegÃ­tsÃ©g]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
hu: [ÃRVÃNYTELEN BÃJT a(z) %ld sorban]

en: [Incomplete last line]
hu: [HiÃ¡nyos utolsÃ³ sor]

en: [Location List]
hu: [Helylista]

en: [NL found]
hu: [NL talÃ¡lhatÃ³]

en: [NOT converted]
hu: [NEM konvertÃ¡lt]

en: [New DIRECTORY]
hu: [Ãj KÃNYVTÃR]

en: [New File]
hu: [Ãj fÃ¡jl]

en: [New file]
hu: [Ãj fÃ¡jl]

en: [New]
hu: [Ãj]

en: [No Name]
hu: [Nincs nÃ©v]

en: [No write since last change]
hu: [Nincs Ã­rÃ¡s az utolsÃ³ vÃ¡ltoztatÃ¡s Ã³ta]

en: [Not edited]
hu: [Nem szerkesztett]

en: [Permission Denied]
hu: [EngedÃ©ly megtagadva]

en: [Preview]
hu: [ElÅnÃ©zet]

en: [Quickfix List]
hu: [GyorsjavÃ­tÃ¡s lista]

en: [READ ERRORS]
hu: [OLVASÃSI HIBÃK]

en: [Read errors]
hu: [OlvasÃ¡si hibÃ¡k]

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
hu: [hÃ­vÃ¡sok] Ã¶szes malloc() %lu, Ã¶sszs free() %lu

en: [converted]
hu: [konvertÃ¡lt]

en: [crypted]
hu: [titkosÃ­tott]

en: [dos format]
hu: [dos formÃ¡tum]

en: [file ..]       edit specified file(s)
hu: [fÃ¡jl ..]       megnyitja a megadott fÃ¡jl(oka)t

en: [long lines split]
hu: [hosszÃº sorok felosztva]

en: [mac format]
hu: [mac formÃ¡tum]

en: [readonly]
hu: [csak olvashatÃ³]

en: [unix format]
hu: [unix formÃ¡tum]

en: after
hu: utÃ¡na

en: and run diff with the original file to check for changes)
hu: Ã©s futtassa a diff parancsot az eredeti fÃ¡jllal, hogy ellenÅrizze a vÃ¡ltozÃ¡sokat)

en: attempt to refer to deleted buffer
hu: megprÃ³bÃ¡l hivatkozni egy tÃ¶rÃ¶lt pufferre

en: attempt to refer to deleted window
hu: megprÃ³bÃ¡l hivatkozni egy tÃ¶rÃ¶lt ablakra

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
hu: Automatikus autokommandÃ³ eltÃ¡volÃ­tÃ¡sa: %s <buffer=%d>

en: autocommand %s
hu: autokommandÃ³ %s

en: before
hu: elÅtte

en: block of %ld lines yanked
hu: %ld soros blokk kimÃ¡solva

en: block of 1 line yanked
hu: 1 soros blokk kimÃ¡solva

en: buffer is invalid
hu: a puffer Ã©rvÃ©nytelen

en: by
hu: Ã¡ltal

en: by Bram Moolenaar et al.
hu: Bram Moolenaar Ã©s mÃ¡sok Ã¡ltal.

en: called inputrestore() more often than inputsave()
hu: TÃ¶bbszÃ¶r hÃ­vtad az inputrestore()-t, mint az inputsave()-t

en: calling %s
hu: %s hÃ­vÃ¡sa

en: can't delete OutputObject attributes
hu: nem lehet tÃ¶rÃ¶lni az OutputObject attribÃºtumokat

en: can't read output of 'charconvert'
hu: nem lehet olvasni a 'charconvert' kimenetÃ©t

en: cannot change console mode ?!
hu: nem lehet megvÃ¡ltoztatni a konzol mÃ³dot ?!

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
hu: nem lehet lÃ©trehozni a puffer/ablak parancsot: az objektum tÃ¶rlÃ©s alatt Ã¡ll

en: cannot delete line
hu: nem lehet tÃ¶rÃ¶lni a sort

en: cannot get line
hu: nem lehet lekÃ©rni a sort

en: cannot insert line
hu: nem lehet beszÃºrni a sort

en: cannot insert/append line
hu: nem lehet beszÃºrni/fÅ±zni sort

en: cannot open
hu: nem lehet megnyitni

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
hu: Nem lehet regisztrÃ¡lni a visszahÃ­vÃ¡si parancsot: a puffer/ablak mÃ¡r tÃ¶rlÃ¶lve van

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
hu: nem lehet regisztrÃ¡lni a visszahÃ­vÃ³ parancsot: a puffer/ablak hivatkozÃ¡s nem talÃ¡lhatÃ³

en: cannot replace line
hu: nem lehet cserÃ©lni a sort

en: cannot save undo information
hu: nem lehet menteni a visszavonÃ¡si informÃ¡ciÃ³t

en: cannot set line(s)
hu: nem lehet beÃ¡llÃ­tani a sorokat

en: cannot yank; delete anyway
hu: nem lehet kimÃ¡solni; tÃ¶rÃ¶ljÃ¼k Ã­gy is

en: change
hu: vÃ¡ltozÃ¡s

en: changes
hu: vÃ¡ltozÃ¡sok

en: close
hu: bezÃ¡r

en: connected
hu: kapcsolÃ³dva

en: continuing in %s
hu: folytatÃ¡s %s-ben

en: could not source "%s"
hu: nem sikerÃ¼lt betÃ¶lteni "%s"

en: couldn't open buffer
hu: nem lehet megnyitni a puffert

en: cs_create_connection exec failed
hu: cs_create_connection exec sikertelen

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
hu: cs_create_connection: fdopen a fr_fp-hez sikertelen

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
hu: cs_create_connection: fdopen a to_fp-hez sikertelen

en: cscope commands:
hu: cscope parancsok:

en: cscope connection %s closed
hu: cscope kapcsolat %s lezÃ¡rva

en: cursor position outside buffer
hu: kurzor pozÃ­ciÃ³ a pufferen kÃ­vÃ¼l

en: defaulting to '
hu: alapÃ©rtelmezÃ©sre Ã¡llÃ­tva '

en: deleted block 1?
hu: tÃ¶rÃ¶lt blokk 1?

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
hu: ne lÃ©pjen ki a szerkesztÅbÅl, amÃ­g a fÃ¡jl sikeresen el nem mentÅdik!

en: environment variable
hu: kÃ¶rnyezeti vÃ¡ltozÃ³

en: error handler
hu: hibakezelÅ

en: error list %d of %d; %d errors
hu: hiba lista %d a %d-bÅl; %d hiba

en: expressions disabled at compile time
hu: kifejezÃ©sek letiltva a fordÃ­tÃ¡skor

en: fewer lines
hu: kevesebb sor

en: file
hu: fÃ¡jl

en: filename / context / line
hu: fÃ¡jlnÃ©v / kÃ¶rnyezet / sor

en: finished sourcing %s
hu: befejezÅdÃ¶tt a %s betÃ¶ltÃ©se

en: freeing %ld lines
hu: %ld sor felszabadÃ­tÃ¡sa

en: gvimext.dll error
hu: gvimext.dll hiba

en: help
hu: segÃ­tsÃ©g

en: hidden option
hu: rejtett opciÃ³

en: in path ---
hu: az Ãºtvonalban ---

en: invalid attribute
hu: Ã©rvÃ©nytelen attribÃºtum

en: invalid buffer number
hu: Ã©rvÃ©nytelen puffer szÃ¡m

en: invalid expression
hu: Ã©rvÃ©nytelen kifejezÃ©s

en: invalid mark name
hu: Ã©rvÃ©nytelen jelÃ¶lÃ©s nÃ©v

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
hu: eszkÃ¶z (letiltva az 'opendevice' opciÃ³val)

en: is a directory
hu: kÃ¶nyvtÃ¡r

en: is not a file
hu: nem fÃ¡jl

en: is not a file or writable device
hu: nem fÃ¡jl vagy Ã­rhatÃ³ eszkÃ¶z

en: is read-only (add ! to override)
hu: Ã­rÃ¡svÃ©dett (adjon hozzÃ¡ ! jelet a felÃ¼lbÃ­rÃ¡lÃ¡shoz)

en: keyboard interrupt
hu: billentyÅ±zet megszakÃ­tÃ¡s

en: line %4ld:
hu: %4ld. sor:

en: line %6d, word %6d - %s
hu: %6d. sor, %6d. szÃ³ - %s

en: line %ld
hu: %ld sor

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
hu: %ld sor a(z) %ld-bÃ³l --%d%%-- oszlop

en: line %ld: %s
hu: %ld sor: %s

en: line %ld: could not source "%s"
hu: %ld sor: nem sikerÃ¼lt betÃ¶lteni "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
hu: %ld sor: betÃ¶ltÃ©s "%s"

en: line less
hu: kevesebb sor

en: line number out of range
hu: sorszÃ¡m kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon

en: linenr out of range
hu: sorszÃ¡m kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon

en: logoff
hu: kijelentkezÃ©s

en: mark not set
hu: jelÃ¶lÃ©s nincs beÃ¡llÃ­tva

en: match %d
hu: %d talÃ¡lat

en: match %d of %d
hu: %d talÃ¡lat a(z) %d-bÅl

en: maximal
hu: maximÃ¡lis

en: mch_get_shellsize: not a console??
hu: mch_get_shellsize: nem konzol??

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
hu: menÃ¼  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
hu: menÃ¼  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible

en: menu  Help->Orphans           for information
hu: menÃ¼  Help->Orphans           az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
hu: menÃ¼  Help->Sponsor/Register  az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: minimal
hu: minimÃ¡lis

en: more line
hu: tÃ¶bb sor

en: more lines
hu: tÃ¶bb sor

en: new shell started
hu: Ãºj hÃ©j indult

en: no
hu: nem

en: no cscope connections
hu: nincs cscope kapcsolat

en: no specific match
hu: Nincs konkrÃ©t talÃ¡lat

en: no such buffer
hu: nincs ilyen puffer

en: no such window
hu: nincs ilyen ablak

en: no syncing
hu: nincs szinkronizÃ¡lÃ¡s

en: not
hu: nem

en: not allowed in the Vim sandbox
hu: nem engedÃ©lyezett a Vim homokozÃ³ban

en: not found
hu: nem talÃ¡lhatÃ³

en: not found in 'runtimepath': "%s"
hu: nem talÃ¡lhatÃ³ a 'runtimepath'-ban: "%s"

en: not implemented yet
hu: mÃ©g nincs megvalÃ³sÃ­tva

en: number changes  time
hu: vÃ¡ltozÃ¡sok szÃ¡ma  idÅ

en: pe_line_count is zero
hu: pe_line_count nulla

en: pre-vimrc command line
hu: pre-vimrc parancssor

en: read from Netbeans socket
hu: olvasÃ¡s a Netbeans socketbÅl

en: readonly attribute
hu: Ã­rÃ¡svÃ©dett attribÃºtum

en: recording
hu: rÃ¶gzÃ­t

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
hu: cserÃ©lje %s-re (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: row %d column %d
hu: %d. sor %d. oszlop

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
hu: talÃ¡lat az ALJÃN, folytatÃ¡s a TETEJÃN

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
hu: talÃ¡lat a TETEJÃN, folytatÃ¡s az ALJÃN

en: shell
hu: rendszerhÃ©j

en: shell returned %d
hu: a hÃ©j visszatÃ©rt %d hibakÃ³ddal

en: shutdown
hu: leÃ¡llÃ­tÃ¡s

en: softspace must be an integer
hu: a softspace egÃ©sz szÃ¡mnak kell lennie

en: sourcing "%s"
hu: betÃ¶ltÃ©s "%s"

en: stack_idx should be 0
hu: stack_idx 0-nak kell lennie

en: string cannot contain newlines
hu: a karakterlÃ¡nc nem tartalmazhat Ãºjsorokat

en: syncing on C-style comments
hu: szinkronizÃ¡lÃ¡s C-stÃ­lusÃº megjegyzÃ©seken

en: syncing starts
hu: szinkronizÃ¡lÃ¡s kezdÅdik

en: tag %d of %d%s
hu: cÃ­mke %d a %d-bÅl%s

en: tagname
hu: cÃ­mkeneve

en: to %s on %s
hu: %s-re %s-en

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
hu: Ã­rd be  :help cp-default<Enter> az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: type  :help iccf<Enter>       for information
hu: Ã­rd be  :help iccf<Enter>       az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: type  :help register<Enter>   for information
hu: Ã­rd be  :help register<Enter>   az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
hu: Ã­rd be  :help sponsor<Enter>    az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: type  :help version9<Enter>   for version info
hu: Ã­rd be  :help version9<Enter>   a verziÃ³ infÃ³hoz

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
hu: Ã­rd be  :help windows95<Enter>  az informÃ¡ciÃ³kÃ©rt

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
hu: Ã­rd be  :help<Enter>  vagy  <F1>  az online sÃºgÃ³hoz

en: type  :q<Enter>               to exit
hu: Ã­rd be  :q<Enter>               a kilÃ©pÃ©shez

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
hu: Ã­rd be  :set nocp<Enter>        a Vim alapÃ©rtelmezÃ©sekhez

en: unknown flag:
hu: ismeretlen jelzÅ:

en: unknown option
hu: ismeretlen opciÃ³

en: unknown vimOption
hu: ismeretlen vimOption

en: version
hu: verziÃ³

en: window index is out of range
hu: ablak index kÃ­vÃ¼l esik a tartomÃ¡nyon

en: window is invalid
hu: az ablak Ã©rvÃ©nytelen

en: with (classic) GUI.
hu: (klasszikus) GUI-val.

en: with Carbon GUI.
hu: Carbon GUI-val.

en: with Cocoa GUI.
hu: Cocoa GUI-val.

en: with GTK GUI.
hu: GTK GUI-val.

en: with GTK-GNOME GUI.
hu: GTK-GNOME GUI-val.

en: with GTK2 GUI.
hu: GTK2 GUI-val.

en: with GTK2-GNOME GUI.
hu: GTK2-GNOME GUI-val.

en: with GUI.
hu: GUI-val.

en: with Photon GUI.
hu: Photon GUI-val.

en: with X11-Athena GUI.
hu: X11-Athena GUI-val.

en: with X11-Motif GUI.
hu: X11-Motif GUI-val.

en: with X11-neXtaw GUI.
hu: X11-neXtaw GUI-val.

en: without GUI.
hu: GUI nÃ©lkÃ¼l.

en: writelines() requires list of strings
hu: a writelines() karakterlÃ¡ncok listÃ¡jÃ¡t igÃ©nyli

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
hu: az 'opendevice' opciÃ³val letiltottÃ¡k az Ã­rÃ¡st az eszkÃ¶zre
